Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Z powodu zagrożenia powodziowego Dni Tarnobrzega odbędą się w innym terminie!

Maj 23, 2019 11:40 AM

- Mając na uwadze względy bezpieczeństwa uczestników Dni Tarnobrzega 2019, a także konieczność zabezpieczenia służb mundurowych w razie alarmów powodziowych, tegoroczne Dni Tarnobrzega odbędą się w innym terminie – informuje rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis.

Odwołane zostaje również piątkowe spotkanie z Piotrem Metzem.

Konferencja w tej sprawie odbędzie się jutro, o godzinie 12. Już teraz zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia.

27 Responses to Z powodu zagrożenia powodziowego Dni Tarnobrzega odbędą się w innym terminie!

  1. LOLO Odpowiedz

    23 maja 2019 at 11:52

    W Baranowie Sand. także już nie będzie Dni Baranowa. Panujący nam Mazurek stwierdził że wystarczy dla gawiedzi festiwal Dziecko w folklorze.

    • łąka Odpowiedz

      23 maja 2019 at 12:03

      co mnie interesuje Baranów – nie dorabiaj sobie informatora gminnego w mieście w randze Powiatu.

      • LOLO Odpowiedz

        23 maja 2019 at 13:12

        nie interesuje cię bo jesteś baran

  2. Marzena Odpowiedz

    23 maja 2019 at 11:59

    to hotel nie zarobi

  3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    23 maja 2019 at 12:08

    Można przy okazji zapytać Pana Prezydenta (bądź jego rzecznika) o inne kwestie:
    1. Czy wiadomo jakie jest oficjalne uzasadnienie przesunięcia dofinansowania remontu ul. Mickiewicza na ostatnie miejsce listy rezerwowej (co w praktyce oznacza brak remontu tej ulicy)?
    2. Kiedy zostanie udostępniony w BIP (do wglądu przez wszystkich mieszkańców) projekt Raportu o stanie miasta? Chodzi mi tu o upublicznienie tego dokumentu przed sesją Rady Miasta w tej sprawie, a nie dopiero post factum, gdy uchwała będzie przegłosowana.
    3. Jaki jest oficjalny komentarz Prezydenta w sprawie decyzji SKO o wstrzymaniu decyzji o wycince drzew na Cmentarzu Parafialnym oo. Dominikanów.
    4. Dlaczego do tej pory nie ruszył remont parkingu na Cmentarzu w Sobowie, który (z tego co się orientuję) był jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego.
    5. Czy miasto podejmuje jakiekolwiek działania w sprawie przejęcia dworca PKP (bądź jego remontu przez PKP w ramach programów krajowych)? Czy nikomu z władz miasta nie jest wstyd jak wygląda nasz dworzec?
    6. Jakie inwestycje w tym roku są planowane nad Jeziorem Tarnobrzeskim?
    7. Jakie działania podejmuje Pan Prezydent by przyciągnąć inwestorów do Tarnobrzega? Czy w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Machowie rozpoczęły w tym roku działalność jakieś podmioty?
    8. Jak długo będą jeszcze w Tarnobrzegu jeździły stare i stwarzające niebezpieczeństwo na drodze autobusy, a miasto będzie korzystało z usług prywatnego przewoźnika? Co Pan Prezydent robi by powołać do życia miejską spółkę komunikacyjną i starać się o dofinansowanie unijne na nowe autobusy?

    • zed Odpowiedz

      23 maja 2019 at 12:33

      Myślę, że jakby ktoś spytał to pewnie by takie odpowiedzi usłyszał:
      1. Obwodnica Stalowej Woli.
      2. Nie będzie wcześniejszego udostępnienia raportu.
      3. Wycinali ojcowie a nie my.
      4. Są ważniejsze inwestycje.
      5. Miasto kupiło dwie puszki farby w promocji. Czekają na kolejny rabat.
      6. Przywieziono piasek.
      7. Działania są.
      8. Autobusy są.

    • Gość Odpowiedz

      23 maja 2019 at 14:46

      Cenię Pana komentarze, ale na litość boską proszę skończyć z tym populizmem. Wiadomo,że na zdecydowaną większość brakuje po prostu pieniędzy w tak zadłużonym mieście jak nasze.

      • obserwator II Odpowiedz

        23 maja 2019 at 14:54

        O widzę ,ze urzędnicy dostali polecenie neutralizować wszystkie problemy brakiem środków. A kto obiecywał ,ze będzie zdobywał środki.? Kto naiwnie w tym celu zawarł pakt z Kalinką? . .No kto ?. Krasnoludki.

        • Gość Odpowiedz

          23 maja 2019 at 14:59

          Może to pytanie bardziej do mlecznego janka i malego fiata?

          • Sylwester

            23 maja 2019 at 15:27

            Kto to jest mały fiat ?

