Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat Tarnobrzeski: Rekrutacja podwójnego rocznika. Wolne miejsca w szkołach

Lipiec 22, 2019 6:59 PM

Do 29 sierpnia br. potrwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w samym Tarnobrzegu tak i w powiecie, z przyjęciem do szkoły ponadgimnazjalnej nie było większych problemów.

W bieżącym roku do trzech szkół ponadgimnazjalnych których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe ( dwie w Nowej Dębie i jedna w Gorzycach), podania złożyło 307 uczniów, czyli o 105 więcej w porównaniu do roku 2018. Zwiększona liczba uczniów nie wpłynie na wydłużenie zajęć lekcyjnych i wprowadzenie tzw. zmianowości.

- Nie będzie zmianowości, koniec zajęć najpóźniej o 16.20 dotyczy tylko zajęć z praktycznej nauki zawodu -wyjaśnia NW24.pl Jacek Hynowski, kierownik referatu Oświaty, Zdrowia, Spraw Społecznych i Promocji w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu.

Łącznie dla absolwentów gimnazjów i podstawówek w szkołach ponadgimnazjalnych których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe przygotowano w tym roku 480 miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>