Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Świadkowie J. Kociuba i D. Kołek po konfrontacji w sądzie. Zakończyła się kolejna rozprawa G. Kiełba (zdjęcia oraz video HD)

Marzec 25, 2019 2:25 PM

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba. Na dzisiejszy termin zaplanowane były: wnioskowane przez adwokatów G. Kiełba przesłuchanie świadka Iwony Kołek oraz konfrontacja świadków obrony i oskarżenia.

Do przesłuchania Iwony Kołek jednak nie doszło, bowiem nie stawiła się ona dzisiaj w sądzie. Jak tłumaczyła pracownikowi sądu który do niej dzwonił, „nie przyjedzie dzisiaj z Krakowa, ponieważ nie ma z kim zostawić chorego dziecka”. Z kolei w konfrontacji z Dariuszem Kołkiem, który w lutym 2018 r miał wręczyć Grzegorzowi Kiełbowi łapówkę w wysokości 20 tysięcy złotych, nie wziął udziału radny Leszek Ogorzałek, który obecnie przebywa w szpitalu w Krakowie.

Ponieważ konfrontacja odbyła się „za zamkniętymi drzwiami”, nie znamy jej treści. Polegała ona na tym, że obrona wybierała konkretne fragmenty zeznań Jolanty Kociuby, bliskiej współpracownicy oskarżonego Grzegorza Kiełba, do których to ustosunkować się mieli zarówno J. Kociuba jak i D. Kołek.

- Nie mogę mówić na temat konkretów, natomiast rozbieżność jest jedna, zasadnicza. Ja mówię co innego, pan Kołek twierdzi, że ja kłamię, natomiast ja twierdzę, że to on kłamie, po prostu zaprzecza swoim słowom – mówiła po konfrontacji Jolanta Kociuba.

- Liczę na uniewinnienie prezydenta (…), zeznania świadków (..) logika wydarzeń i dokumentów (…) układają się w logiczną historię i nie widzę tutaj niczego, poza jakimś drugim dnem, które jest owiane tajemnicą wokół pana Kołka (…), który jest świadkiem ciągle chronionym, z jakiś niejasnych dla wszystkich powodów, chronione są jego zeznania, nagrania, pozostają nam więc domysły – dodaje.

- Ja cały czas walczyłem i walczę o to, żeby w mieście nam się poprawiało, żebyśmy funkcjonowali w sposób transparenty i normalny i myślę, że prawda zwycięży – mówił z kolei Dariusz Kołek.

- Nie sądziłem, że cena prawdy jest tak wysoka. Nie sądziłem, że będąc świadkiem tyle mnie to będzie kosztować, jestem atakowany przez niektóre osoby, które w mojej ocenie bezwzględnie sprzyjały oskarżonemu i pewnie z tego tytułu było tak, a nie inaczej. Te zeznania dla mnie są niedorzeczne, kłamliwe, wręcz obraźliwe i bardzo chcę konfrontacji z panem Leszkiem Ogorzałkiem. Dla mnie to co on powiedział to po prostu kompletne kłamstwo – dodał.

TERMIN KOLEJNEJ ROZPRAWY PODCZAS KTÓREJ MA ZOSTAĆ PRZESŁUCHANA IWONA KOŁEK ORAZ PRZEPROWADZONA ZOSTANIE KONFRONTACJA DARIUSZA KOŁKA Z LESZKIEM OGORZAŁKIEM WYZNACZONO NA 29 KWIETNIA BR.

foto&video: Piotr Morawski

39 Responses to Świadkowie J. Kociuba i D. Kołek po konfrontacji w sądzie. Zakończyła się kolejna rozprawa G. Kiełba (zdjęcia oraz video HD)

  1. flowerbomb Odpowiedz

    25 marca 2019 at 14:36

    heheh to jest dopiero zagwozdka wierzyć Joli czy Dariuszowi ? :)

    oboje tyle samo warci.

    choć nie,bardziej byłbym nieufny wobec śliskiego Dariusza.
    ktoś mu podaje rękę jeszcze w naszym mieście ?

