Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Ponowne odkomarzanie w przyszłym tygodniu. Prezydent prosi o pomoc i apeluje: „Tylko skoordynowane działania mogą przynieść skutek”

Czerwiec 13, 2019 10:31 AM

Ponowne odkomarzanie w Tarnobrzegu przeprowadzone zostanie przed 23 czerwca br. -  informuje rzecznik prasowy UM Tarnobrzeg. Dodatkowo prezydent miasta zwrócił się o pomoc do wojewody, spółdzielni i Zarządu Gospodarki Wodnej.

Treść komunikatu z UM Tarnobrzeg:

„W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Tarnobrzega dotyczącymi niespotykanej od wielu lat plagi komarów, Prezydent Tarnobrzega zwrócił się z prośbą o pomoc i podjęcie działań zmierzających do zmniejszenia ich populacji. Wystąpienie plagi ma niewątpliwie związek z zalaniem w maju br. międzywala rzeki Wisły.

Prezydent wystosował pismo do Ewa Leniart Wojewody Podkarpackiej, w którym zwraca uwagę, że tylko skoordynowana na szczeblu województwa akcja, obejmująca swoim zasięgiem cały region, może przynieść zamierzony efekt i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Prezydent zwrócił się także do prezesów tarnobrzeskich spółdzielni mieszkaniowych: TSM, Siarkowiec, Stare Miasto oraz TTBS z prośbą w partycypacji kosztów do wspólnego projektu pn. „Zwalczanie kleszczy, larw komarów i dorosłych osobników komarów na terenie miasta Tarnobrzega” lub przeprowadzenie zabiegów odkomarzania we własnym zakresie na obszarze swoich zasobów.

Dodatkowo Prezydent Tarnobrzega zaapelował do PGW Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie o wykonanie koszenia wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły biegnących w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega, wykonanie takich prac spowoduje zmniejszenie populacji komarów.

Jednocześnie Prezydent gorąco apeluje do wszystkich właścicieli terenów prywatnych w Tarnobrzegu, szczególnie o dużych areałach, o regularne ich wykaszanie. Tylko skoordynowane działania mogą przynieść skutek w postaci zmniejszenia ilości i uciążliwości komarów.

Gmina Tarnobrzeg przeprowadzała akcję odkomarzania od 7 do 10 czerwca. Akcja zostanie powtórzona ponownie przed 23 czerwca br.”

53 Responses to Tarnobrzeg: Ponowne odkomarzanie w przyszłym tygodniu. Prezydent prosi o pomoc i apeluje: „Tylko skoordynowane działania mogą przynieść skutek”

  1. Rolo Tomassi Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 11:47

    Jeśli kolejne odkomarznie bedzie wygladalo tak jak to, to lepiej sobie je darowaći ne draznic nawet ludzi. Samochod wjechal na parking, postał miute, nawet nie zblizyl sie do krzakow, zywoplotow drzew i odjechal.. Sytuacja z centrum miasta. wypadalo by przypilnowac ludzu ktory za to wzieli poeniadze a na efektach im nie alezy.

    • helena Odpowiedz

      13 czerwca 2019 at 18:03

      Czyli znowu winny kto inny. Na sejmiku przedsiębiorców ministrowie co nie dojechali, teraz wojewoda bo ma za Bożka koordynować. Fajtłapo i pozorancie może urząd prezydenta miasta też ma ktoś za ciebie koordynować?! A fakt, przecież już jest Miro… To w takim razie do czego ty jesteś potrzebny Dariuszu…? Bo pismo do wszystkich świętych w dowolnej sprawie to potrafi wystosować byle kukiełka.

      • tarnobrzeżanin Odpowiedz

        16 czerwca 2019 at 19:00

        Masz tyle jadu, że najlepiej pogryź Ty te komary. Z pewnością je zabijesz – wszystkie! Jakim ograniczonym trzeba być, żeby nie rozumieć, że problem mają wszyscy w okolicy bliższej i dalszej. Najlepiej wszystkich zwyzywać, obrażać. Dowartościowana jesteś? Może zamiast narzekać zgłoś się do przewodniczącego osiedla, bo podobno oni jeździli z ekipą i pokazywali, gdzie pryskać.Pomożesz, zrobisz coś pożytecznego.

        • śmiało Odpowiedz

          16 czerwca 2019 at 21:32

          No tak „pomysłowy-dobromirze” może ci nie ograniczeni, mieszkańcy zjedzą komary i będzie władza zwolniona z obowiązków . A może trzeba uwarunkować zapłatę – skutecznością tego „zabiegu” a nie tylko jego wykonania(jeszcze nocą) i czy nadzorował ktoś te opryski – to są pytanie bez odpowiedzi ale władza powinna je znać wydając publiczne pieniądze na publiczne cele.

