Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy prezydenta Grzegorza Kiełba

Listopad 5, 2018 7:33 PM

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wyznaczył termin trzeciej już rozprawy prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Przesłuchanie kolejnych świadków lub świadka, odbędzie się w środę 28 listopada br.

W trakcie pierwszej rozprawy, która odbyła się 8 października br. wyjaśnienia składał Grzegorz Kiełb, który mówił wtedy m.in. o tym, że przyjęta przez niego kwota 20 tysięcy złotych była pożyczką, a nie jak wynika z aktu oskarżenia łapówką od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy (sąd zabronił nagrywania zeznania Grzegorza Kiełba). Na rozprawie tej miał zostać przesłuchany również główny świadek oskarżenia – Dariusz Kołek, jednak były radny i biznesmen nie pojawił się tego dnia w sądzie.

Przesłuchanie Dariusza Kołka odbyło się podczas drugiej rozprawy, która odbyła się 29 października br. Treść zeznań Dariusza Kołka nie została jednak podana do wiadomości publicznej, bowiem sąd uwzględnił wniosek Prokuratury Krajowej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i samego przesłuchiwanego, o wyłączenie jawności zeznań. Jednym z powodów była obawa o naruszenie ważnego interesu prywatnego biznesmena. Przesłuchanie Dariusza Kołka, z udziałem oskarżonego, odbyło się w Tajnej Kancelarii Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu.

*****************************

Przypomnijmy, akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od osoby trzeciej korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności). Termin pierwszej rozprawy planowany jest wstępnie na wrzesień bieżącego roku. Na dzień 17 lipca 2018 r. (na godz. 11.00) wyznaczono posiedzenie niejawne, celem rozstrzygnięcia przez Sąd z urzędu w przedmiocie tymczasowego aresztowania oskarżonego (w trybie art. 344 kpk).

Na posiedzeniu tym zapadło postanowienie, zgodnie z którym Sąd uchylił wobec oskarżonego tymczasowe aresztowanie i zastosował w to miejsce środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia Grzegorza K. w czynnościach służbowych, polegających na wykonywaniu obowiązków Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Postanowienie to zostało zaskarżone zażaleniem przez Prokuraturę. Sąd Okręgowy rozpoznał powyższe zażalenie na posiedzeniu w dniu 1 sierpnia 2018 roku, utrzymując w mocy orzeczenie Sądu Rejonowego.

6 Responses to Tarnobrzeg: Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy prezydenta Grzegorza Kiełba

 1. agent Odpowiedz

  6 listopada 2018 at 12:55

  „telenowela”

 2. nowo Odpowiedz

  6 listopada 2018 at 19:47

  Puknij się w głowę jaka telenowela a gdzie scenariusz. Odtajnijcie tą sprawę i przesłuchania świadków nie róbcie z ludzi debili bo każdy widzi. Aferę Amber Gold odtajnili przesłuchania świadków były transmitowane w TV czego się wszyscy boją???

 3. janTKorona Odpowiedz

  7 listopada 2018 at 11:14

  boja sie bo jest układ na ktory poszedł Kotek : darowanie kar ( za jakies istotne przekrety ktore wczesniej zrobił ) pod warunkiem wystawienia Kiełba – i kaliniak o tym od poczatku wiedział a nawet moze za tym biegał do Marszała

 4. Tropiciel idiotologii Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 23:57

  Pan Kołek powinien być dumny z tego, że zgłosił fakt wymuszania na nim a w końcu wzięcia kontrolowanej łapówki i przedstawił na to dowody mocne na tyle że była podstawa do tymczasowego aresztowania .Zgłosił ten fakt w Warszawie bojąc się domniemanych czy nie układów miejscowych prokuratorów z jaśnie nam panującym krystalicznym manipulantem opini publiczną.Pozostanie tylko dziwic się jak PO się zachowała ,trwożliwie wypierając sie pana Kołka zamiast się nim chwalić .Zamiast nagłasniać fakt że w ich szeregach jest ktoś kto starał się być uczciwy,postąpił uczciwie zgłaszając fakt podejrzenia przestępczego działania i starał się wyczyścić ten gnój ,tarnobrzeską stajnię Augiasza.Może sprawi to tyle że ten pan wiecej nie poważy się w ten czy inny sposób łamać prawa.Na takich stanowiskach szkodliwość społeczna jest niewyobrażalnie duża,bo demoralizuje inne szmaty i szubrawców zniechęcając uczciwych do angażowania się w politykę.
  Lecz co myśleć o tych idiotach którzy uwierzyli w mętne tłumaczenia i zagłosowali tak jak zaglosowali?

 5. owen Odpowiedz

  9 listopada 2018 at 01:09

  Istotnie, zdumiewający jest fakt, że ten który zgłosił łamanie prawa został osądzony przez opinię publiczną jako przegrany. Natomiast osoba mocno podejrzana, z ciężkimi zarzutami, przed zakończeniem procesu i wyrokiem sądu zdobywa mandat zaufania społecznego jako radny. No i rżnie bohatera. Niebywałe.

 6. Lilly Lopsy Odpowiedz

  18 listopada 2018 at 14:44

  Niebywałe jest to że taki ktoś jak GK był wybrany na urząd Prezydenta.Znam go dobrze i uważam ze to stanowisko przerosło jego predyspozycje – nie dorósł intelektualnie do tej roli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>