Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

LIVE: Konferencja prasowa prezydenta D. Bożka dotycząca sytuacji w TTBS. Zapraszamy na transmisję (video HD)

Luty 16, 2019 9:43 PM

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Konferencja dotyczyć będzie sytuacji w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek 18 lutego br., o godzinie 13.30 w magistracie

LIVE

147 Responses to LIVE: Konferencja prasowa prezydenta D. Bożka dotycząca sytuacji w TTBS. Zapraszamy na transmisję (video HD)

  1. Pracownik Odpowiedz

    16 lutego 2019 at 22:27

    Nieomieszkajcie zapytać po co tam prokurent Mędrykowski.

    • pracownik2 Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 11:09

      Synekurę to dostał prezes Goliszek. I nie dlatego, że tak miało być!
      Koleś do żadnego merytorycznego działania się nie nadaje. W TTBS problem duży. No to Mędrykowski objął funkcję pełnomocnika prezesa Goliszka (prokura to pełnomocnictwo), żeby go „wesprzeć”.
      A na konferencji prasowej dzisiaj, oczami świecił będzie prezydent Bożek!
      A może ktoś na konferencji prasowej odpyta radę nadzorczą TTBS np. Marka Oko?
      Ten nowo powołany ekspert powinien móc się przez tarnobrzeżanami wypowiedzieć o strategi rozwiązania problemu ok. 50 rodzin.

      • mieszkaniec Odpowiedz

        20 lutego 2019 at 08:56

        matka prezesa z zawodu to to samo co prezydent, w tym samym mieście, niewielkim, więc czy obsadzenie tego stanowiska poparte było kompetencjami czy sympatiami to się zastanawiam

  2. zdziwiony Odpowiedz

    16 lutego 2019 at 22:40

    To dlaczego Mędrykowski podał portalowi nadwisłą24 ,ze prezydent Bożek jest na urlopie i tylko on może wydać oświadczenie w sprawie TBS . Wygląda na to że ten prokurent sie zapędził.

    • data Odpowiedz

      16 lutego 2019 at 22:46

      No bo jest i wróci dopiero w poniedziałek w południe .a ta afera zaczęła się od czwartku.

  3. Tbs Odpowiedz

    16 lutego 2019 at 23:44

    A zastępcy od czwartku też nie było A gdzie przed TBS z tylko prokurent decyduje i reaguje na pismo wykonawców.Spor trwa .Kto to w końcu rozstrzygnie.

    • jara750 Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 13:49

      łgarstwo . V-ce był w pracy . Panie Tbs, czyżby , podobnie jak niejakiemu „pracownikowi” , coś (ktoś) obrzezalo Panu szare komorki ? Podobno można odwrocić ten proces przez wkladanie łba do wiadra z wodą święconą ale obawiam się , iż w waszym i pozostałym hejterom przypadku , groziloby to utopieniem. Hejterskie łby trzeba bowiem trzymać w owym wiadrze proporcjonalnie długo do postępow procesu procesu obrzezania tychże szarych komorek . A wlaściciel znow tańczył będzie na kicie wlasnej z radością patrząc na pęczniejący mieszek ( obroty na portalu) .

  4. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 00:10

    Jak prezydent bierze urlop, to zastępca prezydenta powinien wtedy być na miejscu (nawet jeśli dotyczy to tylko jednego dnia). Tak samo jeśli zastępca bierze urlop, to prezydent powinien się w tym czasie z nim wstrzymać. Zawsze musi być w mieście ktoś kto ma upoważnienie do wydawania decyzji administracyjnych, w razie okoliczności niecierpiących zwłoki.

    • jara750 Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 13:38

      Zastępca był w UM w czasie urlopu Prezydenta .

  5. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 07:51

    Nie bylo bozka bo siedzial liczyl pisal sprawdzal kontrolowal a zeby raport o stanie miasta przedstawic bo chyba wszystkie wyznaczone przez siebie samego terminy uplynely wiec czemu sie dziwicie

    • Zenek Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 09:56

      Johny nie denerwuj się, 27go będzie 100-nym dniem rządów PDB, pewnie w tym dniu ukaże się słynny już raport o stanie miasta, niestety nie świadczy to o wiarygodności prezydenta, który najmniejszym słowem nie odniósł się do składanych deklaracji i obietnic co do terminów raportu … A mógł to zrobić choćby jednym zdaniem podczas konferencji z tenisistkami, choćby słowo przepraszam za opóźnienie ( może Prezydent do przedszkola nie chodził i nie zna magicznych słów…)Niestety już na wstępie kadencji rzuca to cień na wiarygodności i prawdomówności oraz także brak szacunku dla mieszkańców, którzy ( przynajmniej ci zatroskani o losy miasta) z niepokojem oczekują na ten raport.

  6. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 10:24

    To nie kwestia emocji a jedynie oczekiwanie na wyznaczone przez samego prezydenta nie cierpiace zwloki sprawy !! Ja na niego nie glosowalem wiec to nie jest moj prezydent jestem szaraczkiem ktory widzi jak biczowana jest firma ktora zbudowala blok pozbawiono ich plynnosci finansowej odebrano mozliwosci a wszystko przez jedno czesto uzywane tu slowo ” termin ” jak sie to ma jak mozna byc tak wielkim hipokryta azeby tak postepowac ciagnac ta gierke samemu nie dotrzymujac slowa terminu i wykazywac sie takim brakiem nie powiem kompetencji bo ci ludzie nawet nie wiedza co to jest a brakiem swiadomosci w jakiej sytuacji stawiaja wszystkich mieszkancow instytucje firmy dno poprostu dno

    • Gość Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 11:00

      Nie wydaje Ci się ,że trochę jednak przesadzasz? Od kiedy jest prezydentem? Problem zaczął się dużo wcześniej. Tak też było ze śmieciami. Winię Go tylko za to ,że nie powiedział , kto za obecny bałagan personalnie odpowiada.Tym samym nie chcąc najwyraźniej zrobić sobie wrogów , robi z siebie kozła ofiarnego tej sytuacji.

      • Zenek Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 11:21

        A to że był Przewodniczącym Rady Miasta i miał dostęp ( jak by chciał i interesował się sprawami miasta) do wszelkich info na temat sprawy miasta, to nic nie znaczy, przecież miał ogromne możliwości wpłynięcia na bieg zdarzeń różnych spraw i tematów … Gdzie był obecny Pan Prezydent jak była oferta za śmiecie 11,20 na kilka lat? Teraz nie ma winnych a my płacimy jak za zboże, tak rządzą a my płacimy :( .