      • gość Odpowiedz

        16 czerwca 2019 at 19:14

        Chłopaki nie płaczą ? Wypłakuje się w rękaw?

    • Włodek Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 13:53

      Oczywiście Ty bys tak odkomarzył miasto jakbyś był włodarzem że mucha nie siada, narzekać to i ja z rodziną umiem, rusz i pokaż jak klase.. zamiast siedzieć na ND

    • Janusz Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 15:10

      Ciekawe.Jeżeli to prawda to już wiadomo dlaczego komary gryzą dalej.Mam garaż praktycznie w centrum i po 15 minutach musiałem uciekać bo nadal kąsają.

  2. Anna Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 12:32

    Czy ktoś w końcu skosi te 2-metrowa chaszcze przy drodze krajowej naprzeciw czerwonego banku? Tam już chodnik zarasta, niedługo nie będzie jak przejść. To jest istny skandal!

    • brzoza Odpowiedz

      13 czerwca 2019 at 13:32

      Wielcy Pastwo właściciele być może skoszą jak będzie miał przyjechać cyrk i będą chcieli wynająć teren.
      Wszyscy narzekają „na wioskę” ale chyba wszystkim łącznie z władzami to pasuje, bo jest argument że tam musi powstać mega galeria a jak nie powstanie to będzie właśnie taka wioska. Tak na złość mieszkańcom.
      Wszędzie tam gdzie właściciel nie kosi straż miejska powinna nałożyć mandaty, a miasto skosić i wystawić fakturę. No ale jak tu iść na udry z wielkimi inwestorami?
      Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek dbać i kosić. A to jak to teraz wygląda to litość i trwoga.
      Każdy jadący przez Tarnobrzeg przeciera oczy ze zdumienia.A komary i kleszcze mnożą się na potęgę.Istny skandal skandali to jest i tyle.

      • Dodu Odpowiedz

        13 czerwca 2019 at 14:08

        Na jakiej podstawie chceszi nałożyć mandat lub wydrzeć pieniądze za koszenie zastępcze? Może nie jest koszone aby mieszkańcy tam nie łazili i nie wyprowadzali psów. Średnia przyjemność kosić i dostawać szkłem lub gównem po nogach. Wlazicie jak na swoje i jeszcze warunki stawiacie? Jak było dbane to też nie tak jak Wam się podobało, to teraz będzie gąszcz i to zgodnie z prawem, właściciela nie zmusicie.

        • John Odpowiedz

          13 czerwca 2019 at 14:44

          Wystarczy ogrodzic teren pyskaty glabie i juz nikt nie bedzie wchodzil a mandat za stawrzanie zagrozenia pozarowegi i za zwykle bycie wiesniakiem ktory w dupie ma estetyke terenu

        • brzoza Odpowiedz

          13 czerwca 2019 at 15:30

          tego co piszesz nawet nie da się skomentować…

        • Anna Odpowiedz

          13 czerwca 2019 at 23:36

          Kiedyś było co jakiś czas koszone i nikt nie narzekał, że się kaleczy nogi i tak jak pisze John aby ludzie nie wchodzili, wystarczy ogrodzić teren. Kolejna sprawa to złamana podczas zimowej wielkiej wichury brzoza, do tej pory nie została usunięta z tego terenu, bo po co… Chodnik, który prowadzi z osiedla do chodnika wzdłuż drogi krajowej za chwilę tak zarośnie chaszczami, że nie będzie jak przejść, jest coraz węższy. I to jest inwestor? Jakaś wredna świnia…

      • Włodek Odpowiedz

        15 czerwca 2019 at 13:54

        Powinna i powinna niczym retoruka jak za komuny !
        Myśl trochę ! Sam sie rusz i coś zrób a nie ciaglę patrzysz

    • Wieżowiec Odpowiedz

      13 czerwca 2019 at 19:41

      Dżungla,tu jest k… dżungla! Niedługo wprowadzą się tutaj nowi lokatorzy:małpy,lwy,tygrysy,h…,m… dzikie węże!

  3. yyy Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 13:01

    proponuję firmie odkomarzającej pożyczyć auta np. straży miejskiej, żeby tym razem mieli czym jeździć

  4. Ochrona pszczół... Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 14:08

    Wczoraj rano między godziną 7 i 8 było odkomarzanie na ulicy Matejki, Orzeszkowej oraz Sienkiewicza. Wszystko fajnie, tylko zapomniano że o tej godzinie latają już pszczoły… Po telefonie do Urzędu Miasta…usłyszałem odpowiedź, nie wykonuje tego firma z polecenia Urzędu…więc kto?

