Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Jak ludzie ci zapier…ją za miskę ryżu (…) to wtedy gospodarka cała się odbudowała”. Konwój wstydu o premierze Mateuszu Morawieckim w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video HD)

Październik 15, 2018 2:22 PM

W minioną niedzielę Platforma Obywatelska zainaugurowała kolejną akcję „konwój wstydu”, tym razem poświęconą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mobilny bilbord z wizerunkiem szefa rządu pojawił się dzisiaj w Tarnobrzegu, na parkingu przed sklepem Kaufland.

O celach akcji w Tarnobrzegu opowiadała posłanka Joanna Frydrych oraz poseł Zdzisław Gawlik. Według jej organizatorów, akcja ma pokazywać jaki naprawdę jest Mateusz Morawiecki, jakim jest człowiekiem. Cytowane na billboardach przez PO słowa Mateusza Morawieckiego pochodzą z nagrań dokonanych w czasie, gdy był prezesem banku BZ WBK.

„Jak ci ludzie zapier***ją za miskę ryżu, (…) to wtedy gospodarka cała się odbudowała” – ten cytat Mateusza Morawieckiego z rozmów nagranych w restauracji Sowa i Przyjaciele opatrzony zdjęciem premiera widniał na banerze, który dziś pojawił się w Tarnobrzegu. . Z drugiej strony jest cytat Jarosława Kaczyńskiego: „Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że kłamiemy”. Tak prezes PiS miał powiedzieć podczas konwencji regionalnej w Łodzi.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej przypomnieli również o wyroku, który wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie, a dotyczył on słów premiera o budowie dróg za czasów koalicji PO-PSL.  Wyrokiem sądu Mateusz Morawiecki musiał na antenie dwóch stacji telewizyjnych TVP Info i TVN, przed głównymi wydaniami „Wiadomości” i „Faktów” opublikować oświadczenie następującej treści: „Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej„. Ponieważ pozew złożony został w trybie wyborczym, na opublikowanie oświadczenia premier miał 48 godzin.

Akcja Platformy ma potrwać do piątku 19 października do godz. 24 (to wtedy zaczyna się cisza wyborcza przed niedzielną pierwszą turą wyborów samorządowych).

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w sobotę podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego.

video: Piotr Morawski

38 Responses to „Jak ludzie ci zapier…ją za miskę ryżu (…) to wtedy gospodarka cała się odbudowała”. Konwój wstydu o premierze Mateuszu Morawieckim w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video HD)

 1. Maranatha Odpowiedz

  15 października 2018 at 17:21

  Super! Trzeba tam się pojawić i zobaczyć to na żywo.

 2. Elo Odpowiedz

  15 października 2018 at 18:48

  Kto organizuje tę konferencję?

 3. kawka Odpowiedz

  15 października 2018 at 21:02

  PO organizuje ośmieszającą siebie kampanię nienawiści do PiS-u bo nie maja szans na wygraną Zapomnieli swoje kłamstwa 1)(Kopacz- przekopała ziemię w Smoleńsku na głębokość 1m)2) Tusk -ludzie muszą ponosić ryzyko inwestowania w wysoki zysk – AFERA Amber-Gold)

 4. garbus Odpowiedz

  15 października 2018 at 21:35

  PO ma na koncie mase afer i przekretów – już nie wróca !! A ich brat PIS wychodzi na to że taki sam syf …

 5. Wyborca Odpowiedz

  15 października 2018 at 21:42

  Trzeba pokazac bo pis juz zatracil przyzwoitosc.To pis sieje nienawisć do kazdego kto myślii inaczej. A w Tarnobrzegu to chodzi o kasę Nie moge sie zhodzic na to aby facet z rozdania politycznego byl likwidatorem kopalni Machow za 13 tys miesiecznie bez doswiadczenia tylko za to ze jest z pisu.Mysle ze tarnobrzeżanie to widzą

  • myslacy Odpowiedz

   15 października 2018 at 21:47

   oczywisvie ze pis niczym nie rozni sie od p.o.Klamie oszujuje i stosuje zalosne metody w walce politycznej Schetynowki jego .Po co tak kłamać. A do tego trxeba dodac brak kompetencji.Najlepiej to widac na urzedzie miasta
   Przez 6 miesiecy same durne wyborcze decyzje Na zasadzie Nie dyskutować. Wykonać 21 .10 .to musi zweryfikować.

