Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Gmina Tarnobrzeg nie będzie finansować działalności naszego klubu”. Komunikat KKS Siarki Tarnobrzeg ws.wycofania drużyny z rozgrywek

Styczeń 6, 2019 10:23 AM

„Z wielka przykrością informujemy Was ze dnia 4 stycznia KKS Siarka Tarnobrzeg S.A. wycofał się z rozgrywek II Ligi PZKOSZ. Z zaistniałymi informacjami na stronach gazet potwierdzamy informacje i dołączamy komunikat do sprawy. Chcemy Podziękować wszystkim PRAWDZIWYM kibicom którzy przez wiele lat Nas wspierali, kibicowali i nigdy nie zwątpili w Tarnobrzeska koszykówkę. Wszystkim którzy Nam pomagali by Tarnobrzeska koszykówka istniała – takiej treści informacja pojawiła się na facebooku KKS Siarki Tarnobrzeg. O powodach wycofania seniorskiej drużyny czytamy w komunikacie, zamieszczonym poniżej.

KOMUNIKAT

„Klub Sportowy KKS Siarka Tarnobrzeg S.A z siedzibą w Tarnobrzeg informuje że w dniu 4 stycznia 2019 r. dokonał wycofania drużyny seniorów z rozgrywek II ligi mężczyzn organizowanych przez PZKosz.

Powodem takiej decyzji jest otrzymana w dniu 31 grudnia 2018 r. informacja , że Gmina Tarnobrzeg nie będzie finansować działalności naszego klubu w zakresie dotyczącym rozgrywek seniorskich.
Bezpośrednią przyczyną takiej decyzji – jak zostaliśmy poinformowani – jest fakt, że wobec klubu toczy się obecnie postępowanie administracyjne dotyczące zwrotu na rzecz Gminy rzekomo niewykorzystanych dotacji za lata 2014-2017. Sprawa jest na etapie odwoławczym i toczy się przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Tarnobrzegu. Przewidywać należy, że rozstrzygnięcie nie nastąpi wcześniej niż w ciągu kilku miesięcy.

Klub absolutnie nie zgadza się z ustaleniami kontroli prowadzonej w naszym klubie w ostatnich miesiącach. Zdaniem klubu zarówno wydatkowanie jak i rozliczenie dotacji nastąpiło w sposób prawidłowy .

Z drugiej strony Klub nasz rozumie i szanuje decyzję Pana Prezydenta, że wobec toczącego się postępowania, które nie zostało zakończone prawomocną decyzją, przyznanie kolejnych dotacji mogłoby by zostać uznane za działanie co najmniej dyskusyjne i stać się powodem ewentualnych konfliktów o charakterze politycznym. Klub w żadnym zakresie nie chce być elementem tego rodzaju „rozgrywek”.

Wobec braku finansowania ze strony Miasta Klub nasz – mimo podejmowanych od kilkunastu tygodniu prób znalezienia alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności – nie jest w stanie pokrywać na bieżąco kosztów związanych z organizacją spotkań rozgrywanych w charakterze gospodarza jak i kosztów wyjazdów na mecze rozgrywane poza Tarnobrzegiem. Ponadto kontynuacja udziału w rozgrywkach spowodowałaby niemożność wypłaty wynagrodzeń dla zawodników posiadających kontrakty.

W tym stanie rzeczy – dla uniknięcia powstania po stronie Klubu zobowiązań tzw. „licencyjnych” , których nasz Klub w chwili obecnej nie posiada – wycofanie drużyny z rozgrywek jest jedynym rozwiązaniem. „

30 Responses to „Gmina Tarnobrzeg nie będzie finansować działalności naszego klubu”. Komunikat KKS Siarki Tarnobrzeg ws.wycofania drużyny z rozgrywek

  1. Fryc Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 11:27

    Kto ostatni zgasi światło w tym mieście?

    • hans Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 13:07

      Kierowca śmieciarki ze Stalowej Woli,a pózniej zaczną śmieci przywozić i zrobią śmietnisko na placu Bartosza,potem wjadą pługi i wszystko zaorają!Zresztą i tak tu już nic niema tylko śmieci

  2. gość Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 11:40

    Szkoda.Za chwilę nic już w tym mieście nie będzie

  3. Rambolo Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 12:48

    Pyszniak płacze, Kiełb płacze – Złote Piaski już nigdy nie zobaczę! :D

    • Darek Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 13:10

      ale napewno kraty w oknach zobaczy!

