Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Dlaczego gmina musiała zapłacić prawie 30 tys.zł komornikowi? W urzędzie trwa postępowanie wyjaśniające

Wrzesień 18, 2019 12:26 PM

- Prowadzę w tej chwili wewnętrzne postępowanie wyjaśniające dlaczego tak się stało, że pieniądze nie trafiły do przedsiębiorcy – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prezydent Tarnobrzega. Pieniądze o których mówił D. Bożek zostały zasądzone prawomocnym wyrokiem lecz przedsiębiorca odzyskał je dopiero przez komornika. W rezultacie gmina zapłaciła dodatkowe 28 900 zł, na pokrycie kosztów pracy komornika – o sprawie pisaliśmy tutaj.

- W urzędzie gminy podjąłem działania mające na celu po pierwsze ustalenie przyczyny dlaczego nastąpiło opóźnienie w wypłacie tej kwoty a po drugie podjąłem decyzję w sprawie zmian związanych z procedurami, które nie zmieniane od wielu lat, myślę że również doprowadziły do tej sytuacji – tłumaczył prezydent.

- Postępowanie trwa, myślę ze w ciągu najbliższych tygodni sprawa będzie do końca rozpoznana – dodał.

Równolegle sprawę bada prokuratura. – Przedmiotowe postępowanie znajduje się na etapie czynności sprawdzających i prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień, czy też niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego tj. o czyn z art. 231 par. 1 k.k. – wyjaśnia NW24.pl Andrzej Dubiel, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

25 Responses to Tarnobrzeg: Dlaczego gmina musiała zapłacić prawie 30 tys.zł komornikowi? W urzędzie trwa postępowanie wyjaśniające

  1. ROMAN Odpowiedz

    18 września 2019 at 13:30

    Aha, czyli to nie wina niekompetentnego Bożka, którego każdego dnia przerasta funkcja prezydenta, tylko procedury winne. Jakoś za poprzedników były dobre i komornik kasy nie zabierał. No ale wtedy Miro z Woli Baranowskiej nie był wiceprezydentem… Niezły burdel mają siostry w tym archeo.

    Aha i niech Bożek nie bredzi, że nastąpiło opóźnienie w wypłacie, bo on jej po prostu nie zlecił i wypłaty dokonał sobie sam komornik.

    • Zosia Odpowiedz

      18 września 2019 at 13:38

      A może posłuchaj sobie kompetentny Romku konferencji w całości, ze zrozumieniem, a potem zabierz się do roboty, bo chyba nudzisz się w tej swojej robocie i hejtujesz, zamiast pracować. Myślę, że z tym słuchaniem, jakoś sobie poradzisz.

      • ROMAN Odpowiedz

        18 września 2019 at 14:08

        No właśnie ja nie mam czasu w pracy na oglądanie konferencji prezydenta, który swoją ignorancję przykrywa spendem wszystkich naczelników, co by nie było że czegoś nie wie. Ci ludzie zamiast pracować, przez 2 godziny siedzieli i robili za dupochron Bożka. Dlatego właśnie opieram się na relacji dziennikarskiej. Czy uważasz Zosiu, iż redaktor Morawski nie umie słuchać ze zrozumieniem i potem źle to opisuje?

  2. Adam Odpowiedz

    18 września 2019 at 15:20

    Prosze Państwa .Tłumaczenie o stracie w postaci kosztów komornika to klasyka tej prezydentury .Zagadać i wymyślić wszystko co się da ,aby nie powiedzieć prawdy. Zdaniem Bozka winne procedury oczywiście te same które od lat się prawdzały. Procedury spowodowały ,ze to BOżek i jego zastępca nie spotkały się z wykonawcą który miał ze sobą prawomocny wyrok. To procedury spowodowały,,z mecenas wystąpił z wnioskiem o sporzadzenie uzasadnienia wyroku którego wyniku nie znał. Urzędowy mecenas przekonuje teraz prezydenta ,ze to nie mecenas wystąpił do sądu o wstrzymanie wykonania wyroku tylko procedury. A prawda taka mecenas wystąpił o wstrzymanie prawomocnego wyroku na prośbe gminy ..No właśnie kogo. Trzeba się umieć przyznać do błędu .To cecha dojrzałych facetów a nie szukać procedur w sytuacji kiedy trzeba być kompetentnym i podejmować decyzje. To właśnie uczniowskie tłumaczenie przekonuje mnie że ta prezydentura jest infantylna i nie lubi jak się zwraca lekko uwagę. A swoja drogą tego tłumaczenia o procedurach to nie wymyślił Bożek tylko mecenasi i sekretarz. Po stylu argumentacji to jest sprawdzalne. Ale Bożek nie lubi jak się mu wytyka słabiutki dwór a właściwie dworek. Wina jest po stronie urzędników i tyle. Porównywanie kwot naliczonych odsetek ZUS do kwoty kosztów komorniczych jest delikatnie mówiąc zwykłą manipulacją w małym stylu. Panie prezydencie mieszkańcy mają dobre wykształcenie niech Pan o tym pamięta.

