Od zamku do zamku w nieco ponad 48 minut. