Srebrny medal tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg

Kolejny dobry występ zanotowali tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg, którzy z zawodów z cyklu Pro – Tour PTT Czech Open 2019 przywieźli srebrny medal. W Ostrawie dwójka naszych zawodników – Maciej Nalepka i Janusz Chamot startowała w drużynie wraz z Marcinem Czerwińskim.

W fazie grupowej Polacy pokonali 2:0 drużynę mieszaną Rosjanin Rail GALIAKBEROV/Turek Empe MEYDAN oraz 2:1 drużynę Czeską Petr SVATOS/Vratislav HOLIK. Następnie w 1/4 turnieju pokonali 2:1 Serbów Mladen CIRIC/Sinisa BRADASEVIC a w półfinale wygrywają 2:1 z drużyną Austrii 1 Manfred DOLLMANN/ Egon KRAMMINGER. W finale musieli uznać wyższość drużyny mieszanej Irlandczyk Colin JUDGE i Włoch Matteo ORSI i przegrali 0:2.

Dzień wcześniej w turnieju indywidualnym w Pro – Tour PTT Czech Open 2019 w klasie 3 wózki mieliśmy wielkie nadzieje na miejsce medalowe Maciej NALEPKI. Maciej „szedł jak burza” wygrał grupę pokonując Austriaka Manfred DOLLMANN 3:2 (-10,6,-9,7,7) , następnie 3:1 (5,4,-8,2) pokonał Serba Darko BABIC i 3:0 (2,5,6) Czecha Ivan KEBISEK. W 1/8 wygrywa 3:0 (7,7,10) z Hiszpanem Roberto Eder RODRIGUEZ by w ćwierćfinale nieoczekiwanie ulec po zaciętym meczu 0:3 (-10,-9,-10) Serbowi Mladen CIRIC. Szkoda bo mogło być pięknie!

Drugi z zawodników IKS-u Janusz CHAMOT, który po raz drugi wystąpił w zawodach rankingowych, w klasie 3 wózki przegrał 0:3 (-7,-2,-5) z Francuzem Francois GEULJANS, następnie 0:3 (-5,-6,-8) Czechem Jaroslav HADRAVA i 0:3 (-5,-7,-5) z Hiszpanem Miguel RODRIGUES-MARTINEZ i odpadł z turnieju indywidualnego. Natomiast w drużynie dzielnie pomagał Maćkowi i Mariuszowi w grach singlowych min. pokonując 3:2 (8,5,-4,-6,8) Rosjanina Rail GALIAKBEROV tym samym zdobył kolejne punkty do rankingu światowego.

– Od 16 września w Szwecji w Helsingborg rozpoczynają się Mistrzostwa Europy – ITTF Para European Championships na których wystąpią m.in. Maciej NALEPKA i Krzysztof ŻYŁKA. Zawodnicy będą walczyć o tytuły Mistrzów Europy, które umożliwiają bezpośrednią kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 – wyjaśnia prezes IKS Rajmund Zięba.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg