Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Napisz pytanie, my je zadamy. W poniedziałek konferencja dotycząca stref płatnego parkowania w Tarnobrzegu

Maj 24, 2019 11:50 AM

Informacja którą podaliśmy na portalu dotycząca zamiaru wprowadzenia w Tarnobrzegu stref płatnego parkowania wywołała u Państwa duże zainteresowanie, pojawiły się również wątpliwości – szczegóły tutaj

Na poniedziałek 27 maja br., prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zwołał konferencję dotyczącą wprowadzenia stref płatnego parkowania. Proponujemy Państwu, abyście za naszym pośrednictwem zadali prezydentowi pytania w tej kwestii, które my z kolei zadamy w trakcie konferencji.

Pytania możecie Państwo zadawać bezpośrednio pod niniejszą informacją w komentarzu lub przesyłając je na adres: redakcja@nadwisla24.pl.

Konferencja rozpocznie się o godz.11, już dziś zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia.

19 Responses to Napisz pytanie, my je zadamy. W poniedziałek konferencja dotycząca stref płatnego parkowania w Tarnobrzegu

  1. . Odpowiedz

    24 maja 2019 at 11:55

    Kiedy realizacją projektów osiedlowych z budżetu obywatelskiego i na jakim etapie są poszczególne inwestycje

  2. miasto Odpowiedz

    24 maja 2019 at 11:57

    Czy na otwarciu parkingu będzie pan prezydent z tortem?

  3. Tomek Odpowiedz

    24 maja 2019 at 11:59

    Dlaczego pod parkiem powstaje plac zabaw zamiast niezbędnego tam parkingu?

  4. maniek Odpowiedz

    24 maja 2019 at 12:28

    Mam pytanie do pana prezydenta:

    Czy prawdą jest, że macie pomysły i toczycie rozmowy?

  5. yyy Odpowiedz

    24 maja 2019 at 12:37

    Czy uważa Pan Prezydent, że stawianie parkometrów przy przedszkolach, czyli w takim miejscu gdzie trzeba się zatrzymać DWA razy dziennie na 5 min. CODZIENNIE jest w porządku? (przedszkole 3 i 13)
    Jak Pan Prezydenta będzie dojeżdżał do pracy, piechotką, rowerem MKS-em, autem? i czy nadal będzie parkował (jak kiedyś sam powiedział) na LO Kopernik?

  6. yyy Odpowiedz

    24 maja 2019 at 12:55

    czy w razie pojawienia stref płatnych, pojawią się dodatkowe kursy MKS, zostanie wymieniony tabor? czy zamontowane zostaną dodatkowe stojaki na rowery? Czy powstaną nowe ścieżki rowerowe? Ile będzie, kosztować postawienie i utrzymanie? Jakie zyski zakładają? Czy będzie specjalny patrol straży miejskiej do sprawdzania bilecików? Czy będzie można płacić kartą?

    NIE DLA PARKOMETRÓW, przynajmniej w takiej skali

  7. Gość Odpowiedz

    24 maja 2019 at 13:40

    Czy jeśli wykupię kartę abonamentową dla mieszkańca to będę miała gwarancję stałego miejsca parkingowego na ulicy na której mieszkam, czy mimo to będę musiała jeździć i szukać miejsc parkingowych na innych ulicach???

  8. Marek Odpowiedz

    24 maja 2019 at 14:08

    Pytanie:
    Dlaczego nie jest wprowadzone ograniczenie czasowe na parkowanie w godzinach szczytu.
    Dzięki temu można wyeliminować „wieczyste” reklamy na kółkach zajmujące cenne miejsca parkingowe (przykład Żuka przy ulicy Mickiewicza).
    https://www.google.com/maps/@50.5720688,21.6711975,3a,75y,60.23h,77.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1swvuRhDRe8bJTR1H65Gd5Dg!2e0!7i13312!8i6656

    W innych miastach funkcjonuje np ograniczenie do 30 minut.

  9. jugon Odpowiedz

    24 maja 2019 at 14:16

    Zrezygnuj z pełnienia funkcji prezydenta bp wydaje mi się że cię to przerosło i sobie nie radzisz. Drugi raz już napewno byś już nie startował a Pluta cie nie potrzebnie namówił bo sam chciał ciepła posadkę czyż nie ?

  10. Qwerty Odpowiedz

    24 maja 2019 at 15:09

    Ile będzie kosztowało zainstalowanie i nadzór konserwatorski parkomatów, a jakie bedą zyski, bo przy takim natężeniu ruchu jak w Tarnobrzegu to raczej będą tylko koszty. Kto i jak to wyliczył?
    Czy robienie z mieściny jaką jest Tarnobrzeg metropolii z parkomatami to leczenie przez urzędników i radnych kompleksów?
    Kto zagwarantuje mi jako mieszkańcowi miejsce pod blokiem o dowolnej porze dnia? Czy bedę musiała podjechać kilka ulic dalej na parking płatny?
    Czy nie jest podłością ustawianie parkomatów pod przychodniami, gdzie chorzy muszą czasem podjechać samochodem. Nie dość, że cierpiący to jeszcze zabulą, bo będą czekać w kolejce do lekarza kilka godzin.
    Cały pomysł jest ciężko chory, a ta pseudo konferencja to lakierowanie g…, bo decyzja już zapadła z radni mają ją tylko klepnąć.

