Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Taneczny jubileusz w Baranowie Sandomierskim (fotoreportaż)

Marzec 5, 2019 12:33 PM

Były kwiaty, wspomnienia, gratulacje, ale przede wszystkim – dużo radości i tańca. Tak można podsumować jubileusz 20-lecia zespołów tanecznych działających w baranowskim MGOK-u.

Dwa koncerty taneczne odbyły się z okazji jubileuszu zespołów Perełki i Nowe Pokolenie, które od 20 lat prowadzi instruktorka Katarzyna Gwoździowska. Na scenach w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu wystąpiło ok. stu tancerzy w wieku od 4 do 20 lat. Motywem przewodnim był las, w którym rosną jagódki i grzybki, można zbierać żołędzie i kwiaty, ale też dzieją się przeróżne historie, mieszkają tam złe czarownice, harcują krasnale i inne bajkowe postacie…

- Te koncerty to był taki przegląd, tego, co zrobiliśmy z naszymi tancerzami przez te 20 lat, oczywiście w wielkim skrócie – mówi instruktorka Katarzyna Gwoździowska. – Bardzo cieszy mnie, że co roku przychodzą do nas nowe osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, wykształcają wrażliwość, pasję, zyskują umiejętność wyrażania emocji. Nawet jeśli w dorosłym życiu już nie tańczą, te wartości zostają w nich na zawsze. A są i takie osoby, które z tańcem związały się zawodowo – dodaje.

Koncerty były też okazją do wspomnień. Najstarsze tancerki, które dawno temu skończyły edukację taneczną w baranowskim domu kultury, specjalnie na tę okazję odświeżyły układy taneczne, które przygotowywały jako kilku- i nastolatki. Brawurowo zaprezentowały je na scenie przy aplauzie widowni.

Jak na jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć tortu. Były też pamiątkowe medale, które otrzymali wszyscy tancerze, były kwiaty, gratulacje i fajerwerki.

Jubileuszowe koncerty zostały dofinansowanie z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

info: rd

foto: Tomasz Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>