Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: „Kultowy kamienny krąg” znika… Ruszyła rewitalizacja terenów zielonych nad Wisłą (fotoreportaż)

Marzec 17, 2019 6:29 PM

Ruszyły prace związane z rewitalizacją terenów zielonych nad Wisłą. W pierwszym etapie prac nieczynny kanał zostanie zasypany, rozbierane są mostki, jak również elementy kamienne w tzw. kręgu oraz na skarpie, gdzie znajdował się pomnik – armata.

Dzięki rewitalizacji tereny zielone nad Wisłą mają stać się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku. Wartość całej inwestycji wynosi 7 mln 200 zł, z czego 85% to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze te przyznane zostały jeszcze w 2017 roku, jednak ze względu na znaczne przekroczenie założonych kosztów w ofertach, przetarg udało się rozstrzygnąć dopiero za piątym razem, w lutym br.

Obszar który obejmie rewitalizacja, to głównie tereny zielone nad Wisłą, od przeprawy promowej do ogródków działkowych. Pojawić tam się mają ścieżki fitness oraz leśna z drewnianymi figurkami zwierząt, kwietne łąki, osiem ogrodów tematycznych, nowe chodniki, ławki czy budki dla ptaków.

ZAMIAST KANAŁU PLAC ZABAW

Niemal w całości zasypany zostanie zarośnięty kanał, po którym kiedyś pływały kajaki. W miejscu tym pojawić ma się m.in. zielony plac zabaw dla dzieci, w którym elementy będą wykonane z naturalnych budulców. Na plac składać się będą m.in. elementy z wikliny, labirynt z żywopłotu ze ścianką wspinaczkową dla dzieci pośrodku, szałasy czy pagórki z trawy.

Odnowiony zostanie również amfiteatr, zaś w miejscu gdzie dotychczas odbywały się Dni Tarnobrzega pojawi się nowa trawa, odporna na zadeptywanie.

NASADZENIA W MIEJSCE POZOSTAŁOŚCI PO „ARMACIE”, OŚWIETLENIE I MONITORING

Większa część środków z projektu przeznaczona zostanie na wzmocnienie skarpy, ciągnącej się wzdłuż ulicy Waryńskiego. Znajdujące się tam pozostałości po pomniku tzw. armacie, zostaną zastąpione nasadzeniami, wyremontowany będzie również murek, który na całej długości będzie wyposażony w siedziska.

Nad Wisłą pojawić się ma również oświetlenie, którego dziś tak bardzo tam brakuje. Wykonane ma zostać jednak ze środków własnych, gdyż projekt nie przewiduje tego typu inwestycji.

KONCEPCJA: Koncepcja

OPIS KONCEPCJI: Opis koncepcji

foto: Agnieszka Nycz

48 Responses to Tarnobrzeg: „Kultowy kamienny krąg” znika… Ruszyła rewitalizacja terenów zielonych nad Wisłą (fotoreportaż)

 1. malkontent Odpowiedz

  17 marca 2019 at 19:05

  Bez parkingu nie wróżę powodzenia.

  • Marysia Odpowiedz

   20 marca 2019 at 16:50

   Bardzo dobrze, że nie będzie tam parkingu. Nie dość że nocami balangi by były bo gówniarze tak mają a po drugie po co tam betonować miejsca zielone? Za mało macie jeszcze betonów w mieście? Sam plac czerwony powinien wam wystarczyć bo w okresie letnim idzie tam się ugotować. Nadwisła będzie alternatywą dla mieszczuchów.

 2. tra Odpowiedz

  17 marca 2019 at 21:15

  darek, i tak bez konferencji?

  • Owen Odpowiedz

   18 marca 2019 at 00:39

   Przecież się obraził na dziennikarzy to jak zrobi konferencję? No i mogliby mu zadawać trudne pytania.