    • Zenek Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 11:13

      Ja też na niego nie głosowałem i to nie mój Prezydent, ale Tarnobrzeg to moje miasto od wielu pokoleń. Moim Prezydentem był Pan dr Zych, jedyny człowiek, który chciał zrobić mądre sprawy w Tarnobrzegu, tak żal, że nie ma tego Pana choćby w RM, ale z drugiej strony i tak sitwa nie dopuszczała jego pomysłów ech … :( . Jestem starszym człowiekiem i choroby niestety dokuczają, jeżdżę np do Solca Zdroju gdzie są baseny m.in. z wodami siarczkowymi, cudownymi na wszelkie problemy reumatoidalno-zwyrodnieniowe, u nas nie można by zbudować (np na starym basenie odkrytym) takiego basenu ( połączyć go z basenem istniejącym) z wodami siarczkowymi? Gdzie są władze by zadbać o starszych ludzi? Nie każdy ma możliwości jeździć gdzieś, tam w Solcu mnóstwo samochodów i ludzi, miasto zarabia i ludzie mają prace, u nas też tak może być, nie dość że zarobek dla miasta, praca dla ludzi to jeszcze dla starszych mieszkańców wspaniała sprawa. Tarnobrzeg na siarce stoi i aż grzech, że my takich wód nie mamy, nie zarabiamy na nich i nawet o zgrozo, nie ma takich planów, ludzie w RM, Panie Prezydencie opamiętajcie się, zacznijcie myśleć o mieszkańcach, o tym na czym Tarnobrzeg może zarabiać, zacznijcie myśleć! Panie Dr Witoldzie, niech się Pan nie poddaje, niech Pan działa, może jakieś stowarzyszenie? Mnóstwo mieszkańców Pana wspierało i wspiera, sam pierwszy zapiszę się do takiego stowarzyszenia, które będzie lobbowało na rzecz wód siarczkowych, przyłączenia Chmielowa do Tbg, mostu, dworca PKP i wielu cennych i ważnych Pana inicjatyw.

      • Gość Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 11:30

        Co do tych pomysłów , to mieszkańcy pokazali co myślą w ostatnich wyborach.Pan dr Witold Zych zajął w nich o ile dobrze pamiętam ostatnie miejsce a Jego komitet nie wszedł do rady miasta.Po prostu były to plany zbyt ambitne na tak biedne miasto , w którym bez dofinansowania zewnętrznego bardzo trudno jest zrealizować nawet najprostszy projekt.Ciekaw jestem , jak Pan Zych jako radny zagłosował o ile oczywiście uczestniczył w tym głosowaniu nad uchwałą zmieniającą operatora targowiska miejskiego.Czy odebranie TBS tego inkasa nie miało też w jakimś stopniu wpływu na obecną sytuację?

        • Zenek Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 11:56

          Pomysły Pana Zycha są ok, trzeba je realizować etapami, najpierw te które będą zyskiem dla miasta np. Chmielów i podatki nie do N.Dęby a do Tarnobrzega i jest kasa np na budowę basenu z wodami siarczkowymi, który będzie generował kasę na inne sprawy. Fakt, most i budynek PKP to duże koszty i to wymaga centralnego wsparcia … Kampanie Komitet Pana Zycha przegrał, bo niestety źle dobrał kandydatów, jakiś student jakiś człowiek bez doświadczenia i słabo to wyglądało, jedynie Pan Wójcik to była godna postać ale mam nadzieję, że to doświadczenie nie pójdzie na marne bo sam Pan Zych otrzymał bardzo dużo głosów tylko ta nieszczęsna ordynacja …

          • Gość

            17 lutego 2019 at 12:13

            Dziękuję za odpowiedz.Częściowo ma Pan rację.Jeszcze tylko ostatnia kwestia głosowania. Czy to nie tych pieniędzy zabrakło pod koniec roku w TBS . Chodzi mi o te 290000 , które radni musieli przelać na konto banku.Czy przekazanie tego inkasa piłkarskiej prywatnej spółce akcyjnej nie spowodowało ,że pod koniec roku to my mieszkańcy musieliśmy i tak pokryć tą różnicę z naszych podatków ? Czy Pan p.o. prezydenta wnioskując o zmianę tego inkasa pomyślał o tym ,że na koniec roku dojdzie do takiej sytuacji?

        • Zenek Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 12:06

          Posłużę się wg mnie słuszną opinią dr. Krzysztofa Michalskiego z Tarnobrzega, eksperta Biura Analiz Sejmowych, który napisał cyt. ” Za największego przegranego uważa się doktora Witolda Zycha, który jako jedyny z kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta właśnie z powodu algorytmu d`Hondta nie uzyskał mandatu radnego, mimo uzyskania w okręgu przyzwoitej liczby głosów. Ja jestem jednak zdania, że na niepowodzeniu doktora Zycha przegraliśmy wszyscy, bo był to jeden z najaktywniejszych radnych minionej kadencji, a w kampanii prezydenckiej zaproponował chyba najbardziej merytoryczny i konkretny program spośród wszystkich kandydatów. Proszę pamiętać, że doktor Zych jako jedyny kandydatów do urzędu prezydenta zdecydował się wystartować bez zaplecza i organizacyjnego parasola, więc w tej sytuacji wynik, jaki uzyskał w obu głosowaniach, wcale nie jest taki rozczarowujący”. W pełni się z nim zgadzam.

          • Gość

            17 lutego 2019 at 12:27

            Może ten program okazał się jednak zbyt nowatorski? Społeczeństwo mamy jednak konserwatywne i w jakimś stopniu małomiasteczkowe . Nadal unika Pan odpowiedzi na pytanie dotyczące zamieszania w TBS i sprawy inkasa targowiska miejskiego.

        • Zenek Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 12:40

          I ja Panu dziękuję za odpowiedz :) , ma Pan również rację, że pewnie tych pieniędzy brakło, nie wiem nie znam sprawy ale wydaje mi się, że to i tak kropla w morzu potrzeb TTBS … Jestem kibicem Siarki Tarnobrzeg więc uważam, że powinno sie ten klub wspierać, zresztą to były pieniądze inkaso klubu , zabrał je G.Kiełb, a teraz wróciły tam gdzie był i dobrze.

          • Gość

            17 lutego 2019 at 13:01

            Chodziło mi o to,że takich zmian nie powinno się dokonywać w ciągu roku. Należało to zaplanować z wyprzedzeniem.Problem w tym,ze w ostatecznym rozrachunku i tak zapłacili za to mieszkańcy. Co do Pana Zycha , to myślę ,że jego brak w obecnej radzie jest bardzo widoczny i źle się stało ,że nie wszedł do rady miasta. Lubiłem słuchać jego wypowiedzi , bo mimo ,że w wielu kwestiach się z Nim nie zgadzam , muszę oddać ,że wnosił bardzo dużo kolorytu do tej szarości w radze .Ma ogromny potencjał i pomimo chwilowych mam nadzieję niepowodzeń nie powinien się poddawać i nadal aktywnie działać dla dobra miasta. Życzę powodzenia

        • owen Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 17:31

          Zapominasz chyba, ze tylko ludzie odważni, którzy realizują śmiałe, ambitne sprawy, osiągają największe sukcesy. Ja myślę, że Pan Zych przegrał wybory bo był zbyt ambitny. W Tarnobrzegu niestety najlepiej nic nie robić.
          O przepraszam, wstążki przecinać trzeba na kawałku jakiejś zmodernizowanej uliczki oraz mieć zdolności showmana!

