Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W sobotę przeprawowe Mistrzostwa PEDDERS H6 w Tarnobrzegu

Marzec 15, 2019 10:23 AM

W sobotę 16 marca nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbędą się przeprawowe Mistrzostwa PEDDERS H6. Przeprawowe Mistrzostwa H6 to rajd jakiego w Polsce wcześniej nie było. Po raz pierwszy połączono formułę 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi Odcinkami Specjalnymi.

Rajd potrwa 6 godzin i będzie podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi muszą pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymują punkty. Wygrywa załoga, która zdobędzie jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.

W mistrzostwach wystartuje 38 załóg z całego kraju, m.in. z Katowic, Rzeszowa czy Kielc. Tarnobrzeg reprezentować będzie załoga: Mateusz Zych (kierowca) i Dominik Buczko (pilot), którzy pojadą samochodem marki Suzuki Samurai w klasie Challange.

Odcinki Specjalne mają charakter przeprawy. Każda z klas ma wyznaczone swoje OS-y.
Przy trasie rajdu wyznaczona jest strefa, w której mogą stacjonować serwisy. W trakcie zawodów zawodnicy będą mogli korzystać z pomocy mechaników, ale tylko na terenie strefy serwisowej.

W miasteczku rajdowym znajduje się Biuro Mistrzostw, w którym następuje rejestracja zawodników, znajdują się tam również strefy z artykułami sponsorów oraz mapy dla kibiców.

Zawodnicy poruszają się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone są Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba pokonać, lub ominąć.

Rywalizacja toczy się w trzech klasach: No Limit, Advance i Challange.

  • Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną.
  • W klasie Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych.
  • Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Przeprawowe Mistrzostwa PEDDERS H6 w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>