  11. Dociekliwy Odpowiedz

    24 maja 2019 at 15:35

    Czy w związku z tym że będzie płatne parkowanie w centrum, władze miasta zadbają o bezpłatne parkingi na obrzeżach centrum i usprawnią komunikacje miejską w taki sposób jak się to robi w większych miastach? Czy też złotym środkiem na całe zło ma być jedynie ustawienie parkometrów? Dlaczego władze miasta na samym początku zajmują się takimi problemami jak parkowanie w centrum, zamiast zająć się problem ubytu liczby mieszkańców i sposobami polepszenia perspektyw w mieście tak aby tych mieszkańców zatrzymać?

  12. Kutombo Odpowiedz

    24 maja 2019 at 15:49

    Ja chciałem zapytać:Kiedy władze miasta Tarnobrzeg zmądrzeją?

  13. Pytanie do Prezydenta Odpowiedz

    24 maja 2019 at 16:34

    Czy urzędnicy będą płacić jak zapanuje w strefie parkowania.Jezeli to to czy pełna stawkę czy też jakieś ulgi.

  14. Helka Odpowiedz

    24 maja 2019 at 16:40

    Pytanie
    Czy radni będą płacić .

  15. mieszaniec Odpowiedz

    25 maja 2019 at 03:07

    1. Jaki jest cel wprowadzania płatnych parkingów?Urząd miasta planuje w ten sposób zyskać dodatkowe wpływy do budżetu czy może jest jakiś inny cel?
    2. Jaki jest koszt realizacji całej inwestycji oraz następnie funkcjonowania? Jakie spodziewane są wpływy do budżetu miasta lub strata z tytułu funkcjonowania systemu?
    3. Jaka jest opinia przedsiębiorców prowadzących swoje firmy w obrębie planowanych stref? Czy dodatkowe dość duże obciążenie ich samych, pracowników, dostawców i ich klientów w zamian za łatwiejsze parkowanie uważają za słusze i to zwiększy ich dochód czy raczej stracą, bo klient pojedzie gdzieś indziej za darmo, a sami będą musieli zapłacić nie małą kwotę dodatkowo rocznie.
    4.Czy w przed szkołami, przedszkolem itp. planuje się wprowadzić strefy typu „kiss&ride” pozwalające wysadzić bezpiecznie dziecko jednocześnie nie lecąc do parkomatu?
    5. Czy UM planuje wprowadzić zniżki lub zwolnienia z opłat za parkowanie dla pracowników UM , Prezydenta, zastępcy, naczelników czy Radnych? Czy dalej będą wystawiane „przepustki” niektórym urzędnikom pozwalajające na łamanie zakazów zatrzymywania lub przuszłościowo nie ponoszenia opłat w strefie parkowania?
    6. W jaki sposób będzie przydzielany karnet ulgowy dla mieszkańców? Czy należy być zameldowanym pod danym adresem czy należy rzeczywiście mieszkać bez względu na meldunek? Czy karnet będzie dotyczył możliwości parkowania w całej strefie czy tylko na danym parkingu? Czy ilość karnetów będzie ograniczona w jakiś sposób?
    7. Czy parking za Urzędem Miasta przy ulicy Mickiewicza również zostanie objęty strefą? Jest to parking który powinien służyć interesantom UM jednak zazwyczaj jest zastawiony na wiele godzin więc parkowanie tam nie jest możliwe. Dodatkowo zazwyczaj dochodzi tam do zastawiania i naruszania innych przepisów dotyczących parkowania. Swoją drogą niezły paradoks, że na parkingu przy Straży Miejskiej jest chyba największy „burdel” z parkowaniem w mieście.
    8. Tarnobrzeg nie jest miastem ani turystycznym, ani takim do którego przyjeżdża się na zakupy, do pracy lub do urzędu. Z tego względu nowa opłata w sumie dotknie tylko mieszkańców Tarnobrzega. Tarnobrzeg większość opłat zależnych od UM ma „z górnej półki” mimo iż w zamian niewiele oferuje. Czy Pan Prezydent uważa, że w takiej sytuacji nakładanie kolejnego podatku na mieszkańców jest słuszne?
    9. Pan Prezydent z Radą Miasta uznał, że w sumie rezygnujemy ze wszystkich inwestycji infrastrukturalnych i całą kwotę na inwestycję przeznaczamy na spłatę i rozwój oświaty, a więcej nic nie zostaje. Czy w takiej sytuacji kiedy skarbiec miasta jest pusty nie rozsądniejszym byłoby nie małą kwotę potrzebną na zbudowanie systemu parkowania wydać na coś co przyczyni się do rozwoju miasta i zarobi na siebie w bardziej „uczciwy” sposób?

    • Gość Odpowiedz

      25 maja 2019 at 11:07

      Widać ,że pisze to osoba rzadko opuszczająca to miasto. Tymczasem od lat staje się to już standardem. Problemem może być stworzenie alternatywy darmowych parkingów w pobliżu.T

    • Małgorzata Odpowiedz

      25 maja 2019 at 21:20

      Całkowicie się zgadzam z każdym punktem.
      Zdecydowanie jestem przeciwko płatnym parkingom w tym mieście.
      Nie zapominajmy, że Tarnobrzeg nie jest miastem turystycznym, mieszkańcy niestety znowu za wszystko zapłacą !!!

    • Qwerty Odpowiedz

      26 maja 2019 at 06:30

      Idealna analiza problemu. Brawo.

  16. ogrodnik Odpowiedz

    27 maja 2019 at 10:22

    Mam jeszcze kilka istotnych pytań:

    Czy parkomaty będą wydawać resztę?

    Jakie koszty poniesie miasto?

    Kto będzie prowadził windykację kar za mandaty od nieopłacenia parkowania?

    Czy w związku z parkomatami miasto planuje zatrudnić dodatkowych strażników?