Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Seniorska drużyna koszykówki znika z mapy Polski. Wyjaśnienia prezydenta miasta i prezesa klubu (video HD)

Styczeń 7, 2019 9:59 PM

W miniony piątek prezes Zbigniew Pyszniak podjął decyzję o wycofaniu z drugoligowych rozgrywek seniorskiej drużyny koszykarskiej Siarki Tarnobrzeg. Powodem tego kroku było wstrzymanie dotacji dla klubu z tarnobrzeskiego magistratu. Udzielenie wsparcia finansowego wstrzymał prezydent, bowiem z ustaleń pokontrolnych wynika, że klub ma do zwrotu prawie 1,5 mln zł nieprawidłowo rozliczonej dotacji z miasta.

- Robiłem co moglem do ostatniej chwili, dlatego decyzja została podjęta w piątek o godzinie 14-15. Jeszcze miałem nadzieję, że ktoś pomoże. Niestety stało się tak jak się stało, jest mi przykro i mogę przeprosić kibiców, ale ja już nie byłem w stanie tego sam udźwignąć i doprowadzić tego przynajmniej do końca rozgrywek – wyjaśnia prezes klubu Zbigniew Pyszniak.

- Nikt tutaj złej woli nie miał i nikt nic złego nie zrobił. Zawsze się dokładało, a nie że ktoś jakąś choćby złotówkę wziął. To jest absurdalne i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nic takiego nie miało miejsca (…) Będziemy walczyć do upadłego i jeszcze raz powtórzę, nikt nigdy tu nic złego nie zrobił – dodaje

- To jest ponad 500 stron decyzji o nieprawidłowościach. To jest potężny dokument, z którego wynika, że coś może być nie tak – tłumaczy prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

- Ja chcę tę sprawę wyjaśnić do końca, i uważam że jeżeli Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzyma naszą decyzję, klub ma oczywiście możliwość dalszego zaskarżenia w Sądzie Administracyjnym, ale ja mogę uruchomić jakiekolwiek dotacje wtedy, gdy mam pewność, że te pieniądze są wydatkowane zgodnie z prawem – dodaje.

37 Responses to Tarnobrzeg: Seniorska drużyna koszykówki znika z mapy Polski. Wyjaśnienia prezydenta miasta i prezesa klubu (video HD)

  1. Krs Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 22:44

    Tarnobrzeg to miasto w którym nie ma już co niszczyć. Tu już nic nie ma.

    • widze Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 00:19

      No tak jedyna ostoja miasta runeła teraz tylko płacz i zgrzytanie zębami -ale ograniczenie, ale tępota

  2. Bobbudowniczy Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 22:57

    Szkoda nawet to komentować. Niedługo w tym mieście zostaną tylko kościoły i biedronki. Ale to ze niszczycie to miasto za jakiś czas odbije się wam czkawką gdy jakiś napruty i znudzony małolat będzie szukał rozrywki. Zadacie pytanie gdzie byli jego rodzice już wam odpowiadam, w Mielcu lub stalowej pracują.

  3. kosma Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 23:08

    Ufffnareszcie.Czyli rozumie ze pilkarze tez nie dostana pieniedzy .Brawo.

  4. rene Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 23:28

    Też mi strata – i tak od dawna nikt już na te mecze nie chodził. Kto nie wierzy niech popatrzy choćby na fotorelacje w NW24. I na co tu forsę było dawać?

  5. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    7 stycznia 2019 at 23:44

