Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowy skład rady nadzorczej TTBS

Styczeń 15, 2019 6:19 PM

Prezydent Tarnobrzega zmienił skład rady nadzorczej Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Decyzja Dariusza Bożka jest pokłosiem tego, co w ostatnim czasie wydarzyło się w związku z budową przez miejską spółkę bloku przy ul. Świętej Barbary.

Nowym przewodniczącym rady został Jerzy Pałacki, który zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Strycharza. Miejsca w radzie stracili również Monika Porębska i Grzegorz Ciszewski. Nowymi członkami rady zostali Marek Oko i Witold Wiśniewski.

Na mieszkania w tym bloku czeka od sierpnia ubiegłego roku kilkadziesiąt rodzin. Na przeszkodzie ukończenia inwestycji stanęły kwestie finansowe, TTBS naliczyło głównemu wykonawcy kary finansowe za niedotrzymanie terminów realizacji inwestycji, z kolei główny wykonawca domaga się przelania ostatniej transzy płatności.

Początkiem stycznia miasto dokonało jednostronnego odbioru technicznego budynku. Klucze do mieszkań i dokumentacje budowy nadal posiada jednak główny wykonawca – czyli firma Marcom. Zawiadomienie w tej sprawie na policję i do prokuratury złożyła prezes TTBS, Zofia Janiec.

Równolegle przedstawiciele magistratu spotkali się z syndykiem, reprezentującym jednego z podwykonawców który ogłosił upadłość. Rozmowy te mają na celu uzyskanie porozumienia pomiędzy TTBS-em a syndykiem. Kolejne spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Szczegóły dotyczące działań podjętych w celu zakończenia inwestycji w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

19 Responses to Tarnobrzeg: Nowy skład rady nadzorczej TTBS

  1. Morawski Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 22:21

    Materiał video w całości z Komisji Techniczno-Inwestycyjnej tylko tytuł inny , –co Wy jaja sobie robicie to jest Wasz profesjonal ??

  2. Novak Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 05:58

    Co to daje przyszłym najemcom? Moim zdaniem nic – to tylko zmiany kadrowe zamiana ludzi na swoich. Najemców interesują mieszkania w bloku przy ul. Świat. Barbary a nie wasze rozgrywki kadrowe. Zobaczymy co za dwa tygodnie powie prezydent i prezeska.

    • EVA Odpowiedz

      16 stycznia 2019 at 08:13

      Nowy skład rady nadzorczej to ludzie zastępcy prezydenta Pluty z P.O. w miejsce tych z pisu powołanych przez Kalinkę. Na tym polega zmiana jakościowa.To by było na tyle w temacie.

      • Jerzy Odpowiedz

        16 stycznia 2019 at 12:46

        Po co w ogóle ta rada nadzorcza skoro poprzedniej to nadzorowanie wymknęło się spod kontroli.To nie jest jakiś KGHM,PKO BP czy PKN Orlen że potrzeba kilkuosobowej rady nadzorczej tylko zwykła spółka miejska.

  3. Wiera Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 08:50

    Wisniewski Pałacki i Oko , ludzie Pluty jemu zawsze lojalni , oby okazali sie przyzwoicie lojalni wobec lokatorow … zapamietajmy nazwiska Strycharz , porebska i ten trzeci Ciszewski , to nie byla dobra Rada … a co teraz z Pania Prezes ktora jest motorem całej tej trudnej sytuacji ?? Jak dogadac sie z wykonawca i podwykonawcami ?? Ale jest krok w dobra strone …

  4. gość Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 10:04

    Ludzie przygotujcie się lepiej na długą batalię sądową jak nikt nie ustąpi.Najemcy muszą wreszcie zrozumieć ,że nie są pępkiem świata i pewnych spraw się nie przeskoczy. Pan Prezydent ,też powinien chyba bardziej wyważać deklarację i obietnice bo po jakimś czasie w przypadku przedłużających się procedur stanie się po prostu nie wiarygodny. W kraju jest coraz więcej takich sytuacji.Nie mówi się o tym głośno ,ale dużo firm budowlanych upada w związku z sytuacją na rynku.

    • eys Odpowiedz

      16 stycznia 2019 at 10:37

      PrOpagator idei „tak się dzieje wszędzie to i u nas tak będzie”. Tak się działo przed 4 latami a teraz są już wolne cele więzienne , prokuratura i sądy trochę rychliwsze .

