Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Kiedy poznamy treść „Raportu o stanie miasta”?

Luty 19, 2019 12:31 PM

- Raport o stanie miasta będzie troszkę później, ale nie mniej ma być rzetelny i solidny – powiedział w trakcie wczorajszej konferencji prasowej prezydent Dariusz Bożek. Przygotowanie tego dokumentu D. Bożek zapowiedział tuż po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Tarnobrzega.

- W trakcie przygotowania tego raportu pojawiło się tak dużo problemów, tak dużo trudnych rzeczy, które zepchnęły trochę przygotowanie tego raportu na dalszy plan – dodał prezydent.

Dokument ten ma być raportem o tym, w jakim punkcie znajduje się nasze miasto.

foto&video: Piotr Morawski

57 Responses to Tarnobrzeg: Kiedy poznamy treść „Raportu o stanie miasta”?

 1. zed Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 12:47

  Taki dokument można przygotować spokojnie w kilka, kilkanaście dni. Tymczasem niedługo minie 100 dni rządzenia i raportu nie ma. Nie ma też oficjalnej daty kiedy się pojawi. No chyba, że do prezydenta dotarły bardzo niepokojące dane i teraz odpowiedni ludzie muszą je jakoś skutecznie zamaskować.

  • adam Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 13:33

   Wiesz co mądralo nie pierd….. głupot czy twoja firma no ta w ktorj pracujesz ma tylu pracowników co UM kurna jakie to czynniki które przewyższają to co robi cały zespół UM powiadasz jedna osoba -skromny jesteś i powiedzmy gówno się znasz może wasza firma zatrudnia powiedzmy 100 osób i dlatego jedna osoba nie może robić audytu ani raportu w firmie weź nie zamulaj ludzi!bo to czysty banał

   • zed Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 13:53

    Akurat firma, w której pracuję zatrudnia w Polsce prawie 3 tys. pracowników więc „troszkę” więcej niż pracuje w UM. Czy ja napisałem, że tylko ja pracuję nad raportem w firmie? Każdy ma określone zadania, ja wprowadzam finalne dane. Skoro to działa w dużo większej firmie to czemu nie można wprowadzić takiego podziału obowiązków w Urzędzie Miasta? Przeciąganie ogłoszenia raportu pokazuje, że kilka danych mocno zaniepokoiło nowego włodarza miasta i nie wie jak to ugryźć.

    • obywatel Odpowiedz

     19 lutego 2019 at 19:33

     Ale firma ta nie pozwoli sobie zatrudniać nieuków po znajomościach, politykierów z nadania politycznego , urzędasów od picia kawy i innych nierobów nieefektywnych.Bo niby po co???

 2. Wera Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 12:53

  Ciekawe geniuszu ile tobie by to czasu zajęło???

  • zed Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 13:17

   Co kwartał przygotowuje w mojej firmie raport, w którym uwzględniam dużo więcej czynników niż Urząd Miasta. Jeśli szef czekałby na mój raport 3 miesiące to już dawno wyleciałbym z roboty. Prezydent w przygotowaniu raportu może posłużyć się armią urzędników, z każdej dziedziny wystarczy żeby zaangażowała się jedna osoba. Skoro to sprawa pilna to po dwóch tygodniach wszystkie dane powinny być gotowe.

  • Józek Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 13:49

   Wera tu nie chodzi o to że trzeba być geniuszem. Chodzi o wiarygodność prezydenta i jakości jego ekipy. Prezydent sam powiedział ,ze będzie szybko to dlaczego urzędnicy nie pracują tylko na konto prezydenta opóźniają.

 3. anka Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 13:10

  Ile nowych osób dostało umowy zlecenia z UM od czasu wygranych wyborów? Może one by coś przygotowały?

  • Zuzia Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 13:44

   Jeden z Rzeszowa dostał ale nie ma podobno wystarczająco czasu, bo jest zajęty trudnymi sprawami.

