Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Skuteczny sposób na usprawnienie systemu rejestracji pacjentów w przychodni

Czerwiec 11, 2019 8:01 PM

Nie od dziś wiadomo, że zapisanie się do lekarza wiąże się zazwyczaj z długim oczekiwaniem w kolejce. Problem zaczyna się już przy samym okienku i umawianiu terminu wizyty. Jest to niezwykle frapujące i negatywnie wpływa na nastrój pacjentów. Zazwyczaj w celu zapisania się do lekarza, trzeba pojawić się w przychodni nawet kilka godzin wcześniej, by zapisać się na listę. Okazuje się, że można tego uniknąć, a szansą na usprawnienie systemu rejestracji są programy IT.

Rejestracja pacjentów online

Nikogo chyba nie zdziwi, że szansa na usprawnienie systemów rejestracji są programy IT. Dają one możliwość prostego i szybkiego zapisu na wizytę, bez konieczności czekania w kolejce. Przykładowo, program mMedica, pozwala pacjentom wybierać termin i godzinę wizyty przez Internet. Poza tym, informuje on na bieżąco o nadchodzącym spotkaniu. Dzięki internetowym zapisom można zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Poza tym, warto zwrócić uwagę, że tego rodzaju program IT usprawnia także pracę samego personelu. Pracownicy mogą łatwo wygenerować dokumenty, recepty czy skierowania. Dodatkowo, istnieje także możliwość rozliczania się z NFZ. Przychodnie korzystające z systemów IT wysyłają również internetowe zwolnienia L4 do pracodawców.

Rozpoczęcie pracy z programem

Program do rejestracji pacjentów w przychodni nie jest skomplikowany. Można go znaleźć na: http://e-rejestracja24.com.pl/. Interface takich systemów jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Poza tym, wystarczy zainstalować program w placówce i można rozpocząć korzystanie z systemu. Ogromną zaletą systemów online jest to, że oddziały będące częścią tej samej sieci przychodni mogą bez problemu się ze sobą komunikować. Nie ma problemu z dotarciem do danych i kart pacjentów zapisanych w innym oddziale.

Platformy internetowe do rejestracji online

Warto wspomnieć, że prężnie rozwijają się również platformy internetowe, będące bazami specjalistów. Tak również można zarezerwować wizytę online i w prosty sposób zmienić jej datę, godzinę lub całkowicie z niej zrezygnować. Ogromnym ułatwieniem dla pacjentów są opinie i oceny wystawiane przez pacjentów po wizytach. Lekarz z dwu czy trzycyfrową liczbą pozytywnych komentarzy cieszy się zaufanie pacjentów.

Jak widać szansą na optymalizację i przyspieszenie procesu rejestracji pacjentów są systemy IT. Tylko internetowe rozwiązania dają możliwość samodzielnego wybierania terminów wizyt, bez angażowania w to innych osób. Jest to niezwykle wygodne i proste rozwiązanie, które w pewnym stopniu niweluje długości kolejek przed okienkami rejestracji w przychodniach. Oczywiście nawet placówki korzystające z rozwiązań IT dają możliwość osobistego zapisu. Wiadomo przecież, że w wielu przypadkach osoby starsze nie korzystają z komputera i sieci.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>