Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wyrok Sądu: Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb winny!

Maj 20, 2019 10:48 AM

Sąd wydał wyrok w sprawie oskarżonego o korupcję Grzegorza Kiełba uznając go winnym popełnionego czynu. Grzegorz Kiełb podtrzymuje, że jest niewinny. Wyrok nie jest prawomocny, po uzyskaniu jego uzasadnienia prawnicy byłego prezydenta Tarnobrzega będą składać apelacje.

„Sąd uznaje Grzegorza Kiełba za winnego zarzucanego mu czynu stanowiącego przestępstwo z artykułu 228 paragraf 1 Kodeksu Karnego i za to:

  • Po pierwsze : na podstawie artykułu 228 paragraf 1 KK skazuje Grzegorza Kiełba na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności
  • Po drugie: na podstawie artykułu 33 paragraf 1 i paragraf 3 KK wymierza Grzegorzowi Kiełbowi karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych, ustalając wysokość 1 stawki dziennej na kwotę 100 zł (15 tys. zł – przyp.red)
  • Po trzecie: Na podstawie artykułu 41 paragraf 1 KK i artykułu 43 paragraf 1 KK orzeka wobec Grzegorza Kiełba tytułem środka karnego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat
  • Po czwarte: na podstawie artykułu 63 paragraf 1 i paragraf 5 KK zalicza Grzegorzowi Kiełbowi na poczet orzeczenia kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 21 lutego 2018 roku godzina 11.44 do dnia 17 lipca 2018 roku godzina 16.55, przyjmując że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniu kary pozbawienia wolności
  • Po piąte: zasądza od Grzegorza Kiełba na rzecz skarbu państwa tytułem kosztów sądowych opłatę w wysokości 3 tysiące 300 zł oraz poniesione wydatki w sprawie w kwocie 190 zł”

Ze względu na utajnienie części dowodów w tej sprawie, uzasadnienie wyroku również było niejawne.

OGŁOSZENIE WYROKU W MATERIALE VIDEO

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Od początku postępowania prezydent Grzegorz Kiełb nie przyznaje się do winy, utrzymując że przyjęte pieniądze były pożyczką na cele zbliżającej się kampanii wyborczej. Od dnia aresztowania oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został uchylony podczas posiedzenia niejawnego Sądu, w dniu 17 lipca 2018 r.

Mowy końcowe w tej sprawie były utajnione. Według nieoficjalnych informacji prokurator w mowie końcowej zawnioskowała o 3 lata bezwzględnego więzienia, 10 lat zakazu sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej oraz 20 tysięcy złotych grzywny. Obrona wnioskowała zaś o uniewinnienie byłego prezydenta Tarnobrzega.

54 Responses to Wyrok Sądu: Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb winny!

  1. Tarnobrzeg Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:04

    Brawo brawo!Odpowiednie miejsce dla łapówkarza! zniszczył Tarnobrzeg, zniszczył ludzi! Jednak prawo istnieje!

    • As Odpowiedz

      20 maja 2019 at 11:09

      To co mamy myśleć o grabarzach typu mleczny janek maly fiat?

    • Tbg Odpowiedz

      20 maja 2019 at 12:20

      Trochę niski ten wyrok, powinien o wiele więcej dostać

  2. Niewinny Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:09

    APELACJA!

    • Rozsądek. Odpowiedz

      20 maja 2019 at 11:40

      Niezawisły sąd mają do dyspozycji materiał dowodowy stwierdził inaczej.

  3. Osiedlanin Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:11

    Tak więc #TangoDown
    Zapewne sporo osób odetchnęło z ulgą.

  4. TOM Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:13

    Szkoda chętnie bym na Grzegorza Kiełb głosował.

    • Paris Hilton Odpowiedz

      20 maja 2019 at 11:47

      zawsze możesz zagłosować na jego żonę Stefan

  5. Jack Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:16

    Powinien odwołać się od wyroku. 6 lat nie maże pełnić funkcji radnego i Prezydenta Miasta tragedia głosowałem na niego i będę głosował.