  7. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 11:20

    Do gosc . Nie uwazam zeby zaden glos krytyki w kierunku bozka byl przesadzony nie jest to czlowiek ktory urwal sie z choinki chociaz tak sie zachowuje !!! Byl przewodniczacym rady miasta i jesli nie znal problemow tbg to tymbardziej zle swiadczy to o nim !!! Problemow miasta.moze nie znac pan mietek z pod sklepu radnego marty…a ktoremy skwer buduja zeby z kumplami zulami mial gdzie sie wysrac , wysikac , narzygac i sie przespac #!!! A my rozmawiamy o prezydencie ktory byl wczesniej przewodniczacym

    • Gość Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 11:38

      To ciekawe. A nie wydaje Ci się ,że o wiele większa odpowiedzialność spada na osoby , które nie podejmowały odpowiednich działań w przeszłości? Jeżeli uważasz ,że przewodniczący rady jest osobą która ma znać wszystkie skrzętnie chowane i zamiatane pod dywan do ostatniej chwili problemy to gratuluję. Co było w TBS , przed świętami pieniądze były po świętach już nie. To są wieloletnie zaniedbania i ciche przyzwolenie z poprzednich lat. Niestety ale ostatnie wybory personalne też optymizmem na przyszłość mnie nie nastrajają.

      • tor Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 13:19

        „w TBS , przed świętami pieniądze były po świętach już nie.”– to są publiczne słowa p.prezydenta Bożka, I to on tę kwestię powinien rozpoznać i publicznie wyjaśnić. Bardzo nie uczciwie (choć dość często je stosujesz) jest spychanie tej kwestii na domniemanego „kozła ofiarnego”

        • Gość Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 13:36

          Poznaj historię tego kredytu na budowę a będziesz miał odpowiedz.Też jestem zdania ,że prezydent nie dość wyraźnie wskazuje sprawców tej sytuacji. Tym samym to na Nim niesłusznie ogniskuje się gniew większości mieszkańców

          • botak

            17 lutego 2019 at 13:43

            Przecież to ta sprawa była powodem odwołania p.prezes Z.J.

  8. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 12:08

    Wydaje mi sie ze odpowiedzialnosc spada na tych ktorzy tej odpowiedzialnosci pragneli w kampanii wyborczej wiec sprawa jest prosta jezeli bozek za to nie odpowiada niech wskaze kto jest winien !!!! W kampanii duzo mowil o ttvs wiec temat z pewnoscia nie byl mu obcy

    • Gość Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 12:17

      A pamiętasz , jak były radny w wywiadzie mówił o co najmniej 5 trupach w szafie , które zastanie obecny prezydent ? Ciekawe co miał na myśli?

  9. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 12:37

    A gdyby byly radny powiedzial ze jest 10 trupow to co cytowalbys ? Wymieniam ttbs , finansowanie klubow , szkoly do zamkniecia , scianka wspinaczkowa , smieci , obwodnica to nie sa trupy to sa bierzace sprawy to sa sprawy ktore trzeba rozwiazywac nie wkolko gadac a rozwiazywac dzialac , wiec niech nie przemawia przez Ciebie magia slow mastalerza . Wiem ze byloby fajnie gdyby bozek byl prezydentem dzieci nosilyby mu kwiaty kiedys na dzien nauczyciela a dzis na dzien prezydenta , rodzice dawali bombonierki i alkohol ze szkolnej zbiorki , jezdzilby na fajne wycieczki . Przykro mi ale te czasy sie skonczyly teraz niech bierze sie do roboty albo odda urzad komus kto wie co powinien zrobic

  10. Banbaryla Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 12:43

    Znowu jakieś bajery i banialuki będziemy słuchać, wina jest TTBS tak jak pisze wykonawca, za wykonaną robotę kasa się należy. Chcemy usłyszeć kto jest winny ?sytuacji dlaczego doszło do takich opóźnień? dlaczego TTBS nie kontrolował tej inwestycji? Tylko bez bajerów

    • Gość Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 13:19

      Co do opóźnień , to wina może jednak leżeć po stronie wykonawcy.Jeżeli prawdą jest ,że prace rozpoczęły się z 3 miesięcznym opóźnieniem , to tego czasu musiało zwyczajnie zabraknąć. Dodatkowo branża przeżywa ogromne problemy z brakiem siły roboczej i to też mogło przełożyć się na te problemy. Ponadto ,czy zachowanie wykonawcy jest takie moralne i zgodne z prawem? Powinni według mnie spisać protokół rozbieżności oddać klucze , dokumentację i ewentualnie w sądzie udowadniać swoje racje. Tymczasem , wiedząc o sytuacji z przyszłymi najemcami , którzy stali się mimowolnymi zakładnikami , podgrzewają atmosferę wysyłając w katastrofalnym tonie pisma do redakcji. Zarzucają działania w złej wierze , a czy to to robią w tej sprawie jest etyczne? Ogólnie jednak jestem zwolennikiem kompromisu. Zgoda buduje , niezgoda rujnuje,

      • botak Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 13:31

        „z 3 miesięcznym opóźnieniem” -to jest subiektywna ocena jednej strony. Która to strona przyjęła ten stan bez jakiś konkretnych posunięć i przeszła do normalnej współpracy oczekując skutków przy końcowym rozliczeniu po swojemu.To jest profesjonalne postępowanie czy dziecinada?

  11. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 13:05

    I dodam ze chcialbym zobaczyc zawiadomienie do prokuratury dotyczace przestepstwa popelnionego przez wykonawce bozek obiecal ze to zrobi

    • wyborca Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 13:34

      to podejdz do prokuratury i zapytaj.
      Wszystko byś chciał, najlepiej podać Ci do rosołu takie zawiadomienie.

      W teczce do kotleta schabowego również zafundować Ci podwyżkę ?

  12. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 13:32

    Do gosc . Jesli masz pojecie o poruszaniu sie w sferze budowlanej to wiedz ze nieuczciwy platnik moze wytknac wszystko a ja wiem bo w takowej funkcjonuje ze niestety nie kazdy problem lezy po stronie wykonawcy chocby przylacze energetyczne i wiem ze to ttbs mial je zapewnic i to ttbs spoznil sie z nim kilka miesiecy tak wiec uwierz mi ze wina lezy po stronie ttbs . Kolejna sprawa jest brak platnosci i dlaczego uwazasz ze wykonawca ma zakonczyc budowe na wlasny koszt a pozniej latac po sadach taka nasza mentalnosc wykonczyc firmy a pozniej dziwic sie dlaczego nie ma firm dlaczego ludzie pakuja walizki i stad wyjezdzaja wlasnie jestes naocznym swiadkiem niszczenia finansowego przedsiebiorcy !!!! Tak kiedys tusk robil firmom na autostradach i co to tez bylo uczciwe ludzie po 12 lat do sadow biegaja !! A po trzecie nie cytuj tego wiejskiego chlopka zastepcy bo jak go slysze to mam wrazenie ze to taki wyrwany z festynu cep bez pojecia

    • Gość Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 14:29

      I od tego są sądy. Gdyby tak było to wykonawca nie uznałby kary umownej w wysokości 200000 .Taka kwota zdaje się ,że padła w piśmie wykonawcy do mediów.Ponadto co z podwykonawcami? Czy w przypadku wypłacenia całej kwoty wykonawcy i braku uregulowania przez niego zobowiązań wobec podwykonawców , ci zgłoszą się po pieniądze do miasta? Ciekawe gdyby tobie wykonawca spóźnił się o kilka miesięcy z oddaniem domu a potem wydanie kluczy i dokumentacji uzależnił by od zrzeczenia się roszczeń i wypłaty całej sumy też byś tak mówił.Ja bardzo w to wątpię

      • Sofia Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 20:10

        Czytaj pismo ze zrozumieniem. 200 000 kar bierze na klatę Wykonawca, a wszyscy podwykonawcy dostają bezpośrednio kasę od TBS na co Wykonawca wyraża zgodę. Unikamy podwójnej zapłaty, a tak TBS a de facto Miasto zapłaci dwa razy, gdyż Sądy z reguły miarkują kary do wysokości poniesionej szkody

  13. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 13:44

    Wyborca ty to mozesz najwyzej wziac dlugi rozbieg i trzasnac baranka o budynek w ktorym przebywasz

  14. alga Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 14:00

    A jak tam sytuacja w MOPR?
    Czy to nie jeden z pięciu trupów w szafie dla nowego prezydenta?
    Miało być spotkanie w tej sprawie, ale na razie nic nie słychać.

