Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Straż Miejska nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Statystyczne podsumowanie pracy funkcjonariuszy w wakacje

Wrzesień 16, 2019 1:56 PM

W minionym tygodniu w artykule pt. „Jezioro Tarnobrzeskie: Mniej pouczeń, więcej mandatów” zaprezentowaliśmy Państwu podsumowanie sezonu  w oparciu o statystyki policyjne. Poniżej przedstawiamy zestawienie które otrzymaliśmy od Straży Miejskiej.

W przeciwieństwie do Wodnego Patrolu Policji pilnującego porządku wyłącznie na wodzie, Straż Miejska winna czuwać również nad tym, co dzieje się na plaży. Jak poinformował nas komendant Robert Kędziora, w okresie wakacyjnym od poniedziałku do soboty nad jeziorem organizowane były patrole doraźne w ramach wykonywanych służb patrolowych rowerowych i zmotoryzowanych,  zaś w niedzielę i dni świąteczne uruchamiane były dodatkowe patrole dedykowane nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Z informacji uzyskanych od komendanta Kędziory wynika, że w sezonie 2019 roku strażnicy miejscy patrolujący plaże nad akwenem wylegitymowali 36 osób czyli o dwie mniej niż w roku ubiegłym. Nieco mniej było również pouczeń, w 2018 – 291, w 2019 roku zaś 257.

Więcej niż w ubiegłym roku strażnicy miejscy wystawili za to mandatów karnych. W 2018 było ich 159 na kwotę 12.280 zł, w minionym zaś sezonie liczba mandatów wyniosła 182, na łączną kwotę 22,010 zł.

W minione wakacje strażnicy miejscy uczestniczyli również w 43 wspólnych patrolach wodnych z WOPR (w 2019 roku przeszkolono 5 funkcjonariuszy do pełnienia służb w patrolu wodnym – kurs ratownika wodnego), wzięli także udział w akcji profilaktycznej na plażach jeziora (ratownictwo, bezpieczny wypoczynek nad wodą).

SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI

2019

 • 36 legitymowanych
 • 257 pouczeń
 • 182 mandaty karne na kwotę 22.010 zł

W tym:

- 51 mandatów – kąpiel w miejscu zabronionym;

- 129 mandatów za wykroczenia drogowe

- 2 mandatów za inne wykroczenia

2018:

 • 38 legitymowanych
 • 291 pouczeń
 • 159 mandatów karnych na kwotę 12.280 zł

W tym:

- 98 mandatów – kąpiel w miejscu zabronionym;

- 52 mandatów za wykroczenia drogowe

- 9 mandatów za inne wykroczenia

14 Responses to Straż Miejska nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Statystyczne podsumowanie pracy funkcjonariuszy w wakacje

 1. Szczery Odpowiedz

  16 września 2019 at 16:22

  Śmiech na sali. Tyle to powinni wystawiać w ciągu tygodnia! Wystarczy chcieć, i patrzeć co dzieje się nad jeziorem. Dziesiątki źle zaparkowanych aut dziennie, dziesiątki nielegalnych wjazdów pod prąd, dziesiątki rozpalonych grilli, postawionych dzikich obozów w miejscu zakazu,osoby śmiecące i po sobie nie sprzątające. Gdyby służby robiły swoje, to jezioro utrzymywało by się z samych mandatów, aż się bydło nauczy…

  • KAROL Odpowiedz

   16 września 2019 at 22:01

   i kąpanie smierdzących kundli między dziecmi!

  • plażowicz Odpowiedz

   17 września 2019 at 09:51

   Za to podsumowanie, strażnicy miejscy powinni być ukarani dyscyplinarnie. Wychodzi na to , że przez sezon prawie nic nie robili. Rzeczą naturalną stał się dojazd nad jezioro pod prąd obok wake parku i przystani nurkowej. Setki samochodów w sobotę i niedzielę jeździło pod prąd. S E T K I samochodów. Żadnej reakcji policji i straży miejskiej przede wszystkim. Wszyscy wiedzą o tym procederze, setki samochodów jeździ pod prąd ocierając się o inne auta i rowerzystów, a straż miejska o tym nie wie ( niebywałe )lub nie chce wiedzieć . Żenada. Chcieliście się pochwalić strażnicy , a wyszło jak zwykle.

