Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mirosław Pluta oficjalnie zastępcą prezydenta Tarnobrzega

Grudzień 3, 2018 4:42 PM

W poniedziałek 3 grudnia prezydent miasta Dariusz Bożek, powołał na stanowisko swojego zastępcy Mirosława Plutę.

Jak mówił Mirosław Pluta w rozmowie z naszym portalem 19 listopada br.  ” pierwsza rzecz, jaka jest po każdych wyborach – musimy przeglądnąć stan miasta razem z kompetentnymi ludźmi którzy pracują dla tego miasta i zobaczymy co trzeba będzie zrobić. Mamy program  i ten program będziemy realizowali”.

Realizację programu wyborczego wg. Pluty ma zagwarantować szeroka koalicja w radzie miasta. – Mamy koalicjantów, którzy są chętni, rozmawiamy z nimi, jest 16 osób w koalicji czyli jest szeroka koalicja i potencjał radnych, przewodniczących osiedli i nas – urzędników, będzie miał służyć miastu. Taka jest nasza wizja – tłumaczył 19 listopada br. – Myślę, że będzie na razie jeden wiceprezydent, że będziemy się zajmowali obaj całym miastem, bo to nie ma sensu, żeby był prezydent od tego czy od tamtego. Mamy żyć tym miastem i mamy robić to co obiecaliśmy w trakcie wyborów – dodał.

Nowy zastępca ma 58 lat, jest żonaty i ma dwie córki. Jest absolwentem socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był nauczycielem, prowadził również własną działalność gospodarczą. W latach 2002–2010 był burmistrzem Baranowa Sandomierskiego, 2010–2011 starostą tarnobrzeskim, a następnie w latach 2011 – 2015 posłem na Sejm RP VI i VII kadencji.

foto: UM Tarnobrzeg,

info:własne, UM Tarnobrzeg

32 Responses to Mirosław Pluta oficjalnie zastępcą prezydenta Tarnobrzega

 1. Komandos Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 17:31

  Powodzenia Panie Prezydencie, trzymam kciuki. Sukcesów i dużo zdrowia.

  • obywatel Odpowiedz

   3 grudnia 2018 at 20:23

   W końcu załapał się na fuchę i jako specjalista z wykształcenia wniesie wielki wkład w rozwój miasta – albo w drenowaniu podatników (mieszkańców)>

 2. Osiedlanin Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 17:45

  Kolejna dobra wiadomość dla Czerwonego Pantofelka, który już niedługo będzie mógł udowodnić, że jest fachowcem i wcale nie było tak, że dostał fuchę od kolegi z partii <3

 3. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 19:15

  Mamy koalicjantów, którzy są chętni, rozmawiamy z nimi, jest 16 osób w koalicji czyli jest szeroka koalicja i potencjał radnych, przewodniczących osiedli i nas – urzędników, będzie miał służyć miastu.
  No jak teraz ten biedny BOŻEK wytłumaczy trzykrotny wzrost kosztów wywozu śmieci ;-) NIE MOŻE złego słowa powiedzieć bo się KOALICJA rozleci ;-)

 4. Teoś Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 20:30

  No to mamy ciąg dalszy spłaty wyborczych długów. W zeszłym tygodniu członkiem rady nadzorczej Kopalni Machów, został mieszkaniec Wrzaw Władysław „Breżniew” Stępień. Czekamy na kolejny zaciąg RTA.

  • do dzieła Odpowiedz

   4 grudnia 2018 at 22:34

   Panowie Prezydenci .szybko wymienić cały skład rad nadzorczej Kopalni.. Dlaczego tylko Stepień wszedł. A co z dwoma Kalinkowymi. Jak zostawicie pozostałe rady nadzorcze Kalince to będą problemy. Dla przypomnienia .Kalinka w pierwszej kolejności wymienił rady nadzorcze.O czym to świadczy. O przejęciu informacji . Wymiana rad nadzorczych to sygnał do społeczęństwa ,ze juz nie ufamy pisowi po wcześniejszych wydarzeniach w mieście nawet w stopniu ograniczonym.
   Dla przypomnienia przewodniczącym rady nadzorczej największej i strategicznej spółki wodociągi jest nie kto inny jak osoba najbardziej zaufana Kalince pani sekretarz . Proszę ją zapytac i wszystkich pozostałych członków rad nadzorczych czy bedzie współpracować ? Odpowiedź brzmi oczywiście że tak po czym ? tu odpowiadamy sami co wiemy lub możemy sie domyślać . Taka jest lokalna polityka.

