Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Niepełnosprawni tenisiści stołowi rywalizowali w ramach XIII edycji Turnieju Słowian (fotoreportaż oraz video HD)

Sierpień 10, 2019 9:55 AM

Już po raz trzynasty w Tarnobrzegu rozegrany został Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach. Dla zawodników to nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z zawodnikami z różnych krajów, ale również możliwość szlifowania formy przed najważniejszymi startami. W tym roku to Mistrzostwa Europy i turnieje rankingowe, będące przepustką do startu w Paraolimpiadzie w Tokio w 2020 r.

W tegorocznej edycji turnieju udział wzięli tenisiści z z Irlandii, Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski. Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej drużynowy w którym startowało 19 zespołów.

Pierwsze miejsce wywalczył zespół pierwszy zespół ze Słowacji (Alena KANOVA/Boris TRAVNICEK), który w finale pokonał faworytów turnieju czyli parę Rafał Lis i Krzysztof Żyłka 2:0. Tzrecie miejsce przypadło Czechom.

  • Turniej drużynowy

1. Alena KANOVA / Boris TRAVNICEK SVK 1

2. Rafał LIS / Krzysztof ŻYŁKA POL 1

3. Jiri SUCHANEK / Petr SVATOS CZE

4. Mladen CIRIC / Borys STOILJKOVIC SRB 1

5-8. Maciej NALEPKA / Mariusz CZERWIOSKI POL 2

Colin JUDGE / Daniil USTINOV IRL / UKR

Igor LAVRENTJEV / Ivo MELKUS LTU / CZE

Grzegorz PAPIS / Mateusz ROGOWSKI POL 8

Kolejne dwa dni zawodów to rywalizacja w turnieju indywidualnym.  W klasie Open Kobiet zwyciężyła wyraźnie Alena KANOVA reprezentantka Słowacji, pokonując wszystkie swoje przeciwniczki po 3:0. Drugie miejsce zajęła Serbka Sonja BOGUNOVIC a trzecie Barbara ROMPA.

  • klasa Open Kobiet

1. Alena KANOVA Słowacja

2. Sonja BOGUNOVIC Serbia

3. Barbara ROMPA Polska

4. Spomenka HABETINKOVA Czechy

5. Antonina ARSENOVA Rosja

W klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył po raz kolejny Rosjanin Dmitriy Lavrov przed Słowakiem Marianem KAMIEN i Mateuszem WALSKIM z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

  • klasa 1

1. Dmitriy LAVROV Rosja

2. Marian KAMIEN Słowacja

3. Mateusz WALSKI Polska

W finale klasy 2 spotkali się ponownie tak jak bywało w poprzednich latach Czech Jiri SUCHANEK i Polak Rafał CZUPER. Tym razem zwyciężył Rafał pokonując 3:1 (6, -4, 8, 7) swojego przeciwnika. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz JAKIMCZUK pokonując 3:0 (9, 5, 3) Romana GUŁYKA z Ukrainy.

  • klasa 2

1. Rafał CZUPER Polska

2. Jiri SUCHANEK Czechy

3. Tomasz JAKIMCZUK Polska

4. Roman GULYK Ukraina

Finał klasy 3 to pojedynek reprezentanta Polski Macieja NALEPKI IKS jezioro Tarnobrzeg z Colinem JUDGE z Irlandii debiutującym w turnieju. Irlandczyk po emocjonującym meczu pokonał Macieja 3:1 (-9, 8, 3, 8). Trzecie miejsce zajął Mariusz CZERWIŃSKI, który wygrał 3:0 (9, 3, 9) z Czechem Petrem SVATOS.

  • klasa 3

1. Colin JUDGE Irlandia

2. Maciej NALEPKA Polska

3. Mariusz CZERWIOSKI Polska

4. Petr SVATOS Czechy

W finale klasy 4 dochodzi do meczu Rafała LISA z Borisem TRAVNICEK ze Słowacji, w którym młodość wygrywa z doświadczeniem. Boris pokonuje 3:0 (8, 10, 5) Rafała. Trzecie miejsce zajmuje Michał CZUŁEK po zaciętym pojedynku wygrywa 3:2 (12, -4, -3, 7, 12) z Ilic NEBOJSA z Serbii.

  • klasa 4

1. Boris TRAVNICEK Słowacja

2. Rafał LIS Polska

3. Michał CZUŁEK Polska

4. Ilic NEBOJSA Serbia

Klasę 5 wygrywa Daniil USTINOV Ukraina (zrobił sobie prezent na 21 urodziny) pokonuje on po wyrównanym i zaciętym meczu 3 :2 (11, -7, 11, -8, 11) doświadczonego Sławomira PRZYBYSZA.

  • klasa 5

1. Daniil USTINOV Ukraina

2. Sławomir PRZYBYSZ Polska

Na koniec zawodów rozegrano kategorię Open gdzie w jednym półfinale spotkali się Mariusz CZERWIŃSKI, który wcześniej pokonał 3:1 (9, 12, -8, 8 ) Rafała LISA oraz Irlandczyk Colin JUDGE,
który 3:1 (8, -7, 6, 8 ) wygrał z Maciejem NALEPKĄ. Mecz półfinałowy to świetna gra Colina i zwycięstwo 3:0 (2, 7, 10) z Mariuszem.

W drugim półfinale tej kategorii spotkali się Słowak Boris TRAVNICEK i Czech Jiri SUCHANEK. Boris wcześniej pokonał Rafała CZUPERA 3:0 (6, 6, 16) a Jiri 3:0 (11, 4, 11) Alene KANOVA. Drugi półfinał to kolejny zaciekły mecz na wysokim poziomie, w którym 3:2 (-8, 8, -5, 14, 6) TRAVNICEK ogrywa SUCHANKA.

Finał to mecz dwóch przyjaciół Colina JUDGE i Borisa TRAVNICEK mecz pięciosetowy, z którego zwycięsko wychodzi Irlandczyk pokonując 3:2 (6, -7, 8, -7, 6) Słowaka. Trzecie miejsce zajmuje Jiri SUCHANEK po kolejnym pięciosetowym pojedynku 3:2 (-9, 1, -8, 5, 2) pokonuje Mariusza CZERWIŃSKIEGO.

  • klasa OPEN

1. Colin JUDGE Irlandia

2. Boris TRAVNICEK Słowacja

3. Jiri SUCHANEK Czechy

4. Mariusz CZERWIŃSKI Polska

Najlepszym zawodnikiem – Most Valuable Player XIII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2019 został Słowak Borisa TRAVNICEK.

info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>