Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

1 mln zł dofinansowania na inwestycje w gminie Baranów Sandomierski. Na rynku stanie pomnik orła

Kwiecień 23, 2019 9:47 AM

Władze gminy Baranów Sandomierski podpisały umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadań o łącznej wartości 1 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na wyposażenie Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Woli Baranowskiej i Baranowie Sandomierskim.

Środowiskowy Dom Kultury w Skopaniu zyska nowoczesne wyposażenie. Zakupione zostanie profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sali widowiskowej, nowe fotele, projektor laserowy, jak również zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Szacowana wartość zadania to około 500 tys. zł, w tym 317 tys. zł to środki pozyskane z tytułu dofinansowania. Jest to jeden z etapów modernizacji obiektu Środowiskowego Domu Kultury. Ze względu na jego daleko idący stan degradacji, Gmina opracowała dokumentację techniczną robót budowlanych na obiekcie aby być przygotowanym do aplikacji o kolejne środki zewnętrzne.

 W ramach zagospodarowania przestrzeni publicznej w miejscowości Wola Baranowska, urządzone zostaną tereny rekreacyjne wokół zbiornika wodnego „Gaj”, gdzie powstaną ścieżki do spacerowania, piękne molo, piaszczysta plaża oraz wygospodarowany teren z przeznaczeniem na organizację wydarzeń plenerowych. Zakupione zostaną nowe lampy solarne, elementy małej architektury oraz wykonane nowe nasadzenia zieleni. Realizacja niniejszego przedsięwzięcia to w głównej mierze odpowiedź na zgłaszane przez mieszkańców prośby o dalsze zagospodarowanie obszaru wokół zbiornika.

 Ponadto na baranowskim rynku powstanie pomnik orła z rozpostartymi skrzydłami wraz z zagospodarowaniem terenu.  Zaplanowane prace maja na celu utworzenie miejsca przeznaczonego do organizacji uroczystości z okazji świąt narodowych. Nasadzona zostanie również zieleń, która poprawi walory estetyczne miasta. Szacowana wartość zadania wyniesie 500 tys. zł, w tym środki pozyskane z dofinansowania to ponad 318 tys. zł.

 Zaplanowane na terenie Woli Baranowskiej oraz Baranowa Sandomierskiego prace na swoją realizację poczekają do momentu zakończenia zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy sieci kanalizacji sanitarnej. Z kolei zakres na obiekcie Środowiskowego Domu Kultury zrealizowany zostanie jeszcze w bieżącym roku.

źródło: UMiG Baranów Sandomierski

foto: Piotr Morawski

2 Responses to 1 mln zł dofinansowania na inwestycje w gminie Baranów Sandomierski. Na rynku stanie pomnik orła

  1. gość Odpowiedz

    24 kwietnia 2019 at 17:58

    Brawo p. burmistrzu, a tbg co?

  2. 789 Odpowiedz

    25 kwietnia 2019 at 09:35

    Kolejny pomnik yeah! Szkoda że orzeł a nie globus..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>