Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Miasto walczy z komarami. Skutecznie?

Czerwiec 11, 2019 10:22 AM

110 tys. zł Tarnobrzeg przeznaczył na tegoroczną walkę z komarami. Mimo iż zabiegi wykonane zostały w minionych dniach, to niekoniecznie przyniosły oczekiwane rezultaty. Jednorazowa akcja odkomarzania kosztuje ok. 50 tys. zł.

PORTAL NADWISŁĄ24.PL: Czy akcja odbyła się zgodnie z harmonogramem tj. w piątek i w sobotę, na wyznaczonych terenach?

WOJCIECH LIS, RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Akcja nie odbyła się zgodnie z harmonogramem. W związku z awarią sprzętu w piątek (7.06.2019 r.), działała tylko jedna z trzech jednostek i akcję odkomarzania wykonano na osiedlach Siarkowiec i Przywiśle oraz na terenach czterech ogrodów działkowych. W nocy z soboty (8.06.2019 r.) na niedzielę (9.06.2019 r.) i z niedzieli (9.06.2019 r.) na poniedziałek (10.06.2019 r.), prowadzono akcję już na trzy jednostki. W poniedziałek (10.06.2019 r.) akcja odkomarzania zakończy się na osiedlu Miechocin.

PORTAL NADWISŁĄ24.PL: Czy są jakieś osoby wyznaczone do sprawdzenia efektów przeprowadzonej akcji odkomarzania?

WOJCIECH LIS, RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Efektywność sprawdzają w kolejnych dniach pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska tarnobrzeskiego Urzędu Miasta. Wydział ten otrzymuje także na bieżąco informacje o efektach akcji od przewodniczących osiedli.

PORTAL NADWISŁĄ24.PL: Czy był to jednorazowy zabieg, czy też planowane są kolejne w miarę potrzeb (jeśli tak to kiedy)?

WOJCIECH LIS, RZECZNIK UM TARNOBRZEG:Akcja odkomarzania objęła obszar 900 ha. W umowie przewidziane jest odkomarzanie na terenie 1900 ha. W związku z powyższym Gmina może zlecić i planuje za dwa tygodnie kolejną akcję odkomarzania na terenie całego miasta. Ponadto w przypadku wyczerpania środków z umowy można ogłosić kolejny przetarg.

PORTAL NADWISŁĄ24.PL: W harmonogramie ujęte są ogólnie osiedla, czy na terenach nie należących do miasta, a więc w osiedlach miejskich pomiędzy blokami itp.
również przeprowadzone jest odkomarzanie? Jeśli nie, to czy miasto prowadziło rozmowy z właścicielami tych terenów a więc spółdzielniami w celu przeprowadzenia wspólnego odkomarzania?

WOJCIECH LIS, RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Gmina wykonuje akcję odkomarzania z dróg publicznych, ale niewątpliwie środek rozchodzi się również pomiędzy blokami i na posesje prywatne. W razie zgłaszanych potrzeb w zakresie odkomarzania przez właścicieli nieruchomości nienależących do gminy, zostaną podjęte działania w kierunku rozwiązania tego problemu

34 Responses to Tarnobrzeg: Miasto walczy z komarami. Skutecznie?

 1. miasto Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 10:27

  Skutecznie to przezydent prowadzi swoje nieudolne rządy

  • Zygmunt3faza Odpowiedz

   11 czerwca 2019 at 10:33

   Grzesiek,daj spokój, zaraz będziesz na Załężu to nie będziesz się przejmował

 2. Mieszkanka Miechocina Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 10:33

  Witam, czyżby osiedle Miechocin było pryskane no jakoś tego nie było słychać i widać. A tej plagi jest z godziny na godzinę więcej. To trzeba każdy krzak, kazda trawę spryskać A nie asfaltem jechać i go spryskać. Także Miechocin nie odkomarzony proszę przyjść i postać minutę

  • RTX Odpowiedz

   11 czerwca 2019 at 10:44

   tak było pryskane jak cale miasto , proszę przejść się ulicą Moniuszki , to komarów jest z 3 razy więcej niż tydzień temu.