  15. Mieszkaniec Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 14:01

    Najgorsze w tym to to że ani Bozek ani Płyta nie powiedzieli jak ten problem rozwiążą Czy nikt nie zauważył że mówili z entuzjazmem że znaleźli sposób.
    Może ktoś odpowie jaki to sposób Bo pożyczka już jest Co dalej

  16. Wojtek Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 14:03

    A co słychać u rzecznika prasowego.Juz jest czy jakieś sztuczki .

  17. Wow Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 14:04

    A gdzie raport i nowa organizacja w urzędzie Obu nie było jak w Baranowie 10 lat temu.

  18. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 16:37

    Do gosc . Racja tak jest dobrze wybrali najlepsze wyjscie odwolali rade pania prezes powolali nowego prezesa ten zatrudnil prokurenta mamy prezydenta wice prezydenta nowa naczelniczke i nikt nic nie moze to zapytam na ch…j nam oni . A jak mi sie ktos z terminem spozni to ja sie bede martwil . Bo tu wyglada na to ze kazdy wszystko ma w dupie

    • Alf Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 16:41

      Po co człowieku pianę bijesz? Toż to populizm w najczystszej postaci.A konkretów brak.

  19. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 16:52

    Alf a ty do kogo pijesz

    • Alf Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 17:04

      Właśnie nie mogę się napić bo cały czas pianę bijesz

  20. Gość Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 17:02

    Jeżeli znasz prawo o zamówieniach publicznych to wiesz ,że za zobowiązania wobec podwykonawców odpowiada inwestor. W sytuacji , gdzie wykonawca wie ,że po spłaceniu podwykonawców niewiele mu zostanie.Tego też obawiali się podwykonawcy , którzy w większości są miejscowymi firmami. Jeżeli doszłoby hipotetycznie do sytuacji w której po zapłacie wykonawcy nie uregulowałby on zobowiązań wobec podwykonawców, obowiązek zapłaty spadłby na inwestora. Chcesz żeby dwa razy płacili ?

  21. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 17:11

    Piepszycie glupoty o karach srarach i podwykonawcach a ttbs nie zaplacil tylko dlatego ze nie mieli pieniedzy a teraz konsekwentnie trzymaja sie swojego klamstwa zeby z ryje cholewy nie robic

    • Gość Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 17:13

      Skoro wiesz lepiej to kończymy dyskusję

  22. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 17:12

    Alf napij.sie niegazowanego . Na zdrowie

  23. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 17:44

    Gosc gdyby Ciebie zatrudnili juz byloby po sprawie ale jak widac wola sie borykac z tymi problemami !! A do tego masz fajna ceche albo ty masz racje albo konczysz dyskusje

  24. owen Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 17:45

    Słownik Celebryty: nie wiem, nie pamiętam, nie znam, być może, zobaczymy, nie orientuję się, czas pokaże ale na głowie stanę.

  25. owen Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 17:45

    Acha, jeszcze: obiecuję!

  26. wyborca Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 18:31

    Podaje oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Tarnobrzega
    Dariusz Bożek – 10003 głosy
    Kamil Kalinka – 4805 głosy
    No i jak zatkało kakao.
    Dziękuję i do widzenia.

    • tez wyborca Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 19:06

      Mieszkańcy wybierali Bożka a nie Plute . Chcieli mieć prezydenta dla miasta a nie dla powiatu i Baranowa. Nie przeszkadza Tobie ,ze zatrudnia tylko ludzi Pluty spoza Tarnobrzegu. Dlaczego Pluta w wyborach sie ukrył . Powinien startować jak chciał być prezydentem miasta a nie Baranowa. Prosze się nie dziwić rozgoryczeniu i poczuciu oszukania. Dlaczego Pan prezydent obraża sie na mieszkańców jak denerwują się na decyzje kadrowe Pluty. łącznie z tym prokurentem z Nowoczesnej. Nie ma co się obrażąć .Mieszkańcom należą sie wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje. A ta cicha koalicja z Kalinką ? To też nie tak miało być .Mieszkańcy odrzucili PIS i Kalinkę a władzę dalej dzierżą.

      • miara Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 19:17

        Małe sprostowanie ; mieszkańcy nie odrzucili PiS, tylko większość wybrała Bożka i jemu oddali władanie Tarnobrzegiem a nie całym województwem czy krajem – proszę o tym nie zapominać.

        • sowa Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 19:40

          I aby prezydent Bożek chciał „zyskać coś” dla miasta to mądrością jego byłaby nie cicha lecz głośna taka koalicja a nie ze sługusami z powiatu

        • owen Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 21:47

          Do „miara”: Duże sprostowanie. Mieszkańcy nie wybrali Bożka tylko zagłosowali przeciwko Kalince. I jeśli teraz prezydent układa sie po cichu z PiSem to jest bardzo nie w porządku wobec wyborców! Myślę, że wszelkie komentarze w obronie pana prezydenta piszą tutaj głównie, a może nawet wyłącznie, jego poplecznicy i osoby broniące swoich stołków, na jedno wychodzi. Myślę tak ponieważ jakość rządzenia ocenia się po dokonaniach, czyli faktach. A czym może pochwalic się prezydent? Że szasta słowami bez pokrycia?

          • miara

            17 lutego 2019 at 22:14

            Zostaje przy swoim sprostowaniu potwierdzając je wynikiem PiSu – 6 radnych.Nadmieniam tylko że nie jestem obrońcą prezydenta ani nie siedzącym na stołku , Nie popieram zwłaszcza jego działań kadrowo-zarządzających a szczególnie w spr.TBS. Ale prognozę „sowy” bym rozważył

  27. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 18:41

    Drogi wyborco czy ty wazyles sobie glowe ? Zwaz i podaj wynik . Ludzie wybierali prezydenta a ten okazal sie celebryta a ja juz dzis ide o zaklad ze ta ekipa nie dotrwa do konca kadencjii

  28. prawda Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 19:15

    W spółkach miasta siedzą ludzie Pis. Dlaczego tak jest. Kalinka przez parę miesięcy zrobił skok na stołki a mieszkańcy Tarnobrzegu nie koniecznie z PIsu nie moga pracować w spółkach . Kalinka to sie nie przejmował .Odwoływał i tyle . Był skuteczny dla swoich.

    • miara Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 19:28

      Prawda opiera się na faktach a ty na plotkach ? Jeśli nie -to podaj te skoki na stołki i tych ludzi z PiS w spółkach miasta.

