Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczniowie z Gorzyc w Bułgarii

Listopad 18, 2018 3:50 PM

W Zespole Szkół w Gorzycach od kilku lat organizowana jest międzynarodowa wymiana młodzieży, najpierw w ramach programu Comenius, obecnie Erasmus. W ciągu tych kilku lat ponad 300 uczniów gorzyckiej szkoły odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej.A wszystko to dzięki jednej osobie – nauczycielce języka angielskiego Renacie Stadnik – Komórkiewicz, która pisze programy oraz czuwa nad prawidłową ich realizacją.

W dniach od 15 do 21 października 10 – osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Gorzycach odwiedziła Bułgarię, w ramach programu o nazwie Robo.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Gorzycach w Bułgarii

Jest to program związany z robotyką i informatyką. Uczniowie oprócz poznawania kultury krajów partnerskich zajmują się programowaniem robotów oraz obsługą systemów informatycznych.
- W Bułgarii poszerzyłam swoją wiedzę dotyczącą programowania w różnych językach – mówi Aleksandra, uczennica klasy drugiej technikum informatycznego. Miałam też możliwość degustacji potraw kuchni bułgarskiej, które sama przygotowałam – dodaje Aleksandra.

Uczeń klasy trzeciej technikum informatycznego Karol podczas warsztatów garncarskich

Program Robo przeznaczony jest głównie dla uczniów technikum informatycznego, mechatronicznego i mechanicznego, a więc podstawowych kierunków nauczanych w Zespole Szkół w Gorzycach. W lutym 2019r. kilkudziesięciu uczniów z krajów partnerskich: Bułgaria, Rumunia i Włochy odwiedzi Gorzyce, a w kwietniu uczniowie z Gorzyc polecą do Włoch.
- Międzynarodowa wymiana młodzieży w naszej szkole w kolejnych latach na pewno będzie kontynuowana – mówi dyrektor Krzysztof Komórkiewicz. Oprócz poznawania kultury, nawiązywania nowych przyjaźni jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. W projekcie uczniowie porozumiewają się w języku angielskim. A jeśli dobrze opanują ten język, cały świat będzie stał przed nimi otworem – dodaje dyrektor.

Uczniowie gorzyckiej szkoły z rówieśnikami z Włoch, Rumunii i Bułgarii

Zespół Szkół w Gorzycach to jedna z niewielu szkół, która mimo głębokiego niżu demograficznego nie musi martwić się o swoją przyszłość, gdyż uczniów z roku na rok przybywa. Programy międzynarodowej wymiany młodzieży, baza dydaktyczna – której nie dorównują inne szkoły, podpisane umowy partnerskie z największymi pracodawcami
w powiecie tarnobrzeskim, zakładami Federal Mogul oraz Alumetal dzięki którym praktycznie każdy uczeń ma zapewnioną pracę stawiają gorzycką szkołę bardzo wysoko w rankingach szkolnictwa zawodowego.

Powyższe fakty dostrzegł również Podkarpacki Kurator Oświaty wręczając Zespołowi Szkół w Gorzycach statuetkę „Złoty Prym” – najlepsze technikum w województwie podkarpackim w roku 2018.

Dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz z nagrodą „Złoty Prym” – najlepsze technikum w województwie podkarpackim w 2018r., przyznaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Panią Małgorzatę Rauch (pierwsza z lewej)
materiał partnera

One Response to Uczniowie z Gorzyc w Bułgarii

  1. Napoleon Odpowiedz

    19 listopada 2018 at 17:17

    Pięknie, tylko po co o tym pisać każdą szkoła coś takiego prowadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>