Triumf tarnobrzeskich tenisistek! KTS Enea Siarka w półfinale Ligi Mistrzyń! (fotoreportaż oraz video HD)

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonały u siebie Sporting Lizbona 3:1. Pierwsze spotkanie także wygrały 3:1.

W pierwszym pojedynku lepsza okazała się zawodniczka Sportingu. Li Fen po pięciu setach pokonała Han Ying. Z kolei w drugiej grze w tarnobrzeskim zespole zaprezentowała się była reprezentantka Chin – Gu Rouchen. Zawodniczka Enea Siarki zwyciężyła wyraźnie, szczególnie w drugim i trzecim secie, z aktualną drużynową mistrzynią Europy Danielą Dodean Monteiro.

Rywalką Li Qian w trzecim pojedynku rewanżowego spotkania była Zhenqi Barthel. Mistrzyni Europy wygrała 3:0. Natomiast w kolejnym Kinga Stefańska pokonała Dodean Monteiro i rozstrzygnęła losy meczu.

W półfinale podopieczne trenera Nęcka zagrają z austriackim zespołem Linz AG Froschberg. Będzie to czwarty z rzędu udział tarnobrzeskiej drużyny w półfinałowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Dwukrotnie Enea Siarka awansowała do ścisłego finału ostatecznie zajmując drugie miejsce, w minionym zaś sezonie rywalizację w europejskiej elicie nasz zespół zakończył na trzecim miejscu.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – Sporting Lizbona 3:1

Han Ying – Li Fen 2:3 (11:7, 9:11, 7:11, 11:8, 3:11)
Gu Rouchen – Daniela Dodean Monteiro 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)
Li Qian – Zhenqi Barthel 3:0 (11:1, 11:6, 11:3)
Kinga Stefańska – Daniela Dodean Monteiro 3:2 (13:11, 7:11, 5:11, 11:8, 14:12)