  4. as Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 13:22

    wszystko niszczą w tym mieście , skąd tacy ludzi, skąd w ludziach rządzących taka znieczulica i pogoń za własnym, trzeba pensje sobie poobniżać, i kasa się znajdzie. Własny interes kosztem dobra ogółu. Kiedyś każdego historia rozliczy, kiedyś spłoniecie w ogniu piekielnym. Dziady pier..e. Czyste skurwysyństwo – najlepiej likwidować. Gmina jest od tego jak dupa od srania, żeby wspierać sport. Obecna władza przez dwa miesiące zrobiła już więcej zła dla miasta i mieszkańców, niż niektórzy przez całą kadencję.

    • Franz Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 19:28

      Jakiego dobra ogółu? Co ty pieprzysz? Chyba dla dobra paru zainteresowanych. A miasto wspiera sport – na tyle na ile jest w stanie. A że sportowców u nas dostatek, to dla wszystkich nie wystarczy, a zwłaszcza dla takich co to się rozliczyć z dotacji nie potrafią. Zresztą bez koszykówki w trzeciej klasie rozgrywkowej (a może w czwartej bo prawie wszystkie mecze przegrywali więc pewnie bym tam wylądowali) nie nastąpi w tym mieście koniec świata.I mało kogo to prawdę mówiąc obchodzi. Wystarczy popatrzyć jakie były od dłuższego już czasu „tłumy na trybunach” na meczach w kosza.

  5. Lily Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 13:29

    Za ten bajzel to odpowiada poprzednia władza. Kontrola była wcześniej jak wynika z artykułu

    • gra Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 22:14

      Dokąd panować będzie taka retoryka WINNA,ODPOWIADA POPRZEDNIA WŁADZA. Kiedy wreszcie POPRZEDNIĄ władze obowiązkowo rozliczy i pociągnie do odpowiedzialności TA która jest OBECNA I już tylko ona ponosić będzie odpowiedzialność i winy.Bo taka gra pasuje wszystkim i nie ma i nie będzie winnych.(róbta co chceta)

  6. kamiluwaga Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 13:29

    To dobry krok .oczekuje jeszcze wycofania pilkarzykow .4 liga to max na co gotowy jest ten przysiulek Tarnobrzeg .Sa wazniejsze rzeczy do zrobienia przez miasto od finansowania pilkarzykow.Na takie wydatki moze sobie pozwolic dobrze zarzadzane miasto,bogate i madre jak np.Stalowa Wola czy Mielec.Tarnobrzeg to inna liga ,inne mozliwosci a wlkasciwie brak mozliwosci.To miescina trwajaca w marazmie .I przez lata nic sie tu nie zmieni bo Mastalerz zapoczatkowal likwidacje miasta .

    • as Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 13:43

      wyprowadź się razem z tymi co niszczą to miasto, bo wrzody da się usunąć w każdym stadium