 3. Rozum i mapa Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 10:39

  Mamy XXI wiek, mamy urządzenia GPS niemal w każdym telefonie. Wystarczyłoby aby urzędnicy zaznaczyli w ofercie, że urządzenia opryskujące mają być wyposażone w GPS i znaczące na mapie które miejsca zostały opryskane. Później kilka kliknięć i można udostępnić mieszkańcom gotową mapkę. Ale kto w UM na to wpadnie? Dziś ludzie zastanawiają się czy w ich okolicy ktoś coś robił przeciw komarom. Efekt mizerny a kasa poszła.

 4. ogrodnik Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 11:11

  W tym roku przez wysoki stan rzek i duże opady, połączone z wysoką temp. i mamy armagedon. Najistotniejszych miejsc nie da się opryskiwac. Doszły tez problemy firmy ze sprzętem.Trzeba pomyslec nad zwroceniem sie do władz centralnych o pomoc bo skala problemu jest duża może w tym roku za duża.

 5. Apokalipsa przez głupotę Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 11:12

  Opryskując całe miasto zabijamy praktycznie wszystkie owady oraz płazy żywiące się nimi itd. Na działkach i w domowych ogródkach syfem niby na komary przy okazji opryskujemy owoce i warzywa, które jemy(trujemy się nimi) Ten sam syf osiada na praktycznie wszystkich przedmiotach w opryskanej okolicy które później dotykamy, siadamy na nich itp. Ludzie jesteście chorzy, skazujecie całą okolicę na unicestwienie, trujecie wszystko i wszystkich bo boicie się samemu opryskać skutecznym środkiem przeciw komarom? Żal Wam kliku złotych na preparat? Są preparaty zawierające 15 lub 30% DEET, który jest bardzo skuteczny, komar nie siada!

 6. Marek Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 12:06

  a może miasto pomyślało by o zakupie takiego sprzętu na własność?

  • Olaf Odpowiedz

   11 czerwca 2019 at 21:01

   Dębica zakupiła sobie taki sprzęt za 95 tys. Obecnie świadczy usługi gminom sąsiednim. Zakup się zwraca

 7. Zdzichu Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 12:18

  a jak tam budki dla jerzyków ?

  • Ornitolog Odpowiedz

   11 czerwca 2019 at 13:28

   Jerzyki są naturalnym sprzymierzeńcem w walce z komarami gdyż komary są ich głównym posiłkiem(1 jerzyk zjada do 20 000 komarów dziennie). Niestety człowiek od lat nie jest sprzymierzeńcem jerzyków. W mieście co roku jerzyków jest coraz mniej. Chyba największa populacja jerzyków w mieście znajdująca się przy hali MOSiRu(pod tunelem łączącym basen z halą) już nie istnieje :( Obserwuję te piękne ptaki od kilkunastu lat. Przyczyną malejącej populacji są głownie termomodernizacje budynków, które likwidują miejsca gniazdowania jerzyków. Niestety w tych miejscach nie pojawiają się budki dla jerzyków. Miasto postawiło trochę budek na szkołach. Dobrym pomysłem było postawienie wież dla jerzyków. W całym kraju powstaje wiele takich wież lecz chyba tylko w Tarnobrzegu system wabiący jerzyki w okresie lęgowym nie działa. Bodajże to czwarty okres lęgowy i w żadnym okresie system nie działał. Dlaczego? Szukajcie odpowiedzi w magistracie albo u wykonawcy.

 8. Gość Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 13:04

  Może kolejne sprawdzenie jakości zabiegu. Pamiętam ,jak urzędnicy wystawiali rękę w różnych miejscach na określony czas i liczyli ilość ukąszeń. Inaczej to pieniądze wydane powinny mieć przełożenie na konkretny efekt tych zabiegów. Z tego powinny być potem rozliczane te firmy wykonujące zabieg.

 9. brzoza Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 13:22

  I dlaczego nikt nie powie głośno, że pomimo zmiany terminu harmonogramu z uwagi na awarię sprzętu zmieniony został harmonogram, a ŻADEN komunikat o tej zmianie ani na stronie UM ani nigdzie się nie ukazał?
  To jest skandal!
  W grę wchodzi bezpieczeństwo i zdrowie ludzi oraz zwierząt.

