Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Budżet Obywatelski 2020. Zobacz projekty na które możesz zagłosować

Wrzesień 20, 2019 1:57 PM

Po rozpatrzeniu odwołania przez Komisję Główna Rady Miasta Tarnobrzega ustalona została lista projektów Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego, z których mieszkańcy wybiorą te, które zostaną zrealizowane w 2020 roku. Do Komisji Głównej trafiło jedno odwołanie, z dwóch projektów negatywnie zweryfikowanych. Komisja postanowiła utrzymać ocenę negatywną wniosku dotyczącego wykonanie remontu ulicy Konfederacji Dzikowskiej w osiedlu Dzików.

W dniach od 30 września do 4 października 2019 r. głosować będziemy w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32, także w godzinach popołudniowych, po zakończeniu pracy urzędu. W niedziele 6 października 2019 r. głosowanie odbędzie się we wszystkich 16 tarnobrzeskich osiedlach. O zasadach głosowania oraz lokalach wyborczych poinformujemy niebawem.

Każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować tylko jeden raz wybierając jeden projekt duży – spośród 6 oraz nie więcej niż trzy projekty małe spośród 22 zgłoszonych.

Lista projektów, na które będą głosowali mieszkańcy Tarnobrzega, wraz z przydzielonymi numerami dla projektów po uszeregowaniu projektów alfabetycznie.

Projekty duże

1. Bliżej zwierząt bezdomnych – Aleja Edukacyjna dla Dzieci i Młodzieży w Schronisku.

2. Kompleks boisk do sportów plażowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

3. Rekreacyjno-edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu nr 5 w Tarnobrzegu – zmodernizowanie istniejącego placu zabaw oraz uatrakcyjnienie otoczenia Przedszkola nr 5.

4. Renowacja kamiennego krzyża, montaż kamery monitoringu, budowa miejsc parkingowych przed bramą Zamku Dzikowskiego – Plac Górnika.

5. Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto.

6. Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Projekty małe

1. Altanka śmietnikowa ażurowa zamykana na klucz z podbudową z kostki brukowej.

2. Bezpieczne przejścia dla pieszych na Osiedlu Serbinów – ul. E. Kwiatkowskiego oraz ul. Zwierzyniecka.

3. Bezpieczne przejścia dla pieszych na Osiedlu Serbinów – ul. M. Dąbrowskiej (przy Szkole Podstawowej Nr 10) oraz ul. J. Matejki.

4. Brama wjazdowa wraz z furtką na Dębową Polanę w Zakrzowie.

5. Budowa altany.

6. Chodnik nad Mokrzyszówką (osiedle Sobów).

7. Czyszczenie i pogłębianie stawu na os. Wielowieś.

8. Doposażenie budynku osiedlowego, altany i renowacja – Osiedle Nagnajów.

9. Doposażenie placu zabaw.

10. Doświetlenie ulic Ziołowa, Ziołowa Boczna.

11. Łączy nas sport – Rozbudowa siłowni przy ul. Kopernika.

12. Montaż tablic ekspozycyjnych.

13. Odmulenie i oczyszczenie stawu przy ul. Grobla – I Etap.

14. Poprawa funkcjonalności i estetyki wokół stawu przy stadionie w Mokrzyszowie.

15. Poszerzenie chodnika przy jezdni ul. Warszawskiej.

16. Relaks na terenach zielonych Skalna Góra – Lasek Buloński.

17. Remont małej Sali i zaplecza socjalnego Domu Osiedlowego.

18. Rozbudowa parkingu przy ul. Kościelnej (os. Sobów).

19. Uzupełnienie małej infrastruktury na Placu Górnika.

20. Wykonanie altany ogrodowej na placu osiedlowym.

21. Zakup i montaż krzesełek plastikowych na boisku OKS Koniczynka w Ocicach.

22. Zakup wyposażenia do pomieszczeń w budynku Domu Osiedlowego w Tarnobrzegu – Osiedle Miechocin.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE POSZCZEGÓLNYCH PROJEKTÓW – TUTAJ

info: UM Tarnobrzeg

25 Responses to Tarnobrzeg: Budżet Obywatelski 2020. Zobacz projekty na które możesz zagłosować

  1. Staszek Odpowiedz

    20 września 2019 at 14:04

    Pytanie do Redakcji @NadWisła24: Czy projekt dotyczący oświetlenia jest napisany pod technologię LED-ową czy pod zwykłe żarówki ??

  2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    20 września 2019 at 17:11

    http://tvl.tarnobrzeg.pl/2019/09/20/pytamy-wprost-z-dn-20-wrzesnia-2019-witold-zych/

    Aż miło posłuchać mądrego człowieka. Zachęcam do obejrzenia i wspierania inicjatyw Pana Doktora :)

  3. kalinka Odpowiedz

    20 września 2019 at 17:28

    Pochodzący ze Stalowej Woli Jerzy Kwieciński – od półtora roku minister inwestycji i rozwoju, został równocześnie ministrem finansów. Jest piątym szefem resortu finansów w tej kadencji.https://echodnia.eu/podkarpackie/jerzy-kwiecinski-ambasador-stalowej-woli-zostal-podwojnym-ministrem/ar/c1-14437265

    • Edek Odpowiedz

      22 września 2019 at 10:52

      Brawo dla Pana Ministra!