    1. Panie Pyszniak, czy poza Gminą Tarnobrzeg załatwił Pan przez tyle sezonów jakiekolwiek dofinansowanie z innych źródeł? To było też w Waszym interesie, widocznie żerowanie na pieniądzach miasta było wygodniejsze. Skoro nie potrafił Pan wypromować klubu grając tyle sezonów w koszykarskiej ekstraklasie, to słaby z Pana menadżer i lepiej dla wszystkich będzie, gdy koszykówka w Tarnobrzegu będzie na poziomie amatorskim – młodzi chłopcy będą mogli się ogrywać w niższych ligach i nikt na tym finansowo nie będzie tracił.
    2. Panie Prezydencie Bożek – mam nadzieję, że jest Pan pewien tych nieprawidłowości w klubie, co Pan powie, jeśli jakimś trafem SKO zmieni decyzję i uzna, że klub miał rację?
    3. Skoro mamy tak beznadziejną sytuację w miejskich finansach to może warto w końcu zrobić to, o czym mówił były radny dr Witold Zych i wyemitować OBLIGACJE PRZYCHODOWE do realizacji kluczowych z punktu widzenia miasta inwestycji? Przypominam, że są one bezpieczne dla gminy, można dzięki nim sporo zyskać, a także nie wliczają się do poziomu zadłużenia gminy. Za takie pieniądze moglibyśmy stworzyć w Tarnobrzegu nowoczesne centrum komunikacyjne, zrobić odwierty do wód siarczkowych, inwestować w strefę ekonomiczną i sprowadzać do naszego miasta prywatny kapitał.

    • Gość Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 00:11

      Panie Witoldzie , powtórzę kolejny raz pytanie. Która gmina w Polsce skorzystała z tych obligacji?

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        8 stycznia 2019 at 00:47

        Nie jestem Panem Zychem, czy tak trudno to zrozumieć?
        Natomiast są gminy, które skorzystały na obligacjach przychodowych, choć niestety ten instrument finansowy jest mało popularny ze względu na fakt małej wiedzy samorządów na jego temat. Przykłady wykorzystania obligacji przychodowych:
        do kwoty 600 mln zł na okres 24 lat – Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o. – emisja w 2005 r.;
        do kwoty 166 mln zł – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Sp. z o.o. – emisja w 2006 r.;
        do kwoty 60 mln zł – Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. – emisja w 2010 r.;
        do kwoty 220 mln zł – Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. – emisja w 2010 r.;
        do kwoty 28 mln zł – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie – emisja w 2012 r.;
        do kwoty 145 mln zł – Tramwaj Fordon Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy – emisja w 2014 r.;
        do kwoty 40 mln zł – miasto Lublin – emisja w 2014 r[8];
        do kwoty 21 mln zł – Gmina Nysa – emisja w 2015 r.

        Źródło: Wikipedia – hasło „Obligacje przychodowe”

    • towidze Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 00:11

      To są dyletanci oni nie mają pojęcia o takich sprawach oni przyszli do urzędu by pokazać się i najchętniej by zamówili sobie lot helikopterem , bo to jest ten poziom.

  6. Florek Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 05:29

    Zniszczyć łatwo odbudować trudno. Chyba że niszczymy wszystko a potem jak się napchamy że świtą ogłaszamy upadłość.

  7. Marek Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 08:19

    panie Pyszniak nie gadaj pan głupot, że szukaliście sponsorów ale się nie udało!
    przykład tenisa jak się chce to można pozyskać dobrego inwestora i ściągnąć telewizję.
    Ale trzeba mieć jakieś wyniki a nie tylko przegrywać i trzymac darmo pseudo trenera.
    Jak można liczyć tylko i wyłacznie na kasę od miasta? i utrzymywać takich darmozjadów?
    Miasto jeszcze powinno zrobić porządek z piłką nożna. Można pomagać ale nie utrzymywać prywatne kluby do tego spółki!!!!!!!

  8. Doda Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 08:25

    Nareszcie !!! Pierwszy plus dla nowego Prezydenta !

  9. robert2211 Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 09:37

    Ciekawa sprawa, (4 minuta 40 sekunda wystąpienia prezydenta): W 2012roku, Rada miasta likwiduje jednostkę budżetową Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Tarnobrzegu (Dom Dziecka), oszczędza tym samym w roku budżetowym 2012, około 80 000 zł, na tej samej sesji Radni Rady Miasta uchwalają przyznanie kolejnych środków dla Klubu koszykarskiego w wysokości 80 000 złotych (konieczność gry w extraklasie, promocja miasta). Dzisiaj dowiadujemy się, że ten sam klub w roku 2012 nie umie rozliczyć 500 000 złotych. Mam nadzieje że Radni tej kadencji będą się zastanawiali długo, co jest dobre dla naszego miasta i na co warto wydawać pieniądze.

