Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W środę sesja budżetowa

Styczeń 13, 2019 10:09 AM

W środę 16 stycznia br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się V zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega. Jej głównym punktem będzie uchwalenie budżetu na rok 2019 oraz uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta na lata 2019-2036. Początek godz.11.

Dochody budżetu miasta na 2019 r ustalone zostały na kwotę 272.617.994 zł, z czego kwota 253.470.439 zł to dochody bieżące, zaś 19.147.555 zł to dochody majątkowe.

Wydatki na 2019 r ustalone zostały na kwotę 271.117.994 zł. Największa pozycja wydatków bieżących, tj. 34% budżetu miasta ogółem to wydatki na utrzymanie jednostek
oświatowych (92.426.665 zł).

PROJEKT UCHWAŁY W SPRAWIE BUDŻETU ORAZ WIELOLETNIEJ PROGNOZY FINANSOWEJ MIASTA NA LATA 2019-2036  TUTAJ

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

5. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał:

1) w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega:

• odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym projekcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega,

• głosowanie nad uchwałą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega,

2) uchwała budżetowa Miasta Tarnobrzega na 2019 rok:

• przedstawienie projektu budżetu,

• odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,

• odczytanie opinii poszczególnych stałych Komisji Rady Miasta,

• dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,

• głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

3) w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie Statutu Miasta Tarnobrzega.

6. Sprawy bieżące.

7. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

8. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

9. Oświadczenia radnych.

10. Zamknięcie sesji.

19 Responses to Tarnobrzeg: W środę sesja budżetowa

  1. senatorka Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 10:18

    Oj Oj…bedzie sie dzialo.

    • ????????? Odpowiedz

      13 stycznia 2019 at 18:32

      GDZIE BĘDĄ OBRADOWAĆ? BO SIE WYBIERAM Z „PODZIĘKOWANIAMI” ZA PODWYZKI ŚMIECI!DOROWNALISMY CHYBA JUZ PARYŻOWI Z OPŁATAMI!?

  2. gość Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 11:19

    Na oświatę idzie ponad 92.000.000 . Ile wynosi subwencja budżetowa? Ile miasto dokłada do oświaty?.Najwyższy czas na decyzje.

  3. mieszkaiec Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 12:21

    Obniżyć kwoty na wynagrodzenia nogrody dla urzędników na zlecenia dla kancelarii prawnych z Rzeszowa i zlecenia na opracoeania w zakresie oswiaty projektow unijnych za opracowania projektów unijnych Wtedy zminic zatrudnienie w urzrdzie i zatrudnienia tylko favhowcow wlasnych i im zaplacić To co jest tetaz to jeden skandal. Po co Bozek zatrudnił 2 radcow i jeszvze kancelarie Dlaczego radni milczą Moze uchwala budżetowa jest okazja do kontroli władzy wykonawczej

  4. statut miasta Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 12:27

    Moze ktoś zapyta osoby które popelnily błedy przy statucie .Wojewoda pojechalł po statucie miasta uchwalonym przez poprzednia radę A teraz przemyca się statut w sesji budżetowej
    APEL NICH NOWA RADA SAMA UCHWALI STATUT BO.MOZE MIEC SWOJ SPOSOB OBRAD TO SIE RADZIE NALEZY ZDJAC Z PORZADKU POWOLAC KOMISJE I PO NOWEMU ZGODNIE Z INTENCJA NOWEJ RADY UCHWALIC STATUT.
    To.nowa rada ma kompetencje To jest ważne bo inaczej będa miec skrępowane ręce.

    • mniejwazny Odpowiedz

      13 stycznia 2019 at 15:07

      Twoje obsesyjne uprzedzenie mógłbyś uzasadnić konkretem bo to takie gadanie dla gadania skrępowanej główki

  5. filodender Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 14:45

    Wszyscy ktorzy maja cos do powiedzenia w sprawie budzetu moga uczestniczyc w posiedzeniu rady i zabrać glos po wczesniejszym zgloszeniu.Wiec do dziela internetowi troole .Ja napewno zabiore glos.Bede za nie dotowaniem pilkarzy Siarki z budzetu miasta wzamian ale bede za dotowaniem mlodych piłkarzy w szkolkach piłkarskich prowadzonych przez klub.Jesli takie sa:):):):)Ani złotówki na zawodowa pilke nozna i prywatna spolke Dziedzica i Mastalerza.Chca grac w II lidze …szukac sobie sponsorow.A jak nie wycofac tak jak koszykarze.

