Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Stalach (fotoreportaż)

Czerwiec 26, 2019 10:48 AM

W niedzielne popołudnie boisko w Stalach stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 8 jednostek OSP z terenu gminy Grębów. Rywalizacja toczyła się wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców i dziewcząt oraz w grupie ,,C” Kobiece drużyny pożarnicze i grupie „A” Ochotnicze Straże Pożarne.

Zawody w kategorii A i C składały się z dwóch części sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę. Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała ona na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomienia motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków i tarczy. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań. Strażacy z grupy młodszej musieli natomiast pokonać tor przeszkód oraz nalać wodę (pompując hydronetkę) do pojemnika przez niewielki otwór celując z odległości 2m.

Wyniki uzyskane w zawodach strażackich:

Grupa A

1.OSP Krawce

2.OSP Żupawa

3.OSP Wydrza

4.OSP Stale

5.OSP Zabrnie

6.OSP Jamnica

7.OSP Grębów

8.OSP Zapolednik

Grupa C Kobieca Drużyna Pożarnicza

1. OSP Krawce

2. OSP Żupawa

3.OSP Wydrza

4. OSP Stale

5. OSP Jamnica

MDP Dziewcząt

1. OSP Grębów

2. OSP Krawce

3. OSP Żupawa

4. OSP Wydrza

MDP Chłopców

1.OSP Stale

2. OSP Żupawa

3. OSP Krawce

4. OSP Grębów

5. OSP Wydrza

info: Gmina Grębów
foto: Łukasz Grudzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>