Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Unieważniony przetarg na rewitalizację terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Lipiec 17, 2019 11:58 AM

Tarnobrzeski magistrat unieważnił przetarg na rewitalizację terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Powodem tej decyzji jest cena wskazana przez podmioty, przekraczająca limit cenowy ustanowiony przez gminę.

Na realizację projektu gmina Tarnobrzeg przeznaczyła 8 mln 832 795,35 zł. Tymczasem kwota zaproponowana przez konsorcjum firm z Kosowy i Czermina wynosi 9 mln 996 473,22 zł. Jeszcze więcej bo ponad 11,5 mln zł podała druga z firm startujących w przetargu, ATB ze Staszowa.

- Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – czytamy w zawiadomieniu o unieważnieniu przetargu.

**************************

Przypomnijmy, 27 marca br. prezydent miasta Dariusz Bożek podpisał umowę o dofinansowanie na zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Otrzymane dofinansowanie wynosi ponad 5 mln zł, a całość planowanych prac kosztować będzie prawie 9 mln zł. Projekt partnerski Gminy Tarnobrzeg pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc” został wybrany do dofinasowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna/działania 6.3 Rewitalizacja przestrzeni społecznej. Wniosek został złożony do dofinansowania 14 września 2018 r.

Głównym celem niniejszej inwestycji jest: ograniczenie problemów społecznych na terenach zdegradowanych Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc wchodzących w skład Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego. Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie zdegradowanych, poprzemysłowych przestrzeni publicznych na cele społeczne oraz gospodarcze, uporządkowanie i poprawę estetyki terenów rewitalizowanych. Zakres rzeczowy projektu Gminy Tarnobrzeg pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I”, obejmuje zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego na cele rekreacyjne i turystyczne.

Planowany zakres:

ulica Plażowa:

  • parking wraz z pawilonem sanitarnym,
  • 2 punkty gastronomiczne,
  • altana grillowa,
  • miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku tj. place zabaw, boisko do siatkówki,
  • park linowy,
  • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.

ulica Żeglarska:

  • parking
  • 2 punkty gastronomiczne
  • altana grillowa
  • budynek z pomieszczeniami przeznaczonymi dla: policji, pomocy medycznej, pokoju rodzinnego oraz sanitariaty
  • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.
  • plac zabaw

przy ulicy Ocickiej

  • altana grillowa

Wartość projektu Gminy Tarnobrzeg: 8 832 795,35 zł
Wartość kosztów kwalifikowanych: 7 181 134,43 zł
Dofinansowanie: 5 153 182,06 zł
Czas realizacji 2019-2021

57 Responses to Unieważniony przetarg na rewitalizację terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim

  1. Janusz Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 12:00

    Co to się dzieje? Same porażki magistratu.

  2. Maciek Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 12:17

    Było wybrać prezydenta z PiSu a nie jakiegoś bezpartyjnego nauczyciela to by się znalazły i większe pieniądze na inwestycje i łatwiej by było cokolwiek w tym mieście zrobić. Ale tarnobrzeżanie się nigdy nie nauczą. To jest miasto bez przyszłości bo ludzie mają we łbach siano.

    • Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 12:57

      Maciek napisałeś całą prawdę – dziękuję!
      To zapyziałe miasto jest właśnie dlatego zapyziałe, bo decydenci są od dawna zapyziali.
      Zaorać tę wiochę i postawić na nowo!!!

    • Rrtym Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 13:35

      Dokładnie tak, mogliście wybrać Kalinkę, młody, głodny sukcesów, z obecnie rządzącej partii. Czego się spodziewać. Emeryci wybrali emeryta.

      • XYZ Odpowiedz

        18 lipca 2019 at 00:03

        Jak poumierają emeryci siarkowi,ubeki,ormowcy i solidaruchy to wtedy w tym pięknym mieście będzie normalnie.Oni nie dopuszczą młodych do władzy.

    • Luba Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 16:50

      Wybrali jak warszawka to i niestety mamy prezydenta z kucykiem z peło nijakiego Plutę
      który teraz to myśli o jesiennych wyborach/jakby tu jak najmniej przerżnąć
      i figuranta lawiranta który chce do sobie polepszyć emeryturkę no i wspomóc mocodawców z POKO
      ale pewne zachowania to genetyka tłumaczy..

    • Pis-da Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 12:13

      Gdzie wy się wylęgacie?
      Za pis-uar to będziecie jeszcze płakać.

  3. Ks100 Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 12:17

    Jest szansa środki własne zaoszczędzone na przetargu przekazać na oświatę.

