Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Skatowany pies znaleziony w rowie, w foliowym worku. Policja szuka sprawcy tego bestialskiego czynu

Styczeń 10, 2019 11:11 AM

Mieszkanka gminy Baranów Sandomierski znalazła w rowie, w foliowym worku, ciężko rannego psa. Policjanci przewieźli czworonoga do weterynarza. Funkcjonariusze ustalają sprawcę tego przestępstwa.

W poniedziałek po godz. 18, policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu w rowie, włożonego w foliowy worek, ciężko rannego psa. Do zdarzenia doszło w Śęzakach, w gminie Baranów Sandomierski. Porzuconego czworonoga usłyszała 52-letnia kobieta, która szła z przystanku autobusowego. Kiedy podeszła bliżej zobaczyła w rowie czarny foliowy worek, który lekko się ruszał. Okazało się, że w worku był pies. Zwierzę posiadało liczne rany, a z pyska lała mu się krew.

Kobieta zabrała czworonoga do domu. Pies był bardzo słaby i wystraszony. 52-latka powiadomiła policjantów o znalezieniu skatowanego psa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze natychmiast przewieźli ranne zwierzę do weterynarza. Stan czworonoga jest poważny. Od kilku dni przebywa pod stałą opieką lekarza weterynarii.

Policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim prowadzą czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt – osobie, która znęca się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

foto&źródło: Policja

19 Responses to Baranów Sandomierski: Skatowany pies znaleziony w rowie, w foliowym worku. Policja szuka sprawcy tego bestialskiego czynu

  1. Angelika Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 11:55

    Mam nadzieję że policja znajdzie sprawcę i surowo go ukarze, może dzieki temu inny zwyrodnialec dwa razy sie zastanowi. Kiedy to się skończy cholerne zacofanie, XXI wiek masakra. Ogromny szacunek i wielkie dzieki dla Pani która nie przeszła obojętnie i pomogła psu, oby więcej takich osób jak Pani.

  2. Ines Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 12:22

    No tak to przecież pewnie jakiś katolik co w każdą niedzielę odwiedza z rodziną kościół.
    Policja i tak umorzy śledztwo z powodu nie wykrycia sprawcy. Przecież nie będą kogoś ścigać za skatowanie psa…
    Polskie oblicza praworządności i człowieczeństwa. Straszne.

    • inny Odpowiedz

      10 stycznia 2019 at 12:48

      Grzesznico swoją awersje do religii katolickiej nie wpychaj w każdą napotkaną okazje, bo to też świadectwo człowieczeństwa. Widzisz u innych domniemaną igłę a u siebie nie widzisz gwożdzia.

      • bozia Odpowiedz

        10 stycznia 2019 at 16:41

        Kościół lubi chwalić się statystykami, jak to zdecydowana większość Polaków to katolicy, więc jest jakieś 90% szans na to, że sprawca jest ochrzczony, przyjął tzw. sakramenty, jest chrześcijaninem, ale to nie przeszkadza w zabijaniu i katowaniu zwierząt.
        Na tym właśnie polega katolicyzm w polskim wydaniu: na nieskończenie wielkiej hipokryzji i obłudzie.
        A na wsiach to już do kwadratu – ksiądz jest królem, a miejsce psa na łańcuchu nawet przy -30 stopniach.

        PS. Coś takiego jak ‘grzech’ występuje tylko w Waszych katolickich spranych mózgach.

        • inny Odpowiedz

          10 stycznia 2019 at 17:24

          „Kościół lubi chwalić się statystykami” ,”bozia”,”Na tym właśnie polega katolicyzm”,”ksiądz jest królem”– „znawczyni” katolicyzmu bo jesteś ateistką- to już jeden wielki absurd a drugi to nie masz prawa nikogo oskarżać bez udowodnienia mu winny bo to podłe i niesprawiedliwe a Twoje wywody o kościele są samo-zaprzeczeniem i nielogiczne PS; Twoj problem to kościół(a raczej sumienie) nie ten biedny zwierzak.

