Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Budowa szaletu miejskiego w Tarnobrzegu pod lupą prokuratora

Styczeń 14, 2019 4:59 PM

Jedna z odpowiedzi na interpelacje złożoną przez radnego Kamila Kalinkę, dotyczyła postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Stalowej Woli o „przekroczenie uprawnień przez prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba”. Informację sprawdziliśmy u źródła, okazało się że postępowanie jest prowadzone w sprawie a nie przeciwko byłemu prezydentowi, badane jest zaś zawarcie umowy o budowę szaletu miejskiego w Tarnobrzegu.

- Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez Prezydenta Miasta Tarnobrzeg we wrześniu 2017r. w związku z zawarciem umowy o budowę szaletu miejskiego w Tarnobrzegu. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie przedstawiono do tej pory zarzutów – informuje portal NadWisłą24.pl Paulina Kowalewska, prokurator Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

- W chwili obecnej śledztwo nie zostało zakończone albowiem oczekuje się na opinię z zakresu budownictwa, która została już zlecona – dodaje.

Przypomnijmy, pierwotnie miejska toaleta miała kosztować około 400 tysięcy zł. Po rozstrzygnięciu drugiego przetargu (do pierwszego nie stanęła żadna firma) okazało się jednak, że dwa podmioty, które wzięły udział w postępowaniu przetargowym, oszacowały koszt budowy na znacznie większą kwotę.

Ostatecznie za budowę miejskich toalet miasto zapłaciło 547 tys. 273 zł. brutto. Wzrost kosztów budowy ówczesny prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb tłumaczył nagłym wzrostem cen w „budowlance”. – Nie wycofujemy się z tej inwestycji (…) choć dla mnie też jest to chore, że szalet ma kosztować 550 tysięcy złotych bo za tą kwotę to można wybudować domek jednorodzinny i jeszcze pieniędzy zostanie. Ale takie ceny są i takie deklaracje były, że te szalety powstaną -tłumaczył we wrześniu 2017 r prezydent Kiełb.

Do użytku szalety zostały oddane w maju ubiegłego roku. Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne TAWO-BIS z Tarnobrzega.

foto: archiwum/UM Tarnobrzeg

31 Responses to Budowa szaletu miejskiego w Tarnobrzegu pod lupą prokuratora

  1. Grzes Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 19:41

    Poszukuję mieszkania na starym mieście w pobliżu sądu.

  2. Alicja Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 19:55

    Ile już oddano (tego i tamtego) do tych szaletow ? Tłumy walą?

    • sir.B Odpowiedz

      14 stycznia 2019 at 20:59

      jakie „górnolotne zainteresowanie damy” – no cóż jaka osobowość takie zainteresowania

  3. mackos Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 20:35

    Kibel za pół miliona. Hehe to tylko w Tarnobrzegu, a toitoi kosztuje nowy 2500 zł czyli jakby co miesiąc kupować nowy zamiast serwisować to by wystarczyło na 18 lat.

  4. pustak Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 20:59

    4 ściany z pustaka, dach i kible w środku za 550 tys zł. Brawo prezydent Kiełb, brawo rado miasta bo bez przegłosowania to prezydent sobie może chcieć mieć takie drogie kible. Za te pieniądze można postawić dwa ładne domy lub jeden wykończony w bardzo wysokim standardzie z kiblami i łazienkami na każdym piętrze. W Rzeszowie np. obok zamku mają TOITOJe obudowane jakimiś gotowcami z drewna z obsadzoną zielenią, max 15 tys zł, można? są toalety? Nie trzeba zatrudniać nikogo do obsługi? Ale kto bogatemu zabroni?

  5. ????????? Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 21:31

    ciekawe ile z tego dostal dwudziestotysiecznik?

    • Jan Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 07:57

      O tym samym pomyślałem,

  6. Koss Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 22:09

    Szalety to sztandarowa inwestycja prezydentury Kiełba. Brawo panie Kiełb Tarnobrzeg jest dumny że miał takiego artystę za prezydenta.

  7. C.R. Mackintosh Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 23:58

    No cóż kolejna atrakcja turystyczna w mieście. Trzeba ją rozreklamować może wizerunkiem tej atrakcji okleić autobusy no i np. drużyna kosza „Szalet” Tarnobrzeg.

  8. obserwator Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 08:55

    czy ten szalet jest ze złota? za taaaaka kase.szok !

  9. filodender Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 09:46

    Tarnobrzeg to jeden zapyziały szalet.

  10. Rolo Tomassi Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 09:53

    Pieniądze astronomiczne wręcz, miejsca parkingowe w centrum miasta zabrane, lokalizacja tak dobra że nikt z szaletu praktycznie nie korzysta. Brawo!

  11. spiochy Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 09:54

    Obudziliście się teraz jak szalet stoi już drugi rok a głosowaliście wdzięcząc się za „cenny dobytek”.

  12. abc Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 10:55

    Jest sztuką aby kosztem kibla wybudować swój dom.

    • ad Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 11:54

      A Ty jesteś prawdziwy Polak i Katolik.

      • be Odpowiedz

        15 stycznia 2019 at 13:31

        a ty jesteś Rusek i Muzułmanin ?