  4. Goofy Odpowiedz

    20 września 2019 at 18:00

    Mamy DUZY BLAD 10LAT DO TYLU !!!! Chyba powinno byc 2020 a nie 2010!!!

  5. bronka Odpowiedz

    20 września 2019 at 18:52

    NIECH NAJPIERW ZREALIZUJA TEGOROCZNE PROJEKTY!!!!!!!!!! A NIE GLUPOTY PISZA O NOWYCH

  6. bronka Odpowiedz

    20 września 2019 at 18:54

    dosc inwestycji na wsiach i w polach!!!!!!!!!!!!!!! moze wreszcie cos w centrum tarnobrzega wypadaloby zrobic?!

  7. Maciek Odpowiedz

    21 września 2019 at 10:26

    Ciekawe ile lat zajmie fachowcom z UM realizacja w terenie projektów, które zostaną wybrane…

  8. resFT Odpowiedz

    21 września 2019 at 10:59

    Nie da się nie skomentować gdy absurd goni absurd…

    Projekty duże:
    1.popieram i głosuję
    2.Jeśli ktoś chce zagrać na plaży w piłkę,to ma plażę,nie potrzebne dodatkowe boisko
    4.po co miejsca parkingowe,skoro brak turystów i odwiedzających? Renowację krzyża oraz obiektów w parku dzikowskich bym poparł, ale nie jakieś parkingi
    5.jest już dostatecznie widno
    6.projekt wart zainwestowania,tylko czy pieniędzy z budżetu wystarczy

    Projekty małe:
    1.chyba trzeba na głowę upaść by ZAMYKAĆ NA KLUCZ śmietniki!!! Czy w Tarnobrzegu sa jakieś niedźwiedzie,które grasują po śmietnikach i strach wyjść? Pojedźcie po miastach w okolicach ,czy tam stoją śmietniki pod kluczami? W większośći nie ma! Lepiej oddajcie te ławki coście powykradali spod bloków, że nie ma gdzie usiąść jak się wyjdzie przed blok! A kraty to se w oknach powstawiajcie jak się czujecie zagrożeni. Psychole!
    8.Nagnajów, śmiech na sali,miasto nie połączone nawet szlakiem dla pieszych ani ścieżką rowerową z centrum miasta a wchodzące w jego skład!!! Absurd! Dziwię się że Nagnajów jeszcze nie zmienił gminy.
    15. O rany, to jeszcze za wąskie te chodniki? Przecież są po obu stronach i nawet ścieżka rowerowa się tam zmieściła, i nadal nie macie jak chodzić? Absurd!
    16.Tylko nie mówcie że wymienicie ścieżki asfaltowe na kostkę ,bo jakoś bez problemu tam chodzę i powinna być załatana nawierzchnia asfaltowa w lasku i tego oczywiście nikt nie zrobił, bo od razu chcieliby wymieniać cały szlak dla pieszych w lasku ,razem z jego wycięciem i wybetonowaniem(tak jak plac czerwony i inne). Dziękuję ,ale na to nie zagłosuję.

    • Mar Odpowiedz

      21 września 2019 at 11:17

      Zamiast edukacji o zwierzętach bezdomnych, to powinna być ich sterylizacja, żeby ich nie przybywało. Także z projektów dużych, to zdecydowanie wody siarczkowe. Co do projektów małych to w sumie się zgadzam.

  9. Magda Odpowiedz

    21 września 2019 at 22:41

    Czy w Tarnobrzegu potrafią załatać jezdnię tak żeby jadąc autem nie wybić sobie zębów o kierownicę? Czy potrafią zrobić studzienki w ulicy nie za wysoko i nie za nisko ale w sam raz? Otóż powiadam wam nie. Ale pieniądze za remont(rewitalizację) biorą takie jak za najlepsze wykonanie. Kto podpisuje odbiory tych remontów? Daje do myślenia. Zapraszam na przejażdżkę ulicą Dąbrówki (zrewitalizowaną) na osiedlu Piastów

  10. Ewa Odpowiedz

    22 września 2019 at 07:20

    Pieniądze na remont ul Łokietka wydali pewnie na budowę ulicy gdzieś w polach pod zwierzyncem bo pewnie tam się ktoś ważny w tbg wybudował

  11. Ewa Odpowiedz

    22 września 2019 at 07:24

    Pieniądze na remont ul Łokietka pewnie zostały przeznaczone na budowę drogi w polach pod zwierzyncem bo tam się wybudował ktoś ważny w tbg

  12. Ewa Odpowiedz

    23 września 2019 at 14:25

    Jaki dalszy etap?? Na razie tylko tam gdzie miały być parkingi poradzili drzewka I to by było na tyle remontu Co się stało z pieniedzmi przeznacznymi na remont ulicy LOKIETKA?