    • Game of ..? Odpowiedz

      25 marca 2019 at 18:23

      Podam, kwietna bombo. Za to Grześkowi i jego świcie nie.

      • mieszkańcy Odpowiedz

        29 marca 2019 at 09:16

        Kto zna Kolka ten wie że były radny tylko się chwali i kłamie.

        • tyto Odpowiedz

          29 marca 2019 at 10:37

          Jaką to płeć zaoferowało ci gender; płeć kulturową, płeć społeczną, płeć kulturowo-społeczną, płeć psychologiczną czy zwykłą płotkę? bo nie wiem czym jesteś?

  2. obywatel Odpowiedz

    25 marca 2019 at 15:13

    wszyscy są sobie warci – kołek, kiełb, świadkowie
    - taka szemrana elita polityczna – tylko kasirka dla siebie
    a reszta pospólswa tarnobrzeskiego jest tylko do wyborów potrzebna.
    Nic w tym mieście się nie zmieni jak praktycznie te same gęby będa przy korycia i dotyczy to wszyskich i tych z PO i PIS i reszty malowanych
    komitetków.

    • z dystansem Odpowiedz

      25 marca 2019 at 21:52

      Wystarczy policzyć ile Jolka zarobiła dzięki swojemu przyjacielowi przez te lata jego prezydentury i ilu z tych świadków urzędniczych zawdzięcza mu pracę oraz stanowiska, niektórzy do dziś mają intratne posadki.Przeciwko swojemu dobrodziejowi by mieli zeznawać?

      • MY! Odpowiedz

        29 marca 2019 at 09:19

        Teraz kołek odda dietę radnego za wszystkie lata bycia w Radzie Miasta bo już wie że to strata kasy na takie cóś, indywidułu z Wojkowa.

        • oho Odpowiedz

          29 marca 2019 at 10:28

          Wy, nażrecie się tylko się nie obliżecie głupole( im głupio pomyśli tym szybciej napisze)

    • abc Odpowiedz

      2 kwietnia 2019 at 09:52

      kołek kłamiesz jak bura.

  3. Osiedlanin Odpowiedz

    25 marca 2019 at 19:06

    „żebyśmy funkcjonowali w sposób transparenty”

    I właśnie dlatego Pan Dariusz domagał się odtajnienia swoich zeznań.

    A nie, czekaj xD

  4. Ej Odpowiedz

    25 marca 2019 at 19:21

    Chyba jednak coś jest na rzeczy. Państwa Kolkowow nie stać na opiekunkę, skoro na zmianę stawiają się w sądzie

    • niewątpiący Odpowiedz

      25 marca 2019 at 19:58

      Nie wiesz jaka jest sytuacja rodzinna i opiekuńcza to nie zabieraj głosu.

      • Ej Odpowiedz

        25 marca 2019 at 20:26

        Ale to wszysccy wiedzą… ktoś dał…

  5. niewątpiący Odpowiedz

    25 marca 2019 at 20:00

    Kto jeszcze, dawaj, dawaj… jakoś łatwo Ci idzie sypanie ksywkami i osądzanie ludzi bez wyroku.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      26 marca 2019 at 16:19

      Do momentu ogłoszenia wyroku jest domniemanie niewinności. Głosowałem na GK nigdy na DK.

      • L74 Odpowiedz

        27 marca 2019 at 09:01

        Domniemanie niewinności? Przecież się GK przyznał że przyjął 20 tys. zł. od DK. Rozumiem że sąd przed wyrokiem chce rzetelnie ustalić tylko czy była to pożyczka, czy może łapówka. Ale jak dla mnie, nawet jakby to była pożyczka, to była wzięta z naruszeniem prawa, szczególnie ze GK ma dużo większa świadomość prawną, niż przeciętny mieszkaniec naszego miasta, bo o ile się nie mylę, jest z wykształcenia prawnikiem.