 4. sprytne Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 13:40

  Do czasu raportu pozatrudniać swoich a później ogłosić jego wyniki.
  Sformułowania typu pojawiło się cyt „tak dużo problemów ,tak dużo trudnych rzeczy „koniec cyt. Ludzie odkąd istnieje samorząd to trudne sprawy były zawsze. O trudnych rzeczach nie słyszałem .Chyba że teraz w urzędzie pojawiły sie jakieś trudne rzeczy. Chyba że prezydent miał na myśli rzecz w postaci regulaminu organizacyjnego urzędu który miał powstać niezwłocznie po zaprzysiężeniu. Terminu nie widać jak też terminu raportu. Te słowa prezydenta nie świadczą o nim żle tylko o jego zapleczu którzy stworzył. Przeciągają raport ,przeciągają regulamin o innych decyzjach niefortunnych nie wspomnę. Każdy prezydent musie mieć własną drużynę w kręgu zarządzania . Jak jest każdy widzi. Panie prezydencie głosowałem na Pana .Nic nie stracone .Tylko niech pan się ogarnie kadrowo-zarzadzająco.

 5. John Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 14:10

  Prosimy pana panie prezydencie niech pan zrozumie zostal pan prezydentem nie wodzirejem ktorry ma rozbawiac ludzi

 6. przepyszny pączek Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 15:53

  Ja wam mogę przedstawić raport o stanie miasta teraz- zasrane przez psy, brudne i zapylone piachem z ulic i syfem znad strefy machowskiej od takiej firmy co się z popiołów odradza. Umierające śmiercią powolną ale jakże bolesną, ze względu na zmarnotrawienie potencjału przez ostatnie 25 lat przez miejskich wyzwolicieli spod czerwonego znaczka „w samo południe” i koleżków też czerwonych:)
  Gdzie nie ma pomysłów na prawdziwe ważne elementy (infrastruktura jeziora, perłę miasta tj. park z budynkami w Dzikowie – tyle w tym mieście jest ciekawego dla turystów),ale na pierdoły jak wozy, sracze za pół bańki, kule ziemskie, skwery dla żuli na skrzyżowaniach i ściany wspinaczkowe dla 20 osób wypieprza się kasę o tak. Gdzie jakieś poronione pomysły budowy dróg i rond na zadupiach się wspiera, a ulica Moniuszki w centrum rozpieprzona aż strach (nie wspominając ul. Kazimierza Wielkiego, Zwierzynieckiej i wielu innych). Gdzie wpycha się kasę w dziadostwa i fanaberie decydentów a ściubi się na firmie sprzątającej w weekend. co widoczne jest w parku dzikowskim w sobotę i niedzielę (wszędzie butelki, syf i brud po uduchowionych „obywatelach” Naszego grodu) i na rynku, gdzie ze śmietników się syf wysypuje (zajeb…ista wizytówka miasta jak ktoś się z turystów chce zatrzymać w Tbg) a wiatr hulając powiększa tylko tę „strefę czystości”.
  O młodych nie wspominam bo wiadomym jest ze tu nie zostaną, bo tych zapóźnień nie da się już nigdy odbudować. Więc w buty niech sobie nasi „samorządowcy” włożą te głodne kawałki o rozwoju technicznym i przyszłości industrialnej oraz dobrobycie dla mieszkańca.
  Etc, Etc po tysiąckroć.
  Cytując klasyka: „bądźmy jednak pozytywni”.
  Pozdrawiam

  • obywatel Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 19:30

   Zgadzam się w pełni – dodał bym, że w mieście złodzieje chodzą po ulicach i mogą zarażać uczciwych mieszkanców miasta złdziejstwem ( czytaj uchwały w sprawie podziału nadwyżek z GZM i bilansowej w SM Siarkowiec od 2008 roku.
   Dodatkowo możesz zarazić się oszustwem i kłamstwem.

 7. obietnice Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 17:32

  narazie są puste słowa ktore sie ciagna dnaimi a potem miesiacami a nic z tego nie wychodzi czy cos nowego powstanie nikt o tym nie wie bo nawet stare nie moze to po co ten raport jak nie ma konkretów co w moze ludzi zaskoczyc narazie jest tylko wrecz przeciwnie

 8. Ja Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 17:53

  Raport powinien być krótki. W czarnej D…e jest miasto. Po co jakieś zbędne pierdoły pisać.Przez ostatnie lata sami geniusze rządzili a teraz też nic się nie zmieni na lepsze.

  • tezja Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 19:03

   Jak temat cię nie interesuje to po co zabierasz głos geniuszu czarnowidztwa i pozbawiasz nadziei nawet tych jeszcze wierzących . Owszem jest żle ale po to się krytykuje władzę i patrzy na ręce ,by było mniej błędów,by było lepiej.