  4. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 12:26

    Zrobić referendum i wybrać ponownie jakąś odpowiedzialną i kompetentną osobę, która zrobi porządek w tym mieście i będzie miała dobre stosunki z władzą centralną. Ja sobie nie wyobrażam, co się może stać, jeśli Pan Bożek będzie do 2023 r…

    • Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 12:59

      …stagnacja.
      A w dzisiejszych czasach stagnacja, to tak naprawdę cofanie się….

  5. Maranatha Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 12:40

    Maniana…

  6. mieszkaniec Tbg Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 12:50

    Dziwne są te rozstrzygnięcia przetargów. Gdy wykonawca wie ile miasto ma pieniędzy na daną usługę to zawsze zaoferuje wyższą kwotę. Szczególnie gdy do przetargów zgłasza się coraz mniej firm bo nie ma komu pracować. Dlaczego tak?

    • Mezi Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 12:59

      Bo nasze miasto takie przetargi ogłasza. Tutaj ludzie nauczyli się że najlepiej to tanio albo za darmo. Usugi kosztują, nie da się tanio i dobrze.

    • gość Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 16:06

      bo lepiej zostać w domu i 500+ brać zobaczcie w jak zastraszającym tempie rośnie spożycie czystego alkoholu na statystycznego mieszkańca

      • balon Odpowiedz

        17 lipca 2019 at 18:02

        bo sam chlasz przecież na trzeżwo byś takich głupot nie pisał

      • Anaa Odpowiedz

        18 lipca 2019 at 19:04

        To nie pij tyle kretynie

  7. Bob Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 14:05

    Ale kretynski remont nad Wisłą (koło browaru)zrobili.Nie wiadomo po co.

    • ;lkjhgf Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 19:09

      wyjedź z miasta dla jego dobra

      • lampa Odpowiedz

        18 lipca 2019 at 19:14

        jakby zostali tacy „światli” jak ty – nie było by to dobre dla miasta

  8. ewa Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 14:21

    nie bedzie obwodnicy bo i po co obwodnice robic to dac pieniadze na jezioro

  9. Tbg Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 15:02

    Jak tak dalej pójdzie i nic die tam nie bedzie działo,to to padnie tak jak Hańcza czy Wilcze Wola

  10. John Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 15:41

    Bozek kur..a jego mac czy ty czlowieku jestes normalny ? Czy te twoje urzedasy wraz z ta dlugowlosa zastepczynia z baranowa maja cokolwiek w tych lbach , czy ty sobie zdajesz sprawe ze rozwalasz miasto , miej odrobine godnosci choc wy czegos takiego nie macie i wyjdzcie z tego urzedu , chlopie jest cos takiego jak dymisja i podaj sie do niej tylko tyle jeszcze mozesz zrobic , czy ty myslisz ze jak bedziesz zbalonami po placu czerwonym latal to spelnisz swoja role , odejdz czlowieku bo jak ludzie cie wywala to potem ci chusteczek braknie zeby sie z ich sliny wycierac

    • gość Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 16:03

      podziękowania dla mlecznego janka i malego fiata

      • Doda Odpowiedz

        18 lipca 2019 at 08:17

        Mleczny janek i mały fiat – można zwymiotować czytając w kółko te same określenia.

  11. Maciek Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 16:04

    Wygląda na to, że zanosi się na kadencję bez inwestycji. No ale skoro np. dziury w jezdniach naprawiają bardzo powoli, to co tu mówić o prawdziwych budowach. W końcu kadencja rok dłuższa niż poprzednie.

    • obywatel Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 22:12

      Po co marnować pieniądze na bzdurne inwestycje – niech miasto zacznie spłacać długi.

      • Maciek Odpowiedz

        19 lipca 2019 at 16:44

        W programie wyborczym były różne obietnice, m.in. rozwój infrastruktury dróg rowerowych, więc wypadałoby jednak realizować jakieś inwestycje. No ale gdyby przed wyborami powiedział, że będą tylko bieżące remonty, bo Miasto zadłużone, to raczej nie wygrałby wyborów. Pchał się do władzy, to niech teraz się głowi. Prawda jest taka, że wiele rzeczy można zrobić dużo taniej, fakt że nie w takiej ilości i jakości jak by się chciało, ale dałoby to Miastu kilka lat na przyspieszenie ze spłatą długów.

        • gość Odpowiedz

          19 lipca 2019 at 17:24

          Jeszcze nie zauważyłeś ,że od dawna miasto balansuje na krawędzi? Podziękuj mlecznemu jankowi i malemu fiatowi.

