Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rządowe promesy dla Tarnobrzega i Baranowa Sandomierskiego

Marzec 8, 2019 5:01 PM

Miasto Tarnobrzeg otrzymało promesę rządową na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesa przewiduje dofinansowanie w 2019 roku Wykonanie projektu w ramach zadania pod nazwą „Zabezpieczenie skarpy osuwiska wraz z przebudową drogi gminnej ul. Skrajnej w Tarnobrzegu w km 0+000 – 0+205”. Rządową promesę otrzymała również gmina Baranów Sandomierski.

Kwota udzielonej pomocy dla miasta Tarnobrzega wynosić będzie 80.000 zł, nie więcej jednak niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego.

Z kolei wysokość dotacji dla gminy Baranów Sandomierski to 300 tys. zł. W ramach tych pieniędzy w gminie wyremontowana zostanie droga gminna w miejscowości Marki-Ślęzaki, przebudowany zostanie odcinek sieci wodociągowej na ul. Kościuszki w Baranowie Sandomierskim oraz wyremontowana zostanie ul. Cegielniana w Skopaniu.

Łącznie do podkarpackich samorządów trafi 77 mln zł, z czego 56 mln zł na odbudowę dróg, przepustów, mostów i ponad 20 mln zł na stabilizacji osuwisk. Dofinansowanie rządowe zostanie przeznaczone na realizację 183 zadań.

foto: UM Tarnobrzeg

info; UM Tarnobrzeg, UMiG Baranów Sandomierski

17 Responses to Rządowe promesy dla Tarnobrzega i Baranowa Sandomierskiego

  1. Bartosz Odpowiedz

    8 marca 2019 at 17:23

    Ochłap. Mamy skakać z radości, że spadło coś z pańskiego stołu?

  2. John Odpowiedz

    8 marca 2019 at 17:37

    Lal nowy urzad wykazal sie skutecznoscia niezla kasa , prezydent dokladam tysiaka gdzie go przyniesc ?

  3. Zenek Odpowiedz

    8 marca 2019 at 18:17

    Ja pierdziele – 80 000 – co to kurwa jest za sukces ??? Tyle to wieś Tarnobrzeg zapłaciła za ogrzewanie przez zimę nieoddanego bloku TBS. Wstyd o tym pisać, wstyd to nagłaśniać ale skoro nie ma innych sukcesów to i grosze są sukcesem wobec wszechobecnych strat !!!

  4. :ophf Odpowiedz

    8 marca 2019 at 18:44

    no nieźle, myślę że śmiało można konferencje zrobić

  5. Pracownik Odpowiedz

    8 marca 2019 at 20:20

    Ten portal też opłacany? Bo jakoś w poprzedniej kadencji nie widziałem takich informacji a kwoty sięgały setek tysięcy a w innych przypadkach milionów. Ale gdzieżby kotlet o tym napisał…

  6. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    8 marca 2019 at 20:30

    Gratulacje Panie Darku, Pan to jest gość! Takie grube pieniądze dla miasta załatwić, jest się czym chwalić! W porównaniu do kwot jakie otrzymały inne miasta, czy nawet gminy wiejskie, Tarnobrzeg rzeczywiście się wyróżnia…

  7. Gość Odpowiedz

    8 marca 2019 at 20:33

    80 tysięcy z 77 milionów dla województwa. To oddaje smutną rzeczywwistość miasta.Baranów prawie 4 razy tyle. Kto odpowiada za pozyskiwanie tych środkó w mieście?

  8. Frania Odpowiedz

    10 marca 2019 at 09:47

    Hehehe niezła kwota! Przypomnijmy, jaką promesę przywiózł p. Kalinka? 12 razy większą? Z tego co pamiętam, to była to kwota ok. 960000 zł (dziewięćset sześćdziesiąt tysięcy złotych!!!), a teraz ochłapami musimy się zadowolić…
    Różnicę widać gołym okiem…

    • Obywatel Odpowiedz

      11 marca 2019 at 10:55

      Ile? Chyba coś Ci się pomyliło…przywiózł kasę, co się Kiełb o nią starał.

      • Frania Odpowiedz

        11 marca 2019 at 13:01

        Wprowadzasz ludzi w błąd! Kiełb nie mógł się starać o tę kasę, bo to było nowe rozdanie, a Kiełb wówczas siedział… Poza tym, to Kiełb nigdzie nie jeździł, nie zapominajmy o tym!

  9. Antek Odpowiedz

    10 marca 2019 at 22:13

    Panie Prezydencie gratulacje. Kolejny sukces. Może konferencję prasową zorganizować i to ogłosić. Tarnobrzeg prześcignie Stalową Wolę. BRAAAAWOOOOOO!

  10. Chudy Odpowiedz

    14 marca 2019 at 15:07

    A czy ktoś z Was zauważył czytając, że to jet kasa tylko na wykonanie projektu a nie na inwestycję?

  11. Johan2 Odpowiedz

    14 marca 2019 at 16:51

    A czy prawdą jest że 2500000 które obiecał marszałek było tylko kiełbasą wyborczą

  12. wilk Odpowiedz

    14 marca 2019 at 19:15

    Śmiesznie to wygląda rzeczywiście :0 Pluta dla Tbg wyciągnął 80 tys, a malutki Baranów (może nadal bliski jego sercu) 300tys. Nieźle :o

  13. Gruby Odpowiedz

    15 marca 2019 at 13:43

    Na zdjęciu chyba widzę Bożka a nie Plutę, Baranów na wykonanie 3 inwestycji a my 80 tys na sam projekt. Chyba, że czegoś nie doczytałem?

  14. Johan2 Odpowiedz

    15 marca 2019 at 21:51

    Gruby dobrze czytasz to na projekt czyli analizując inne wsparcie w innych województwach zaliczyć to można do I etapu po realizacji projektu II etap również z dofinansowaniem. Zestawienie tych dwóch różnych zadań celowo wprowadza w błąd.

  15. Gość Odpowiedz

    15 marca 2019 at 22:40

    I czym Wy się wszyscy jaracie. Czy z tego powstanie chociaż jedno miejsce pracy?