 9. owen Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 18:01

  Agresywnej Werze o wielu imionach, która „napada” na każdego kto krytykuje, z pewnościa wszystko się podoba. Była bardzo dobra konferencja i jest baaaaardzo dobre zarządzanie miastem. Tylko niepokorni mieszkańcy zieją nienawiścią i sieją hejt.:) Powtarza się ta sama historia co z Mastalerzem i kiełbem: Kto nie jest z nami jest przeciwko nam! Szkoda, że obecna władza nie jest bardziej oryginalna w tym zakresie.

  • obywatel Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 19:28

   Zachowują się jak kłamcy, złodzieje , oszuści, komuniści i hitlerowcy.

  • Wera Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 19:33

   Ja piszę pod jednym nickiem w przeciwieństwie do kilku z was. Nie uważam, że wszystko mi się podoba, ale wasz sposób wyrażania opinii jest skandaliczny. To nie jest krytyka tylko agresywny atak na wszystkich i wszystko. Problem polega jednak na tym, że łatwo się dowiedzieć kto to robi i w jakim celu. Jeśli celem byłoby dobro miasta, to byłabym w stanie zrozumieć. Waszym celem jest zniszczenie człowieka, który ma pomysł na to miasto. Po co? Bo to nie my.. Resztę dospiewaj sobie sam. Nie dyskutujecie merytorycznie.. Fakty były podane na konferencji. Udajecie, że nie rozumiecie? Cokolwiek zrobi lub tego samego nie zrobi będziesz atakować.

   • Zed Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 19:42

    Sama chyba nie wiesz co piszesz. Po pierwsze prezydent Bożek już kilka razy przekłada ujawnienie raportu otwarcia. Jeśli uważasz, że jest to w porządku to twoja sprawa, ale większość ludzi, która na nowego prezydenta głosowała chciałaby wiedzieć w jakiej kondycji jest miasto. Po drugie jeśli zatrudnia się nowe osoby w urzędzie to chciałbym, aby podniosły jakość świadczonych usług. Pragnę więc, żeby pomogły w przygotowaniu sławetnego bilansu otwarcia. Niedługo 100 dni rządzenia a dalej nie wiem czy poprzednicy oszukiwali, czy miasto stać na obwodnicę i gdzie szukać oszczędności, aby Tarnobrzeg wstał z kolan. Tak dużo wymagam? Głosowałem na pana Bożka i mam prawo domagać się tego, co głosił w kampanii wyborczej.

    • Wera Odpowiedz

     19 lutego 2019 at 20:00

     Ja dokładnie wiem, co piszę i uważam, że raport powinien być odpowiedzialny, a nie tworzony na kolanie. Powiedział Bożek na konferencji dlaczego jeszcze go nie ma.. Nie wiedział nic o tbs..Ja w to wierzę. Przecież to jasne. Wyszły różne rzeczy pewnie. Raport to nie tylko liczby.. Ja widzę, że pracuje bardzo, bardzo dużo. Czasami widzę, kiedy wyjeżdża spod urzędu, bo to moje rewiry.. Nie zazdroszczę mu. Jeśli chce ktoś odpowiedzialnie pełnić funkcje, to czasami musi przesunąć jakiś termin.. To co robicie na forach nie pomaga mu i ja wiem, że większość właśnie po to to robi.. Nie jest to fajne.

     • Zed

      19 lutego 2019 at 22:02

      Wera nie masz pojęcia o czym piszesz. Czy to normalne, że prezydent miasta już 3 raz przekłada ogłoszenie raportu? Gdzie tu hejt i mowa nienawiści? Ja każdego człowieka u władzy rozliczam z obietnic. Prezydent miasta obiecał, że w grudniu będzie bilans otwarcia, potem obiecał, że będzie w styczniu. Mamy końcówkę lutego i dalej nic. Jeśli uważasz moje dopominanie za coś niegodnego to widać masz przed sobą dorosłe życie i żyjesz mrzonkami.

      Głosowałem na pana Bożka bo uważałem, że jest najbardziej kompetentną osobą, która nie będzie patrzyła na linię partyjną. Tymczasem wszystkie jego dotychczasowe poczynania wskazują, że tak naprawdę za sznurki pociąga ktoś inny a ważne decyzje są odwlekane w czasie.Ale poczekam cierpliwie, bo może późniejsze sukcesy zamażą początkowe blamaże. Na razie krytykuję, potem może przeproszę. Tymczasem pozdrawiam i więcej obiektywizmu.