 3. brzoza Odpowiedz

  17 marca 2019 at 21:36

  I wszystko niedługo w mieście będzie takie akuratne, że aż się niedobrze robi…
  Tam już dawno należało zwyczajnie posprzątać, wykosić itd.
  Zresztą tak samo jak przy Kopernika.
  Ja natomiast czekam na wielką rewitalizację kawałka terenu przed pierwszym wieżowcem na tzw. Manhatanie, bodajże Sikorskiego 7. Jest tam przy przejściu dla pieszych taki chodniczek prowadzący do pierwszego wieżowca i obok niego rośnie sobie zapomniana przez Boga i ludzi wierzba, której nikt nigdy nie przycina, czasem się zastanawiam , że może ona ma czapkę – niewidkę, bo jej nikt nie widzi, a obok niej rośnie zielsko po kolana ( latem), teraz jest tam śmietnik. A wszystko przy głównej drodze przez Tarnobrzeg.
  Czy naprawdę nie można tego posprzątać? Podciąć gałęzi temu biednemu drzewu? Zadbać?
  I chyba znowu musi być odtrąbiona wielka rewitalizacja, bo bez tego nikt palcem nie ruszy. Przecież ten teren ma jakiegoś właściciela, a miasto instrumenty do egzekwowania porządku.Swoją drogą obok tego terenu w trakcie kampanii jeden z kandydatów prezentował tam swój bilboard…szkoda, że nikt temu nie zrobił zdjęcia, bo było to bardzo malownicze…
  Tak więc rewitalizacja, bo tylko ona przypomni, że istnieją na świecie miotły, grabie, kosiarki. Bez rewitalizacji – ani rusz. Choćby nas śmieci zasypywały.

  • ciec Odpowiedz

   18 marca 2019 at 19:04

   To co zaczynają robić ciebie nie bardzo interesuje. Natomiast skorzystałeś z okazji by uaktywnić swoją „prospołeczną” postawę i zatruwasz ….. brzozą .Dlaczego na zebraniu osiedlowym nie wykazałeś się aktywnością, tam jest miejsce dla takich aktywistów i takie problemy

 4. Jerzy Odpowiedz

  17 marca 2019 at 22:31

  Aż nie mogę uwierzyć że ta obiecywana od co najmniej kilkunastu lat inwestycja ruszyła.
  A pływające 30 lat temu kajaki i rowery wodne dobrze pamiętam.

 5. gość Odpowiedz

  17 marca 2019 at 22:47

  SZKODA TYLKO ,ŻE ANI JEDNO MIEJSCE PRACY Z TEGO NIE PRZYBĘDZIE. ZASTANAWIAM SIĘ TYLKO , KTO ZA KILKADZIESIĄT LAT BĘDZIE Z TEGO KoRZYSTAŁ ?

  • Jerzy Odpowiedz

   18 marca 2019 at 18:58

   Następne pokolenie malkontencie.

 6. Karaś Odpowiedz

  18 marca 2019 at 07:50

  Mistrzowie narzekania.

 7. Bogdan Odpowiedz

  18 marca 2019 at 08:43

  Ciekawe czy wyremontują drogę do promu i parking pod Fregatą.Droga tragiczna,trylinki pamietajace chyba Gierka.To powinna być podstawa.Tereny zielone trzeba po prostu porządnie posprzątać i przyciąć drzewka.Wszystkie inwestycje tego typu powinny byc nad Jeziorem.Znowu skandal po Tarnobrzesku.

 8. pewnyswego Odpowiedz

  18 marca 2019 at 08:58

  mój boże… kto ostatni ten gasi światło ?

 9. L74 Odpowiedz

  18 marca 2019 at 08:58

  Nie ma co narzekać, dobrze że się coś takiego robi w TBG. Jest jeszcze wiele miejsc które należałoby przywrócić do życia miastu, tylko wydaje mi się że sprawą priorytetową powinna być infrastruktura i zagospodarowanie terenów nad jeziorem, a tutaj jakoś nastała cisza, a kolejny sezon tuż tuż. NFOŚiGW finansuje w 85% rewitalizację terenów zielonych nad Wisłą, a czy nie mógłby sfinansować również infrastruktury i zagospodarowania terenów nad jeziorem, zwłaszcza że przez lata kopalnia odprowadzała środki do funduszu za niszczenie i degradację środowiska.

 10. Aśka Odpowiedz

  18 marca 2019 at 09:11

  Ze 30 baniek Kamil Kalinka załatwił(pod zastaw iluś % udziałów wodociągów) na inwestycje nad naszym jeziorem. Bożek niestety nie chce sięgnąć po te pieniądze więc nie liczcie na jakiś boom nad jeziorem. Płytówką nadal będziemy jeździć i spacerować dookoła jeziora, dramat. Zapowiada się kolejne 5 latek w plecy. Grunt że pensje i nagrody będą pewne dla swoich. Nie tak to miało wyglądać.