      • stop Odpowiedz

        27 marca 2019 at 09:13

        Głosowanie jest tajne więc nie udowodnisz tego i nie używaj takich argumentów.To nazywa nadużycie.

  6. oko Odpowiedz

    25 marca 2019 at 21:21

    ujawnić nagranie i wszystko by było jasne. lub nie ;)

  7. Owen Odpowiedz

    25 marca 2019 at 21:45

    Chorego dziecka pod opieką czyjąkolwiek się nie zostawia bo zawsze przy chorym dziecku powinna być matka. Poza tym: a jeśli Kołek mówi prawdę??? Ci co zeznają na korzyść ex rezydenta mogą mieć w tym swój własny interes. Chociażby Jolanta, ile nagród jej dawał, jaką pensję? – i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze. Pamiętajmy, że co świadkowie swoje Grzesiulkowi zawdzięczają. Już nie pamiętacie jaka to była sitwa? I bez względu na wszystko: dla mnie osobiście całą sprawę przesądza to co powiedział w sądzie sam Kiełb, że przyjął od Kołka 20 tysięcy złotych w swoim gabinecie w godzinach pracy – Było nie było prezydent od inwestora! A jego tłumaczenie, że traktował to jako pożyczkę to wykręt dla niedorozwiniętych idiotów. To niby
    ma być usprawiedliwienie? To raczej bezczelność i przekonanie o własnej bezkarności. Zlekceważył sprawę cen za śmieci, zrobił bajzel w TTBS, wybudował za to srocz za ponad pół mln. w miescie, które tonie w długach i pamiętajmy zasiada nie tylko na ławie oskarżonych za łapówkę ale też zasiada sobie w Radzie Miasta i nota bene kontroluje finanse tego miasta. No ludzie kochani, hipokryzja do kwadratu czy Himalaje bezczelności?

    • gość Odpowiedz

      25 marca 2019 at 22:40

      Obawiam się ,że to myślenie życzeniowe. To była jak dla mnie książkowa ustawka/ Tak ,że w mniejszości jesteś.Poczekajmy na wyrok. Na razie to wszystko jedna wielka utajniona tajemnica. Pomyśl po co ?

    • Frania Odpowiedz

      25 marca 2019 at 23:14

      W stu procentach się zgadzam i nie jest to myślenie życzeniowe, tylko są to fakty. A kto tego nie widzi, znaczy, że przespał ostatnie cztery lata!

    • L74 Odpowiedz

      26 marca 2019 at 08:39

      Podobno z faktami się nie dyskutuje, czyż nie? A czy to była ustawka czy nie, to jest całkiem inna sprawa. Prawnik z wykształcenia chyba wie jak zawiera się umowę pożyczki? – Pytanie retoryczne. Jeżeli byłby taki uczciwy to pierwszy by „krzyczał” że mu kasę podrzucił petent i ze może to być łapówka, a nie w godzinach urzędowania przyjmował i dzielił 20 tys. zł.

  8. eco Odpowiedz

    25 marca 2019 at 23:41

    Kiełb od początku swojej prezydentury wiedział czego chce. Odsunął od siebie swoich zastępców a niedługo po tym Przewodniczącego Rady Miasta. Jeżeli jest w porządku, to dlaczego nie ma go na sesjach rady miasta. Czego się boi? Usłyszenia prawdy o sobie. Nieźle narozrabiał. Pana Mastalerza rozliczał publicznie.

    • z dystansem Odpowiedz

      26 marca 2019 at 01:16

      Kiełb wiedział czego chce? On robił to co wymyśliła Jolka, to był jego mózg. A jak zaczął sie usamodzielniać to wylądował w pierdlu. Intelektem ten człowiek nie grzeszył nigdy.