   Panie komendancie strażników miejskich. Wzywam pana do odpowiedzi. Proszę publicznie odpowiedzieć wszystkim, dlaczego straż miejska zrezygnowała z egzekwowania prawa w tym zakresie. Czy wiedział pan o tym , że nielegalnie bez opłaty pod prąd w weekendy wjeżdżało setki samochodów ? Dlaczego strażnicy nie podejmowali działań w tej sprawie. Czy może czeka pan na wypadek drogowy z udziałem rowerzysty ? I niech pan nie mówi ,że podejmowaliście tam działania, bo to nieprawda. Panie komendancie, proszę odpowiedzieć wszystkim tu na forum. Czekamy.

 2. Maciek Odpowiedz

  16 września 2019 at 16:37

  Z jednej strony narzeka się na brak pieniędzy w budżecie. Z drugiej strony tam, gdzie na mandatach można zarobić krocie, nie wystawia się ich. No bo wystarczy 2 strażników na wyjeździe, gdzie wjeżdżają pod prąd bez opłaty i dwóch spacerujących w celu wypatrywania bezmyślnie zaparkowanych samochodów. Gra pozorów trwa.

  • Mar Odpowiedz

   16 września 2019 at 17:28

   Jakieś wystawiają, przecież są wymienione w statystyce.

   • Maciek Odpowiedz

    16 września 2019 at 19:33

    Nie napisałem, że w ogóle nie wystawiają mandatów. Chodziło mi o to, że nie wystawia się ich tyle, ile by należało. W mieście widziałem nie raz samochód straży miejskiej przejeżdżający jakby nigdy nic obok nieprawidłowo zaparkowanych aut. Skutki? Zastawione chodniki i mniejsze wpływy do budżetu.

 3. Tropiciel idiotoligii Odpowiedz

  16 września 2019 at 17:26

  Czy ta straż choć raz zarobiła na swoje płace czy do nich dopłacamy?

  • Elana Odpowiedz

   18 września 2019 at 08:50

   Puknij się w głowę! A czy Policja zarabia na siebie? Żadna tego typu formacja NIGDY nie zarobi na siebie chyba, że wprowadzimy pełną dyktaturę i karanie za wszystko, a nie oto chyba w tym chodzi :)

 4. Tutturu Odpowiedz

  16 września 2019 at 18:48

  Co do legitymowanych, mandatów i pouczeń to tak powinno wyglądać podsumowanie jednego weekendu a nie całych wakacji.

 5. Mieszkaniec Odpowiedz

  17 września 2019 at 11:31

  Panie plażowicz zamiast krzyczeć o niegodziwościach SM , strażników czy ich komendanta proponuje zapoznać się z brzmieniem art 129b Kodeks Drogowy.Czytanie naprawdę nie boli a czytanie ze zrozumieniem nigdy.Pan
  Morawski może zaspokoi ciekawość plażowicz i wystąpi do Ruchu Drogowego miejscowej Policji by udostępniła efekty swojej pracy w zakresie egzekwowania jazdy pod prąd czyli nie stosowania się do znaku drogowego – zakaz wjazdu.Taka drobna uwaga do plażowicza.Proszę pisać we własnym imieniu i na swój rachunek a nie oczekiwać odpowiedzi dla wszystkich rzekomo czekających bo niby skąd Pan wiesz ze czekają.Pogody ducha i ciała życzę bo jak wiadomo lekarstwa kupujemy za własną kase niestety.O przepaszam niektórzy dzięki dobrej zmianie mają je za free przynajmniej niektóre

  • plażowicz Odpowiedz

   17 września 2019 at 14:03

   Widzę, że jest pan z tych nielicznych osób ,które dobre samopoczucie uzyskują po obrażeniu innych. Medycyna zna takie przypadki. Swoim wpisem rzeczywistości nie zmienisz. Choćbyś nie wiem jak zaklinał. Straż w tym temacie dała ciała. Popatrz na inne komentarze. Nie pozdrawiam.

   • Elana Odpowiedz

    18 września 2019 at 08:52

    To Policję też trzeba zlinczować, bo mało robili nad jeziorem, a ściganie wykroczeń komunikacyjnych to ich zakres działania :)

 6. Mieszkaniec Odpowiedz

  17 września 2019 at 14:52

  :) :))) .Pan na poważnie z tym komentarzami czy wolne źarty.Niczego widzę Pana nie nauczyły ostatnie afery komentarzowe,hasłowo ujęte jako Brejza Team w Inowrocławiu czy Kasta Team w Ministerstwie Sprawiedliwości.Dziś komentarzami każdego można uczynić świętym lub pomocnikiem diabła.Tyle w tym temacie

  • tbg Odpowiedz

   17 września 2019 at 22:55

   Jakiś nienormalny , czy co ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>