  13. Karol Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 12:07

    Ta budowla to najbardziej paskudny obiekt w mieście co Tarnobrzegiem się zowie

  14. smile Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 12:53

    Większośc chodzi za stodołę…a tu nagle coś takiego!!!… :) :) :)

    • engel Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 13:36

      To zwyczaje z twojego środowiska i nie pochlebiaj sobie bo daleko ci do „peletonu” tarnobrzeskiego.

  15. owen Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 17:21

    Wypadałoby zainteresować się jaki jest pozytek z tego przybytku. Mówią, że klamki tam są pozłacane, a spłuczki z elementami platyny.

    • owen Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 21:52

      O…przepraszam: nie jestem żadnym pisowcem! Ale mogę odpowiedzieć na twoim poziomie: zwolennicy experta od smsów (tudzież sam expercie), jeśli każde słowo krytyki kojarzycie wyłącznie z PiS to obrażacie w ten sposób mieszkańców traktując ich jak ślepych i głuchych. A budowniczy tego WC to rzeczywiście GENIUSZ, PO PROSTU GEEENIUSZ ! – cytując wójta Wilkowyj.

  16. Filozof Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 18:09

    Tales z miletu, sedes z bakelitu i szalet z Tarnobrzegu

    • trafic Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 19:36

      Do kompletu dodaj jeszcze filozof z Dzikowa* *osiedle możesz wpisać rzeczywiste.

  17. mieszkaniec II Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 19:55

    Pisowcy przestańcie wreszcie pluć na tym forum.Przegrac trzeba umieć .A tak to zyjecie w siecie nienawisci i wmawianiu ludziom wroga.Szkoda słów Zaluję tylko ze moje dzieci skazane są na filozofie pisowską .

    • owen Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 21:54

      Upssss….TUTAJ miała byc ta odpowiedź O…przepraszam: nie jestem żadnym pisowcem! Ale mogę odpowiedzieć na twoim poziomie: zwolennicy experta od smsów (tudzież sam expercie), jeśli każde słowo krytyki kojarzycie wyłącznie z PiS to obrażacie w ten sposób mieszkańców traktując ich jak ślepych i głuchych. A budowniczy tego WC to rzeczywiście GENIUSZ, PO PROSTU GEEENIUSZ ! – cytując wójta Wilkowyj.

  18. vigo Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 20:08

    Obsesyjne wciskanie PiSowi nienawiści nie zrobi z ciebie miłującego bliżniego raczej pokazuje POdłe intencje.

  19. filodender Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 21:36

    To ze PIS nie wygral w Tarnobrzegu nie oznacza ze przegral wszedzie .Napewno jednak Tarnobrzeg przegral a tam gdzie rzadzi PIS miasta wygraly ibeda sie rozwijac.Taka to jest prawda.A wy ciszcie sie ze nie jestescie rzadzeni przez PIS .Tylko co z tego macie.Grajdol ,upadajace miasto,sklucony ,niekompetentny samorzad i prezydenta nieprzygotowanego do tej funkcji i do tego bez zaplecza rzadu.

    • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

      19 stycznia 2019 at 12:06

      i śmieci po 18 zl

  20. as Odpowiedz

    19 stycznia 2019 at 08:48

    Wszyscy mówią, ze nowy budżet miasta jest nierozwojowy czyli wybudowany szalet miejski to szczyt możliwości inwestycyjnego Miasta Tarnobrzeg – wszyscy w koło mówią o oszczędzaniu. Prezydencie MT oszczędzanie trzeba zacząć od UM Tarnobrzeg, tj. od redukcji etatów i niektórych pensji, a nie kosztem inwestycji, bo wtedy cofnięcie miasto do średniowiecza. W UM pracuje ponad 200 osób w innych podobnych miejscowościach 120-130 osób czyli dwa razy tyle.

  21. as Odpowiedz

    19 stycznia 2019 at 08:50

    Wszyscy mówią, ze nowy budżet miasta jest nierozwojowy czyli wybudowany szalet miejski to szczyt możliwości inwestycyjnych Miasta Tarnobrzeg – wszyscy w koło mówią o oszczędzaniu. Prezydencie MT oszczędzanie trzeba zacząć od UM Tarnobrzeg, tj. od redukcji etatów i niektórych pensji, a nie kosztem inwestycji, bo wtedy cofnięcie miasto do średniowiecza. W UM pracuje ponad 200 osób w innych podobnych miejscowościach 120-130 osób czyli dwa razy tyle.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      19 stycznia 2019 at 15:11

      Nowy Prezydent nic nie zrobi aby mieć kompetentnych urzędników . Nowy skład rady nadzorczej w TBS jest dowodem na to ,ze stanowiska będą obsadzane swoimi i swoi też pozostaną w urzędzie bo takowi też się ujawnili.
      I jeszcze taka refleksja. Prezydent Adamowicz umiał zostawić Kompetentnych następców. Po tragedii wszystko poszło jak trzeba. A w naszym mieście nigdy nie było następców bo każdy obawiał się mądrych w swoim otoczeniu. I tak było zawsze. Dlatego nie wierzę ,ze Bożek będzie sięgał po mądrych ,kompetentnych tylko raczej po swoich co już widać np w Kopalni