  • Górnik Odpowiedz

   16 października 2018 at 17:53

   Jeśli nie znasz osoby to nie opluwaj bezpodstawnie. Gość był osobą dozoru ruchu w Kopalni Jeziórko, przez wiele lat w Siarkopolu. Jest jak najbardziej przygotowany do tej funkcji. Hejt wyborczy trafił kulą w płot.

 6. sympatyk Odpowiedz

  16 października 2018 at 08:03

  I to wszystko pod niemieckim sklepem, he he he rozumiemy…

 7. janko Odpowiedz

  16 października 2018 at 08:32

  pis to zło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Gruby Odpowiedz

  16 października 2018 at 15:19

  ale gadaja bzdety

 9. Rozum Odpowiedz

  16 października 2018 at 15:55

  PiS kupił głosy prostych ludzi za 500+ , wygrał wybory i teraz robi wszystko aby jak najwięcej instytucji i spółek obsadzić swoimi wyznawcami aby mieć ich głosy. Podobnie robiło PO i PSL tyle, że ich kadry miały ciut wyższy iloraz inteligencji i nie robili tego na maksymalnego chama jak dzieje się obecnie. Były granice, których nie przekroczyli. PiS ma je wszystkie w d. razem z Konstytucją. Reasumując obecne partie działają na podobnych zasadach. Dla większości normalnych ludzi praktycznie każdy karierowicz związany z partią polityczną będzie postrzegany zawsze dramatycznie słabo. No bo jaką wartość mają osoby, które w życiu same niczego nie osiągnęły? Tylko partyjne układy i knucia dają szansę na pracę i coraz wyżej postawione stołki. Normalni ludzie odbijają się od tych hermetycznych układów jak od ściany.

  • kulfon Odpowiedz

   16 października 2018 at 19:38

   Tępy „rozumie” wygraj wybory, daj prostym ludziom 1000+ i będziesz siedział na wysokim stołku. Na tym polega demokracja ale twoja wola siedzenia na wysokim stołku musi iść razem z inteligencją ,wiedzą i umiejętnościami a nie wrednym opluwaniem premiera i PiS-u

   • Andrzej K. Odpowiedz

    16 października 2018 at 20:12

    Rozum dobrze prawi. Prawi o wszystkich partiach nie wspomniał o premierze. Od razu widać żeś z pisu i dobrze wiesz ile brudu pod pazurami ma obecny premier. Nie wycieraj sobie gęby „demokracją” bo w obecnej chwili banda oszołomów z 19% poparciem w wyborach rozpierd…a cały kraj. Sądy za granicą mają wątpliwości czy wydawać w „nasze” ręce przestępców ściganych listem gończym. A robicie to wszystko aby wygrać kolejne wybory, w imię stołków. Kraj się wali, wszystko zdrożało po kilkadziesiąt %. Szykują się kolejne ogromne podwyżki. OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!!

    • kurka Odpowiedz

     16 października 2018 at 21:12

     Prawi ćwok oderwany od koryta i od rzeczywistości bo marzy mu się powrót. Łże jak pies i Obywatele RP bo szuka głupich by mu uwierzyli. Niestety kraj się rozwija ,PO nie kradnie Vat-u,ludzie mają pracę , świat I LUDZIE W POLSCE docenią OSIĄGNIĘCIA RZĄDU.

 10. S.W Odpowiedz

  16 października 2018 at 18:24

  Ta cała PO to szwaby z polskim obywatelstwem.To zdrajcy na usługach Merkel.Tarnobrzeżanie nie głosujcie na tą targowicę bo będziemy miastem w niemieckim landzie.