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        23 maja 2019 at 18:07

        Panie Darku,
        Pan nie rozumie. Nie pieniądze są problemem, a brak wizji. Na wszystko są fundusze, programy krajowe – trzeba tylko mieć kompetencje, której Panu brakuje.
        I to nie jest populizm, a realna strategia. Kieruje Pan miastem ponad pół roku, czemu nie zostały jeszcze wyemitowane obligacje przychodowe? Inwestycje dla miasta robiłby wtedy sektor prywatny bez konieczności zadłużania miasta.
        Ja też zaapeluję – skończmy z tą bylejakością! Nie da się patrzeć na Pana zarządzanie tym miastem. Jeśli brak pieniędzy ma być Pana głównym argumentem na wszystko, to proszę honorowo odejść, bo po to Pan został prezydentem, żeby kombinować i ściągać dla miasta środki zewnętrzne. Jeśli Pan tego nie potrafi to proszę dać szansę innym.
        Dobrze Pan wie, że gdyby wybory odbyły się teraz, to wygrałby (przy tych samych kandydatach) Pan Witold Zych. Mieszkańcy już widzą, że to był błąd, a jeśli Pana polityka się nie zmieni, to się proszę nie zdziwić, gdy trafi do Pana pismo w sprawie odwołania Pana w drodze referendum.
        A jeśli Pan dalej uważa, że wszystko jest ok, to proszę wytłumaczyć – co się w tym momencie dzieje z autobusem komunikacji miejskiej na ulicy Wyspiańskiego? To jest ta komunikacja miejska z autobusami z poprzedniej epoki? A wystarczyłoby powołać spółkę MPK…

        • Ola Odpowiedz

          23 maja 2019 at 19:11

          Brawo!

        • Gość Odpowiedz

          23 maja 2019 at 20:41

          Nie mam na imię Darek. Czy pań Zych zapomniał już jakie miejsce zajął w ostatnich wyborach prezydenckich? Jeśli się nie mylę ostatnie z kandydatów ubiegających się o ten fotel. Pisze Pan ogólnie o obligacjach przychodowych. Problem w tym ,żeby znaleść osoby chętne w zainwestowanie w dany projekt. Raczej każdy przedsiębiorca kieruje się maksymalnym zyskiem przy minimalnym ryzyku.W tej chwili nie widzę w mieście takich projektów. W wody siarczkowe nikt nie zainwestuje. Kto podpisał umowę na obsługę komunikacji miejskiej? Takie mamy możliwości Finansowe jakie autobusy. Na lepsze nas nie stać.

        • ciekawy Odpowiedz

          24 maja 2019 at 10:41

          A co się dzieje z tym autobusem, stoi czy leży?

        • Kk Odpowiedz

          24 maja 2019 at 11:02

          Trzeba zadzwonić do ich dyspozytopra to dowiesz się ze szczegółami jak ci się nie znudzi bo usłyszysz co drugie słowo ty,ty,ty

  4. edi Odpowiedz

    23 maja 2019 at 12:40

    no to teraz w nowym terminie zagraja takie gwiazdy jak:
    Hela i spółka
    pląsy i dąsy
    poparzeni laserem 8
    Marian Nowak Band
    i gwiazda wieczoru DJ Laska syn Marioli i Staska

  5. Jola Odpowiedz

    23 maja 2019 at 13:13

    Nawet pogoda nie sprzyja nowej władzy, ani za Kiełba, za Kalinki, za Mastalerza, chyba nawet za Dziubińskiego dni nie odwoływano. Przypadek?

    • a jednak Odpowiedz

      23 maja 2019 at 13:25

      Otóż za prezydentury p. Dziubińskiego (bodaj 2010 rok) sytuacja była podobna i Dni Tarnobrzega zostały przeniesione na wrzesień. Według mnie decyzja prezydenta Bożka jest racjonalna i słuszna. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

  6. John Odpowiedz

    23 maja 2019 at 13:51

    Teraz platne parkingi zrekompensuja straty i koszty poniesione przez brak dni tarnobrzega

  7. mlodyglupi Odpowiedz

    23 maja 2019 at 14:09

    skejtparkiem by się zajęli, a nie marnowanie pieniędzy na jezioro.
    Jak chcą to niech przeniosą skatepark nad jezioro, a nie powoli rozbierają obiekt. zabranie 1/3 części skateparku uniemożliwia rozpędzenie się na przeszkody – brawo!.

  8. mieszkaniec TBS Odpowiedz

    23 maja 2019 at 14:56

    Kiedy decyzja w sprawie upadłości bo mi się leje na łeb.

  9. A po nas i potop Odpowiedz

    23 maja 2019 at 16:39

    Ale nam się mąż stanu trafił. Brawdziwy bohater to ty?

  10. Bartosz dziekuje Odpowiedz

    23 maja 2019 at 18:42

    Radość mnie ogarnia ;) ciekawe ile hajsu już wydali na dni tbg i gówno z tego ;) poza tym co ma zagrożenie do dni tbg nad jeziorem? Mamy umocnione wały i aluminiowe płoty ;) powinno być bezpieczne hm?

  11. Ola Odpowiedz

    24 maja 2019 at 13:11

    Szkoda że odwołane…

    • fakt Odpowiedz