    • Mieszkanka Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 13:53

      to podejdź i sie zapytaj roszczeniowy i pretensjonalny obywatelu. Tylko tyle potrafisz ciągle narzekać ? Jesteś nauczony że wszystko wszyscy robią za Ciebie ?

  5. Ola Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 14:32

    To je skoordynuj Darek za co bierzesz kasę za wręczanie kwiatków

  6. Julian Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 14:49

    Zarządy działek czyli (RODy)też niech dorzucą do odkomarzania. Prezesi działek urośli w ostatnim czasie co najmniej do rangi prezydenta Kraju. Na siebie to umieją wydawać kasę?

  7. Gość Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 14:59

    Czego to doczekaliśmy. Żebrać o pare groszy . Wstyd

  8. Ewa Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 15:07

    Na Łokietka trawa po pas nie ma kto kusić Właściciel terenu miasto

    • Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

      13 czerwca 2019 at 16:43

      …w kuszeniu podobno najlepsze są EWKI….. :P

  9. Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 16:42

    SŁÓW BRAKUJE; jak „zarządzane” jest od WIELU lat to „miasto”.
    Tak i dlatego coraz większa syf, kiła i mogiła…

  10. Magura Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 17:20

    A inwestycji wspólnie ze Spółdzielniami to p. Bożek nie chce prowadzić żadnych, mimo, że ich członkowie to też mieszkańcy Tarnobrzega, ale wyciągać ręce po ich pieniądze, to Pan już oporów nie ma. I jeszcze pomóc w zorganizowaniu akcji odkomarzanie powinni. A za co pieniądze bierze Pan, zastępca p. Pluta i rzesze urzędników?!

    • tarno Odpowiedz

      16 czerwca 2019 at 19:09

      A nie jest odwrotnie? Prezesi spółdzielni zasiedzeni od lat. Żadna władza im nie straszna.

  11. Marcin Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 18:39

    Plaga oj, oj Panie Prezydencie wie Pan co to znaczy?

  12. Rolo Tomassi Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 22:19

    Środek miasta, 3 pietro i wieczorem okna nie mozna otworzyc, mieszkac na parterze nie wyobrazam sobie.. zona z malym dzieckiem z klatki nie moze wyjsc rano ani popoludniu na spacer bo po odkomarzaniu krzaki, zywoploty i drzewa ruszaja sie po tym wspanialym odkomarzaniu! wszyscy widzieli jak wyglada odkomarzanie tylko nie Ci ktorzy nasze pieniadze wydaja! wstyd!

  13. owen Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 23:05

    Myślę, że to pismo, które pan prezydent wystosował do „wszystkich świętych” to kolejna kompromitacja dla Tarnobrzega. A spółdzielnie jak się dołożą to zaraz walną lokatorom dopłatę w czynszu. No i szczyt wszystkiego żeby ludzie latem musieli siedzieć w domach przy zamkniętych oknach bo wyjście gdziekolwiek grozi bąblami i drapaniem się od ukąszeń komarów.

  14. Geneck Odpowiedz

    13 czerwca 2019 at 23:20

    Na Piastowie wieczorem auto postało w jednym miejscu pół godziny pobuczało i odjechało. A komary mają się dobrze i jest ich jakby więcej. Bez znieczulenia z Kameleona nie da się wyjść.

  15. Antoni Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 01:48

    Jakie miasto takie odkomarzanie. KPINA!

  16. jugon Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 07:55

    Wały nie skoszone – utworzyli spóke wody polskie – prezesów narobili swoich i nawet nie koszą. Miasto tez jest winne nie kosi pasa zieleni na Wisłostradzie.Mastalerz jak rządził to był porządek, chodzili z workami ludzie na robotach publicznych z PUP i zbierali śmiecie i rowy były koszone na bieżąco- jak się dba tak sie ma Panie >)

    • Wiola z powiśla Odpowiedz

      14 czerwca 2019 at 10:12

      To jak było tak cudownie, to dlaczego nie wybrali go jeszcze raz ?