  6. Zygfryd Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:18

    Tak tak trzeba odwołać, apelować żeby jeszcze dodać parę miesięcy, latek

  7. Iustus Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:27

    No i bardzo dobrze! Nareszcie sprawiedliwości stało się zadość. Jak to mówią: „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”. Przez te 11 miesięcy odsiadki, które mu pozostały po odliczeniu 5 miesięcy już odsiedzianych, będzie miał czas na przemyślenia swoich licznych niegodziwości.

  8. Wit3 Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:28

    Ku..a To Rada Rady Miasta Tarnobrzega głosowała w sprawie planów zagospodarowania Kiełba nawet nie było na sesji bo już był w areszcie. Co za ludzie co za kraj to wszystko toczy rak.

  9. Prawy i Sprawiedliwy Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:29

    WOLNE SĄDY!!!

  10. tomi Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:31

    troche szok, wyrok niewspółmierny do winy jesli jakakolwiek była a w stosunku do licznych zdarzen typu morderstwa , napady , korupcja na wiele milionów czy pedofilia , ktore nie sa karane lub karane symbolicznie w zawiasach , ten wyrok jest zupełnie nieproporcjonalnie nieprzyzwoity , powinien sie odwoływać ; a do DK i KK pytanie czy było warto ?? młyny boże mielą powoli

    • Iustus Odpowiedz

      20 maja 2019 at 11:47

      Ano właśnie, jak powiedziałeś „młyny Boże mielą powoli” ale sprawiedliwie i dlatego przestępcę dosięgła wreszcie zasłużona kara. A co do K.K. to nie stawiaj go w jednym szeregu z D.K. bo to tak jak byś kwietnik koło szamba postawił. No i przestań wreszcie uparcie trykać niczym baran rogami w drzwi stodoły i dalej siać tępą kiełbową propagandę, która nie ma nic wspólnego z prawdą. Skończył się sens opowiadania bajeczek o biednym, niewinnym Grzesiu, którego źli ludzie skrzywdzili. Klamka zapadła. WINIEN – KARA. Ten pan jest już skończony w tym mieście, mimo jego licznych wazeliniarzy, którzy próbowali odwracać kota ogonem.

  11. Iustus Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:33

    A co do apelacji, to niech Grzesio kłamczuszek na to nie liczy nawet w najśmielszych snach. Sąd apelacyjny w Rzeszowie utrzyma na sto procent wyrok w mocy. Niech się poza tym cieszy, że nie dołożyli mu za inne liczne występki.

    • PALIKOT Odpowiedz

      20 maja 2019 at 16:49

      ja bym nieapelował bo mogą dołozyć,wiem co mowię,moze być 5 latek,3 latka to loteria jak lotek,ja bym brał co dają!

  12. ulala Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:43

    Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu A nie w Rzeszowie

  13. BOB Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:44

    Wyeliminować człowieka bez układów.Grzesiek nie daj im tej satysfakcji,trzymaj się.

    • oko Odpowiedz

      20 maja 2019 at 12:13

      Sam potwierdzasz układ z nim. (stołki + wysokie pensje). Ilu was takich?

      • BOB Odpowiedz

        20 maja 2019 at 12:23

        Potwierdzam,że był spoza układów,co widac teraz.-Powracają odkurzone platformiane gęby.Nawet Kiełba nie znam,do pracy dojeżdzam do Mielca,tylko szkoda człowieka.

  14. Jan Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:45

    A mógł zapisać się do PO.

    • wola Odpowiedz

      20 maja 2019 at 12:39

      mógł nie brać „pożyczki”w biurze, mógł być mądrym, mógł pożyczyć w banku,mógł z D.K nie robić interesów itd .Teraz będzie musiał……

  15. pisoludek Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:54

    mógł być z pisem a tak pis go wykończył rękami platformianego kołka.
    paradne jaką elitę mieliśmy od lat w Tarnobrzegu… mleczni,mastalerzowe,kiełbiki.wszystkie warte siebie.