  3. komu Odpowiedz

    18 września 2019 at 15:35

    Co to za maniera mówienie o podjętych działaniach zamiast o efektach tych działań!!!Takie wyjaśnienia niczego nie wyjaśniają tylko generują nieufność i złość.

    • Zosia Odpowiedz

      18 września 2019 at 15:44

      Zastanawiam się, jaki cel ma wyłączanie z kontekstu jednej sprawy, tej którą jest trudnością. Ano po to, aby nie mówić o sukcesach. Posłuchaj Romku, Adasiu i komu że zrozumieniem konferencji. Konferencja super. Nie miałam pojęcia, że tak wiele udało się zrobić. Posłuchajcie o ZUS ie.. Mam tylko jedną uwagę, że takie informacje o tym o się udało, co nie powinny być częstsze. A Wy hejterzy zajmijcir się uczciwą pracą..

      • John Odpowiedz

        18 września 2019 at 16:48

        Hejtery uspokojcie sie bo zosia pisze ze bozek jest git i ze tak duzo juz zrobil a wy slepcy tego nie widzicie . urzad placi zus wiec to sukces nad sukcesy wiec wypelzlo dziadostwo z urzedu i piesni pochwalne wypisuje . co ty sobie zosiu myslisz ze tylko ty masz oczekiwania i jak bozek je spelnil dajac ci stanowisko to reszta ma milczec ? Jestescie nieudacznikami i tylko rysunki i obietnicd konferencja mu sie z kampania wyborcza pomylila i nie zauwazyliscie ze czas waszych obietnic sie skonczyl . wiec spadaj do swojego biurka i udawaj bynajmniej ze cos robisz

        • gość Odpowiedz

          18 września 2019 at 17:09

          A co robił maly fiat?

        • Zosia Odpowiedz

          18 września 2019 at 17:27

          O jest najsłynniejszy hejter Rzeczypospolitej. Witaj.. Kultura i klasa zostały za drzwiami..

          • muka

            18 września 2019 at 21:56

            Nie masz pojęcia co znaczy hejt , to co ty wiesz o kulturze ,klasie (chyba ze zerowej).

          • John

            18 września 2019 at 23:20

            Kultura i klasa przeznaczona jest dla tych ktorzy w minimalnym stopniu sobie na nia zasluzyli . Dla was pozostaje prawda prosto w oczy bo ona was najbardziej boli ciezko wam zniesc wasza niekompetencje wiec powolaliscie kolko wzajemnej adoracji w ktorym pan z kitka odgrywa przywudcza role a reszta kreci sie wokol jego dupy

  4. kalinka Odpowiedz

    18 września 2019 at 17:21

    A ja ciekaw jestem jacy to dziennikarze byli na tej konferencji.Bo jakos konkretnych pytani nie bylo?aaaaaa juz wiem …przychylni!!!!

  5. kto będzie następny? Odpowiedz

    18 września 2019 at 20:43

    W takim razie szkoda, że tak kompetentni dziennikarze nie przedstawili chociaż w kilku prostych zdaniach ogłaszanych sukcesów.

    no i jeszcze jedno, z tymi uwagami o hejtowaniuto nie przesadzajcie, bo niedlugo się okaże, że kropka lub przecinek, a o cudzysłowowym nie wwspominając okażą się jednym wielkim hejtem i obrazą majestatu.Z mojej strony, to co jedni nazywają hejtem to tutj jest zwykłym narzekaniem i biadoleniem. Szkoda że oprócz tego nie ma większych konkretów.Widać przez to tylko gorycz i rozżalenie z powodu przegranej a nie konstruktywną krytykę.