   • Gość Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 20:32

    A któż to i jaki ma pomysł na to miasto?

   • owen Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 20:42

    Droga Wero vel coś tam, w przeciwieństwie do ciebie nie mam zwyczaju zwracać sie do drugiego człowiek per „wy”. Na „wy” to się mówiło do towarzysza za PRL. Ale skoro tak bardzo podoba ci się ta formuła,to proszę uprzejmie: wasze rewiry działalności nie powinny zależeć od tego kto i co pisze na forach. Zajmijcie się pracą Wero, tym bardziej, że w przeciwieństwie do mnie jesteście utrzymywani z pieniędzy podatników. Wy natomiast Wero zajmujecie się głównie straszenieniem ludzi i bezmyślnym powtarzaniem po swoim Bożyszcze, że każde słowo krytyki jest hejtem i nienawiścią. Nie rozróżniacie podstawowych pojęć ale na naukę nigdy nie jest za późno. Nie chce mi się z wami Wero dłużej dyskutować więc adieu.

 10. John Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 20:18

  Wera kopnij sie w glowe najlepiej z wyskoku , ja uwazam ze to co robie to juz jest kpina !!!! Bozek mowil to mowil tamto i dalej mowi wiec jesli ma tylko latac jak papuga niech lepiej zostawi to miasto on sie nie nadaje i mam nadzieje ze zaczyna to rozumiec i nawet nie panuje nad tym ze ta zaraza z ich list obsiadla urzedy i spolki jak muchy gowno

  • Wera Odpowiedz

   19 lutego 2019 at 20:26

   Jedno jest pewne. Kultury, to u ludzi w naszym mieście zdecydowanie brak…Twój tekst.. No wybacz.., mniej niż zero.

   • enigma Odpowiedz

    19 lutego 2019 at 21:05

    Wera teraz dopiero to zrozumiałem. I TU jest ten „pomysł na miasto” ,który tu reklamowałaś a chodzi o tę kulturę a raczej jej brak i ten pomysł to import TEJ kultury z powiatów okolicznych i zasilenie miasta kulturą ,no a te chamy nie rozumieją tylko dalej krytykują

 11. wrózka czarodziejka Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 20:26

  Do Gangu Olsena wkrótce dołączy rzecznik prasowy. Karty mi mówią że to były dyrektor biura jakiegoś posła, niestety nie mówią jakiego. Ale podają inicjały – WL. Jak wrózba wyjdzie czekam na wpłaty.

  • do wróżki Odpowiedz

   20 lutego 2019 at 07:45

   Czy z twoich kart wynika że to osoba z Rzeszowa lub Mielca .To tylko wróżba . W realu sprawdzimy i ocenimy.

 12. owen Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 20:47

  Już wygrałeś:) To będą w urzędzie dwie kitki bo chyba żaden nie ściął swoich pięknych długich włosów?

 13. art Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 21:54

  Panie Prezydencie. Co dalej z martwym i zniszczonym budynkiem dawnego Hotelu Nadwiślańskiego? Proszę obejrzec filmik na youtube wpisujac hotel nadwislański…. Ja obejrzałem te 30 minut filmu z 2017 roku i jestem w szoku. …..

 14. art Odpowiedz

  19 lutego 2019 at 22:01

  To tuż przy LO Kopernik, które ukonczyłem, gdzie był Pan m.in. i moim nauczycielem historii…. .