  • Gość Odpowiedz

   18 marca 2019 at 10:02

   Człowieku, przecież tej pożyczki miasto by nigdy nie było w stanie spłacić. A wodociągi to ostatnia tak wartościowa rzecz w mieście. Jak by nie spłacili to trzeba by oddać ten zastaw pod który wzięta była pożyczka. I co za to? Troczę dróg i parkingów nad jeziorem? To nigdy na siebie nie zarobiło by. Dobrze się stało ,że to zablokowali.

   • czacza Odpowiedz

    18 marca 2019 at 19:20

    Powiedział co wiedział chłopek roztropek. Takie decyzje trzeba uargumentować analizami specjalistów , ani ty ani miasto takimi się nie pofatygowało. Zablokowali i tyle – alternatywy nie ma.

 11. Bogdan Odpowiedz

  18 marca 2019 at 09:18

  Inwestycja trafiona jak kible koło hali targowej.Jak pisałem zrobic drogę do promu i wystarczy,wszystkie inwestycje nad jezioro,bo skonczymy jak Wilcza Wola.

 12. marcysia Odpowiedz

  18 marca 2019 at 09:23

  Ponic w miejsce wysluzonego promu z lat 60 ma byc zakupiony najnowocześniejszy prom Japoński .Skomputeryzowany i bardzo bezpieczny.Tarnobrzeg to NOWOCZESNOŚĆ:):):):Po cholere mosty.Prom to nasza przyszłość.W skansenie ma byc prom.

  • Bogdan Odpowiedz

   18 marca 2019 at 09:30

   Napisałem Marcysiu ‘droga do promu ‘ by było wiadomo,o którą drogę chodzi.Być może kiedys będzie to droga do mostu.

 13. pewnyswego Odpowiedz

  18 marca 2019 at 09:30

  jakby kamil coś załatwił to by to już było a tak załatwił gruszki na wierzbie.
  jedyne komu załatwił to gimnazjum katolickiemu,że mogło zrobić z kasą co tylko się im chciał bo ich przepisy nie obowiązują.
  bo nawet robotę w WORD załatwili jemu,a nie on sobie.sam jest ledwie pionkiem.nic nie znaczącym.zresztą.

 14. ogr Odpowiedz

  18 marca 2019 at 09:44

  Z jednej strony wycinają las na Zwierzyńcu, z drugiej biorą się za Nadole . Ktoś(?) dalej zarabia na drewnie… Pewnie szykuje się następny cudny betonowy deptak jak brzeg Wisły w Sandomierzu…
  Wszystko zniszczą…

 15. brzoza Odpowiedz

  18 marca 2019 at 10:24

  To fakt. Tną Zwierzyniec dalej!

 16. Gość Odpowiedz

  18 marca 2019 at 10:44

  Jak to , przecież radni mieli to zablokować?

 17. kikol Odpowiedz

  18 marca 2019 at 11:25

  Jakby co, to musimy pamiętać komu tę rewitalizację tego pejzażu będziemy zawdzięczać!!!
  Nie wiem czy pamiętacie jedną z konferencji byłego już PGK, na której to powoływał się na zdanie swojej żony w tym względzie.A jaki będzie ostateczny wynik to zobaczymy. Trochę mi żal obecnych widoków i kultu na kamiennym kręgu. Po prostu żal. Czy będzie lepiej to zobaczymy.

 18. brzoza Odpowiedz

  18 marca 2019 at 11:45

  Kręgu szkoda…kawał historii…
  Zwierzyniec tną. Radni – bezradni gadają, gadają, gadają…Efektów zero.
  Kolejne drzewa w lesie lecą jak zapałki.

 19. 123 Odpowiedz

  18 marca 2019 at 13:58

  Czekałem na to wracam do kraju.

 20. Darek Odpowiedz

  18 marca 2019 at 15:19

  Konferencji nie bylo bo mogły paść pytania kto jest autorem dofinansowania. A obecny prezydent zgodnie z porozumieniem może podać tylko Kalinkę . Jak kasę zdobył Kiełb to zgodnie z porozumieniem należy milczeć. Nie tak miało być panie prezydencie !

  • joju Odpowiedz

   18 marca 2019 at 19:00

   Na pewno autorem dofinansowania nie jest Kiełb,bo te 2o.tys to za mało.

 21. Janek Odpowiedz

  18 marca 2019 at 23:37

  Łza się w oku kręci. Smak Leżajska w magicznym kręgu niepowtarzalny.