  A poza wszystkim to jest i tak bez sensu, bo całe to odkomarzanie nic nie dało, poza tym ,że nie można 7 dni korzystać ze zbiorów owoców i warzyw, a komary i tak żrą jak wściekłe. No i działa to też na inne owady, w tym pszczoły. Wyrzucanie kasy w błoto i trucie ludzi i środowiska.
  Skoro tereny należące do spółdzielni nie są odkomarzane to po co to wszystko?
  Paranoja. Przecież taką sprawę należało uzgodnić przed przystąpieniem do akcji. To się w głowie nie mieści, w prywatnej firmie nikt by sobie nie pozwolił na takie paranoje, nieodpowiedzianość i wyrzucanie pieniędzy.

 10. Paweł Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 13:23

  To odkomarzanie to była jedna wielka porażka, po pierwsze chłopaki jeździli z opryskiwaczem sadowniczym gdzie oprysk sięgał do max 4 metrów (bzdury że rozchodził się pomiędzy bloki i na prywatne posesje!!!) Na tak dużych terenach powinni zamgławiać i wtedy się zgodzę, że rozchodziło by się dalej!!! Po drugie nie wiem jaki stosunek preparatu do wody użyli (kontrolował to ktoś?) bo myślałem, że przynajmniej przy drodze będzie mniej komarów a wczoraj sam zacząłem pryskać i miałem wrażenie, że jest ich jeszcze więcej! Moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto!!! Nie lepiej zainwestować w sprzęt?

 11. kamilo Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 13:37

  Chuja dało to pryskanie… to dziadostwo dalej lata.Bulimy podatki, więc miasto niech kupi dla siebie takie zabawki i samo pryska byle czymś lepszym i częściej (no w każdym razie byle by mieszkańców nie potruło – haha)

  • lgbt Odpowiedz

   11 czerwca 2019 at 14:39

   „Chuja dało” – byłeś po amputacji czy masz teraz dwa?

   • kamilo Odpowiedz

    12 czerwca 2019 at 10:56

    Tak, teraz mam dwa… dylematy. Czy powinni pryskać Ciebie czy komary.
    Się czepiasz jakby Ciebie temat komarów nie dotyczył. No chyba, że sam się pryskasz…

 12. ela Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 15:05

  pkp darek

 13. Mieszkaniec Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 15:16

  To jest dobry pomysł bo co roku na odkomarzanie idzie 50 czy 100.000 to za te pieniądze można kupić porządny sprzęt poza tym wczoraj żarły nawet przez ubranie nawet nosa mojego psa nie oszczędziły.

 14. Kutombo Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 17:11

  Nie bójta sie ludzie-jeśli opryski nie zabiły komarów to tym bardziej wam nie zaszkodzą :) W tym mieście od dawna wszystko stoi na głowie.Płakać sie chce

 15. Julian Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 19:08

  Nareszcie coś ruszyło- dzisiaj nad Wisłą koszono trawę, która sięgała 1,5 metra i w takich warunkach niby wcześniej pryskali na komary?

  W urzędzie bitwa jest o stołki i wpływy oraz kasę dla swojaków a nie o to aby nam ułatwić codzienność.
  Może wywalić Plutę i wróci normalność w urzędzie i mieście?

 16. Magura Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 19:29

  Panie Bożek.Swoją pracę dla mieszkańców pojmował Pan jako,, dawanie ” twarzy gdzie się da. Więc proszę wyjść przed kamery i wytłumaczyć nam to nieudolne odkomarzanie. Bo nas mieszkańców zaraz szl.. trafi przez te komary i Waszą indolencję! Może p. Pluta się odważy i wyjdzie do nas!!! Nie pozdrawiam.

 17. TWBolek Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 21:56

  Pryskanie absolutnie nie przynioslo zadnych efektow. Smialo mozna nawet stwierdzic, ze sytuacja jest jeszcze gorsza gdyz aktualnie komarow z jest tak duzo, ze w swoim zyciu nie spotkalem sie z taka iloscia jaka mnie pogryzla na Os. Bogdanowka. To juz jest jakas plaga bo ilosc jaka aktualnie zeruje znacznie przekracza to miano. A najlepsze jest to, ze i tak stwierdza, ze efekt jest zadowalajacy… Kpina jakas normalnie. Jedyne miasto w polsce ktore z komarami przegrywa w nieudolnej walce…

  • sufler Odpowiedz

   11 czerwca 2019 at 22:42

   Nie wiem czy jest to pocieszenie ale w Pacanowie władze miasta wezwały wojsko na pomoc w walce z komarami.