 5. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 20:54

  W zeszłym tygodniu członkiem rady nadzorczej Kopalni Machów, został mieszkaniec Wrzaw Władysław „Breżniew” Stępień
  Przecież ten dziadek ma z 4 tysięcy emerytury po tylu latach w związkach zawodowych i Sejmie podczas gdy wielu siarkowców ledwie półtora tysiąca.

  • bozek Odpowiedz

   3 grudnia 2018 at 21:11

   A co nie podoba się – teraz to my tu rządzimy z Mirkiem.

   • tarnobrzeżanin Odpowiedz

    3 grudnia 2018 at 21:30

    SKOK SIWYCH PANÓW NA KASĘ I STOŁKI. BRAKŁO KASY DLA WNUKÓW? WŁADEK DZIECI JUŻ CHYBA POBUDOWAŁ ;-)
    36 tysięcy mieszkańców Tarnobrzega to nie jest koniec możliwości rządzących tym grajdołem.
    Czekamy na dojście do 25 tysięcy ;-)
    Chyba szybko im pójdzie ;-)
    W 18 lat zjechaliśmy o 14 tysięcy więc o kolejne 11 tysięcy mieszkańców powinniśmy dać radę w dwie kadencje Bożka et contores ;-)

    A Krukurka coś mówiła o MIEŚCIE PRZYJAZNYM EMERYTOM ;-)

  • Ciekawy Odpowiedz

   3 grudnia 2018 at 21:49

   To kogo odwołali aby wszedł StępieńKidy wreszcie z rad nadzorczyk odejda ci z pisu Stepien to czlowiek zaangażowany a ci z pisu to tylko diety zero wiedzy i pracy DO ODWOŁANIA SZYBKO.

   • tarnobrzeżanin Odpowiedz

    3 grudnia 2018 at 22:06

    Stępień obiecywał swoim kolegom i koleżankom „nie zarosną nas chwasty…”. Niedługo później koledzy i koleżanki wylądowali na zasiłkach po 400 zł. Gdzie wtedy wylądował Stępień?

   • cebea Odpowiedz

    3 grudnia 2018 at 22:55

    A to ty chcesz zaciekawić czymś wymiar sprawiedliwości . Nas interesują ludzie nieobiektywni ,niekompetentni i niezaangażowani .Jutro po 6-tej spotkanie

 6. T. Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 21:25

  Gratulacje i powodzenia, Panie Mirosławie.
  Trzymam kciuki.

  • ciekawy Odpowiedz

   3 grudnia 2018 at 21:31

   a gdzie trzymasz te kciuki w kieszeni czy luzem?

 7. Co dalej Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 22:03

  Teraz zmiany Mecenasów bo pól kancelarii jest gotowa do startu Na gieldzie naxwiska które maja zero doswiadczenia Zmiana sekretarza to idzie z automatu i zmiany naczelnikow niezbędne dla normalnej pracy urzedu Tak sie rozzuchwalili że nic nie robią tylko skarżą a w bałaganie lepiej się rządzi

 8. Wojciech Cejrowski Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 23:47

  Panie Plutafonie, jakie ma pan w ogóle pojęcie o czymkolwiek? Pan przecież od zawsze był z zawodu szefem. Kolesiostwo to pana drugie imię. Władek „Breżniew” Stępień to dopiero pierwszy z grupy pana bandy ulizanych kolesi bez kręgosłupów moralnych. Gratuluję kolejnego dorwania się do koryta, mam nadzieję, że nie odbije się to panu czkawką. Bez pozdrowień.

  • obywatel Odpowiedz

   4 grudnia 2018 at 10:15

   Czerwonqa zaraza powróciła w pełnej krasie – ludzie którym jedynym zajęciem jest działalność partyjna i związkowa oraz zycie na koszt podatników.
   Ale zmiana władzy w mieście – powrót starej czerwonej gwardii do władzy!!!!
   Tak właśnie robi się z mieszkańców miasta BARANAMI.