          • bozia

            10 stycznia 2019 at 18:42

            Powstrzymaj na chwilę urojenia i domysły.
            1. skąd pomysł, że jestem kobietą?
            2. skąd pomysł, że jestem ateistą? Nie wiem czy wiesz, ale istnieją inne systemy filozoficzne i wyznania niż katolicyzm.
            3. tak, Kościół to mój problem, podobnie jak przymusowe daniny na tę sektę i jej członków odbierane mi z podatków. Okazuję poparcie mojej przedmowczyni, na której komentarz odpowiedziałeś.
            4. kogo oskarżam? Czy wskazuję sprawcę? Mówię tylko, że istnieje 90% szans na to, że sprawca jest katolem. Słyszałeś kiedyś o rachunku prawdopodobieństwa? Słyszałeś o czytaniu ze zrozumieniem?
            5. nielogiczne to jest wierzenie w zabobony i gusła i jeszcze wciskanie tego do głów dzieciom już od przedszkola. I kto tu nie ma sumienia?

            Naprawdę, niewiele różnicie się od ortodoksyjnych muzułmanów. Całkiem niedawno Kościół również praktykowal swój dżihad, ale zapewne o historii nie masz pojęcia. Jeśli by mnie nikt zmuszał do sponsorowania Waszych wierzeń, miałbym to w dupie.

          • tensam

            10 stycznia 2019 at 18:57

            Daruj sobie te denne wywody związane z Twoim osobistym problemem i obawiam się że nie interesują nikogo o zdrowym umyśle.

          • bozia

            10 stycznia 2019 at 20:16

            Klasyczna polemika z reprezentantem kościoła katolickiego. Zero argumentów poza ad personam.
            Mam nadzieję, że się porządnie wyspowiadasz z obrażania innych (bo przecież „grzesznica” w katolskim słowniku to obelga, nie?).

  3. brzoza Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 12:44

    Maksymalny wymiar kary i publikacja danych oraz wizerunku dla tego zwyrodnialca!

  4. obserwator Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 18:27

    pies sam sie pobił,zawiazał we worku i połozył w rowie.dlaczego niema zdjecia tego skatowanego psa,zeby okoliczni mieszkancy mogli zobaczyc tego psa,moze ktos go rozpoznaje i wtedy mozna szukac sprawcy ZWYRODNIALCA !!!.bez tego policja moze szukac,szukac i szukac,chyba ze o to policji chodzi(mała szkodliwosc czynu)

  5. Maciej Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 20:05

    Brzoza, obserwator, angelika, ines napiszcie proszę czy jesteście zwolennikami aborcji?

    • bozia Odpowiedz

      10 stycznia 2019 at 20:37

      przeprowadzasz ankietę?

    • pewnyswego Odpowiedz

      11 stycznia 2019 at 07:53

      a może nawet zjadają abortowane zygotki ?

  6. kaprawy kurczak Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 20:45

    bo tu ło to ten co nie katłolik to na pewno ateista albo i szatanista i basta i to autentyczny fakt jest tu łu nas w tbgie. :)

  7. refleksja Odpowiedz

    10 stycznia 2019 at 21:31

    Obrońcy – intelektem nie błysnął żaden raczej ćwoki „chcą” być nowocześni a gotowi krzywdzić ludzi chowając się za biedne zwierzęta.

    • adas Odpowiedz

      10 stycznia 2019 at 21:47

      co ty pieprzysz? kolejny świętoszek który nie widzi nic złego w zadawaniu bólu istotom

      • refleksja Odpowiedz

        10 stycznia 2019 at 21:53

        gdzie to powiedziałem ,co jeszcze mi chcesz imputować ?następny niezrównoważony?

        • adas Odpowiedz

          10 stycznia 2019 at 22:08

          to ty jestes niezrównoważony. bez powodu obrażasz całe grupy ludzi. szkoda w ogóle czasu, żeby próbować wytłumaczyć cokolwiek takim osobom jak ty.

          • zasada

            10 stycznia 2019 at 22:48

            żeby tłumaczyć to trzeba mieć jakieś podstawy ty i podobni nie mają 1)kultury osobistej 2)intelektu i wiedzy