 15. obserwator Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 08:05

  Od lat obserwuję co sie w mieście dzieje . Ostatecznie żyje w tym mieści ei kocham ten Tarnobrzeg mimo ,że to nie moje rodzinne miasto.
  Prezydenci miasta
  1 Żwiruk prezydentura zniszczona przez osoby z bliskiego otoczenia w ramach walki o stołki.
  2 Dziubiński zwycięsca puczu przeciwko Żwirukowi. Początkowo dobrze zarządzał miastem ale w ostatniej kadencji sie wypalił ,już nie miał pomysłu na miasto. Odszedł w niesławie po powodzi.
  3 Mastalerz to prezydentura wizualna głównie. Promował się tak że wyskakiwał w każdej lodówki miasta załatwił.
  4 Kiełb -samotnik który próbował to wszystko ogarnąć .Konflikt z pisem. Na sesjach był tak grilowany że było to wręcz nieludzkie. Rada Miasta pod przewodnictwem obecnego prezydenta nie reagowała Strach czy brak kompetencji nie wiem .Najlepszy wynik do rady powinien obecnym radnym dać do rozumu. Ale tylko powinien.
  5 Bożek nadzieja prawie wszystkich mieszkańców . Duży kredyt zaufania. Jeżeli nawet podejmuje dobre decyzje to przekaz jest tragiczny. W Sandomierzu też nauczyciel wygrał Burmistrza . Są działania .Urząd ogarnięty . Zmiany na kluczowych stanowiskach dokonane .Raport i regulamin w porządku Wszystko hula i skupia się na środkach pomocowych. Konferencje merytoryczne bez mowy trawy.
  A u nas mowa ” raport ma być rzetelny i solidny” Pytanie kiedy i kto go zrobi. Trzeba było podać info ,ze będzie za pół roku i tyle w temacie.

  Dajmy szanse ale ludzie się denerwują bo nie widać kierunków .Zmiany Kadrowe lepiej nie oceniać .To i tak nic nie da, bo to przywilej władzy.

 16. Gość Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 08:41

  Ale grabarzami mleczny janek i maly fiat

 17. polonista Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 09:04

  Panie prezydenci jest Pana nauczycielem .Dlaczego używa Pan takiego zwrotu cyt.” Raport ma być rzetelny i solidny.” Pan jest prezydentem już nie nauczycielem .Władza daje obietnice i mówi tak „Raport będzie rzetelny i solidny.” Jak tak mówi prezydent to oznacza ,ze taki jest jego zamiar i tego dopilnuje. A jak mówi że ma być rzetelny i solidny to znaczy tyle co nic .Wile rzeczy ma być a nie jest. Oj doradcy słabiuteńcy.

  • Wera Odpowiedz

   20 lutego 2019 at 09:11

   Rozumiem, że gramy w słówka, a nie w meritum.. Odnośnie Sandomierza, to ciekawa jestem tych działań, ale.. Wiecie Państwo, co zostawiła poprzednia władza? Porządek i kupę kasy.. To nie jest ten punkt wyjściowy co u nas. Długi, tbs, zadyma MOPR.. zawalone przetargi smieciowe.. Taka niewielka różnica..

   • Do Wery Odpowiedz

    20 lutego 2019 at 09:33

    MAM PYTANIE Czy Bozek o tych problemach nie wiedział?To po co te gorzkie żale.

 18. Wera Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 09:46

  A niby skąd? Przecież to była wiedza prezydentów z wyjątkiem śmieci

  • mieszkaniec serbinowa. Odpowiedz

   20 lutego 2019 at 15:26

   A o długach to nic nie wiedział. O działaniach Kalinki też nic. Startował z pozycji sąsiedniej gminy czy co ?

 19. jugon Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 10:07

  osobiście uważam że nauczyciele nie powinni się pchac w politykę, Bez obrazy prezydencie ale rządzenie miastem to nie rządzenie w szkole i uczniami, tu są większe problemy z czego pewnie pan sobie nie zdwał sprawy. Pięknei to tylko wszystko wygląda na obrazku. Wiadome kto rządzi miastem pana zastępca i ludzi o wkurza na maxa