  29. prawda Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 20:05

    No nie prosze bardzo: Kopalnia Machów likwidator wymieniony. Agenja Rozwoju prezes wymieniony, sekretarz wymieniony, rada madzorcza kopalani , wodociagów, Agencji , rejonu dróg ,TBS i pozosatłe rady nadzorcze. .Wszystkie rady nadzorcze wymienione i nie wymienione w tak krótkim czasie. . Nie będę już wyliczać pomniejszych pracowników . Przyjdzie i na to czas. To są plotki ?. No prosze powtórz ,ze to plotki. Acha jeszcze sporo osób zatrudnionych w urzędzie w tym słynny Maciuś.

    • lisek Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 20:13

      Należy dodać podwyżki na koniec urzędowania dla swoich. No i co ?.Jest jak jest . Tylko tyle ,ze miało być kompetentnie .przejrzyście a jest po powiatowemu.

    • miara Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 20:52

      Bądż poważny- przytaczasz wymianę robioną przez prezydenta Bożka i to bardzo ogólnie na plotkch i nikt nie wymieniał całej rady .Więc jesteś plotkarzem

      • pracownik Odpowiedz

        17 lutego 2019 at 21:04

        Przepraszam bardzo Jak.mozna tak zaprzeczać Rada nadzorcza w Wodociagach wymieniona przez Kalinke Bozek nawet jej nie tknał.To takie chrkterystyczne dla pisu .Zaprzeczyc faktom i powtarzac tysiac razy ze winny kto inny tylko nie pis.Juz się nie chce nawet gadać Co za ludzie dorwali się do władzy
        .Wszyscy w mieście widzieli że Kalinka wymieniał rady nadzorcze na polecenie a tutaj próba,wygłuszenia Wstyd.

        • miara Odpowiedz

          17 lutego 2019 at 21:16

          ” i nikt nie wymieniał całej rady” to jest zaprzeczenie twojej tezie a ty masz nowe insynuacje – bo wszyscy w mieście widzieli dodaj na bazarze- plotkarzu

    • nadzor Odpowiedz

      17 lutego 2019 at 21:40

      O czym ty piszesz ,jakie rady nadzorcze? ;”Agencji , rejonu dróg i pozosatłe rady nadzorcze”. Może masz jeszcze „swoją radę nadzorczą” bo głupot się opisałeś tyle że trzeba cię odwołać.

  30. Gość Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 20:22

    A kto będzie usuwał usterki na bloku przy św. Barbary, regulował okna, bramy garażowe i inne jak wykonawca w tym czasie będzie biegał po sądach?

  31. John Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 20:57

    Usterki bedziemy usuwac sami a jak za pozno usuniesz to jeb kara 3 miliony albo silowo przejma ci mieszkanie

  32. owen Odpowiedz

    17 lutego 2019 at 21:37

    Pan sołtys już parę razy przymierzał się do fotela prezydenta ale wiedział, że nie ma żadnych szans. Dopiero na starcie ostatniej kampanii wymyślił jak rządzić nawet nie startując. Po prostu z innego miejsca. No i rządzi….

  33. Rozumny. Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 07:54

    Panie prezydencie za pismo prokurent bez ładu i składu czyli bez merytoryka to powinna polecieć głowa Kto temu prokurentowi kazał do zanieść do nadwisla24 To świadczy o niekompetencji.Jakie to są wstępne oględziny Ludzie czekają na umowy i klucze a nie na jakieś oględziny Oględziny to do były w trakcie budowy.

  34. John Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 08:12

    Zrozum to sa ogledziny tego trupa z szafy co mastalerz wspominal

    • owen Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 11:50

      Dobre! :)

  35. co porabia Mastalerz Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 09:16

    Coś cicho w sprawie Mastalerza .Wyprowadził się Czy co?. Wróble ćwierkają że zastępca szykuje mu po cichu synekurkę. Ale to może tylko ćwierkanie.

    • mieszkaniec z Serbinowa Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 11:17

      Mastalerz ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Od dawno powinien pracować na ważnym stanowisku na rzecz miasta i jego mieszkańców. Jedno jest pewne, szlag go na pewno trafia gdy widzi nieudolność władz. W szczególności tej wcześniejszej.

      • obywatel Odpowiedz

        18 lutego 2019 at 15:05

        Ha, HA, HA – żarcie za 4 stóweczki dziennie. no mistrz propagandy.

  36. Z Baranowa Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 10:20

    Myślę, że pan Pluta jest mocno zaskoczony opiniami na swój temat na tym forum. Myślę, że to czyta i myśli co teraz zrobić aby ocieplić swój wizerunek, bo przecież zbliżają się wybory do parlamentu…To mistrz żarcików i ciętych ripost i socjotechniki. Obserwuję jego karierę od początku i współczuję wam tarnobrzeżanie, że wam się go dostało, ale sami żeście wybierali, a on nie krył za, a może przed kim kroczy. Jest jedna dla mnie optymistyczna wiadomość „byle tylko nie w Baranowie”. Plujecie na Kalinkę, ale niestety tylko taki wybór gwarantował wam rozwój. U nas rządzi obecnie PIS i co się dzieje … Dostajemy środki pieniężne na inwestycje jakich jeszcze nie było w historii gminy. Dalej się żryjcie

    • Nie z Baranowa Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 10:41

      Nic dodać nic ująć Straszna pomyłka z tym Płytą A tu całe 5 lat Chyba że??????

  37. John Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 11:19

    A pluta umie czytac ?

    • pracownik Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 13:27

      Nie wiem jak z czytaniem ale dzisiaj Nowiny24 podały że Prezydent Pluta i prezydent Ferenc zgromadzili najwięcej majątku wg oświadczenia majątkowego.

  38. Pedro Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 12:47

    Witam.
    Ten prokurent Mędrykowski to tez nie z Tarnobrzega a z Zawichostu.

  39. Amstaf Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 13:17

    Było jasne iz trzeba szukac stołków dla swoich a ilosc do obsadzenia jest przerażająca wszak to był duży obóz który popierał kandydata na prezydenta. Pozostaje poczekac i? Zbierac podpisy pod referendum o odwolanie? Przeciez to jawne wsadzanie swoich na stołki ludziee mialo przyjsc NOWE zostalo jak było a nawet gorzej bo lista oczekujacych na stolki jest przerażająca

  40. mieszkaniec Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 13:51

    czy ktoś z urzędu przeprosił za opóźnienie.

    • wyborca Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 13:58

      Uspokój sie.. jeszcze nie zaczeli..

      Dlaczego w Tobie tyle jadu ?

  41. Gość Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 14:02

    To żart czy kpiny . Pusty mikrofon widzę

  42. John Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 14:21

    Wyborco ty tu nikogo nie uspokajaj tylko tych tlukow w urzedzie to w nich jest jad to oni ludziom mieszkania blokuja ceny smieci podnosza pozwolenia blokuja a na slowa krytyki skad w was tyle jadu mowy nienawisci ja ci powiem skad a stad ze ich nie szanuje

  43. anka Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 14:30

    Nadal ZERO KONKRETÓW. Po półgodzinnym spóźnieniu. Kpina kpiną pogania

  44. John Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 14:30

    Oni sa tak slabi tak nieporadni ze nie zauwazyli ze kampania sie skonczyla i ze czas na obietnice tez sie skonczyl a oni dalej swoje obiecuje obiecuje obiecuje

  45. Pend Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 14:51

    Rozmawiamy negocjujemy, rozmawiamy buhaha no dziwne zeby nie rozmawiali łaski nie robią. A lonkrety jakieś??? Pan prokurent nauczył się kilku wyuczonych formułek i nimi operował i to wszystko. No ludzie ja wysiadam z tego pociągu ide na piechotę.