  13. resFT Odpowiedz

    24 września 2019 at 11:43

    @Magda, drogi wam złe na jakiejś podrzędnej drodze, bo jakaś tam dziura. A zobacz jak wygląda główna arteria miasta taka jak Wiślna, Moniuszki ,czy Mickiewicza obok szpitala? To są główne zmartwienia miasta na tę chwilę,a nie to co kilku krzykaczy podnosi tu czy na innych forach. A poza tym ,to ja byłem w niejednym mieście i NIGDZIE nie spotkałem by drogi główne były w gorszym stanie jak jakieś osiedlowe mini ścieżki, po których mieszkańcy muszą jeździć autami 100 m do sklepu czy do szkoły,bo jednak normalna większość idzie na piechotę,rowerem a nie autami w takich miejscach. Tarnobrzeg gdyby nie wymienione drogi mógłby być określony miastem o najlepszych drogach. A niestety ma złą opinię i bynajmniej nie z powodu jakiejś Łokietka czy Dąbrówki,bo i tak nikt tamtędy nie jeździ,poza kilkoma mieszkańcami domków na Piastowie.

    • Ewa Odpowiedz

      24 września 2019 at 14:36

      Ulica miała być remontowana z budzetu obywatelskiego Skoro tyle ludzi zagłosowało to chyba jest potrzeba remontu A co powiesz na robienie z kostki ulic w polach kolo zwierzynca i asfaltowych dróg na polnych sciezkach na dzikowie i asfaltowek na wsiach ??????

    • Maciek Odpowiedz

      24 września 2019 at 15:26

      Zgoda co do głównych dróg w mieście – kolejność modernizacji powinna być zgodna z obciążeniem drogi. Ale twierdzenie, że użytkownicy choćby jednego budynku przy danej ulicy nie zasługują na możliwość normalnego dojazdu, jest niesłuszne, ponieważ oni tak samo płacą podatki jak mieszkańcy bloków np. przy ulicy Moniuszki. No bo jeżeli pójść dalej tym tokiem rozumowania, to gdy dany odcinek drogi stanowi dojazd do mniej niż powiedzmy 10 budynków, to nic z nim nie róbmy, aż się rozsypie. Wystarczy zrobić raz a dobrze, skoro się nie dało, trzeba poprawić. Poza tym są różne technologie obniżające koszty budowy, np. betonowe płyty ażurowe z małymi otworami, które z powodzeniem można stosować na drogach najniższej klasy (dojazdowych).

  14. B. Ch Odpowiedz

    1 października 2019 at 21:56

    Ja będę głosować na UJĘCIE WÓD SIARCZKOWYCH. Projekt przyszłościowy,
    gwarantujący zdrowie i pracę mieszkańcom miasta.
    Busko Zdrój mogło?
    A co Tarnobrzeg jest gorszy?

  15. Pracownik Odpowiedz

    20 września 2019 at 14:57

    Która to konkretnie?

  16. bronka Odpowiedz

    20 września 2019 at 18:55

    ulica lokietka zniszczona przez ECO miala byc wyremontowana w tym roku i nic nie robia! Telepiemy sie po dziurach i topimy w kaluzach po deszczu!

  17. smile Odpowiedz

    20 września 2019 at 21:40

    ubierz sobie kalosze…a najlepiej nie wychodź z domu….:) :) :)

  18. Magda Odpowiedz

    21 września 2019 at 22:47

    Ostatnio było napisane, że ul. Łokietka właśnie jest remontowana (?!) Ciekawe gzie się podziały pieniądze na to przeznaczone w poprzednim budżecie

  19. NW24 Odpowiedz

    22 września 2019 at 19:28

    Pani Magdo, odnoście ul. Łokietka, to informacja którą zamieściliśmy brzmiała następująco: „Remont ul. Łokietka etap III – Parkingi, Ulica. Osiedle Piastów Zadanie przewiduje dalszy etap remontu ulicy Łokietka – parkingi, ulica.

    Ze względu na trudności w wydzieleniu zadania, Zarząd Osiedla wniósł o przesunięcie środków na wykonanie innego zadania – trwa weryfikacja” – informacje takiej treści otrzymaliśmy z magistratu

  20. Maciek Odpowiedz

    24 września 2019 at 18:54

    W projekcie jednej z uchwał Rady Miasta Tarnobrzega na najbliższą sesję (w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 19.07.2019 r.) napisano:
    „Wiele terminowych zadań musi być niezwłocznie wykonywanych np. realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego,”.
    Jeżeli uchwała ta zostanie przyjęta przez Radę w tym brzmieniu, to będziecie Państwo mieli niepodważalny argument w swojej sprawie.