  • konsTYtucJA Odpowiedz

   17 października 2018 at 10:06

   zeby miec pelnie twojego uposledzenia powienienes dodac jeszcze ze to żydzi, komunisci i cyklisci! :D

 11. kaufland Odpowiedz

  16 października 2018 at 19:25

  Szkoda że w Tarnobrzegu Platforma Obywatelska się rozpadła ale z takimi członkami to do D…

 12. machoman Odpowiedz

  16 października 2018 at 19:27

  Cios dla Kalinki taka akcja przed wyborami hahaha.

 13. pola Odpowiedz

  16 października 2018 at 19:44

  Ludzie róbcie zdjęcia tej zgrai. To ich ostatnie POdrygi. PO to zdrajcy, przekręty, złodzieje, oszuści, aferzysci.

  • konsTYtucJA Odpowiedz

   16 października 2018 at 20:12

   hahaha..własnie dla tych powodow trzeba usunac tych ktorzy aktualnie udają ze rzadza, roznica jest taka ze na nich sa dowody i miejmy nadzieje ze opozycja dotrzyma słowa i kiedys za to wszystko odpowiedza łacznie z pisowskim prezydentem, a zdjecia to porob sobie na pamiatke plakatom tej zgrai kandydujacych pisiewiczow i porownaj potem ze zdjeciami wygranych :) ))

   • kurka Odpowiedz

    16 października 2018 at 21:22

    Miałem nadzieje że w moim mieście takich ograniczonych „Obywateli RP” nie ma.Niestety-,kradli ,kłamali i przegrali i tu. Jeśli płaczą muszą mieć powód –korytko zabrano!.SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!

   • Genia50 Odpowiedz

    17 października 2018 at 17:04

    Kolejny idiota, który podpisał się konsTytucJa upominający się o gniota wymyślonego przez żydokomunę by bezkarnie golić Polaków do gołej skóry. Przy okazji co z protestami pod sądem, które miały być co czwartek a skończyło się na 2 (słownie: dwóch). W ostatnim wzięło udział czworo! durniów.

    • konsTYtucJA Odpowiedz

     17 października 2018 at 20:30

     i własnie dlatego ze niestety i w naszym miescie sa tacy j.w których nazwanie idiotami byłoby tylko pochlebczym komplementem …bełkoczący w kólko o urojonych Żydokomunistach nasłanych na Polske przez Merkelowa przed ktorymi niby tylko Putin zdoła nas obronic – ci normalnie zdrowo myslacy mieszkancy naszego miasta powinni sie zmobilizowac zeby pokazac tym ktorych tak bardzo boli demokracja, przynaleznosc do UE i plującym na konstytucje ze sa tylko żałosnym marginesem naszego społeczenstwa i dla ich przedstawicieli u nas miejsca nie bedzie!

   • Genia50 Odpowiedz

    17 października 2018 at 17:06

    Pomarzyć dobra rzecz, ośle.

 14. pytanie Odpowiedz

  16 października 2018 at 21:19

  Czy wiecie co to jest NEPOTYZM ? To sytuacja w której lider listy wciąga na nią rodzinę typu szwagier czy siostra.Panie Darku w jakimś zachodnim kraju media by Pana rozerwały na strzępy i zmusiły do wycofania się z polityki za takie zachowanie.Czy nie jest panu wstyd za to co Pan robi ?

 15. kurka Odpowiedz

  16 października 2018 at 21:24

  Tylko pan W.Z

 16. kurka Odpowiedz

  16 października 2018 at 21:29

  Tylko pan W.Zych uratuje nasze miasto od stagnacji ,politykierstwa nepotyzmu i zacofanych działaczy niby-społecznych.