    • obywatel Odpowiedz

      26 marca 2019 at 11:03

      Mastalerz, Kiełb (teraz Bożek), Kołek i reszta tej bandy radnych
      to jedną nicią szyci
      a tylko trochę pod publiczkę inaczej pomalowani

  9. AB Odpowiedz

    26 marca 2019 at 07:33

    Panie Kołek wpadłeś w niezłą dziurę. Nie wiesz, że karma zawsze wraca? Wiadomo w jaki sposób zostałeś zmuszony do tej brudnej prowokacji. Nie bierzesz pan takiej ewentualności, że zmieni się władza i zostanie zdjęta ochrona pana? Wtedy trzeba będzie odpowiedzieć za to co się zrobiło. Masz pan niewesołą przyszłość dla siebie i należy pana żałować.

    • stare Odpowiedz

      26 marca 2019 at 08:10

      „Wiadomo ,zmuszono, brudna prowokacja” -to już słyszałem od początku sporawy tylko w procesie mało uwzględniono a teraz jeszcze żal Kołka ,no to płacz tylko nie licz na współczucie.

  10. gość Odpowiedz

    26 marca 2019 at 11:23

    Szmalcownik to bardzo delikatne określenie są gorsze. „Płacz głupi płacz, swoim życiem się baw”.

  11. anka Odpowiedz

    26 marca 2019 at 13:03

    Uuu, się Jolunia postarzała…

    • antek Odpowiedz

      5 kwietnia 2019 at 06:44

      Uuu kołek 55lat widać.

  12. gość Odpowiedz

    26 marca 2019 at 13:17

    U Kołka też już nie te lata, starość nie radość ale to nie wybory miss fakty są takie że ktoś tu nieźle kręci, kłamie, zmyśla i zmienia rzeczywistość. Odtajnijcie proces mieszkańcy mają prawo wiedzieć.

  13. wyborca Odpowiedz

    26 marca 2019 at 13:48

    Panie Kołek co Pan zrobił dla Naszego Miasta przez 15 lat bycia radnym?

    • gość Odpowiedz

      26 marca 2019 at 15:41

      Między innymi dzięki tej aferze usłyszała o nas cała Polska. Szkoda tylko ,że w takim świetle ….

      • rety Odpowiedz

        26 marca 2019 at 16:01

        Powiedział co wiedział!!. Ludzie czy wy za kaskę tu piszecie takie bzdety??

  14. Grzesiu Odpowiedz

    26 marca 2019 at 17:47

    Kołku,chciałeś się zemścić za Mastalerza,dlatego taki on tez sie tak zblizyl do Kielba? Co ty taki przestraszony jestes?

  15. owen Odpowiedz

    27 marca 2019 at 02:06

    Ciekawe czy jakby mieszkańcy wystąpili do sądu albo Prokuratury Krajowej z wnioskiem o odtajnienie to by upublicznili? W końcu to był prezydent Tarnobrzega więc mieszkańcy powinni mieć prawo poznać wszystkie fakty.

  16. owen Odpowiedz

    27 marca 2019 at 02:10

    Aczkolwiek faktem nr 1 zawsze pozostanie przyznanie się kiełba, że przyjął te pieniądze w swoim gabinecie. Ciekawe swoją drogą czy to durne tłumaczenie o pożyczce wymyśliła Jolka (bezczelność w jej stylu!) czy mierni adwokaci?

    • Miechocin Odpowiedz

      27 marca 2019 at 09:00

      Walduś chłopie, chłopie. Świnka morska Ci podpowiada.

  17. K.Porada Odpowiedz

    27 marca 2019 at 08:54

    Mentalność homo sovieticus zbiera swoje owoce. Polacy wybierają swoich oprawców,złodziei i gnębicieli. Tarnobrzeg idzie w ślady Warszawy,Gdańska, Łodzi i Poznania.Perspektywa dla nas, naszych dzieci i wnuków rysuje się w czarnych kolorach.