          • muzeum

            19 lipca 2019 at 17:35

            miasto leży niewzruszone w tym samym miejscu od ponad 400 lat podobnie jak twoja głupota

          • gość

            19 lipca 2019 at 19:31

            Leży i kwiczy na łopatkach. Z takim długiem po poprzednikach to i nie dziwota.

  12. A po nas i potop Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 16:22

    Pewnie sobie kombinuje żeby uwalić jak najwięcej przetargów a kasę dla nauczycieli. Dla nich zawsze znajdzie.

  13. Jola Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 16:30

    WSTYD!!!!!!Po co się było pchać na stołek jak się nie ma o niczym pojęcia Trzeba było przejść na wcześniejszą nauczycielska emeryturę i latać po kawiarniach

  14. Chytra baba Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 16:31

    Pewnie to że obwodnicy nie będzie bo wykonawca bankrutuje też mu jest na rękę. Nie będzie się musiał martwić skąd kasę wziąść mniej problemów a 10000 tysi i tak co miesiąc wpłynie. Mam dziwne wrażenie że jemu już na niczym nie zależy chce tylko dotrwać do końca. Problemy tego miasta go pszerosły.

    • XYZ Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 00:06

      Rządzenie miastem jest zdecydowanie trudniejsze i bardziej odpowiedzialne niż szkołą średnią.

  15. mieszkaniec Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 17:36

    Moje obserwacje i spostrzeżenia . Obecna prezydentura to cały czas improwizacja , i infaltylność. Brak doświadczenia można zawsze uzupełnić dobrą kadrą.Tej dobrej brakło.Już do znudzenia można cytować kompetencje naczelnika od inwestycji. Otoczenie się ludźmi Wasika to porażka na początku. Marazm w spłlkach ,urzędnicy o 3 juz stoją w korytarzu,żadnego zaangażowania tylko trwanie . Plutek zatrudnił swoich i tyle w temacie zarzadzania. Brakujące pieniądze należy znaleść . U Bożka najpierw odtrąbiony sukces ,uśmiechy ,rączki ,torciki a później STAŁO SIE JA JUZ NIC NIE MOGE ALE KOCHAM TO MIASTO TYLKO NIE UMIEM NIM ZARZADZAC.

  16. Jerzy Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 18:43

    Ludzie opamiętajcie się i weście się do roboty, bo zamiast wspierać to czekacie aż ktoś za Was to zrobi a i tak będzie is narekać jak zawsze!

    • Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 19:14

      Tak ludzie do roboty a „panisaka na hulanki” za miejską kasę – oto komuch odświerzony przy korycie.(ujawnią się jeszcze następni!)

  17. Wicek Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 19:12

    Bożek się sam nie wybrał.Wybrali go tarnobrzescy debile,starzy komuniści i pełowcy.

  18. Mieszkanka Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 20:06

    czy Wy umiecie czytać ze zrozumieniem ?
    Jak można zrobić przetarg jak ceny do siebie nie pasują ?

    Jak widać tylko Hejt i nienawiść 0 racjonalnego myślenia

    • Alf Odpowiedz

      17 lipca 2019 at 20:25

      Żałosne jest to,że miasto nie ma nawet tego brakującego miliona . Tymczasem do oświaty dokłada kilkanaście razy tyle bez mrugnięcia okiem. W ten sposób , jeżeli ceny nie spadną to nic tu nie powstanie. Zobaczymy jak z tym problemen poradzą sobie sąsiednie miejscowości z programu przy przetargach …

  19. Alicja Odpowiedz

    17 lipca 2019 at 22:46

    Komentarze jak zawsze nuuuudne, zdjecie tez jak zawsze REWELACYJNE :) PIEKNE UJECIE

  20. Mieszkaniec Odpowiedz

    18 lipca 2019 at 06:04

    Jezioro dla Tarnobrzega to jest ostatnia deska ratunku. Mam znajomych co przyjeżdżają do Nas kilkadziesiąt km i chcą dalej przyjeżdżać , ale chcieliby mieć gdzie zaparkować i po całym dniu w zalewie i piasku wziąść szybki prysznic…

    • ;lkjhgf Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 19:17

      Jezioro powinno być samorządu województwa wtedy byłyby inwestycje, a tak paru miejscowych kręci jakieś lolki nic poza tym??? Jaki cel miało przejęcie jeziora, chyba tylko po to by upaść. Obecnie nie stać władz nawet na remont dziur w drogach, o czym tu mówić wogóle.