    • zima Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 13:11

      A to już Dziubiński się kłania. To był największy szkodnik dla miasta.Ale mieszkańcy i tak go lubili bo podpiął się pod pis i został wybrany do sejmiku . Kiedy w końcu doczekamy zdolnego i mądrego gospodarza miasta. Prognozy są kiepskie.

      • Staszek Odpowiedz

        8 stycznia 2019 at 13:35

        Dla ścisłości to w 2012 Prezydentem był Pan Norbert Mastalerz.

        • Rene Artois Odpowiedz

          8 stycznia 2019 at 19:37

          Tak jest. On ci to był. I zamiast dochodzić po kontroli skarbówki zwrotu tego pól miliona złotych nieprawidłowo wydanej dotacji, to należność tą Siarce … umorzył. Łaskawca Wspaniałomyślny. A niby to miał dwa razy oglądać każdą złotówkę zanim ją wyda.

  10. Koss Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 15:16

    Dziubiński i Pyszniak to kumple razem kombinowali przy koszykówce każdy to wie. To dla Dziubka był organizowany pokój dla Vipów i gorzała lała się wiadrami. A w poniedziałki Panie z OSiR musiały sprzątać ten burdel. Zapytajcie u OSiRze jak wyglądała sala konferencyjna nr 143.

    • cycu Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 16:22

      Jak chciałeś coś golnąć z tej puli to – niestety wysprzątane.

    • wikary Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 17:14

      Spóżniłeś się co najmniej dekadę z tym niusem bo wtedy mogłeś zrobić coś dobrego a teraz pokazałeś małego człowieczka opluwającego ludzi wydumanymi opowieściami przedawnionymi nawet sądownie i robiącego z siebie nie bohatera lecz durnego pajaca. Wstydż się takich numerów.

  11. adi Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 18:49

    Panie Prezydencie Bożek miał pan podobno budować nowy ,piękny rozwojowy Tarnobrzeg a na razie tylko podwyżki dla mieszkańców i niszczenie sportu w mieście jednej z niewielu rozrywek w TBg .wiem ,że pan się sportem nie interesuje nie kojarzę żeby pan bywał na stadionie lub hali sportowej ale pana wyborcy tak …niech pan to mocno przemyśli .

    • Rene Artois Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 19:40

      Sądząc po pustych trybunach tam nie ma żadnych wyborców.

    • loborch Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 21:24

      Zapewniam cię Prezydent wie ci robi. BRAWO Panie Prezydencie dobra decyzja!!!
      Dotacja z moich podatków na ganianie króliczka po boisku zdecydowanie – NIE

      • asesor Odpowiedz

        8 stycznia 2019 at 21:33

        No tu przesadziłeś to nie przemyślana decyzja prezydenta ,lecz wymuszona prawem i właściwą obawą o stawiennictwo przed jego obliczem (sądem).

      • enigma Odpowiedz

        8 stycznia 2019 at 23:29

        jaki prezydent takie loborch—lobo-r(ozumu) ch(roniczie)BRAK.

        • loborch Odpowiedz

          9 stycznia 2019 at 22:14

          enigma – czyli jak kto woli, zakuta pała.
          Brawo Panie Prezydencie, w Tarnobrzegu są ważniejsze priorytety, niż
          celowanie piłką do koszyczka.

  12. Quw Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 19:04

    Czy to wszystko jest konstytucyjne? KONSTYTUCJA.

  13. adi Odpowiedz

    8 stycznia 2019 at 22:06

    A co będzie jeśli się okaże ,że Prezes KKS Siarka Tarnobrzeg jest niewinny i zostanie oczyszczony z zarzutów …

    • toto Odpowiedz

      8 stycznia 2019 at 23:02

      hm aleś zadał klina !!!To przecież nad tym ,teraz cały Tarnobrzeg e co tam Tarnobrzeg ,całe województwo a nawet cała Polska ,nie będzie już spać co najmniej tydzień a może już nie zaśnie przez cały rok .

  14. Anka Odpowiedz

    9 stycznia 2019 at 14:53

    Jeżeli są niejasności to niestety ale powinno się wstrzymać wypłatę środków – to oczywiste !