 20. Błąd wyborczy Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 10:08

  Powtarzam. Źle sobie wybieracie. Wiadomo jaki elektorat jest w Tarnobrzegu. Większość to emeryci i renciści z byłego dołka machowskiego zwanego dzisiaj popularnym „Jeziorem Tarnobrzeskim”. Ponieważ była to wcześniej mała miejscowość, to sprowadzano ludzi z całej „ówczesnej” Polski. Aby awansować wielu przyjęło propozycję nie do odrzucenia, stąd na strychu lub w walizce wnuczek może przypadkowo znaleźć jeszcze czerwoną książeczkę. Z czasem niektórzy z tych ludzi musieli odejść. Odeszli na fali przemian na całkiem dogodnych warunkach, bo przecież byli górnikami (powiedzmy „górnikami”:)). Obecnie jak wszyscy wiedzą młodzież z TBG ucieka, bo poziom zarobków jest często śmieszny, a więc miasto pustoszeje, ale emeryci są i będą. Tyle, że emeryturki już stopniały i ciężko wyżyć. Frustracja postępuje. I co się dalej dzieje? Przychodzą wybory i na kogo głosują? Na wszystkich byle nie na PiS, bo PiS kojarzy się im z utraconymi przywilejami i z wszystkim co złe. W efekcie na całym Podkarpaciu zwycięża PiS, a w Tarnobrzegu nie. Trzeba być dzieckiem żeby nie zrozumieć, że tutaj się nic ciekawego nie wydarzy. Jedyne co można to łatać dziury, uprawiać kosmetykę, organizować imprezki dla okolicznych miejscowości i tych co jeszcze pozostali, bo na tyle starcza. I jeszcze powtórzę źle sobie wybieracie.Śmieszą mnie stwierdzenia, wierzyłam panu, że będzie pan wspaniałym prezydentem. Nie na wierze, sentymentach itp. polegają dobre dla miasta wybory tylko na zwykłej kalkulacji co dla nas będzie lepsze tu i teraz. Podam przykład – w Mielcu duże poparcie uzyskuje euro poseł Poręba (PiS). W efekcie FKS Stal Mielec ma olbrzymie wsparcie,pozyskuje sponsorów, ma podgrzewaną murawę, plany budowy nowoczesnego obiektu sportowego itd. W wyniku również tego jest olbrzymie parcie na ekstraklasę. Jeżeli będzie Ekstraklasa, to jedną z korzyści będzie olbrzymia promocja Miasta Mielec. A co słychać u „siarkowców”?

  • Wera Odpowiedz

   20 lutego 2019 at 10:15

   Ekspert.. Nie wiem skąd ten brak wiary, bo jest trudno, ale przecież jest działanie i trzeba wyczyścić to co jest d wyczyszczenia i działać dalej. Ja wierzę w sukces, bo inaczej dawno wyjechałabym stąd, bo mogę, bo nie żyje jak to niektórzy pisali z Waszych podatków..

 21. John Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 10:32

  Stara spiewka trzeba wyczyscic trzeba sprzatac trzeba poprawic wszystko przez tamtych a my dopiero zobaczylismy nic nie wiedzialem okazalo sie ze nawet ” rzeczy sa trudne ” smiech i jeszcze raz smiech . Szkoda ze nie ponosicie odpowiedzialnosci karnej za zle decyzje chociaz jesli kijek sie przegnie to peknie . Po tak dlugim czasie czyli juz prawie trzy miesiace caly ten grajdolek zwany druzyna panie bozek jeszcze nawet sie nie zorganizowal wiec snuje wniosek dzialacie po omacku i jak cos znowu sie wam ” okaze ” to dopiero bedzie szok bo skoro raortu nie ma to wy nawet nie wiecie na czym my wszyscy stoimy

  • grzesiu Odpowiedz

   21 lutego 2019 at 11:35

   Ja stoje na stercie śmieci po 18 zł!do roboty pajace!

 22. Zuzu Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 10:37

  Wera, nowy rzecznik prasowy, etatowy lub nie. Powodzenia.

 23. John Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 10:47

  Wera w taki sposob dziekuje za prace ! To jej pierwsza praca a nic nie umie wiec tak sobie tam siedzi i klepie w klawiaturke bo w sumie nic innego do roboty nie ma jak juz obgoni z kawami dla calego zespolu i salatki ze smaka przyniesie !!!!

  • Wera Odpowiedz

   20 lutego 2019 at 11:41

   O nie wiedziałam, że mam nową pracę. Problem tylko taki, że ja już od dawna robię swoje i nie jestem zainteresowaba stolkami w tym mieście w przeciwieństwie do was

   • Zuzu Odpowiedz

    20 lutego 2019 at 14:07

    Pani Wera zarzuca Pani wrzucanie wszystkich do jednego worka. Nie można patrzeć przez pryzmat dotychczasowych władz i opierać się na doświadczeniu. Tymczasem sama Pani uogólnia zarzucając forumowiczom ( w tym mnie), że interesuję się stołkiem ( jakby to nie brzmiało, w domu mam taborety). Równocześnie Pani arogancki „ton” i brak podstawowych manier nie wpływa na Pani wizerunek korzystnie. Oczywiście, jak każdy tutaj, ma Pani prawo wypowiadać się i posiadać własne zdanie, dyskutować, ale tylko zobaczy Pani mniej lub bardziej dosadną krytykę obecnej władzy to…. następuje atak pod płaszczykiem nawoływania do do kulturalnego zachowania. Czy Pani stosuje się do własnych wymagań i wytycznych? No ale cóż, skoro niektórzy wobec Pani prezentują ” mniej niż zero”, a następnie pisze Pani do wszystkich per „wy”. To kto się w tym wypadku zagubił?