  6. gość Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 15:02

    Racja .Niech akcjonariusze się dołożą.W końcu to spółka akcyjna.

  7. owen Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 15:43

    Ciekawe czy na sesji budżetowej też wszyscy chłopcy grzecznie i cichutko zagłosują ” tak jak trzeba” żeby się władzy nie narazić i układu koalicyjnego
    nie zburzyć? Dla mnie osobiście najsmutniejsze jest, że to ci właśnie i t a c y właśnie chłopcy tak naprawdę stanowią władzę! SAMORZĄDOWĄ. Bo los miasta zależy od tego na co się godzą, a na co nie. Sam prezydent to sobie za przeproszeniem może….jako władza wykonawcza, co najwyżej wstążki przecinać i na opłatki chodzić.

    • mniejszy Odpowiedz

      13 stycznia 2019 at 15:54

      mało wiesz dużo gadasz –prezydent dużo dużo więcej może

  8. porażka samorządowa Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 16:11

    Prawda ,ze każdy może być na sesji .Tylko nie każdy może zgłaszać wnioski do budżetu. Tak było do tej pory. Może ta rada ma inne procedury. Tak więc nie licz ,ze cokolwiek wniesiesz do dotowania sportu. to już dawno ustalone przez prezydenta. Mieszkańcy będą śledzić ten wątek sesji budżetowej. A koś wcześniej mówi o obniżeniu wynagrodzeń dla urzędników. To trzeba zrobić i dokonać właściwej analizy. Ale kto to w tej radzie zrobi?

  9. Quw Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 17:08

    Do filodender
    Już sobie wyobrażam jak się będziesz pienił na posiedzeniu rady.

  10. martusia Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 17:15

    We wtorek na sesji budżetowej przekonacie sie gdzie miejsce takich prywatnych spółek ktore żerują na pieniądzach podatników .Co najwyżej w 4 lidze.No chyba ze Dziedzic ,Mastalerz i reszta udziałowców pseudo biznesmenów wyciągnie oszczędności jesli takie posiadają.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      13 stycznia 2019 at 18:07

      Chyba ta sesja jest w środę a nie we wtorek. W środę na sesji będzie tłok . Przyjdą najemcy TBS, kibice ,nauczyciele i inne grupy. Ludzie się uaktywnili ,ponieważ zauważyli że muszą pilnować kasy, która idzie na dziwne cele w tym na wynagrodzenia urzędników , kancelarii i prezesów .

      • tbg Odpowiedz

        13 stycznia 2019 at 21:13

        muszą pilnować kasy, która idzie na dziwne cele w tym na wynagrodzenia urzędników , kancelarii i prezesów
        I oczywiście na E-D-U-K-A-C-J-Ę ;-)

        • Stev Odpowiedz

          13 stycznia 2019 at 22:09

          Jak tam u Ani?

  11. cenzor Odpowiedz

    13 stycznia 2019 at 22:15

    a ile miasto dokłada na utrzymanie uczniów z „Ukrainy” to test ciekawy temat i robienie sztucznego obłożenia szkół w TBg nimi, bo wiadomo ze i tak po skończeniu edukacji wyjadą na zachód z czym się nie kryją.

  12. pewnyswego Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 11:18

    ciekawe ile kopaczom dadzą na zmarnowanie ?
    podwyżki wszystkiego więc zobaczymy czy wciąż będziemy jednych rąbać na kasie a innym rozdawać na piękne oczy.

  13. olala Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 12:14

    A TBS dostanie kasę a urzędnicy podwyżki i nagrody? .Ogólnie będzie się działo. Mam taka nadzieję ,zew końcu nowi radni będą patrzeć prezydentowi na ręce.Jak będzie cisza to należy zwątpić w sens wyborów.