Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Tandetna kampania wyborcza na sesji Rady Miasta” (video HD)

Grudzień 28, 2018 7:11 PM

Za „tandetną kampanię wyborczą na sesji Rady Miasta” radny Kamil Kalinka uznał ulotki, które przed dzisiejszą sesją pojawiły się na stołach przy których siedzą radni. Ulotki te zawierały m.in. informacje związane z setną rocznicą przyznania praw wyborczych Polkom, a do ich rozłożenia przyznał się radny Sławomir Partyka.

Ulotki swoim wizerunkiem i podpisem firmuje Elżbieta Łukacijewska, europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej. Oprócz rysu historycznego o roli Polki w sferze publicznej, są również zaprezentowane sylwetki „Polek – Prekursorek”, czyli Marii Skłodowskiej – Curie, Elżbiety Zawackiej, Gabrieli Balickiej, Aleksandry Piłsudskiej, Ireny Kirszenstein – Szewińskiej, Hanny Suchockiej, Marii Konopnickiej, Ireny Sendlerowej, Anny Walentynowicz i Henryki Krzywonos.

Na jednej z kart jest również słowo od europoseł adresowane do kobiet, zaś na ostatniej znajduje się informacja pt. „Rządzący dla kobiet”. Zawiera ona kilkanaście podpunktów traktujących o tym co rządy PO-PSL oraz Prawo i Sprawiedliwość zrobiły dla Polek. W przypadku PiS zaakcentowane są programy „Rodzina 500 plus” oraz „Wyprawka 300 plus”, reszta zaś podpunktów to informacje dotyczące takich działań rządu, jak m.in. likwidacji finansowania In Vitro i opieki okołoporodowej.

- Przepraszam, jeżeli uraziłem materiałem o 100-leciu odzyskania niepodległości oraz 100-leciu nabycia przez kobiety praw wyborczych – tłumaczył radny Sławomir Partyka.

- Pod ciężarem słów pana radnego Kamila Kalinki aż się zatoczyłem – mówił z kolei przewodniczący RM Bogusław Potański. – Nigdy nie uważałem, że informacja o tym że Polki jako jedne z pierwszych w Europie otrzymały czynne i bierne prawa wyborcze jest tandetą – kontynuował.

- Mam ogromny szacunek do kobiet (…) Jeżeli ta ulotka mówi o niepodległości i o paniach a tu mamy tak: rząd PO-PSL a pod spodem rząd PiS? To jeżeli to nie jest tania agitacja wyborcza i polityczna to z całym szacunkiem… Może jedna strona jest poświęcona temu co pan radny Partyka mówił – tłumaczył z kolei radny Kamil Kalinka.

- Dla mnie tego typu rozgrywki na sesjach Rady Miasta są czymś niepotrzebnym i ubierzmy spodnie, wyjdźmy z piaskownicy i skupmy się na pracy – apelował z kolei radny Damian Szwagierczak.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

12 Responses to „Tandetna kampania wyborcza na sesji Rady Miasta” (video HD)

 1. Ula Odpowiedz

  28 grudnia 2018 at 20:50

  Radnemu Kalince wszystko przeszkadza,Byle zaistnieć gada byle co .

 2. tan Odpowiedz

  28 grudnia 2018 at 20:57

  Tutaj jest temat ulotek a ty uogólniasz bo ?

 3. tamdeta Odpowiedz

  28 grudnia 2018 at 21:01

  Miał racje propagandę PeOwski europoseł nich sobie uprawia w Brukseli albo wynajmie roznosicieli reklam .

 4. Adam K. Odpowiedz

  28 grudnia 2018 at 21:14

  Jak nie przepadam za PiSem tak w tym przypadku Kalinka ma rację. Partyka, któremu brakło głosów aby normalnie zasiąść w Radzie Miasta najzwyczajniej przesadził, myślał że ta tania agitacja polityczna mu przejdzie? że radni się nie kapną o co tak na prawdę chodzi w tych ulotkach? Potański jak zwykle nic mądrego nie powiedział wręcz się ośmieszył. Szwagierczak chciał coś powiedzieć podczas sesji RM i powiedział, mógł sobie darować lanie wody bo merytoryki brak. Szkoda, że w tej radzie miasta kumaty został już tylko Kalinka. Już mi brakuje Zycha i Mastalerza.

 5. Zed Odpowiedz

  28 grudnia 2018 at 21:17

  Rozpasanie bandy spod znaku peło nie zna granic.

 6. Marek Odpowiedz

  28 grudnia 2018 at 23:35

  Zgadzam się ze radny Partyka przesadził, ale jak w niedzielę wyborcza 21 października w kościele w psalmie responsoryjnym spiewano – cytuję „Pan Bóg miłuje prawych i sprawiedliwych to jakoś pis-owcom to nie przeszkadza chociaż podtekst i wymowa są oczywiste. Co dziwne że to nie jedyny przypadek, tak było również i 4 lata temu w niedzielę wyborcza. To tylko tyle w temacie. Czy Kalinka jest najbardziej kumaty to wyjdzie w niedługim czasie ta kumatos. Myślę że PFR pokaże te jego kumatos.

  • ogarek Odpowiedz

   28 grudnia 2018 at 23:51

   No jasne twoje zarzuty są „oczywiste” przecież jasno z nich wynika że to robota ministranta Kalinki,a że od ciebie trudno wymagać znajomości Pisma Św. toż to też oczywistość.

 7. pewnyswego Odpowiedz

  29 grudnia 2018 at 16:15

  ten kamil to nawet smsa nie potrafi poprawnie wysłać do drugiego tatusia.
  nie przyszykowali spadochronu partyjni koledzy w stolicy województwa ?
  albo choć ciepłej posadki jak dla zdolnej córci cymańskiego ?

 8. C.R Odpowiedz

  29 grudnia 2018 at 16:28

  Czerwona banda pełowska zaczyna panoszyć się na dobre, pod przywództwem swojego komunistycznoPełowskiego funkcjonariusza.Chroń nas Panie Boże przed tą obrzydliwą zarazą.

 9. ale jaja Odpowiedz

  29 grudnia 2018 at 17:38

  Kalinka najbardziej kumaty ? Śmiech na sesji .To sa grożby .zastraszanie .krzyk rozpaczy Bo.partia die zawiodła Teraz trzeba do porzadnej pracy Nawet jak pójdzie do Nowej Deby to trzeba pracowac nie to co WORD .Tam do tej pory espominaja ze nigdy Kalinki nie było Praca go nie ineresowala tylko kariera Raz w tygodniu na Nowogrodzkiej to jedyny wysiłek tego pana.

  • Monka Odpowiedz

   30 grudnia 2018 at 09:39

   A dlaczego ma iść do Nowej Dęby? My go tutaj nie chcemy, mamy swoich i z nimi problemy to wystarczy.

 10. Edek Psyhoholik Odpowiedz

  1 stycznia 2019 at 20:00

  Mimo braku sympatii do Kamilki to w tym przypadku miał rację. Rumiany cwaniaczek próbując wraz z mocodawczynią przemycić treści polityczne rznął patriotę i obrońcę emancypacji kobiet (Rumianku pamiętaj miasto małe i większość wie co z ciebie za kwiatek :) ). O karykaturze przewodniczącego i jego „wstrząsającej” ripoście szkoda pisać, bo ja tez się zataczam ale ze śmiechu :)

  humoru na nowy rok :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>