    • Wera Odpowiedz

     20 lutego 2019 at 15:15

     Proszę poczytać wszystkie posty i zobaczy Pani tę kulturę i wyważony ton forumowiczów … Zgadzam się z tym, że nie silę się na grzeczność, bo sposób, w jaki wyrażają się forumowicze na temat godności urzędu prezydenta, przepraszam, jadą po nim.. Szanowni forumowicze obrażają również mnie, bo śmiem bronić. Zarzucają, że piszę przez wy, a tykają mnie, obrzucają błotem prezydenta. To Pani dziwnie nie razi. Ja nie zamierzam bawić się tu w dyskusję, bo wszystko i tak zostanie odwrócone tak, aby pasowało Pani i innym osobom, które bądźmy szczerzy starają się zniszczyć dobre imię prezydenta.. I to jest główny cel..

     • Zuzu

      20 lutego 2019 at 15:59

      Pani Wera, dlaczego Pani twierdzi, że mnie to nie razi? Proszę wskazać post, w którym dobre imię Prezydenta zostało przeze mnie „zniszczone”? To, że inni piszą w taki sposób, nie znaczy, że ja, Pani, ktoś inny mamy tak pisać. Wskazuję jedynie Pani, że zwracanie się przez „wy” dotyczy każdego forumowicza, który pisuje na tym forum. Bardzo proszę o przemyślenie Pani zarzutów. Jeżeli Pani uczucia zostały narażone na jakiś uszczerbek, doznała Pani krzywd, to nie wiem w czym problem? ( A już utożsamianie mnie z jakąkolwiek płcią też może stanowić naruszenie). Pani Wera ( pisze Pani posty w rodzaju żeńskim), czasami lepiej coś przemilczeć, niż mówić za dużo. Jeżeli Pani komuś odpisuje to wypadałoby zwracać się konkretnie do tej osoby, byłoby grzeczniej, konkretniej i bez ewentualnego narażania się… na co, to proszę pomyśleć. No chyba, że to tylko taka ukryta ” poducha”.To tak ku przestrodze. Więcej lekcji i wyjaśnień z mojej strony w Pani kierunku nie będzie.Z wyrazami szacunku Zuzu

   • owen Odpowiedz

    20 lutego 2019 at 15:54

    Na bis: Droga Wero vel coś tam, w przeciwieństwie do ciebie nie mam zwyczaju zwracać sie do drugiego człowiek per „wy”. Na „wy” to się mówiło do towarzysza za PRL. Ale skoro tak bardzo podoba ci się ta formuła,to proszę uprzejmie: wasze rewiry działalności nie powinny zależeć od tego kto i co pisze na forach. Zajmijcie się pracą Wero, tym bardziej, że w przeciwieństwie do mnie jesteście utrzymywani z pieniędzy podatników. Wy natomiast Wero zajmujecie się głównie straszenieniem ludzi i bezmyślnym powtarzaniem po swoim Bożyszcze, że każde słowo krytyki jest hejtem i nienawiścią. Nie rozróżniacie podstawowych pojęć ale na naukę nigdy nie jest za późno. Nie chce mi się z wami Wero dłużej dyskutować więc adieu.

 24. John Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 11:58

  Donas towarzyszko

 25. John Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 15:30

  Wera to sie leczy !!! Wyczuwasz spisek ? Jak bedziesz slyszec glosy a obok nikogo nie bedzie pedz do nowej deby tam na Ciebie czekaja

 26. owen Odpowiedz

  20 lutego 2019 at 22:38

  Najsmutniejsze jest to, że sam prezydent (o czym poinformował na ostatniej konferencji) problem widzi w tym, że podał konkretny termin w sprawie ogłoszenia raportu o stnie miasta (cyt.”przekonałem się, że podawanie konkretnego terminu nie jest dobrym pomysłem”). Panie prezydencie, problemem
  to jest NIEDOTRZYMYWANIE terminu, a nie jego podawanie. To jest tożsame z niedotrzymaniem słowa. A pan z przekąsem przeprasza ale nie za to co trzeba.
  Z pana konkluzji wynika, że umawiając się z kimkolwiek (inwestorem, petentem,
  pracownikiem itd. nie powinien pan też podawać konkretnej godziny. A niech czekają.

