Trener Zbigniew Nęcek: Tenis to sport indywidualny, ale wygrywa drużyna (video HD)

Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała w Austrii w pierwszym meczu półfinałowym zespół Linz AG Froschberg 3:1. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 22 marca w Tarnobrzegu. W rozegranym w piątek pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej TTC Berlin Eastside pokonał Dr. Casl Zagrzeb 3:2.

Pierwszy niedzielny pojedynek zdecydowanie wygrała Li Qian. Zawodniczka Enea Siarki jedynie w pierwszym secie uległa Wai Yam Minnie Soo. Grająca w Linzu tenisistka stołowa z Hong Kongu wraz z zespołem w 2018 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata.

W kolejnym lepsza od zawodniczki gości Han Ying okazała szwedzka defensorka Linde Bergstrom, która wygrała w trzech setach. Następnie w zaciętej rywalizacji Sofii Polcanovej z Elizabetą Samarą wygrała zawodniczka z Tarnobrzegu.

Mecz rozstrzygnął pojedynek Wai Yam Minnie Soo z Han Ying, w którym decydowanie zwyciężyła zawodniczka Enea Siarki.

W trakcie tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń tarnobrzeżanki zajęły pierwsze miejsce w fazie grupowej, a w ćwierćfinale dwukrotnie pokonały Sporting Lizbona 3:1.

Linz AG Froschberg – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 1:3

Wai Yam Minnie Soo – Li Qian 1:3 (14:12, 6:11, 6:11, 3:11)
Linda Bergstrom – Han Ying 3:0 (11:9, 11:7, 11:6)
Sofia Polcanova – Elizabeta Samara 2:3 (11:6, 7:11, 11:6, 9:11, 6:11)
Wai Yam Minnie Soo – Han Ying 0:3 (7:11, 5:11, 1:11).