KTS Enea Tarnobrzeg wygrywa pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń! (fotoreportaż)

Ponad trzygodzinny bój stoczyły dziś finalistki tegorocznej edycji elitarnej Ligi Mistrzyń. Ze starcia zwycięsko wyszły tenisistki KTS Enea Tarnobrzeg które pokonały obrończynie tytułu Dr. Casl Zagrzeb 3:2.

W spotkaniu tym KTS miał dwie bohaterki, pierwsza z nich Rouchen Gu najpierw w pierwszej partii pokonała bez straty seta Jie Li, w czwartym zaś pojedynku wieczoru wygrała z Ni Xia Lian 3:1. Tarnobrzeska tenisistka zrewanżowała się 55 -letnia Chince, która w drugiej partii na niewiele pozwoliła Han Ying, wygrywając z gwiazdą naszego zespołu 3:1.

Drugą bohaterką tarnobrzeskiego zespołu jest Li Qian, która do stołu podeszła w piątej, decydującej partii, po tym jak Elizabeta Samara przegrała po zaciętym meczu z Fu Ju 2:3. Przeciwniczką „Małej” była Jie Li, również defensorka, z którą Li Qian wspólnie występuje w deblu. Swoją dobrą koleżankę Mała pokonała 3:1, a końcówka trzeciego i cały czwarty set w tym meczu rozgrywany był „na czas”, czyli ta zawodniczka która serwowała, musiała skończyć max trzynastą piłkę. Jeśli tak by się nie stało i piłka zostałaby na stole, punkt otrzymałaby rywalka. Do takiej sytuacji jednak nie doszło, obie zawodniczki postawiły na szybki atak, w którym zdecydowanie lepsza okazała się Li Qian.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie za tydzień w Zagrzebiu.

KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG – DR. CASL ZAGRZEB 3:2

Rouchen Gu – Jie Li 3:0 (11:5, 11:8, 11:7)
Han Ying – Ni Xia Lian 1:3 (4:11, 4:11, 11:4, 6:11)
Elizabeta Samara – Yu Fu 2:3 (11:6, 11:7, 4:11, 4:11, 9:11)
Rouchen Gu – Ni Xia Lian 3:1 (15:13, 11:6, 8:11, 11:9)
Li Qian – Jie Li 3:1 (8:11, 13:11, 11:8, 11:4)