  46. Zenek Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 15:28

    I tak będzie przez 5 lat … :( . RAZEM DLA TARNOBRZEGA !!! Hm … :( Żal patrzeć na zagubioną i nieporadną twarz, żal patrzeć na umierający Tarnobrzeg. Najmniejsze problemy powodują opóźnienia i bezradność, to co będzie dalej? Co z obwodnicą, co z inwestycjami, co z pozyskiwaniem środków dla miasta? Była mowa, że od pierwszych dni urzędowania Prezydent ruszy w podróż by wszędzie starać się o kasę dla miasta, o inwestorów o przychylność władz wojewódzkich i centralnych, pytanie gdzie obecna władza już była i z kim w tych sprawach rozmawiała? Jutro 3 miesiące, za tydzień z haczykiem 100 dni urzędowania, chyba państwo dziennikarze wypadało by zadać takie pytania.

    • agata1 Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 08:42

      A skąd wiesz, że nigdzie nie byli? A konferencja spoko. Rzeczowo i na temat. Sprawa śmierdząca, więc mówią ile mogą. Co się czepiać, ale rozumiem, że dobrze płacą za hejt.

  47. wyborca Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 15:49

    z tego co widać, Pan Prezydent czyta tutejsze komentarze i różne fora lub też przyszły rzecznik, to może zapytam, czy Pan Prokurent zostanie na swoim stanowisku jak Prezes już wróci z chorobowego? Mam nadzieję, że to nic poważnego jak również ufam, że to nie L4 pod przykrywkę stanowiska

  48. Gość Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 15:53

    Panie Prezydencie , na którą godzinę była zwołana ta konferencja? Na portalu podali ,że na 13.30. Pan przyszedł po 14.00 .Albo portal się pomylił , albo wypadło by chociaż słowo przepraszam powiedzieć.

  49. mieszkaniec Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 17:30

    Panie Prezydencie porażka .BYl pan obrażony na media i mieszkańców. Takiej reakcji włodarza jeszcze nie było./ Nawet Mastalerz ukrywał irytację do dziennikarzy.

  50. do wszystkich Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 17:40

    macie naucze jak nie pilnujecie za co zapłaciliscie to tak bedzie i watpie czy po wakacjach do mieszkan wejdziecie jak sie robi swoje to się wie a jak sie ufa komu nie powino tak wychodzi powodzenia zycze abyscie jeszcze wiecej nie dopłacili bo pieniedzy nie odzyskacie bo ttbs ich nie ma miłej zabawy bo taka macie

  51. John Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 18:22

    I co to wogole jest umawialismy sie z mieszkancami wiec wam nie powiem , mow bo chcemy wiedziec bynajmniej ja co mnie czeka razie czehgo

    • ehhh Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 18:55

      widoczne nie jesteś przyszłym mieszkańcem tego bloku lub też jesteś na tyle rozgarniety by wiedzieć tyle ile w mediach

  52. kadrowy Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 19:37

    To dlaczego nowa rada nadzorcza powołała nie zdrową osobę na Prezesa. Pełnił funkcję dwa tygodnie i ciężka zachorował . . Czy przed powołaniem złożył zaświadczenie o stanie zdrowia . Chyba że nowa rada o tym nie wie że na stanowiska kierownicze wymagany jest dobry stan zdrowia. Zresztą gdzie ta rada nadzorcza i jej przewodniczący . ? Przecież do TBS musi iść człowiek zdrowy .

    A tak naprawdę to przykro potrzeć na twarz prezydenta. Jest ewidentnie sam. Dlaczego Pluta go nie wspiera.? Czy dlatego ,ze chce z tylnego siedzenia zarządzać bez odpowiedzialności.

    Pod nieobecność prezydenta Pluta mógł to samo powiedzieć co dzisiaj prezydent.

  53. owen Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 19:40

    Konferencja prasowa nie jest tylko dla dziennikarzy ale przede wszystkim dla wszystkich odbiorców poszczególnych mediów. Dziennikarze pełnią misję zaufania publicznego, są reprezentantami społeczeństwa i ich nadrzędną powinnością powinno być (zakładam, że jest) rzetelne informowanie tak zwanej opinii publicznej.
    Dlatego Drogi Panie Prezydencie: brak przeprosin za półgodzinne opóźnienie, zapowiedzianej z dużym wyprzedzeniem konferencji, jest brakiem szacunku dla mieszkańców.Ale ładnie byłoby też przeprosić samych dziennikarzy, chociaż oni pewnie juz przywykli do podobnego traktowania. Zżyma się pan w publicznym wystąpieniu na ludzi, którzy mają czelność komentować pana poczynania (lub ich brak) ale sam o elementarnych zasadach kultury pan zapomina.Tyle do pana bezpośrednio.
    Co do samej konferencji, to spytam z niedowierzaniem: co to w ogóle było?
    W moim odczuciu powtarzane po kilka razy frazesy, slogany i zapewnienia. „Oględziny” mieszkań w środę, to jest ta rewelacja? Przecież w oficjalnym piśmie generalny wykonawca z imienia i nazwiska zarzuca TTBS zrobienie go w konia (żeby nie użyć słowa: nieuczciwość). Powołuje się przy tym na autorytet prezydenta „który miał być gwarantem” bo uczestniczył w wypracowanym porozumieniu. I co na to prezydent? Otóż zupełnie nic. Ani słowa. Tu nie chodzi o jakiegoś tam Dariusza Bożka. Tu chodzi o prezydenta, który jest wizytówką Tarnobrzega.
    Dorzucę może dwie perełki z tej konferencji.
    Prezydent Bożek: ” Drodzy państwo, dlaczego działania dwutorowe?…Dlatego, że 25 stycznia podjąłem taką decyzję, że działania będą dwutorowe”.
    Pan prokur(ator)ent: „Z uwagi na dobro toczącego się postępowania nie możemy państwa w tej chwili o tym informować”.(Odp. na pytanie, ile wynosi kwota należności dla podwykonawców.)
    Przypominam, że TTBS jest spółką miasta i wszelkie działania z nią związane
    podlegają jawności. Te finansowe również.

    • Ula Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 21:48

      Jak sumienia u was, pelniacych „misję zaufania publicznego „? Jak wasze „rzetelne informowanie”?

      • ciec Odpowiedz

        18 lutego 2019 at 22:00

        Czego szukasz Ulka?

        • owen Odpowiedz

          19 lutego 2019 at 00:23

          Może jednak wie czego. Ale przyznaję, intrygująco-tajemniczy ten wpis. Czyżby czwarta władza w naszym mieście miała coś na sumieniu?

  54. Alan Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 20:43

    Na środę planują włamanie do bloku. Wykonawca nie dostał kasy więc może to wykorzystać i kilka miesięcy dalszych przepychanek. Pytanie dlaczego Goliszek zwiał na L4? Czego się wystraszył? Podobno odkrył niezłe chece w tbs. I co z tym kredytem poręczonym przez miasto? Gdzie on jest? Wiem jest jak yeti tylko nikt go nie widział.