  • prawda Odpowiedz

   21 lutego 2019 at 10:03

   Prawda .Zgadzam się z OWEN Nasz prezydent ma problem w komunikacji społecznej poprzez uzywania sformułowań i definicji niezrozumiałych i nie mających nic wspólnego z rzetelnością co do terminów. Używa terminów ” Trudne rzeczy” ” Tak zdecydowałem dwutorowo ” ” Podawanie terminów nie jest dobrym pomysłem” .O ludzie .To wynika z tego że sam nie podejmuje decyzji. To nie jest hejt panie prezydencie to taka krytyka . Mieszkańcy spodziewali się ,ze wreszcie będzie przejrzyście ,a o problemach będzie uczciwa rzetelna rozmowa a nie jakieś nie zrozumiałe teksty . I jeszcze jedno jak się nie dotrzymuje terminów ogłoszonych publicznie to przed upływem takiego terminu podaje się uzasadnienie dlaczego nastąpił obciach. Można podać ,ze nie miałem w tej sprawie wiedzy ale to trzeba powiedzieć.

 27. owen Odpowiedz

  21 lutego 2019 at 10:16

  Zwróć też uwagę w j a k i sposób prezydent przeprasza – podkreślając zawsze, że za kogoś (w domyśle nawet dla idiotów: ja jestem wspaniały), a na końcu z wyraźnym sarkazmem dodaje, że oczywiście (czyt. ostatecznie) on też może przeprosić.

 28. maniek Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 20:12

  Czarno widzę ten bilans otwarcia , nie będzie w nim nic co by uraziło poprzedników , będzie krycie byłego i ludzi z nim powiązanych. Przewidując co nastąpi to będzie wejście z ogromnym hukiem KOMISARZA za długi jakie obecnie balansują na górnej krawędzi, pożyczki poświadczone przez miasto nieudacznikom z firm popieranych przez poprzednie władze. Opierając się na emerytach nic miasto nie wskóra , będzie smród i ubóstwo do czego prowadzi nowy zarząd miasta .Nie stać miasta na nowe pomysły tylko powiela się te z błędami jak np. kibel za 1 mln, wozy drabiniaste za ok. 200 tys. oraz usychająca choinka . To były nadrzędne cele poprzedniej władzy , a gdzie obiecane miejsca pracy , co zrobiono z uciekająca młodzieżą, wystarczy popatrzeć na Stalowa Wolę , piękny rozkwit , nowe miejsca pracy ale do tego trzeba mieć głowę . Był Szlęzak jak mówili komunista , jest Nadbereżny i dalej trwa rozkwit, a tu co doły i gruz po SIARKOPOLU . nie wiadomo czyje tereny . Takim sposobem rządzenia rozbudowujemy tylko stołki w urzędach gdzie nawet ten szary pracownik nie bardzo ma plan jakiegoś działania tylko słyszy przekomarzania na radach miasta . Zacznijcie coś w końcu jedno zrobić a dobrze a nie szklić d…ę pierdołami . Czy poniósł ktoś odpowiedzialność za za złe zarządzanie a klepanie się po plecach nic dobrego nie przyniesie, w ten sposób ukrywa się swoje wady . NIE PO TO WAS LUDZIE WYBRALI ABYŚCIE PROWADZILI DZIKĄ POLITYKĘ PROPAGANDOWĄ.Tylko do takiej polityki potrzeba kogoś z nowymi pomysłami a nie nauczycieli bez wizji rozwoju miasta , lepiej było się nie pchać na taki stołek . OBYM SIĘ TYLKO MYLIŁ CO DO TEGO KOMISARZA , TAK WIĘC DO ROBOTY TYLKO BEZ NIEMYCH SESJI JAK W PRZYPADKU POWYŻKI ŚMIECI JAK POPRZEDNI ZAWALIŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>