Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Dobra zmiana” w powiecie tarnobrzeskim. Nowym starostą Jerzy Zbigniew Sudoł (fotoreportaż oraz video HD)

Listopad 19, 2018 6:01 PM

Jerzy Zbigniew Sudoł z KWW Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego został wybrany starostą powiatu kadencji 2018-2023. Władzy w powiecie nie utrzymała  koalicja PSL z PO i Forum Powiatu Tarnobrzeskiego, która na czele ze starostą Pawłem Bartoszkiem rządziła przez ostatnie cztery lata.

W nowej radzie PiS ma siedem mandatów, PSL pięć, Porozumienie Powiatu Tarnobrzeskiego trzy a Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego dwa.  Podział mandatów nie dawał większości w radzie ani Prawu i Sprawiedliwości ani Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, do rządzenia potrzebna była więc koalicja. Kilkanaście dni temu, o utrzymaniu władzy w powiecie przez PSL i koalicjantów mówił Paweł Bartoszek.

- Według dżentelmeńskiej umowy sprzed wyborów, kolację miały tworzyć trzy ugrupowania, PSL który ja reprezentuję, Porozumienie Powiatu Tarnobrzeskiego, którego liderem jest pan Mirosław Pluta i Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego które jest reprezentowane przez pana Jerzego Sudoła – tłumaczył P. Bartoszek.

Do tej koalicji jednak nie doszło, bowiem radni z ramienia KWW Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego porozumieli się z PiS-em.

- My przed wyborami żadnej umowy koalicyjnej nie podpisywaliśmy. To że koalicja została zawarta z Prawem i Sprawiedliwością wynika z tego, że uważaliśmy, że Nowa Dęba, Baranów Sandomierski powinny mieć więcej do powiedzenia, mieć znaczący wpływ na to, co dzieje się w radzie i zarządzie powiatu. W poprzedniej kadencji nie było to tak, jak być powinno – tłumaczył dziś nowo wybrany starosta Jerzy Zbigniew Sudoł, którego w tajnym głosowaniu poparło 9 radnych. Z kolei na Pawła Bartoszka zagłosowało 7 radnych, zaś Marek Ożga z PiS nie wyraził zgody na kandydowanie.

- Myślę, że damy radę, że będziemy ten powiat rozwijać. Zależy mi na tym, żeby wszystkie gminy równomiernie mogły skorzystać ze środków unijnych i ze środków, którymi dysponuje powiat – komentował nowy starosta. – Nie będziemy robić rewolucji, to będą powolne zmiany ewolucyjne – dodał.

Zgodnie z ustawą o samorządzie, to starosta przedstawił kandydata na wicestarostę. Funkcję tę objął Jacek Rożek, radny Prawa i Sprawiedliwości, którego w tajnym głosowaniu poparło 12 radnych.

Skład zarządu Rady Powiatu Tarnobrzeskiego uzupełnili jeszcze Marek Ożga, Wojciech Gruszka i Marian Grzegorzek, wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości.

foto&video: Piotr Morawski

10 Responses to „Dobra zmiana” w powiecie tarnobrzeskim. Nowym starostą Jerzy Zbigniew Sudoł (fotoreportaż oraz video HD)

 1. Markiz Odpowiedz

  19 listopada 2018 at 23:00

  Hej PSL!
  Hej PO!
  Panie Bartoszek!
  Chciałbym powiedzieć jedno:
  Na na na na
  Na na na na
  Hey hey hey
  Goodbye ! ;)

 2. Gość Odpowiedz

  19 listopada 2018 at 23:03

  Dobra decyzja, powodzenia Panie Jerzy.

 3. mam Odpowiedz

  20 listopada 2018 at 15:35

  Panie Jerzy złamał Pan dane słowo. Na twarz pracuje się latami, teraz Pan ją stracił. Nikt, nawet pis, nie będzie Pana traktował poważnie. Proszę pamiętać, że Nowa Dęba, to tylko jedna z 4 gmin w powiecie. W tej kadencji, jako radny z ND dostał Pan, wszystko, o co Pan poprosił. Teraz Pan zdradził. Żal mi Pana, bo przez lata wyrobił Pan o sobie bardzo dobrą opinie. Teraz, bezpowrotnie Pan ją stracił.

  • :) Odpowiedz

   20 listopada 2018 at 18:24

   …Na twarz pracuje się latami… tu mnie Pan przekonał, obecny Starosta jest człowiekiem pod każdym względem pozytywnym, czego nie można powiedzieć o poprzedniku. Niestety.

   • co za czasy Odpowiedz

    20 listopada 2018 at 20:11

    Co za czasy Sprzedać sie Po co te ambicje panie Jerzy Stolel stolek a gdzie twarz

   • Krzysiek Odpowiedz

    21 listopada 2018 at 07:51

    Pan Sudoł (ten właściwy, obecny starosta) szedł do wyborów z komitetem, który deklarował przed wyborami współpracę z każdym komitetem poza PIS. Wyborcy oddali na niego ok 400 głosów (400 ukradł PIS wsadzając swojego Jerzego Sudoła, można powiedzieć,że właściwy Jerzy Sudoł został okradziony o ok 400 głosów, czyli pewnie miałby ponad 800) i wiedzieli, że dają na niego, jego program, ale nie na PIS. Jakby chcieli na PIS, to by oddali, ale zaufali Jerzemu Sudołowi, temu właściwemu. Teraz Jerzy Sudoł-oryginał, powiedział wyborcom, że ma ich gdzieś i ich głosy poszły na PIS… To są fakty… A co takiego złego zrobił poprzedni starosta. Aha, nie chcę słyszeć argumentów, że taka jest polityka, bo ja jestem wyborcą i żądam szacunku dla oddanego przeze mnie głosu.

 4. Paweł Odpowiedz

  21 listopada 2018 at 13:27

  Komentujecie piszecie, a tak na poważnie PSL tyłek boli bo jak oni zawiazuja koalicję to jest ok ale inni nie mogą. A teraz zobaczymy co zrobi Pan Bartoszek czy zostanie radnym czy znajdzie gdzieś ciepły stołek w samorządzie :-) i co wtedy co powie swoim wyborcom

  • jerzy Odpowiedz

   21 listopada 2018 at 13:55

   Nie chodzi o to, że PIS wschodzi w koalicję, bo to wolno każdemu. Ale przed wyborami J.Sudoł, był zdeklarowany nie zawiązywać umowy z pis. Dlatego startował z osobnego komitetu. Jeśli się utożsamia z pis, to dlaczego nie wystartował z komitetu pis? Przecież miejsce dla niego czekało (J.Sudoł wystartował i zdobył mandat)… Poza tym PIS przed wyborami był przeciw wszystkim. Mówili, że tylko oni muszą wygrać, bo inaczej inni nie dostaną pieniędzy ani od marszałka, ani od rządu (patrz. minister Kowalczyk)… a teraz tak kocha koalicje…?

 5. gosc Odpowiedz

  26 listopada 2018 at 09:54

  ale swinie utaplane w blocie

 6. gosc Odpowiedz

  26 listopada 2018 at 09:55

  co ten gosc ze skrzynka w reku ma nad oczami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>