  55. Konrad Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 20:44

    Prezydent już przekonał się jak opłaca się wsadzanie na stanowiska ludzi nijakich ale ze swojej drużyny. Nowo mianowany prezes jak zaczęły się poważne problemy z rozliczeniem bloku na Św Barbary po prostu zwiał. Panie Prezydencie chcąc być Prezydentem trzeba być menadżerem a nie wielbicielem sztuki, bo mieszkańcy na tym tracą. Na funkcje należy wybierać ludzi kompetentnych.
    Jeżeli spółka objęta jest działaniem syndyka to nie wiem czy nie narusza się prawo wypłacając poza nim należności podwykonawcom

    • Gość Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 20:56

      Spokojnie , dziś oprócz prokurenta nie poznaliśmy kompletnie żadnego terminu.Przepraszam od środy zaczną się wstępne oględziny.Niewiele z nich wynika , ale oznaczać to będzie ,że miasto przejmie fizyczną kontrolę nad blokiem .Chyba ,że na te oględziny wyraził zgodę wykonawca.

  56. To nie tak Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 20:59

    Panie prezydencie Przy sprawach trudnych należy korzystać z prawnikow.Wymienil Pan dotychczasowego prawnika w TBS na własnego.Na tej konferencji powinien
    być z panem i wyjaśnić co dalej z prawem Tymczasem Pan mówi podjąłem decyzję dwutorowa Jak Mastalerz miał sprawy z wykonawcami to na każdej konferencji byli prawnicy urzędu .Dlac,egonimt tego panu niepodpowie.A jest tak Płuta podejmuje decyzję a Pan je wygłasza.Na drugi raz niech ktoś się do tego przygotuje.Za co płacimy mecenasom.

  57. Konrad Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 21:04

    Panie Prezydencie stwierdził pan, że o sytuacji w TTBS nic pan nie wiedział. Czy naprawdę pan nie wiedział? Przecież był pan chyba 3 lata Przewodniczącym Rady Miasta. Prezydenci działali w konspiracji? Trudno w to uwierzyć. To nie krasnoludki tylko konkretni ludzie doprowadzili do takiej sytuacji w TTBS. Trzeba ich pokazać, trzeba ich rozliczyć. Może należy powołać do tego celu komisję. Zaniedbania są ewidentne i duże.

    • Gość Odpowiedz

      18 lutego 2019 at 22:08

      Nie mylmy dwóch systemów walutowych.Rada miasta podejmuje uchwały i udziela absolutorium. Od wykonywania tych uchwał są prezydenci i pracownicy podlegli prezydentowi.Na konferencji Pan Prezydent po raz pierwszy chyba nieśmiało wspomniał o p,o, prezydenta i tyle. Myślę ,że żeby mieć czyste sumienie powinien zgłosić do prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa. Ale wątpię ,żeby zdecydował się na taki krok.

    • owen Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 00:06

      Chyba istnieje cos takiego jak roczne sprawozdanie spółki na sesji RM? To pani prezes kłamała, że jest ok czy pan prezydent przysnął?

      • Gość Odpowiedz

        19 lutego 2019 at 00:22

        Jak dla mnie takie sprawozdania to parodia każdy noże mówić co chce nie pamiętam ,żeby powiedziała ,że tylko połowa kredytu na budowę jest

      • TBS Odpowiedz

        19 lutego 2019 at 07:58

        Można odczytać w biurze rady sprawozdanie pani Janiec złożone na radzie miasta za p.o. Kalinki w 2018. , Tam jest wszystko. Tylko trzeba chcieć sie zapoznać. A pytania zadawał Mastalerz . Też są odpowiedzi ówczesnego prezydenta.

    • gostek Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 08:55

      Słuchaj uważnie. Jeśli nikt nie informował to rada mogła nie wiedzieć. Mieli mieć swoich agentów, śledczych, płatnych informatorów? A gdzie podstawy zaufania? Myślicie, że gdyby były jakieś informacje/ przecieki o aferze w TTBS Mastalerz lub Zych by to odpuścili?

  58. Ula Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 21:36

    Ile było dzis konferencji w urzędzie?

  59. John Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 22:26

    Sam pan prezydencie w kampanii wyborvzej bredzil cos o nie wypuszczaniu mlodych z miasta o wielkim potencjale ttbs ktory bedzie mlodych w mieszkania zaopatrywal wiec jak to rozumiec ze pan nie wie co pan gada ? Smieszny z pana prezydent taki nie za kumaty

  60. Bobo Odpowiedz

    18 lutego 2019 at 23:23

    Ile jeszcze będą robić nas w balona? panie nauczycielu wieloletni była ta kasa czy nie? Może trzeba poprostu zapłacić wykonawcy i po ptokach

    • zyta Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 09:01

      Co ty bredzisz? Chcesz płacić dwa razy? Miasta na to nie stać. Wszystko o to idzie żeby łapy na pieniądzach nie położył syndyk, bo i tak wykonawca i podwykonawcy zgłoszą się po zapłatę do miasta.

  61. zed Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 07:12

    Mijają kolejne miesiące a konkretów jak nie było tak nie ma. Co się stało z kredytem, którego udzielił bank? Co z wypracowanym porozumieniem między wykonawcą a tbsem? Czemu pracownicy jawnie działającej spółki miejskiej zasłaniają się tajnością niektórych aspektów? Czemu prezydent nie zorganizował jeszcze spotkania wszystkich zainteresowanych stron?
    Coraz więcej pytań, coraz mniej odpowiedzi. Aż strach pomyśleć, że ta sama ekipa ma nadzorować budowę obwodnicy.

  62. Tbg Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 07:27

    Chyba drużyna Pana Bożka zawodzi, wszyscy by chcieli ładnej kasy za spokojna pracę bo tego się spodziewali. Panie Prezydencie wiem że Pan to czyta więc to napisze. Niech Pan w doborze ludzi na stanowiska przestanie kierować się listami wyborczymi a zacznie obsadzac wachowców i ludzi kompetentnychych. Wyborcy głosowali na Pana tym ludziom z list wyborczych nie jest Pan nic winien nawet jezeli coś było obiecane.

    • kadrowy Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 07:53

      Pełna zgoda. Ludzie powołani przez nowego prezydenta nie są przygotowani merytorycznie do pracy w samorządzie . Zastępca sobie wymyślił ręczne sterowanie za plecami prezydenta.
      W sytuacji kryzysowej nalezy dążyć do porozumienia . Wykonawca twierdzi, ,że porozumienie było uzgodnione z mecenasami i zostało zerwane przez spółkę. W takiej sytuacji należy dokonać dalszych uzgodnień . Tymczasem prezydent robi konferencję na której nic o porozumieniu ale co gorsze o sposobie i terminie . Brak wyjaśnień po co była uchwała rady miasta i jak wpłynęła na rozwiązanie sytuacji.
      Panie prezydencie zmienił Pan władze spółki. Nowy prezes na chorobowe. Prokurent zatrudniony Podwójne wynagrodzenie ,przecież nie małe/. Co z tymi oszczędnościami.
      To sie musi rozwiązać zgodnie z prawem. Za pracę nalęży się wypłata wykonawcy .Kary umowne dochodzić w sądzie . Zapłata dla podwykonawców może nastąpić w porozumieniu z głównym wykonawcom. Takie są podstawowe zasady zwłaszcza,ze spółka jest miejska. Każda decyzja finansowa obarczona jest ryzykiem za które można też odpowiadać . Organizm miasta to nie Baranów i najlepsze w świecie liceum. Dlatego potrzebni są Panu merytoryczni pracownicy. Chyba ze wszystkiego Pan nie powiedział to może być inaczej. To jest stan na dzień wiedzy którą pan upublicznił.