 18. Dorian Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 22:03

  odkomarzanie nic nie dało. na Kopernika po po kilku dniach nadal nie można okna otworzyć wieczrem. w ubiegłych latach gdy firma „robak” przeprowadzała akcje, po komarach nie było sladu.

 19. Zygfryd Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 22:27

  bądźcie pozytywni. będzie pozytywnie. chcemy żeby było pozytyw nie. Siwy łeb

 20. Dżungla Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 22:38

  Bla, bla, bla, hańba!

 21. resFT Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 22:47

  Ja mam pytanie do urzędników,czym zajmowali się przed 3 czerwca gdy plaga komarów wylęgła się z jaj? Czyżby nie pracował tam żaden znawca,który nie wiedział co się szykuje? Temat komarów jest znany od lat i wiadomo kiedy przychodzi sezon i kiedy trzeba pryskać. A oni oczywiście po fakcie,jak już jest pełno,to teraz pryskają? Dlaczego tam nie pracują ludzie inteligentni ,działający prewencyjni tylko sami tacy co widzą tylko tu i teraz czyli ci z PO, to ich podstawowa cecha myślenia

 22. owen Odpowiedz

  11 czerwca 2019 at 23:51

  Panie Prezydencie. Pamiętam dobrze jak w czasie kampanii wyborczej wielokrotnie pan powtarzał, ze będzie sie „wsłuchiwał w głosy mieszkańców”. To proponuję żeby pan się wsłuchał i wziął sobie do serca te komentarze na temat zabawy w odkomarzanie i żałosnych efektów. Pieniądze też warto liczyć, nie tylko swoje. Również publiczne czyli nasze -mieszkańców.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   12 czerwca 2019 at 00:53

   Niestety Pan Prezydent w czasie kampanii mówił jedno, a w czasie kadencji robi drugie. Nie zauważyłem, żeby wczytywał się w komentarze na tym portalu, być może nawet tego nie czyta. Ja nie głosowałem na Pana Bożka, gdyż był wg mnie dużo lepszy kandydat, który miał wiedzę, przygotowanie i zapał do pracy, ale niestety przez brak zaplecza ludzie go zignorowali. Jednak po tym co do tej pory robi (i czego nie robi) obecny prezydent, wypada stwierdzić, że N. Mastalerz, G. Kiełb czy K. Kalinka, to przy poczciwym Panu Darku prawdziwi profesjonaliści. Boję się jak to miasto wyglądało, jeśli ta kadencja nie zakończy się wcześniejszym referendum, bo za 5 lat to może być już za późno na cokolwiek dla Tarnobrzega.

   • Dżungla Odpowiedz

    12 czerwca 2019 at 09:45

    Razem dla Tarnobrzega!

   • Gość Odpowiedz

    12 czerwca 2019 at 10:20

    Noo ,szczególnie mleczny janek i maly fiat. W czym , w zadłużaniu?

 23. gość Odpowiedz

  12 czerwca 2019 at 07:52

  Oświadczam ,że w Wielowsi też nie było pryskane i to co piszą o terminach pryskania to jedno wielkie oszustwo.Jechał z soboty na niedzielę
  ul. Warszawską jakiś samochodzik i myślałam, że to pryskają ale nic z niego nie wylatywało. PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!

 24. Dorian Odpowiedz

  12 czerwca 2019 at 08:16

  czy ktoś się orientuje czy to jakaś nowa firma została zatrudniona do odkomarzania? „Robak” z Pomorza odkomarzał za czasów Norberta,Kiełba i Kalinki. Jeśli to ta sama firma pryska teraz to przeżucili się na jakiś nieskuteczney oprysk a jeśli inna to niech to bedziej jej 1sze i ostatnie odkomarzanie w Tbg i niech „Robak” wraca nas ratować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>