Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Kupując bilet w Noc Muzeów dorzucisz swoją cegiełkę do zakupu XVII-wiecznego szyszaka

Maj 15, 2019 5:30 PM

2 zł – tyle kosztować będzie bilet wstępu do Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega w sobotę 18 maja br, w dniu obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na zakup XVII-wiecznego szyszaka.

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w godzinach nocnych. Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w styczniu 1997 r w Berlinie, w Polsce zaś pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. Obecnie organizuje ją ponad 120 miast Europy.

Ideą tego wydarzenia jest nocne zwiedzanie, umożliwiane za darmo lub za symboliczną kwotę, np. w Muzeum Narodowym w Krakowie wynosi ona 1 zł. Po raz pierwszy opłatę wprowadza w tę noc Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Bilet wstępu kosztować będzie 2 zł, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup XVII-wiecznego szyszaka, który będzie można po raz pierwszy obejrzeć wraz z innymi nowo pozyskanymi eksponatami w tą wyjątkową noc.

- Będzie to miało podwójny wymiar symboliczny. Będziemy demonstrować ten szyszak, a każdy kto kupi bilet będzie mógł kiedyś powiedzieć patrząc na niego w gablocie „To jest między innymi mój dar dla muzeum” – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Tadeusz Zych, dyrektor muzeum.

8 Responses to Tarnobrzeg: Kupując bilet w Noc Muzeów dorzucisz swoją cegiełkę do zakupu XVII-wiecznego szyszaka

  1. Elza Odpowiedz

    15 maja 2019 at 19:32

    No i tyle w programie?! Zbiórka na szyszak? Żadnej wystawy, żadnego koncertu ?!Nawet „ducha”dla dzieci nie będzie ?! Czym dyrekcja chce zachęcić do zwiedzania? Swoją osobą i stała ekspozycją?! Słabo!!

  2. PTASZNIK Z Wielopola Odpowiedz

    15 maja 2019 at 20:10

    Noc muzeów polega na zwiedzaniu muzeów :P
    Wystawa stała + Świat Ajnów + Pan Tadeusz w ilustracji Józefa Wilkonia + Ex bibliotheca dzikoviensi + prezentacja zabytków pozyskanych do zbiorów muzeum. Odsyłacz: http://www.mhmt.pl

    kiełbasy, Zenka M, pseudo duchów, browara w krzakach nie odnalazłem w ofercie :P

    • Elza Odpowiedz

      15 maja 2019 at 20:41

      Nie oczekuję ani Zenka ani browara w krzakach. Ekspozycja stała to ekspozycja stała która znam i widziałam. Resztę również. Dlaczego co roku zamiast odwiedzić nasze muzeum korzystam z tego „święta” w Stalowej Woli lub Sandomierzu bo u nas nie ma nic zachecajacego do wyjścia z domu. Tak ciężko wymyślić coś atrakcyjnego a niedrogiego?!

      • mieszkaniec Odpowiedz

        16 maja 2019 at 13:44

        Popieram ten komentarz. Jakieś małe ale ciekawe wydarzenie kulturalne mogłoby towarzyszyć „nocy muzeów” w dzikowskim muzeum, może jakiś koncert kapeli folkowej :-) . Nie mówię, żeby od razu LaoChe, tak jak w stalowej ale cokolwiek…

  3. dla ludzi Odpowiedz

    15 maja 2019 at 20:21

    Sprofanować ten Dzień bardzo łatwo szyszakiem czy innym pomysłem ale konsekwencje tego zostaną .Przecież równie „świetnym” pomysłem byłaby ta opłata do zwykłych dni i argumentacja byłaby tak samo „przekonywująca” i uzasadniona.

  4. zwiedzający Odpowiedz

    15 maja 2019 at 22:53

    Za te wszystkie „cegiełki” „bilety wstępu” „wejściówki” sprzedane tam bez kasy fiskalnej można by całą chorągiew rycerską uzbroić a nie marny szyszak kupić.

  5. felek Odpowiedz

    17 maja 2019 at 12:04

    Dlaczego zlikwidowano kawiarnię na tyłach zamku? Czy czynsz z tytułu wynajmu, na szyszak by się nie przydał ?

  6. Obiektywny Odpowiedz

    17 maja 2019 at 16:58

    Może jak by gulasz myśliwski hrabiego serwowali to knajpa by się utrzymała.
    Nikt nic nie myśli jak przyciągać mieszkańców i turystów.Zero marketingu.