Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Powiecie Tarnobrzeskim nadal bez koalicji. Mimo przedwyborczej umowy (video HD)

Listopad 7, 2018 3:19 PM

Nadal nie wiadomo, kto będzie rządził w powiecie tarnobrzeskim. Wynik głosowania nie daje żadnemu ugrupowaniu większości, do zdobycia której potrzebna jest koalicja.

W radzie powiatu zasiada 17 radnych, najwięcej, bo 7 mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość. Przy ewentualnym porozumieniu pozostałych ugrupowań, tj. PSL, Porozumienia Powiatu Tarnobrzeskiego i KWW Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego, władza pozostałaby w rękach koalicjantów rządzących w kończącej się właśnie kadencji.

- Według dżentelmeńskiej umowy sprzed wyborów, kolację miały tworzyć trzy ugrupowania, PSL który ja reprezentuję, Porozumienie Powiatu Tarnobrzeskiego, którego liderem jest pan Mirosław Pluta i Forum Samorządowe Powiatu Tarnobrzeskiego które jest reprezentowane przez pana Jerzego Sudoła – tłumaczył wczoraj starosta Paweł Bartoszek.

Po wyborach sytuacja uległa zmianie, bowiem reprezentanci Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego, którzy zdobyli dwa mandaty, o kolacji rozmawiają również z Prawem i Sprawiedliwością.

- Ci panowie prowadzą jeszcze rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością, które oczywiście chce tą władzę w powiecie przejąć, co jest oczywiście dla nas zrozumiałe – wyjaśniał starosta.

Pierwsza sesja rady powiatu nowej kadencji odbędzie się 19 listopada br. Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

11 Responses to W Powiecie Tarnobrzeskim nadal bez koalicji. Mimo przedwyborczej umowy (video HD)

 1. Rolo Tomassi Odpowiedz

  7 listopada 2018 at 18:02

  To po co te wybory skoro Panowie już przed się umowili? ale psikusa..

 2. PISior Odpowiedz

  7 listopada 2018 at 20:23

  PIS już raz pokazał jak cię szanują Panie Jerzy Sudoł wystawiając swojego Jerzego Sudoła na kandydata a społeczeństwo poparło człowieka widmo przez przypadek zbieżność nazwiska, nawet zrobił lepszy wynik niż oryginał. Także Jerzy Sudoł (oryginał), uważaj w tych negocjacjach aby PIS nie posadził swojego Jerzego Sudoła na stołku zamiast ciebie :) w końcu dzięki nazwisku mają 1 mandat więcej czyż nie prawda.???

 3. jj Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 09:20

  Konferencja to krzyk rozpaczy przed utratą stołka.
  Przez tego „niedobrego” Sudoła nie porządzisz przez następne pięć lat.
  Jak była umowa ustna to przedstawiam świadków jak ich nie ma to pusta gadka, może być zwykłe pomówienie.

 4. janTKorona Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 11:20

  jak mozna sie układac z tymi kłamcami i wrogami wszystkich z pisuarolandiiii ??? Przeciez Powiat sie wypowiedzial nie chce PISu , gdyby nie baranow Sand to nic by nie znaczyli

 5. Normalnie antyPIS ale... Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 13:32

  Jestem zdecydowanym antypisiorem ale w tej chwili jest szansa żeby Nowa Dęba która daje najwięcej kasy do Powiatu w końcu coś z tego miała. A ostatnio większość kasy szła na metropolie w Grębowie, Baranowie czy też Gorzycach. Na poziomie powiatu patrzmy na ludzi którzy mogą pomóc a nie na partie. PS. nowi ludzie z PISuaru będą dbali o miasto a nie o pomniki np. zimnego Lecha

 6. 789 Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 17:24

  Rządził będzie Pluta w starostwie i jako vice prezydent..żenada

 7. Gość Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 17:51

  PiS otrzymał w powiecie, największe poparcie i ma 7 radnych, to chyba normalne, że może być trzonem porozumienia rządzącego w powiecie. Jak widać duża część mieszkańców tego oczekuje.

 8. mam Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 18:13

  Szanowałem Pana Sudoła. Jest to bardzo inteligentny człowiek, ciekawy rozmówca. Wydawało mi się, że słowo przez niego dane jest ważniejsze niż pieniądze, ale bardzo się rozczarowałem. Chyba jednak coś niezwykle cennego obiecano Panu Jerzemu, że słowa nie dotrzymał. A co do Nowej Dęby, to chciałbym przypomnieć, że ND dostała w ciągu 4 lat dwie lub trzy schetynówki, na które wnioskowało starostwo, największa inwestycja czyli budowa szpitala poszła do ND. Burmistrz Ordon znakomicie umie wymuszać na starostwie pieniądze. Wszystkie pozostałe gminy, w sumie nie dostały takich pieniędzy jak ND w ciągu 4 lat.

 9. tramp Odpowiedz

  8 listopada 2018 at 19:10

  A po cóż istnieją te powiaty ? Tylko dla stołków dla funkcjonariuszy partyjnych łaknących kasy za nic i posady. Na dokładkę głupio rozdzielono kiedyś powiat od Tarnobrzega.

 10. Wiesniak Odpowiedz

  9 listopada 2018 at 00:05

  Co tu dużo mówic JSudoł to niestety pójdzie tam gdzie więcej dostanie.A swoja droga fajnie jest sie znależć w sytuacji kiedy dwóch się bije.
  Okropna ta polityka lokalna bezwartości.

 11. janTKorona Odpowiedz

  9 listopada 2018 at 08:10

  ale chyba nie Pluta ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>