    • tak Odpowiedz

      20 maja 2019 at 12:18

      Sam się wykończył – biorąc łapówkę ,kasę takw biurze prezydenta miasta.

  16. Iustus Odpowiedz

    20 maja 2019 at 11:55

    Radzę wyrażać się bardziej cenzuralnie i nie obrażać sędziego bo jest to zachowanie karalne. Nie jest też problemem w razie potrzeby zlokalizowanie twojego adresu IP.

    • Pracownik Odpowiedz

      20 maja 2019 at 13:10

      Może pomyliłem imiona? Może chodziło mi o prokuratura? Zapomniałem, nie pamiętam, jak na komisjach śledczych

    • Ja Odpowiedz

      20 maja 2019 at 14:31

      Dzwoń na policje

    • Ja Odpowiedz

      20 maja 2019 at 16:06

      Nie strasz bo się zesrasz

  17. Boss Odpowiedz

    20 maja 2019 at 12:00

    Koniecznie apelacja. Powinien dostać 5 lat, za te wszystkie sprawy które nawywijał. Niszczył ludzi karma powraca.

  18. Tbg Odpowiedz

    20 maja 2019 at 12:16

    Super, w końcu ta farsa się skończy

  19. tbg Odpowiedz

    20 maja 2019 at 12:19

    To się dopiero zacznie farsa

  20. tomi Odpowiedz

    20 maja 2019 at 12:23

    rządy POPISU , całkowita degrengolada etyczna , kościół milczy bo liczy dutki no i boi sie pedofilii i pederastii szczegolnie we własnych szeregach , sojusz ołtarza z tronem trwa w najlepsze ,

    • mito Odpowiedz

      20 maja 2019 at 12:32

      masz wyrzuty sumienia? — pierwszy jest żal a nie szukanie współwinnych

  21. As Odpowiedz

    20 maja 2019 at 12:42

    Wygląda na to ,że jednak wziął. Skoro tak , to sam sobie jest winien. Był chyba za pewny siebie i to go zgubiło.

  22. Pawel Odpowiedz

    20 maja 2019 at 13:14

    I bardzo dobrze. Sprawiedliwości stało sie za dość, mam nadzieje, że nie uda mu sie wymigać od odsiadki i dostanie zasłużoną karę za swoje postępowanie.

  23. Kondzion Odpowiedz

    20 maja 2019 at 13:27

    APELACJA! NIEWINNY! WOLNE SĄDY! szambonurek DK art 233kk

  24. obywatel Odpowiedz

    20 maja 2019 at 13:40

    Chyba będzie musiał dorobić teraz w TSM – tam jest odpowiednie miejsce jak zawsze. HA – zapłacą członkowie spółdzielni.

  25. Bartosz dziekuje Odpowiedz

    20 maja 2019 at 14:16

    Szkoda człowieka..kolek jeden wielki manipulant..służby za drzwiami ustawka jak się patrzy..w taki sposób z takimi narzędziami możemy każdemu podrzucić pieniądze i wsadzić go do pudła co za kraj..a kolek co? Wielki bohater teraz czy też bd miał problemy skoro wręczył łapówkę….pojebany narod

    • jest Odpowiedz

      20 maja 2019 at 14:51

      naród? nie jeden zacofanieć co hańbi Bartoszaa ,drugi co zhańbił miasto

    • L74 Odpowiedz

      20 maja 2019 at 14:57

      Podrzucić pieniądze i wsadzić go do pudła? Przecież sam się przyznał że wziął, nawet sobie podzielił na części. Jakby był taki uczciwy to wywaliłby D.K. z gabinetu z tymi pieniędzmi i zadzwonił na policję że próbowano go przekupić i wręczyć łapówkę. Ale nie wyszło bo D.K. był cwańszy do G.K. Upsss

  26. zed Odpowiedz

    20 maja 2019 at 14:22

    Ciekawe czy te ponad tysiąc osób, które na niego oddały głos dalej uważają go za swojego radnego?

