Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Żałoba po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Styczeń 16, 2019 11:26 AM

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, burmistrz Sandomierza ogłosił trzydniową żałobę, która rozpoczęła się wczoraj, potrwa zaś do jutra. Z kolei w Gorzycach żałoba ogłoszona została w dniu dzisiejszym.

Na znak żałoby flaga umieszczona na maszcie budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu jest opuszczona do połowy maszu, zaś na budynkach miejskich jednostek organizacyjnych flagi mają kir. Odwołano również wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, organizowane przez instytucje miejskie.

Z kolei w Gorzycach, żałoba po śmierci prezydenta Gdańska ogłoszona została w dniu dzisiejszym. Paweł Adamowicz był Honorowym Obywatelem Gminy Gorzyce. To właśnie z Gdańska do mieszkańców gminy w czasie powodzi w 2010 r popłynęła największa pomoc.

Rada Miasta Gdańska przeznaczyła wówczas na pomoc powodzianom 250 tysięcy złotych. Mieszkańcy gminy Gorzyc otrzymali również dary od gdańszczan. Dzieci z Gorzyc wypoczywały na koloniach sfinansowanych przez Gdańsk. Ponad 10 tysięcy złotych zebrali też sami pracownicy urzędu miasta i opieki społecznej. Prezydent Adamowicz skierował również do pomocy pracowników opieki społecznej, którzy przez ponad dwa tygodnie pomagali gorzyckim urzędnikom szacować szkody.

W podziękowaniu za pomoc, Paweł Adamowicz w październiku 2010 roku podczas sesji Rady Gminy Gorzyce odebrał przyznane mu Honorowe Obywatelstwo Gminy Gorzyce.

Odbierając odznaczenie prezydent Adamowicz deklarował stałą współpracę. Słowa dotrzymał. Już następnego roku i w kolejnych latach Rada Miasta Gdańsk rezerwowała w swoim budżecie ponad 10 tysięcy złotych, które gmina Gorzyce przeznaczała na fundusz stypendialny utworzony z myślą o najzdolniejszych uczniach z terenów popowodziowych.

Prezydent Gdańska nie zapomniał o Gorzycach, ale też Gorzyce pamiętały o Gdańsku.

W 2017 roku, kiedy Pomorze nawiedziły pamiętne huragany, popłynęła pomoc z Gorzyc do Gdańska i terenów, które najbardziej ucierpiały w wyniku gwałtownych wiatrów.

źródło: UM Sandomierz, Gmina Gorzyce

foto: Gmina Gorzyce

13 Responses to Żałoba po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  1. dziadek z mickiewicza Odpowiedz

    16 stycznia 2019 at 14:55

    A W TARNOBRZEGU TRZEBA OGLOSIĆ ŻAŁOBE W ZWIĄZKU Z PODWYŻKAMI ŚMIECI O 100% BO STARSI ZACZNĄ UMIERAĆ Z BIEDY I CHORÓB BO ZA CO LEKI KUPIĄ? 18 ZL TO DUZO,W PRZYPADKU RENTY 600 ZL LUB EMERYTURY 500 ZŁ,A NIEKIEDY NAWET TYLE LUDZIE NIEMAJĄ,ZA CO ŻYĆ!?

    • Anonim Odpowiedz

      16 stycznia 2019 at 17:21

      Ale dziadka z mickiewicza już stać na smartfon/tablet/laptop?

      • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

        16 stycznia 2019 at 20:56

        TAK BO DZIADEK TYRAL CAŁE ŻYCIE,ŻEBY MIEĆ 4900 EMERYTURY.INFLACJA 2,5 % ILE MI ZJADŁA PINIĘDZY,PS.MAM JESZCZE 5 GARAŻY I WYNAJMUJE,ALE TO IDZIE NA ŻYCIE,A I WYPIC LUBIE,BABCIT TYŻ LUBIE ,SZCZEGÓLNIE W NOCY,DUŻO TEŻ SMIECIMY ,ALE ZA ŚMIECI NIEBEDE PLACIŁ BO SIE WYMELDOWALEM!

      • wnuczek Odpowiedz

        19 stycznia 2019 at 17:45

        Kupiły mu wnuczki na dzień dziadka.

    • Oko Odpowiedz

      19 stycznia 2019 at 19:28

      Kiedy umarł człek bogaty były wieńce były kwiaty. Był Różaniec od Papieża był też order bo mu się należał. A gdy umarł nasz Prezydent było szczucie było wycie. Znicze gasły bo sikali krzyż ukradli kundle mali. Wawel im się nie POdobał bo kartofel nie zasłużył. Dzisiaj Budyń sPOczął godnie i nikt mu nie ubliżył….

  2. garbus Odpowiedz

    19 stycznia 2019 at 18:58

    a w Nisku ASA wozi za 7,50 zł za segregowane – Darku Bozku jak to mozliwe ?? Przeciez to tarnobrzeska firma !!!!???!!!!

    • gość Odpowiedz

      19 stycznia 2019 at 19:43

      Bo nikt nie chciał poczekać na rozstrzygnięcie odwołania.
      Można było kilka miesięcy z wolnej ręki odbierać .Sądząc po wyniku głosowania wszyscy chcieli już mieć ten problem za sobą bo tylko drożej miało być.Tymczasem ASA odzyskała zawieszoną licencję i teraz pewnie wzięła by udział w przetargu.Tym samym byłaby realna konkurencja i zapewne dużo niższa cena.Pamiętajmy ,że miasto ma w niej 40% .Tymczasem dorabiamy Stalową . Ech ….

      • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

        20 stycznia 2019 at 01:22

        jutro rano jak przetrzezwieje ide zglosic do prokuratury przestepstwo,w nisku asa wozi smieci za 7 .50 da sie,da,a my 18 zl,a cotam kto bogatemu zabroni?

        • Mieszkaniec Odpowiedz

          20 stycznia 2019 at 20:35

          POważnie? To coś z tym należy zrobić.

  3. german Odpowiedz

    19 stycznia 2019 at 23:38

    Cały tydzień wielkie święto Kto powietrze zatruł miętą Kto dał kasę nikt nie spyta Tyle nie miała jego kobita Musiał to być wielki wujek Co z za rzeki wsadził ryjek I ogłosił siedżcie cicho Bo was weżmie moje licho

  4. Stop hipokryzji Odpowiedz

    20 stycznia 2019 at 14:55

    Oko masz rację,tylko ten nasz głupi naród tego nie widzi.

  5. garbus Odpowiedz

    20 stycznia 2019 at 19:29

    jeszcze raz pytanie na powaznie dlaczego Prezydent Bozek zrobił tak duzy błąd i przeforsowal smieci po 18 zł kiedy Stalowa płaci znacznie mniej a w Nisku firma z Tarnobrzega dawny PGKiM wozi śmieci po 7,5 zł ??? !! Powazne pytanie i wypadało by to uzasadnic mieszakncom … DUŻY BŁĄD KTO TO PANU ZASUGEROWAŁ PANIE PREZYDENCIE … A MY ZA TO BULIMY NIESPODZEWANIE WIELE ((

  6. N-mca Odpowiedz

    20 stycznia 2019 at 20:25

    jeśli to prawda zawsze można wycofać się z niekorzystnej umowy – oczywiście w trzeba sprawę nagłośnić Tarnobrzeg wraz z 4 gminami powiatu powinien mieć swoją instalację i razem współpracować w celu integracji.