  63. słuchacz konferencji Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 08:21

    Kompletna porażka, prezydent nieprzygotowany, brak obecności prawnika do przedstwienia podstaw prawnych proponowanych rozwiązań. Bajzel w soółce miejskiej za który nikt nie odpowiada, podawane są różne brakujące kwoty a na zapytanie zasłania się tajemnicą. Zmiana prezesa, powołanie prokurenta i pozostawienie poprzedniej prezes to okazja do obsadzenia stołków i dodatkowe koszty dla spółki. Może należy zapłacić za wykonaną pracę , materiały i zakończyć ten trwający kilka miesięcy temat. Opowieści o dwutorowym rozwiązaniu problemu bez podania konkretów do niczego nie prowadzą. Strach się bać do czego może doprowadzić taki zarząd a przed nim jeszcze kilka lat.

  64. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 10:55

    Prezydencie jestes najbardziej perfidnym prezydentem ze wszystkich ktorych pamietam banda nieudacznikow boska rejczel nie bedzie wasza rzeczniczka.bo juz ja do tdk wepchneliscie tu nie ma mowy o kompetencjach gloryfikujecie glupote i swiadomie w celu osiagniecia kasy dzialacie na szkode calego miasta czekam az was cba.powyprowadza wszystkich

    • ciekawe Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 12:28

      A można wiedzieć jakie stanowisko ma w TDK niedoszła rzeczniczka prasowa.

      • owen Odpowiedz

        19 lutego 2019 at 12:35

        Może robienie boskiego wrażenia?

    • Wera Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 12:31

      A to co Ty piszesz nadaje się do sądu. To obrzydliwe i skandaliczne. Za co obrażasz człowieka, który nic złego nie zrobił nikomu tak naprawdę… Obrzydliwy i niesprawiedliwy hejt…

  65. owen Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 12:33

    Czy mieści Wam się w głwach, że wobec tego wszystkiego co powyżej radni milczą jak zaklęci? Trzeba większych dowodów na niekompetencje i uległość?
    Wyobrażacie sobie jakie byłoby larum gdyby w tej radzie zasiadali Mastalerz i Zych?

    • Wera Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 12:52

      Czego Ty chcesz tak naprawdę???? O co Ci chodzi??? Wczoraj odbyła się świetna konferencja. Macie jasność co się dzieje. Przegrani w wyborach,.miejscy malkontenci.. Zamiast wziąć się za pracę siedzicie na forach i piszecie brednie. Fakty obronią się same, a wy jesteście po prostu niesprawiedliwi.. Hejt jest od wygranych wyborów, gdy jeszcze nie miał szans cokolwiek zrobić..

      • mieszkaniec Odpowiedz

        19 lutego 2019 at 12:58

        Dokładnie jestem tego samego zdania. Konferencja była merytoryczna i na poziomie.

        Uważam że owe wpisy powinny trafic do organów scignia. To co sie wyprawia na forach, skala hejtu i obrażania ludzi przechodzi ludzkie pojęcie.

      • owen Odpowiedz

        19 lutego 2019 at 16:33

        Wera, nie jestem żadnym „przegranym w wyborach miejskim malkontentem” jak to byłaś uprzejma ująć w swoich wielce wyszukanych słowach. Przyjmij do wiadomości, ze w tym mieście są jeszcze ludzie, którzy nie uczestniczą w polityce tylko ją obserwują, nie ugniają się za stołkami w magistracie bo mają lepsze zajęcie albo po prostu nie chcą mieć z tym miejscem nic wspólnego. Natomiast to kim ty jesteś to akurat nie trudno się domyśleć, choćbyś nie wiem ile imion przyjmowała! A konferencja była naprawdę „świetna” chyba głównie w twoim przekonaniu. I nie strasz mnie tu sądem bo mam prawo zadawać pytania. Jakoś wszystko kojarzy ci się z hejtem i nienawiścią: i pytania i komentarze i wszystkie negatywne opinie. Proponuję poszerzyć swój zasób słownictwa bo jest wyjątkowo ubogi, co nie przystaje zupełnie osobie, która jeszcze niedawno pchała się na stanowisko wymagające sprawnego komunikowania się.

  66. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 12:49

    Jesli napisalem nieprawde to idz do sadu

    • Wera Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 12:55

      Piszesz bzdury, ale nie o mnie, więc nie mam uzasadnienia, aby pójść do sądu.

  67. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 12:56

    Brakuje w tej radzie wogole kogokolwiek komu zalezy na tym by w tarnobrzegu dzialac na rzecz miasta a nie prywatna

    • Wera Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 13:00

      Piszesz bzdury, ale chcę Ci powiedzieć, że miasto jest małe i wiele osób wie kto pisze na forach.. Zastanów się nad tym…Obrazasz ludzi.. I jeszcze chlapiesz na boki, że to robisz..

  68. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 13:04

    A rejczel co tam robi nie wiem ale napewno byla niezbedna bo by tdk padl

  69. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 13:10

    Pracuje tam od 1 lutego

    • Mary Odpowiedz

      20 lutego 2019 at 13:54

      Że co proszę? Boska nie pracuje przecież w TDK

  70. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 13:15

    Bezposrednio nie obrazilem nikogo a jedynie sposob postepowania i przestan mnie straszyc bo zwrot perfidny nie jest zwrotem obrazliwym , dzialanie na szkode miasta to fakt pani krukurka chorobowe prezes ttbs chorobowe prezydent urlop pluta sie schowal i co to jest dzialanie z korzyscia dla miasta ? Zatrudniaja swoich z list wyborczyh ? Zatrudniaja !!!! Wiec wskaz gdzie i kogo obrazilem !!! A to ze mam marzenie azeby cba to towarzystwo wyprowadzilo jest karalne ? Za marzenia sad wyrokow nie daje

    • owen Odpowiedz

      19 lutego 2019 at 16:39

      Sąd nie ale klakierzy obecnych władz, owszem :)

  71. eco Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 16:20

    Przyszli najemcy powinni ściągnąć w tej sytuacji telewizję publiczną, poinformować premiera o zaistniałej sytuacji i całą Polskę ku przestrodze innych.

  72. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 17:02

    Przyszlych najemcow widzialem w majstrze i ostrzegam kupowali taczki

  73. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 17:04

    Widly i pochodnie

  74. John Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 17:06

    I napewno nie byli to czlonkowie bodymors wiec przeznaczenie wyzej wymienionych ,” trudnych rzeczy ” bedzie inne niz zabawa w zimnej wodzie

  75. Pracownik Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 17:58

    Drodzy lokatorzy przedstawiciele tbs w obecności rzeczoznawcy budowlanego w dniu 6 lutego byli na obiekcie i dokonali oględzin. Są drobne niedoróbki ale ogólnie jest super.

  76. owen Odpowiedz

    20 lutego 2019 at 17:49

    No i jak tam mieszkania, był ktoś dzisiaj, oglądał?