  17. gość Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 09:13

    Ot i nasza Polska rzeczywistość. Jak pojawia się problem , to rząd chowa głowe w piasek i udaje ,że nie widzi. Po powodzi ta plaga dotyka wiele miast , leżących w sąsiedzctwie rzek. Pan Prezydent i inni włodarze piszą pisma z prośbą o pomoc do wojewody , który w imeniu rzadu reprezentuje panstwo. Jaki jest efekt? Chyba zostaliśmy zostawieni sami z tym problemem. Ale na miliardy dolarów dla Ameryki to pieniądze się znajdą… Kupujemy F 35 , które działają w zintegrowanych systemach współczesnego pola walki. Sam samolot jest ślepy i głuchy. Współpracuje z systemami , których po prostu nie mamy i mieć pewnie nie będziemy. Kupujemy dwa dywizjony Patriotów. Problem w tym ,że te dwa dywizjony osłonią jedynie od wschodu …Warszawę. A z glupim odkomarzaniem jest problem nie do rozwiązania. Miasta zostają pozostawione same sobie z tym problemem.

    • sołtys Odpowiedz

      14 czerwca 2019 at 15:48

      „Znawca” komarów i systemów militarnych.Znalazł okazję do popisu swego „talentu” i krytyki rządu . A który to rząd, nasz czy inny takie problemy z komarami rozwiązywał albo rozwiązuje?To są lokalne problemy i kwota 15 tys nie powinna być problemem dla żadnej gminy.

  18. gość Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 09:18

    Akcja odkomarzania potrzebna jest na już , a nie jakieś przed 23.06. Do tego czasu to te komary pewnie same poumierają i problem sam się rozwiąrze…

  19. Nowy sposób walki z komarami Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 10:07

    Władze mają nowy sposób walki z komarami – poczekają aż pozdychają z przejedzenia :D

    • Marcin Odpowiedz

      14 czerwca 2019 at 22:08

      Dobre, poczekamy jak same ” umrą” dobry pomysł i ekologiczny

  20. Bartosz Głowacki Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 11:58

    A bym poczekał do grudnia

    • Wacek Odpowiedz

      14 czerwca 2019 at 20:36

      Masz łeb Bartoszu!

  21. Mieszkanka Odpowiedz

    15 czerwca 2019 at 13:50

    Panie Prezydencie, proszę nie czytać tej fali Hejtu jaka wylewa sie na Pana na tym forum.

    Prawda jest taka że komarów w takiej ilości żadnym opryskiem nie da sie ujażmić niestety. Proszę zobaczyc na Mielec czy odkomarzał i w jakiej ilości ?

    • Janusz Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 15:13

      Jesteś tego pewna? Czyli 100.000 z naszych podatków poszło się …

      • tarno Odpowiedz

        16 czerwca 2019 at 19:16

        100 tysięcy jest przeznaczone na rok. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Póki co, poszło dużo mniej.

  22. Pan lotto Odpowiedz

    15 czerwca 2019 at 13:55

    Społeczeństwo nauczone tylko 500 plus i ciaglę dostawać. A ruszyć tyłki i wziąść sprawy w swoje ręce…

    • gość Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 16:11

      D dlatego coraz głośniej mówi się o tym ,że tworzymy ludzi nie zaradnych życiowo z coraz większymi roszczeniami

      • lach Odpowiedz

        16 czerwca 2019 at 13:35

        Ruski – na pewno nie o Polakach tak się mówi .

  23. Karolina Odpowiedz

    15 czerwca 2019 at 13:56

    Wczoraj szedłem z rodziną na spacer wieczorem przez plac Bartosza aż do przywiśla, i muszę przyznać znaczną poprawę jeżeli chodzi o komary, już tak nie gryzły, widać ze pryskanie przynosi rezultat

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 15:14

      Druga opcja jest taka że komary nie lubią twojej krwi.

    • LGTB Odpowiedz

      15 czerwca 2019 at 15:17

      Oj Karolino Karolino czyżbyś była męską (szedłem) ŚWINIĄ? co maluję usta szminką i czupryynę spina spinką a kogutka nosi w kroku i poluje kurki z boku.

  24. Ola Odpowiedz

    16 czerwca 2019 at 07:25

    Byłam w Rzeszowie na grillu 0 komarów

  25. Dorian Odpowiedz

    16 czerwca 2019 at 19:02

    a pamiętacie to wywalenie w błoto kilkudziesiecy tys w ramach budzetu obywatelskiego na budki z jeżykami które to miały wyżreć wszystkie komary? dziś chyba nawet wróble w tych budkach nie siedzą.
    Panie Morawski szkoda że Pan ze swoich prywatnych pieniedzy nie zapłacił za ten nader głupi pomysl. Ci Pan dzisiaj powie na ten temat?

  26. Stasiu Odpowiedz

    14 czerwca 2019 at 00:43

    Człowieku to był projekt obywatelski. Wybrany przez ludzi.