  5. Wiera Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 11:26

    w roku 2018 włodarze miasta działali na szkode spółki , sama spółka tez kiepsko sie zarządzała , do tego doszły kłopoty wykonawcow i podwykonawcow … miasto szkodziło a szefostwo firmy nie działało dobrze i mamy ambaras ; oczywsicie najemcy musza walczyc bezwzglednie bo inaczej juz jest po nich …

  6. bonzo Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 11:31

    No a co wykazała kontrola Prezydenta ? Widac ile kasy dostali i ile i na co wydali i już prawda jest oczywista . Taka dochodowa dzilalnosc budowlana a tak kiepsko u nas , czemu ??

    • Nic nowego Odpowiedz

      16 stycznia 2019 at 13:30

      Kontrola nic nie wykazała bo musi podać wynagrodzenia nowych członkow rad nadzorczych.Taka teraz mamy jawność.

      • aut Odpowiedz

        16 stycznia 2019 at 18:41

        P.prezes tbs 11tys rada nadzorcza po 1200 –już wszyscy wiedzą.

  7. wszystko? Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 13:27

    Dlaczego portal nie podał wynagrodzeń rady nadzorczej Mieszkańcy mają prawo wiedziec ile kosztuje rada w fatalnej kondycji spółki.O to dziennikarz winien zapytać w pierwszej kolejności.

    • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

      16 stycznia 2019 at 14:49

      NIE BEDZIE MIESZKAN DLA PATOLI,JA MAM TAM 2 SWOJE ZA PARE GROSZY WYKUPILEM JAK KOMUNA PADAŁA,TERAZ RENTA 700 ZL CZYNSZE 1100,TERAZ JESZCZE WIECEJ WYJDZIE BO ŚMIECI PODNIESLI NA 18 ZL,MIESIAC CZYLI 100%,ALE JA NIEBEDE PLACIL BO SIE WYMELDOWALEM WCZORAJ,MASZ ŁEB I HU TO KOMMBINUJ!KOMUNO WRÓĆ!!!OD LUTEGO JESZCZE BEDZIE DROŻEJ BO PODNIESLI EKSPLOATACJE,ŚMIERĆ NADCODZI WIELKIMI KROKAMI,Z GŁODU OCZYWIŚCIE!

  8. każdy może Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 18:21

    tu jest walko o klucze i o nic więcej ludzie nie dostana tych mieszkań na własność tylko je wynajmują a ile czasu minie prawo wykupu to ttbs ustali a ile to potrwa to nie wiadomo i ludzie mogą łatwo popłynąć nie będą płaci pakuj manatki i wio kasy już nie odzyskają bo budynek stoi wiec nie ma ty pozytywu tylko błędy a jakie będą będziemy widzieć….

  9. Marta Odpowiedz

    17 stycznia 2019 at 09:02

    TTBS podlega po ustawę o dostępie do informacji publicznej ponieważ 100 % organem właścicielskim jest prezydent miasta. Kazdy mieszkaniec ma prawo zapytać o działalność i finanse spółki miejskiej.

  10. garbus Odpowiedz

    18 stycznia 2019 at 00:18

    to dalej nie wyjasnia gdzie sie wymiksowała kasa z TBS ?? Była ?? I wyparowała ??? Jak sie nazywa ksiegowa w tej firmie ???

  11. bonzo Odpowiedz

    18 stycznia 2019 at 07:57

    Karbowy jestes z partii nienawisci ?? Nie jestem fanem Pluty ale wiem ze ty Karbowy jestes zenujacy bo tylko ktos bez wartosci pisze tak o innych ludziach … Karbowy nosisz nienawisc w sercu ?? Zgnijesz od tego miłosniku obsikanych kocim moczem ))

    • przedszkolak Odpowiedz

      18 stycznia 2019 at 08:41

      no cóż pokazałeś tę sama „klasę”

  12. N Odpowiedz

    22 stycznia 2019 at 20:19

    Co w temacie bloku bo czas się kończy – prezydencie trzeba podjąć drastyczne środki dyscyplinarne dla przykładu???? Bo nic z tego nie będzie – cały czas mamienie i nieróbstwo plus wyzysk. Co w temacie bloku – non stop tematy zastępcze!!!!!