  7. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 14:15

    A co, jeśli Samorządowe Kolegium Odwoławcze zmieni decyzję wydaną w I instancji? Została ona wydana przez Prezydenta Miasta, a więc organ, który mógł in concreto być zainteresowany rozstrzygnięciem określonej treści, gdyż chodziło o finanse Gminy Tarnobrzeg.
    Uważam, że Prezydent powinien wstrzymać się z decyzją o braku finansowania klubu do czasu PRAWOMOCNEGO rozstrzygnięcia w sprawie, które jednak jeszcze nie nastąpiło.
    Z drugiej jednak strony klub ma obowiązek szukać sponsorów w sektorze prywatnym, a nie tylko żerować na dotacjach gminnych. Panie Pyszniak, proszę powiedzieć jakie konkretnie podjął Pan kroki w celu pozyskania sponsorów? I to nie tylko w tym sezonie, ale i w poprzednich. Zamierzał Pan bazować jedynie na wsparciu miasta? Co to za zarządzanie klubem?
    Co do Pana Prezydenta Bożka, to przykro mi to mówić, ale tak jak w przypadku śmieci odium znowu spadnie na Pana, więc lepiej by SKO utrzymało w mocy decyzję wydaną w I instancji. Jeśli okaże się, że klub miał racje, to Pan będzie winny, gdyż nie wstrzymał się Pan z decyzją do czasu prawomocnego zakończenia postępowania i pośrednio doprowadził Pan klub do wycofania z rozgrywek. Może się też Pan wtedy narazić na zarzut dyskryminowania klubu, skoro bowiem okazałoby się, że poprzednie dotacje były prawidłowo wydatkowane, sekcja koszykarska Siarki Tarnobrzeg może podnieść, że powinna była być traktowana podobnie jak inne kluby działające w mieście i otrzymać dotację, a skoro jej nie otrzymała (zaś pozostałe kluby, jak domniemywam otrzymają dofinansowanie), miasto może się narazić na odpowiedzialność odszkodowawczą.
    Konkludując, wszystko trzeba robić z głową i minimalizować ryzyko przyszłych negatywnych skutków (prawnych, finansowych, wizerunkowych, politycznych). Niestety to, co się dzieje w Tarnobrzegu to totalna amatorka, popełniane błędy okazują się tragiczne w skutkach, szkoda, że nie nie jesteśmy mądrzy ani przed, ani po szkodzie i brniemy w otchłań coraz głębiej…
    Pozdrawiam wszystkich Tarnobrzeżan życzących dobrze naszemu miastu – co prawda nadzieja matką głupich, ale może kiedyś będzie lepiej w naszej smutnej mieścinie ;)

    • Alf Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 15:46

      Brawo Panie Witku.Nic dodać nic ująć.Trafił Pan w sedno .Myślę ,że ze śmieciami też można się było wstrzymać.Zdaje się ,że FCC mogłaby brać udział w ewentualnym przyszłym przetargu,Co zapewne obniżyło by koszty ofert.I miasto ma tam 40% udziałów ,więc część zysku zostałaby na miejscu .

    • ehhh Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 17:06

      „odpowiedzialność odszkodowawczą”? chory? miasto chce to daje kasę, nie chce to nie i możesz se walczyć o odszkodowanie fantasto i tak długo Zbyszko nas kompromitował za nasze pieniadze

    • Franz Odpowiedz

      6 stycznia 2019 at 19:44

      „Prezydent powinien wstrzymać się z decyzją o braku finansowania klubu do czasu PRAWOMOCNEGO rozstrzygnięcia w sprawie, które jednak jeszcze nie nastąpiło”. Nic bardziej błędnego! Otóż Prezydent właśnie powinien się wstrzymać, ale z decyzją o finansowaniu klubu (co też uczynił), aż do czasu prawomocnego zakończenia tej sprawy. Bo gdyby tego nie zrobił, to w przypadku potwierdzenia przez SKO choćby części nieprawidłowości, naraziłby się na zarzut niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę gminy (art. 231 kodeksu karnego). A co do roszczenia o odszkodowanie to klub nie ma na to szans, gdyż zgodnie z prawem roszczenie o zawarcie umowy o dotację celową nikomu nie przysługuje, a zatem nie przysługuje również roszczenie o odszkodowanie z powodu nie zawarcia takiej umowy i to bez względu na przyczyny odmowy jej zawarcia. Natomiast pełna zgoda co do tego, że władze klubu nie popisały się w poszukiwaniu „alternatywnych źródeł finansowania”, do czego zresztą w oświadczeniu same się przyznały. I tak potwierdza się znany fakt, że strop oparty na jednym słupie zawali się gdy słupa zabraknie.

      • Alf Odpowiedz

        6 stycznia 2019 at 22:03

        A na razie upadł kosz który w mieście był od zawsze jak pamiętam

        • Franz Odpowiedz

          6 stycznia 2019 at 22:20

          Kosz będzie dalej – młodzież przecież pozostaje i dalej gra. A za upadek drużyny seniorów winić należy władze klubu. Przypomnę tylko że w dwa lata spadli o dwa poziomy w dół: z ekstraklasy do drugiej ligi (choć dostawali z miasta forsy jak lodu)i zanosiło się, że i z tej spadną jeszcze niżej, bo przegrywali prawie każdy mecz. Temu też miasto jest winne? Nie – to są skutki złego zarządzania klubem. A za to odpowiada zarząd.

