Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: LOP zaprasza do udziału w interaktywnym, ekologicznym quizie na żywo

Luty 6, 2019 10:31 AM

Kolejny raz Tarnobrzeski Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody zaprasza młodzież szkolną do udziału w teście ekologa. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem „idąc z duchem czasu”, test przeprowadzony zostanie w nowoczesnej formie interaktywnej, w ramach której swoją wiedzę z dziedziny ekologii sprawdzić będą mogli nie tylko uczestnicy, ale również publiczność.

Celem testu jest sprawdzenie posiadanej wiedzy wśród młodzieży z zakresu ochrony przyrody, ekologicznych rozwiązań we współczesnym świecie oraz znajomości rodzimych gatunków fauny i flory. Udział w nim mogą wziąć uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych, którzy są członkami Szkolnego Koła LOP i mają uregulowaną składkę członkowską.

Quiz odbywa się interaktywnie. Gracze otrzymują tablety, za pomocą których odpowiadają na pytania. Pytania oraz wyniki rywalizacji prezentowane są na ekranie kinowym w czasie rzeczywistym po zakończeniu rundy. Rywalizacja odbywa się równocześnie w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (reprezentacja szkoły).

Gra polega na odpowiadaniu na pytania zadawane przez prowadzącego. Pytania prezentowane są na ekranie i na urządzeniach graczy. Gracze mają 30 sekund na udzielenie odpowiedzi, licząc od momentu wyświetlenia pytania. Wybierają jedną odpowiedź z czterech zaproponowanych lub wstrzymują się od odpowiedzi, przy czym emocji dodaje upływający czas i ubywająca wraz z nim ilość punktów do zdobycia.

Test odbędzie się w środę 6 marca br., o godzinie 11 w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Wszelkie informacje dotyczące zasad, zakresu pytań oraz zgłoszeń znajdują się w Regulamin2019

źródło: LOP Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>