 22. kikol Odpowiedz

  19 marca 2019 at 12:52

  O jakim tajemnym porozumieniu piszecie?
  Pytam, bo nie jestem w temacie od początku, więc może ktoś takim, jak ja, to wyłuszczy.
  Tak przyglądając się niektórym fragmentom dyskusji na sesjach, trudno mi uwierzyć w jakąś tajemną koalicję. Chyba, że to taka wzajemna gra.

  • Zenek Odpowiedz

   19 marca 2019 at 13:48

   Jeżeli obserwujesz sesję to zauważyłaś że Kalinka z Pekar udają że atakują nowych prezydentówNajchetniej czepiają się Kielba . Porozumienie jest i to aż strach się bać .Za porozumieniem stoi ten sam facet który obiecał Kalinke różne sprawy w zamian za zatrudnienie swoich ludzi.Historia się powtórzyła ten sam facet obiecał Inflanty obecnym prezydentom.Efekt z urzędu zwalnia się ludzi tzw Kielbowych a Kalinkowi mają się dobrze i jeszcze okupują rady nadzorczej Kto chociaż na chwilę obserwuje scenę polityczna w Tarnobrzegu zrozumiał te układy Mieszkańcy ubolewam bo nie głosowali na PiS i ich sojuszników Jakie miasto taka polityka?

 23. kikol Odpowiedz

  19 marca 2019 at 16:41

  Nie przekonuje mnie to, co napisałeś.Łatwo można wskazać, że niektórzy „kiełbowi” ludzie nie tylko zostają w urzędzie, ale nawet awansują. Faktem jest również i to, że niektórzy ludzie poprzednika odchodzą ze swoich stołków. Ale z tego co wiem, decydują o tym względy merytoryczne, a nie polityka, która w takiej sytuacji jeśli jest, to na drugim planie.Sądzę również, że zbyt łatwo i rozrzutnie szafuje się argumentem politycznym, chcąc zatuszować czyjąś nieudolność. No i jeszcze pozostają ludzie NM, którzy także są jeszcze albo już odeszli no i co w ich przypadku? Też wymiana na ludzi z PiS?

  No i jeszcze jedna uwaga dotycząca już samego kultowego kręgu. Tak sobie teraz włąśnie pomyślałam, że to niedobrze go rozbierać. Lepiej byłoby dobudować jakieś starożytne kolumny i zrobić z tego ciekawostkę turystyczną pełną magii i czarów z dawnych lasowiackich dziejów.

  • Zenek Odpowiedz

   19 marca 2019 at 17:40

   Wymień jednego pracownika którego zatrudnił.Kielb i który awansował rzez Bozka Trochę trzeba się zapoznać i przygotować aby atakowac i krytykować drogi lisku.

   • nieporozumienie Odpowiedz

    19 marca 2019 at 18:25

    Wszyscy już wiedzą że Kiełb zatrudniał „kolesi” nie kompetentnych fachowców(przykład prezes T.Parku P.T) więc naturalną sprawą jest ich wylot i nie potrzebne jest jakieś porozumienie bo zatrudniani byli na b.wysokich stawkach.

    • Zenek Odpowiedz

     19 marca 2019 at 19:17

     A Bozek i Płuta zatrudnia kompetentnych Patrz naczelnik od inwestycji i prezes TBS Trochę pokory by się przydało.Ale od kogo to wymagać jak się przez przypadek objęło władzę

 24. alga Odpowiedz

  19 marca 2019 at 20:26

  Zenek, Zenek – cienki Bolek z Ciebie, jeśli tego nie wiesz!!!
  A kto teraz jest naczelnikiem wydziału partycypacji? Wcześniej gość był pracownikiem pomocniczym, potem wygrał konkurs i byl urzędnikiem a teraz został naczelnikiem.To ten sam gość od rowerów miejskich, jakby ktoś tego nie wiedział.
  A co do innych to macie trochę racji. Rzeczywiście PGK zaczął w pewnym momencie zatrudniać swoich kolesi.

  • Zenek Odpowiedz

   19 marca 2019 at 20:53

   To ja się dalej pytam? Pluta i Bozek nie zatrudnia swoich kolesi ?I Kolesi Pana WW ?Nie zatrudnia też swoich z kampanii wyborczej ? Nie nie Tego nie czynią bo obiecywali w kampanii ze tego.nie będzie.

