Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Co z Dniami Tarnobrzega 2019?

Maj 24, 2019 2:34 PM

Jak już wczoraj informowaliśmy, Dni Tarnobrzega które miały się odbyć w nadchodzący weekend, zostały przełożone na inny termin. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim miały zagrać zespoły lokalne oraz gwiazdy czyli Bajm, Łzy, Sidney Polack oraz InoRos&Liber. Święto miasta zostało odwołane decyzją prezydenta D. Bożka, z uwagi na sytuację powodziową i zbliżającą się falą kulminacyjną.

Jak poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Markut, dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury, nowy termin ustalany jest z wykonawcami zaproszonymi na tegoroczne Dni Tarnobrzega.

- Rozpoczęliśmy rozmowy z zespołami i podmiotami. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i zrozumieniem. Musimy ustalić wspólny termin który będzie satysfakcjonował zarówno zespoły jak i inne podmioty zaangażowane w ramach tegorocznego święta miasta – wyjaśniał dyrektor.

Z kolei prezydent poinformował, że zmiana terminu organizacji Dni Tarnobrzega nie wiąże się z żadnymi rekompensatami finansowymi dla zaproszonych zespołów.

- Moja decyzja wiąże się przede wszystkim z odpowiedzialnością i troską o bezpieczeństwo mieszkańców (…) Uważam, że życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze (…) Zespoły nie oczekują żadnych rekompensat finansowych w związku z przeniesieniem tego terminu. Jedyne koszty które może będą miały miejsce są związane z przywiezieniem i odwiezieniem szkieletu sceny, bo to miało miejsce wczoraj wcześnie rano. Można powiedzieć, że to są żadne koszty, ale gdyby one były nieporównywalnie większe, to taką decyzję podjąłbym raz jeszcze – tłumaczył prezydent.

D. Bożek przyznał również, że po intensywnych opadach deszczu tereny nad jeziorem po prostu nie nadają się na zorganizowanie imprezy, ze względu na występujące tam błoto i podtopienia.

- Przeniesienie imprezy w okolice Zwierzyńca również nie wchodzi w grę, czy przeniesienie na Plac Bartosza Głowackiego, bo takie rozwiązania również mi sugerowano – tłumaczył prezydent.

- Rozważamy propozycję daty zmiany święta Tarnobrzega, być może warto by samo święto odbywało się później, być może w czerwcu – dodał.

7 Responses to Co z Dniami Tarnobrzega 2019?

 1. bania_u_cygana Odpowiedz

  24 maja 2019 at 14:39

  Kiedyś pod lasem zwierzynieckim była duża impreza jednego z browarów.

 2. Ola Odpowiedz

  24 maja 2019 at 14:39

  Gorzej jak managerowie zespołów zobaczą, że nie ma stanu przeciwpowodziowego w Tarnobrzegu.

  • olek Odpowiedz

   24 maja 2019 at 21:30

   Przecież już jest ogłoszony, a za chwile będzie ogłoszony zapewne alarm powodziowy. Pomyśl troche !

 3. Kaja Odpowiedz

  24 maja 2019 at 14:40

  Być może, być może……

 4. tratata Odpowiedz

  24 maja 2019 at 15:31

  A czemu nie zrobic Dni Miasta na stadionie Siarki?No czemu?Przeciez to cos tylko do tego teraz powinno sluzyc

  • lalala Odpowiedz

   24 maja 2019 at 22:30

   powiedział kibol od imprez na siłe

 5. Marek Odpowiedz

  15 czerwca 2019 at 10:28

  Dni przelozone na 19-20 lipca!!! Dlaczego?? Nikt nie popatrzyl w kalendarz?? Piątek-sobota???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>