 9. Dyzio Odpowiedz

  3 grudnia 2018 at 23:57

  Panie Mirosławie wróć pan na stanowisko Burmistrza Baranowa bo ten biały z czerwonym nosem w zimie nie potrafi nawet zrobić drogi asfaltowej,a za pana kadencji było wiele inwestycji w CAŁEJ gminie. A teraz tylko w wybranych miejscowościach coś się dzieje reszta kiśnie

  • hugo Odpowiedz

   4 grudnia 2018 at 08:29

   W taki sposób to poleć temu panu wrócić do szkoły nauczyć się prawd wiary ,posłuszeństwa rodziców ,prawdomówności i pracowitości aż do potu i postępu w otaczającym nas świecie.A póżniej zaproś do reprezentowania mieszkańców.

 10. Oko Odpowiedz

  4 grudnia 2018 at 07:49

  A jad płynie i płynie… Dajcie się Człowiekowi wykazać. 100 dni. Wówczas zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy.]

 11. wojak Odpowiedz

  4 grudnia 2018 at 10:56

  jesteśmy w czarnej dupi.. A nic nie zrobią dalej będzie dziadostwo jak było , Niech idzie do normalnej pracy jak ludzie za minimalne to się może nauczy i zobaczy jak ludzie zyją. Ale mu będzie ciężko bo jak się raz już było przy korycie to się przyzwyczaił…1!!

 12. tramp Odpowiedz

  4 grudnia 2018 at 18:47

  Panie Mirosławie – powodzenia ! Niech Pan nie zważa na ujadaczy, którzy nic nie potrafią oprócz ujadania na internecie.

  • taki Odpowiedz

   4 grudnia 2018 at 23:23

   Jak się chce żyć z cudzego to trzeba zważać na tych co dają chlebuś, bo korytko zabiorą –taka jest demokracja.

  • kurs Odpowiedz

   5 grudnia 2018 at 16:43

   To żeś peowiec to czuć ,ale że nic nie wyniosłeś z nauki z przed 3-laty to chyba też zrozumiałe oni nic się nie nauczą nigdy, tylko oszukać i nie zważać.

 13. pedagog Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 20:27

  Obejrzałam „wywiad” z tym panem. Mój Boże dawno takiego bełkotu nie słyszałam ! Jeżeli ten baranowski Kononowicz myśli, że będzie ręcznie sterował naszą oświatą to grubo się myli, tuakurat wszystkie związki będą jednomyślne.

 14. Alex Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 22:14

  Panie Pluta mam do pana pytanie, gdy był pan posłem co pan dobrego zrobił dla Tarnobrzega i jego mieszkańców? proszę o konkrety

 15. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 02:15

  A ja mam pytanie – czy Pan Pluta zrzekł się mandatu radnego Rady Powiatu Tarnobrzeskiego zanim objął funkcję? Gdyż zgodnie z ustawą, nie można łączyć funkcji radnego z funkcją zastępcy prezydenta miasta (art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym).

  Art. 27. Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie można łączyć z:
  1) funkcją wójta lub jego zastępcy w innej gminie;
  2) członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta;
  3) zatrudnieniem w administracji rządowej;
  4) mandatem posła lub senatora.

 16. czas na zmiany Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 10:11

  Sądząc po gościach zaproszonych na bankiet w Browarze to dni niektórych urzędników są policzone .Myślimy równiez ,ze tez składy rad nadzorczych ulegną zmianie. Są tez niespodzianki .Jest taki jeden wiecznie żywy prawnik który od lat ogrywa każdego prezydenta. Niech Pluta pamięta ,ze jest prezydentem miasta a nie gminy .

  • Zagadka Odpowiedz

   8 grudnia 2018 at 20:37

   Ha ha ten prawnik to pewnie ten sam co. działał z prezydentem NM.

 17. Pracownik Odpowiedz

  8 grudnia 2018 at 16:20

  Chcieli? Mają. A to dopiero początek…pod ich rządami staniemy się jeszcze większym dziadostwem niż jesteśmy.

 18. Art Odpowiedz

  8 grudnia 2018 at 18:07

  Zgadza się Władek Stępień to człowiek zaangażowany kasą w swojej kieszeni.Znam go z Przeróbki ,gdzie był przewodniczącym ZMS i wiem jak robił karierę.

 19. AlkoHolik Odpowiedz

  8 grudnia 2018 at 18:07

  I tak trzymać więcej picia i chęci do życia.Zxrowie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>