    • mkg Odpowiedz

      18 września 2019 at 22:17

      Co ty wymyśliłeś z tą goryczą i przegraną .Chyba nie uwierzyłeś w wydumane sukcesy Bożka z ZUS-em, TBS-sem i „nowym” projektem nad jeziorem. Bo ja oczekiwałem wskazania winnych tych zaniedbań(na tym polega rządzenie i sprawiedliwość-winnych trzeba karać) a nie ich chowania pod niby jego sukcesy bo po prostu jest blado i żle wróży na przyszłość.

  6. Antek Odpowiedz

    19 września 2019 at 09:18

    Zwolennicy malowanego prezydenta nie rozróżniają krytyki od hejtu.
    Wyjaśnię wam: hejt pochodzi od słowa hate, po angielsku nienawidzić.

    Hejter to po polsku nienawistnik.

    Tutaj nikt Bożka nie hejtuje, tutaj go ludzie krytykują.
    Zupełnie zasłużenie – bo przepierdział prawie rok na zabawie, efektów żadnych. A teraz bezczelnie wciska ludziom kit – porównując odsetki za prolongatę spłat ZUS-u do totalnej wtopy jaką było niewykonanie prawomocnego wyroku sądu, na czym mieszkańcy stracili 28 tysięcy złotych.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      19 września 2019 at 09:26

      tak tak Antku zgadza się…
      tutaj absolutnie nie ma Hejtu, nikt nikogo nie wyzywa ani nie obraża…

  7. Urzędnik Odpowiedz

    19 września 2019 at 12:45

    Tak trudno powiedzieć Nie zapłaciłem dobrowolnie bo ie spotkałem się z Panem Kosakowskim i dlatego że mecenas nie wiedział że sprawa zakończona prawomocnie.
    Panie Bożek tak się nie sprawuje urzędu Ko chciał Pan zagadać temat

  8. Zbyszek Odpowiedz

    20 września 2019 at 10:50

    Oj tam, oj tam , co to za głupie 30 tyś. dla Gminy z „Jeziorem” . W Warszawie milard z hakiem popłynoł do Wisły i żadna sprawa. A gdzie Wisła tam i „Jezioro”, przecie ono z Wisły.

  9. cenzor Odpowiedz

    20 września 2019 at 11:14

    kalinka i świta odpuścili swoim z katolickiej szkoły zbudowanej zresztą z naruszeniem prawa lekką ręką 400 tysięcy to 30 tysięcy można nazwać drobnymi na frytki.
    na kopiących się po czole 4 ligowców wydaliśmy w ciągu ostatnich lat lekką ręką ponad 5 mln złotych czyli tyle ile co roku dopłacamy do fundującego darmo stadion kopaczom MoSiR Tarnobrzeg znanej przechowali dyrektorów.

    jesteśmy bogaci w Tarnobrzegu więc piniądze rozdajemy.takieśmy są pany !

  10. Jagodka Odpowiedz

    20 września 2019 at 14:04

    Dla prezydenta 30 tys to pryszcz Tylko jak to się ma do oszczędności na pracownikach na sprzątaniu i dofinansowaniu imprez które robią ludzie aktywni
    Może te 30 tysięcy zwróci się jak Prezydent obniży wynagrodzenie członkom rad nadzorczych. W każdym mieście są tańsze rady nadzorcze a w naszym w którym się oszczędza jest na full
    Pytanie Jakich doradców ma Bożek Kto odpowiada za wyrzucenie w błoto 20 tys Kielb za 20 tys idzie siedzieć.

  11. Antos Odpowiedz

    21 września 2019 at 09:11

    Sprawa prosta do naprawienia Mecenasi którzy pracujaa w urzędzie i ci którzy zasiadają w radach nadzorczych spółek komunalnych zrobią zrzutke i spłaca dobrowolnie te skrominutkie 30 tys. Ohoy

  12. Antosia Odpowiedz

    22 września 2019 at 07:51

    Ja uważam że te skromne 30 tys są już na koncie Winni naprawili szkodę miastu I te pieniądze będą przeznaczona na zimę dla bezdomnych zwierząt

  13. urzędnik Odpowiedz

    22 września 2019 at 13:05

    Jak zwykle syfiarskie komentarze syfiarskich hejterów. Tarnobrzeg – gratulujemy!!!

    • narrator Odpowiedz

      22 września 2019 at 20:11

      ..powiedział syfiasty urzędnik

    • Antosia Odpowiedz

      22 września 2019 at 21:26

      Urzędnik nie spóźnij się do pracy. Może jutro trzeba będzie zapłacić kasę z prawomocnego wyroku.