Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Drugie urodziny orkiestry

Grudzień 12, 2018 12:21 PM

Nasza orkiestra ma już dwa lata! Z tej okazji w MGOK-u odbyło się spotkanie, w którym oprócz członków zespołu, uczestniczyły także całe orkiestrowe rodziny.

Spotkanie, które odbyło się w MGOK-u 11 grudnia było okazją do integracji, ale przede wszystkim do zaprezentowania postępów, jakie Gminna Orkiestra Dęta poczyniła w ciągu dwóch lat pracy. Zespół zaprezentował się na nowej scenie sali widowiskowej. Usłyszeliśmy kolędy, piosenki patriotyczne, marsze oraz… rock’n’drolla i wiązankę piosenek Demisa Roussosa. Jak wyjaśnił dyrygent Marek Kosior, orkiestra wciąż się rozwija, poszerza swój repertuar, także o utwory popularne. Mini koncert zakończył się burzą braw, a nawet bisami.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Marek Mazur, który przekazał wyrazy uznania dla wszystkich młodych artystów, pogratulował talentu i zaangażowania, a także życzył wielu sukcesów. Z kolei Marek Kosior, dyrygent orkiestry podziękował rodzicom za wspieranie wysiłków swoich pociech i czuwanie nad rozwojem ich umiejętności muzycznych. Podziękowania i życzenia złożyła również dyrektor MGOK-u Renata Domka.

Gminna Orkiestra Dęta została zawiązana przed dwoma laty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury z inicjatywy burmistrza Marka Mazura. Rada gminy przekazała fundusze na zakup kilkunastu instrumentów, następnie przeprowadzono nabór. W ciągu następnych miesięcy młodzi mieszkańcy gminy mogli nauczyć się gry od podstaw. Z czasem do orkiestry dołączyły także osoby dorosłe. W tym roku zakupiono kolejnych 12 instrumentów, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Wraz z nowym rokiem artystycznym naukę rozpoczęły kolejne osoby. Dzisiaj orkiestra liczy blisko 30 muzyków, zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.

W tym roku orkiestra już sporo koncertowała. Między innymi zadbała o oprawę uroczystości jubileuszu 160-lecia OSP w Baranowie Sandomierskim, dożynek gminnych w Durdach, odpustu w Sulisławicach, Wojewódzkiej Spartakiady Środowiskowych Domów Samopomocy. Wzięła także udział w II Przeglądzie Orkiestr Dętych oraz uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>