  15. ze sportem na tak Odpowiedz

    9 stycznia 2019 at 15:23

    A ja mam takie zapytanie do wszystkich krytykujących, ile tak naprawde jest widzów na każdym meczu, i czy widzów było wiecej czy mniej z każdym meczem ?

    Dlaczego tak trudno postarac sie o środki prywatne tylko najlpiej wszystko z miasta ? Mieszkańcy to nie sa fanatycy kosza aby ciagle tylko sport i sport…

  16. Cyrulik Dzikowski Odpowiedz

    9 stycznia 2019 at 19:16

    Pyszniak tlusty zlodzieju ,warchlaku !!! Oddaj co ukradles parchu i wynocha z Tarnobrzega z klapouchym i konkubina !!!! Kibice bejzbole w rece i gonic parcha zlodzieja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  17. GARYBELL,NIELSEN-HENRY Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 12:31

    Pamietam tlusty parchu i zlodzieju jak przyjechales polatanym Polonezem i w dziurawych trampkach do Tarnobrzega !!! Wczesniej smierdzielu grales za ser i papryke na Wegrzech ktore sprzedawales w Polsce a teraz parchu mowisz ze za darmo pracujesz ..???!!! Jakiego ty zlodzieju znalazles sponsora ? Wiecej na ten temat moze powiedziec wlasciciel firmy STABILL ktory dal pieniadze a ty zlodzieju ze Szczubialem ukradles i sie facet wycofal !!! Pyszniak parchu cuchnacy pamietasz na sesji RM jak powiedziales ze jest sponsor tylko warunek to extraklasa ….i co swinio bylo dalej …???!!!! Nalezy spytac bylych zawodnikow dlaczego nie chcieli grac u ciebie to wtedy zobacza ludzie twoje darmowe dzialania !!!! Ile ukradles tym zza oceanu zlodzieju …????

  18. Markiz Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 13:45

    To jest – jak dla mnie – skandal !!!
    7 lat w Ekstraklasie i słyszę, że 1,5 miesiąca wcześniej szukano jakiegoś sponsora, żeby to uratować !?
    Brawo, no szacun!
    Było tyle czasu w najwyższej klasie rozgrywkowej i co zrobiono?
    Były jakieś działania, czy tylko lansiku w blasku hasła „gramy w Ekstraklasie” ?
    Śmiem wątpić!
    No, ale z drugiej strony kto miał szukać tego sponsora jak pan nawet nie wiesz, która ostatnio to była „okrągła” rocznica!?
    DRAMAT !!!
    Najłatwiej jest „doić” miasto.
    500 stron, a pan gadasz o dwóch, czy tam trzech FV!?
    Tak podejrzewam, że w sekcji piłki nożnej także atmosfera zgęstniała, a temperatura niebezpiecznie poszybowała do góry.

  19. katrina Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 14:41

    Ale oczywiscie pan trener-prezes wie ze bedzie siedzial??????

  20. obywatel Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 15:36

    Pan Prezydento nie raz zachowuje się kuriozalnie ale w tej materii podzielam jego decyzję .
    Na szkolenie młodziezy miasto powinno dawać ale po to aby miasto (spółki miejskie) płaciło na funkcjowanie zawodowych druzyn – spółek akcyjnych (koszykówki czy też piłkarzy, czy też zawodowych wiecznych działaczy) z kasy płaconej przez podatników to bezczelna przesada i wyciąganie kasy od miasta (czytaj od mieszkańców), sąwiele wazniejsze rzeczy do zrobienia w mieście dla ogółu mieszkanców a i miasto jest zadłużone.

  21. Wyborca Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 17:33

    Ja nie jestem za Dariuszem BOSTWO ale w tym przypadku popieram go w 200% !!!!! Jeszcze zeby zastepce Pluto odeslal do korzeni w Dymitrowie to bedzie super !!!!

  22. rafi Odpowiedz

    11 stycznia 2019 at 17:27

    z tym synalkiem to faktycznie była przesada,nie nadawał sie nawet do 2ligi ale wzioł go po to żeby mu zapewnić prace i utrzymanie w prywatnym folwarku z miejskich pieniędzy