Kolejny sukces tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg. Trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski!

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych zdobyli 3 medale, złoty, srebrny i brązowy. Zawody w Wiśle zostały przeprowadzone po raz pierwszy w systemie w którym rozgrywane są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.

Ogółem w zawodach uczestniczyło 38 zespołów, 2-3 osobowych w tym cztery drużyny z tarnobrzeskiego klubu.

Mistrzem Polski w klasie 2-5 wózki mężczyzn została drużyna w składzie Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka, pokonali oni wszystkie zespoły i bezapelacyjnie zdobyli tytuł mistrzowski na 2018 rok. Brawo!

W klasie tej występowała również druga drużyna IKS Janusz Chamot/Piotr Sokalski, która zajęła 5 miejsce.

W klasie 9, Wicemistrzostwo Polski zdobył duet Paweł Mazuryk/Mariusz Matejek, który pokonał dwie drużyny z Katowic a w finale po zaciętym meczu uległ 0:2 drużynie KS Bronowianka Kraków.

W klasie 10 gdzie rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni drużyna IKS w składzie Paweł Włodyka/ Antoni Biedziuk wywalczyła brązowy medal. Pokonali oni 2:0 Start Kalisz a wejście do finału zamknęła im drużyna Start Zielona Góra późniejszy Mistrz Polski, z którą po zaciętej walce przegrali 1:2 (rozstrzygnęła gra deblowa).

Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg okazali się drugim klubem w Polsce w punktacji medalowej, udowadniając że są jednym z najlepszych klubów w kraju w tej dyscyplinie sportowej.

• Start Zielona Góra – 2 złote, 1 brązowy
  • IKS Jezioro Tarnobrzeg – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
  • IKS AWF Warszawa – 1 złoty, 1 srebrny

– Dziękujemy Władzom Miasta Tarnobrzega i wszystkim innym osobom, firmą które pomagały nam i wspierały Nas w 2018 roku – podsumowuje prezes Rajmund Zięba. – Sukcesy Nasze i zdobycze medalowe udowadniają po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję – dodaje.