   • matol Odpowiedz

    19 marca 2019 at 22:04

    Zatrudnia ale według Twojej teorii „w porozumieniu z Kalinką i Pekar” Tylko to porozumienie ma zagwarantowaną skuteczność na 10lat aż wszyscy kiełbowi powylatują.

    • Zenek Odpowiedz

     19 marca 2019 at 22:32

     Nie ściemniaj Wiesz dobrze że pozostawił wszystkich których zatrudnił.Kalinka w uzgodnieniu z WW Rady nadzorczej są do tej pory obsadzone przez pisowcow Małe zmiany w radzie nadzorczej kopalni to.nic Prezes TAAR PiS Wodociągi rada
     nadzorcza pis PiS. rada nadzorcza zTAAR PiS itd. Sekretarz PiS Mało przykładów To powiem że rewolucja w kadrach dopiero jest przygotowywana .

     PiS A zmiany w spółce wodociągi i innych też już są wypowiedzenia Mało przykładów Dla Ciebie to mało bo samodzielnie nie myślisz Piszesz to.na co Ci pozwolą.
     Tylko jak to się skończy dla rządzących to inna sprawa.

     • matol

      20 marca 2019 at 19:31

      Nad wyraz widać twoje „samodzielne” myślenie powtarzane co jakiś czas tylko rzeczywistość omija to twoje samodzielne myślenie. Ale ty nawet tego nie jesteś w stanie zweryfikować.

 25. John Odpowiedz

  19 marca 2019 at 20:49

  Kto jest naczelnikiem a kto nie ? Nad czym debata ? Bylem w urzedzie dzis i powiem wam ze tam tyle kompetencji ze sie juz ta kompetencja w tych biurach nie miesci , zatrudnienie pelna para !!! Tylko nadzieja pozostala ze cba pozamyka reszte tej choloty

  • ciemniakwbiurze Odpowiedz

   19 marca 2019 at 21:51

   Gdzie ty byłeś coś ty widział żeś tak „inteligentnie” to opisał ?: „kompetencja w tych biurach się nie miesci” „zatrudnienie pelna para” „reszte tej choloty”.

   • John Odpowiedz

    19 marca 2019 at 23:02

    Dzis przechodzilem obok drzwi do twojego biura , niestety swad twojej glupoty przekonal mnie zeby z tych drzwi nie korzystac , wiec zryj swinio za publiczne , nieudaczniku , inaczej nie umiesz

    • ciemniakwbiurze Odpowiedz

     20 marca 2019 at 19:14

     Urojenia trzeba leczyć a nie chodzić koło nie wiadomo czyjego biura(na pewno nie mojego ,bo nie mam biura)A ten swąd to na 100% z twojej „mądrości” czego ewidentny przykład dałeś powyżej.Postarałeś się i dokonałeś udanego blamażu.Mimo wszystko; zdrowia dużo.

 26. Mieszkaniec Odpowiedz

  19 marca 2019 at 22:38

  A ja powiem że wszyscy zatrudnieni przez Bożka mają się dobrze jeżeli chodzi o kasę.Zadnych oszczędności nie zrobili Powiem więcej zatrudnienie w urzędzie wzrosło Na razie ukryte jest w tzw.robotach publicznych i stazach .
  Zaraz będą pełna gęba urzędnikami Stary numer prezydencie Bozek

 27. Dodam Odpowiedz

  19 marca 2019 at 22:50

  Proszę przeanalizować składy rad nadzorczych miejskich spółek.Kto i z czyjego polecenia i z jakiego ugrupowania Dla myślącego tyle w temacie Pikanerii dodaje fakt iż w spółce wodociągi przewodnicząca rady nadzorczej jest wysoki urzędnik miejski Kto Pani sekretarz Obydwa stołki nie charytatywne .
  I co tutaj niektórzy piszą .Taka jest rzeczywistość.

 28. Czarnowidz Odpowiedz

  20 marca 2019 at 18:19

  A mi się podoba rewitalizacja tych spokojnych i pięknych terenów.Proszę jeszcze o miejską stację paliw!!!Jak w St.Woli!!!
  http://leliwa.pl/stalowa-wola-miejska-stacja-paliw-juz-czynna/

 29. agapa Odpowiedz

  20 marca 2019 at 19:56

  Czy mnie oczy mylą?! Kolejna ścianka wspinaczkowa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>