          • Alf

            6 stycznia 2019 at 22:56

            Ale to miasto się na klub wypięło. Łatwo zniszczyć .Trudniej odbudować.A pisząc frazesy o młodzieży widać ,że się tym nie interesowałeś a bronisz na siłę miasta.Nie pomogli i tyle

        • wizja Odpowiedz

          6 stycznia 2019 at 22:22

          Upadła drużyna koszykarska słaba i nieudolnie zarządzana, a koszykówka w mieście nie upadła jest w szkołach w klubie, dzieci się uczą trzeba im poświęcić uwagę i miejskie fundusze.

  8. AlkoHolik Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 18:34

    Zdrowie Panie Zbyszku i Dziękuję za te piękne chwile z tarnobrzeską koszykówką!!!Pana Zdrowie dzisiaj do zgonu!!!

  9. Etyk Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 22:40

    Najgorsze w tym wszystkim jest ze nasz wódz się dobrze bawi, piecze bułeczki, skacze przez płotek, robi za wodzireja na aukcji, przecina wstęgi itp. Chłopie kompania wyborcza była 3 miesiace temu czas się obudzić i wziąść za poważne problemy tego miasta.

  10. owen Odpowiedz

    6 stycznia 2019 at 23:42

    Ale nasz pan prezydent jest taki sympatyczny! I tak ładnie się uśmiecha na wszystkich imprezach!!!!

  11. davey Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 10:29

    Pyszniak,jak zwykle,winę zrzuca na innych.To miasto i jego prezydent jest winne,że upada koszykówka.To,że on jako prezes nie robił nic w kierunku pozyskania sponsorów,nie ma dla niego znaczenia,winne jest miasto.Tak jak ktoś powyżej,zapytam,co pan prezes zrobił przez te kilka lat grania w ekstraklasie,gdzie możliwości miał zupełnie inne niż teraz,by pozyskać sponsorów?Nic bądź niewiele.Z żalem patrzyłem na koszulki przyjezdnych drużyn obwieszone reklamami sponsorów i porównywałem do naszych,gdzie jedynym sponsorem było miasto.Żal tego wszystkiego bo z racji wieku przeszedłem wszystkie czasy kibicowania,od stania na balkonie w starej hali poprzez grę w starej drugiej lidze i ekstraklasę aż do końca.

    • ball-boy Odpowiedz

      7 stycznia 2019 at 13:54

      Bo tak nauczyli go dotychczasowi włodarze !!!Pyszniak miał kasę zapewnioną wystarczył sektor dla vipów. Bardzo dobrze że następuje kres takich zwyczajów.

  12. Alf Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 15:03

    To kto następny piłkarze? Tak trudno zrozumieć ,że w mieście nie ma dużych firm i przemysłu? Wcześniej i dla piłkarzy i dla koszykarzy wiodącym sponsorem było i jest miasto.Zgoda ,że były to duże koszty.Ale na trzeci poziom kosza też zabrakło?Chodzi o upadek wszystkiego w tym mieście

  13. kamiluwaga Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 18:45

    Po co pilkarze wznowili treningi?No po co?A przepraszam w jakim celu wznowili treningi jesli maja byc wycofani wzorem koszykarzy z rozgrywek???Kto im da na te zabawe pieniadze bo na pewno nie pan prezydent Bozek.Chlopaki,jesli chcecie jeszcze zobaczyc pieniadze to juz teraz wystapcie o ich wyplate.Pozniej to jedynie bezrobocie.

    • prosty Odpowiedz

      7 stycznia 2019 at 19:12

      Ja to się bawię za swoje a ty dla tych frajerów chcesz kasy od miasta –pogieło cię ?

  14. kosma Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 19:36

    Radze pilkarzom juz teraz szukac klubow bo na pewno nie zobacza pieniedzy za gre w Siarce.To pewne .

    • Siarka ponad Stal Odpowiedz

      7 stycznia 2019 at 20:34

      wypierdalaj buroku ze wsi stłowa wóla

  15. Janusz Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 17:08

    Chcą grać to szukać sponsorów tak jak w Zielonej Górze,Sopocie,Starogardzie czy Włocławku a nie doić miasto.