      • gdzie prokurator Odpowiedz

        18 lipca 2019 at 19:27

        Ale inicjator lotnik-helikopterowy domek ma i paru kolesi goło-dupców a jezioro było jego „oczkiem w głowie” było całą kadencje.

        • gość Odpowiedz

          18 lipca 2019 at 19:34

          By żyło się lepiej

          • janek

            19 lipca 2019 at 00:29

            Zainwestuj miernoto kilkadziesiąt tysięcy złotych w infrastrukturę, to możemy wtedy porozmawiać o perspektywach. Co miasto zrobiło nad jeziorem ? Tyrolka ? Prywatny inwestor. Kawiarnie i bary ? prywatny inwestor. Park pontonowy ? Prywatny inwestor. Kajaki ? prywatny inwestor. Rowerki wodne ? Prywatny inwestor. Resteruacja w Marinie ? Prywatny Inwestor. Wake Park który o mało co nie został dzięki Kalince zlikwidowany – Prywatny inwestor . Baza nurkowa z solidnym zapleczem – Prywatny inwestor. Miasto ??????????????? No ? To zamknij mordę.

          • janek

            19 lipca 2019 at 00:40

            Przepraszam. Jeżeli cię obraziłem stwierdzeniem ” zamknij mordę ” to się poprawię – stulk pysk.

  21. Aaa Odpowiedz

    18 lipca 2019 at 09:07

    Mam nadzieje, że będzie kolejny przetarg l???
    I że znajdą na to kasę

  22. zbyszekU Odpowiedz

    18 lipca 2019 at 14:14

    Może wypowie się ktoś kto choć trochę zna się na ekonomii? Jakiś smętny Maciej czy inny John plują jadem na prawo i lewo. Właściwie tylko na lewo jak cały ten postkomunistyczny PiS. Rozbuchał pseudo ekonomista Morawiecki inflację i nic dziwnego, że to co się policzy dzisiaj za kilka dni będzie bardzo nieaktualne. To widać przy budowie dróg. Firmy wolą porzucać roboty niż pchać się w długi bo GDDKiA im nie wyrówna do poziomu inflacji.

    • John Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 14:44

      Czlowieku o intelekcie orangutana , gowno mnie obchodzi kto i komu co ma wyrownac , jesli nie zauwazyles to ja krytykuje postepowanie czleka zwanego prezydentem za jego uwielbienie do nie wysilania sie , gowno mnie obchodzi inflacja i cena rzodkiewki , i gowno inflacja ma do naszego zalewu ale pierd…l takie glupoty dalej i liz dupsko preziowi

      • gość Odpowiedz

        18 lipca 2019 at 16:03

        ostrożnie maly fiacie nie unoś już się tak bo ci żyłka pęknie

        • Grom Odpowiedz

          18 lipca 2019 at 16:40

          zaciąłeś się, idż do logopedy bo zostaniesz ćwokiem

        • John Odpowiedz

          18 lipca 2019 at 16:45

          Co ci stary malym fiatem cie do komuni wiozl , czy jakas milosc niespelniona , chlopie motoryzacja to twoja pasja czy co ci dolega

    • John Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 16:06

      Chcesz wmowic samemu sobie ze z powodu inflacji w tarnobrzegu nie bedzie inwestycji nad zalewem , nie bedzie obwodnicy , a ta sama inflacja juz nie dziala w stalowej woli , gorzycach czy nowej debie , tam jakos sie da , czlowieku odstaw tvn bo z waszymi rozumami to zaczniecie obwodnice z palet euro robic bo wam tylko takie pomysly do tych glupich glow przychodza , inflacja niemadra istoto towarzyszy nam od zawsze i jak juz ciebie nie bedzie to ta inflacja bedzie nadal a teraz wez do reki jakas ksiazke , najpierw pusc czlonka kolegi i naucz sie innych slow np kompetencje , umiejetnosci , inteligencja itp tego wam brakuje

  23. mieszkaniec Odpowiedz

    18 lipca 2019 at 17:58

    Komentarze godne brukowca. John w formie – ciągłe bicie piany. Kto by pomyślał, że w TBG tylu fachowców „z Bożej łaski” i doradców tyleż.

    • John Odpowiedz

      18 lipca 2019 at 18:22

      Policz bo zakladam ze umiesz liczyc ilu was w urzedach siedzi a otrzymasz wynik ilu w tbg fachowcow i doradcow z Bozej Łaski , i bierz sie do roboty bo wasi kumple z gangu olsena POKo beda tu kampanie robic

  24. ;lkjhgf Odpowiedz