Półmaratończycy i ćwierćmaratończycy rywalizowali w upale nad Jeziorem Tarnobrzeskim (fotoreportaż)

Mimo upalnej pogody ponad 160 zawodniczek i zawodników rywalizowało w corocznej edycji letnich biegów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Choć start imprezy zaplanowano na godzinę 9, to z powodu warunków klimatycznych i niewielkiej liczby chętnych zrezygnowano w tym roku z organizacji biegu maratońskiego, uczestnicy mieli do wyboru półmaraton i ćwierćmaraton.

Półmaraton, czyli dystans liczący nieco ponad 21 km łącznie ukończyło 69 biegaczek i biegaczy. Najszybszy był Andrzej Starżyński (1:14:36), przed Sergiejem Rybakiem (1:14:48) i Viktorem Starodubstevem (1:14:48). Wśród pań triumfowała również reprezentantka Ukrainy Sviatlana Kurhankaya (1:27:28), przed Aleksandrą Jakubczak (1:28:44) i Svitlaną Iveruk(1:36:18).

Klasyfikację tarnobrzeżanek na tym dystansie wygrała Agata Wieczorek (1:51:02), przed Edytą Gwoździowską (2:05:34) i Natalią Kostyrą (2:23:29).

Najszybszym tarnobrzeżaninem był Marcin Płaneta (1:33:27), przed Piotrem Tałajem (1:35:46) i Grzegorzem Paterkiem (1:38:50).

Dystans o połowę krótszy ukończyło w sumie 97 osób. I tu naszybsi byli reprezentanci Ukrainy – Siarhei Krauhenia (34:17) i Alex Sanko (34:50). Na trzecim miejscu zameldował się zaś tarnobrzeżanin Michał Wojciechowski (35:13).

Wśród pań niezawodna kolejny raz okazała się Małgorzata Siembida (45:39), wyprzedzając Katarzynę Nagaś (48:36) i Agnieszkę Strzałkę (49:12).

Klasyfikację tarnobrzeżanek wygrała Aldona Czech (54:57), przed Agnieszką Tylutki (56:24) i Edytą Pawlos (58:18).

Z kolei klasyfikację tarnobrzeżan na tym dystansie wygrał Michał Wojciechowski, przed Wiesławem Sądel (42:29) i Waldemarem Wichrem (48:32).