  27. Janusz Odpowiedz

    20 maja 2019 at 15:30

    Łapówkarz dostał tyle co dostają „kolarze” Zaliczą mu tymczasowy i posiedzi z pół roku.

  28. Zosia Odpowiedz

    20 maja 2019 at 16:30

    Czy na bezwzględną karę czy w zawiasach

  29. a moglibyscie Odpowiedz

    20 maja 2019 at 16:32

    https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=21811 a tymczasem w prawdziwym miescie prawdziwqi gospodarze działają dla miasta i wojewodztwa nie to co nasze tarnobrzeskie

  30. kamil Odpowiedz

    20 maja 2019 at 16:41

    Dobre wideo :D przez ponad 30 min nic sie nie dzieje

  31. adwokat Odpowiedz

    20 maja 2019 at 16:50

    Czy G Kiełb zgadza się z wyrokiem? i czy będzie odwołanie od wyroku APELACJA? Ile dostanie jak da w ryj kołkowi? bo jak 7 dni to warto!

    • ławnik Odpowiedz

      20 maja 2019 at 17:08

      jesteś dezerterem cywilizacji – to nie dyskutuj o sądzie , może sąd kiedyś do cywilizacji cię przywróci

  32. Dżungla Odpowiedz

    20 maja 2019 at 17:09

    Widzicie ludzie jaka jest rola adwokata?
    Ciekawe ile były prezydent Tbga wydał na te dwie adwokaciny… Które cytowały jakieś paragrafy, udzielały wywiadów, robiły mądre miny, a na koniec wlk. G.

  33. owen Odpowiedz

    20 maja 2019 at 17:59

    Rzeczywiście dzisiejszy wyrok przywraca wiarę w sprawiedliwość! Ja też proponuję panu ex zeby się odwołał koniecznie żeby sąd apelacyjny mu dołożył przynajmniej drugie tyle. Sam sie przyznał, ze wiziął te pieniądze a że traktował je jako pozyczkę to tłumaczenie małego Gzesia w piaskownicy po zapier…..niu „Jasiowi” łopatki i wiadereczka – JA TYLKO POŻYCZYŁEM!
    Myślę, że wiele osób skrzywdzonych przez „człowieka Roku – sms – ileś tam” odetchnęło z ulgą bo o ile za wyrządzone ludziom krzywdy nie został ukarany
    to przynajmniej za łapówkę mu się dostało. Szkoda tylko, ze jego „mózg” o imieniu Jolanta nie poniesie żadnej odpowiedzialności za to co wyczyniała. Wyborcom Kiełba gratuluję.Póki co skazany nieprawomocnym wyrokiem nadal zasiada w Radzie Miasta. I jedyne co mnie zdumiewa to fakt, że sąd wydał Kiełbowi zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w samorzadzie ZA PRZYJĘCIE ŁAPÓWKI a nie wydał zakazu sprawowania funkcji publicznej czyli mandatu ZAUFANIA SPOŁECZNEGO!

    • miasto Odpowiedz

      20 maja 2019 at 18:04

      .Twój cytat; „I jedyne co mnie zdumiewa to fakt”;….—-

    • miszmat Odpowiedz

      20 maja 2019 at 18:11

      .Twój cytat; „I jedyne co mnie zdumiewa to fakt”;….—-Zdumiewa? czy dla twojego intelektu te pojęcia są za trudne!

      • owen Odpowiedz

        20 maja 2019 at 22:25

        Poczytaj szerzej, nie tylko wpisy na portalu, to może twój intelekt sie troche wzbogaci, kultury raczej już nie nauczy. Na kolejne zaczepki nie zamierzam reagować.

  34. Ola Odpowiedz

    21 maja 2019 at 08:54

    A co z TBS-em? i innymi spółkami miejskimi?