 17. władzio Odpowiedz

  16 października 2018 at 21:42

  Ale cios dla Kalinki taka akcja przed wyborami alei tak nie miał szans. haha

 18. pytanie 2 Odpowiedz

  16 października 2018 at 21:49

  Panie Darku odpisywał już pan na tym portalu mam nadzieję że i mnie pan odpisze. Jak pan czuć się będzie w sytuacji kiedy pana siostra i szwagier będą głosować np. absolutoruim dla pana ? Czy według pana jest to zdrowa sytuacja i czy można tu mówić o zachowaniu demokratycznych standardów ?

  • pytanie nr 3 Odpowiedz

   17 października 2018 at 06:58

   A jak bedzie glosowal nad absolutorium Kalinki Radny Popek rodzina Kalinkow z Mokrzyszowa ?Juz zapomnialeś ?

 19. Kasia Odpowiedz

  16 października 2018 at 23:32

  Tak Tak Tak, tylko Pani Ela wyzwoli to miasto z rąk szatana, bo ją zesłał Bóg, a jak coś to zaplecze dezerterów POmoże, a i Pan Kamil się przed babą ukorze.

 20. Antek Odpowiedz

  17 października 2018 at 09:51

  Gdzie kandydat Bozek ze swoimi kandydatkami ,tymi od czarnego ,aborcyjnego protestu?W ogole byla jakas publicznosc?

  • Genia50 Odpowiedz

   17 października 2018 at 17:07

   Byli klienci, którzy się nie zorientowali, że przyjechał objazdowy cyrk za pieniądze podatnika.

  • Wislocki12 z NY Odpowiedz

   17 października 2018 at 17:12

   Ten komediowy objazdowy duet był tak mało strawny, że nawet miejscowe „tuzy” nie chciały brać w tym udziału. Trochę przyzwoitości jednak w nich zostało, mało ale jednak. Nie rozumiem jak takie coś jak ta bełkocząca babina może zostać [p]osłem. Widocznie w myśl „a to Polska właśnie”.

 21. as Odpowiedz

  17 października 2018 at 09:56

  Akcja konwój wstydu w Tarnobrzegu, kilku lokalnych przedstawicieli mediów, samochodzina z bilboardem pod marketem, pewnie dlatego, że łatwiej nawrócić i bełkot posłanki Frydrych, która w ciągu 3 lat w sejmie zdążyła wystąpić 49 razy, wydając w tym czasie na przeloty 115 tyś PLN, należy również do tak oryginalnych delegacji i grup bilateralnych jak grupa
  polsko-mongolska, marokańska, maltańska, nigeryjska, wietnamska, zambijska, saudyjska i nowozelandzka.

 22. obywatel Odpowiedz

  17 października 2018 at 12:57

  Konwój wstydu :
  - nie podniesiemy podatków,
  - nie podniesiemy wieku emerytalnego,
  - pieniedzy nie ma i nie będzie.
  itd………………………

  Tylko złodziej albo idiota może zagłosować na nich tak jak złodziej i idiota pracuje za mniej niż 6 tyś. zł, a że w zdecydowanej większości mieszkańcy tarnobrzega zarabiają mniej (w tym emeryci) jest to skierowane do nich.

  Zamiast siedzieć cicho bo kłamstwo zawsze wyjdzie to robią z siebie id….
  Jak to mawiał słynny doktor Gebels ” kłamcie, kłamcie, kłamcie a zawsze coś
  z tego pozostanie”. Jak widać nauki te są wciąż żywe i jest mnóstwo jego uczniów. Gebels chociaż okazał się uczciwym wypowiadając to zdanie.

 23. głos Odpowiedz

  17 października 2018 at 17:00

  Przez to gowno mam z głowy kaufland

 24. S.W Odpowiedz

  18 października 2018 at 11:51

  Do UBywatela konsTYtucJa
  Ja nie jestem upośledzony UBywatelu tak jak TY.Bo ja nie latam jak głupek ubrany w płachtę z napisem KONSTYTUCJA.Ja nie zakładam tej płachty na pomniki.Konstytucją to nie machaj analfabeto ,tylko naucz się czytać ze zrozumieniem.Na wyleczenie nie masz szans żadnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>