Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka z tarnobrzeskiego IKS Jeziora rozpoczynają walkę o medale Mistrzostw Świata

Październik 15, 2018 1:55 PM

Już dzisiaj ruszają Mistrzostwa Świata PTT World Championships, czyli najważniejsza impreza 2018 w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych na Słowenii w Lasko/Celje. W kadrze Polski nie mogło zabraknąć Maćka Nalepki i Krzysztofa Żyłki, z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Maciej Nalpeka rozstawiony z numerem 11 z rankingu światowego wystąpi w singlu w klasie 3 (w klasie tej będzie rywalizowało 20 najlepszych zawodników).
Natomiast Krzysztof Żyłka będzie rozstawiony z numerem 8 z rankingu światowego i wystąpi w singlu w klasie 4 (tu walczyć będzie 18 najlepszych zawodników).

Rywalizacja zawodników i zawodniczek całego świata w turnieju indywidualnym w klasach startowych 1-11 potrwa do 21 października.Obok Maćka Nalepki i Krzysztofa Żyłki, o medale dla Polski walczyć będzie 14 zawodniczek i zawodników.

Naszym reprezentantom w Słowenii będzie pomagało pięciu trenerów i dwóch fizjoterapeutów, jednym zaś trenerem jest Feliks Kordyś, od lat współpracujący z tarnobrzeskim klubem. W reprezentacji Polski F. Kordyś zajmuje się zawodnikami na wózkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>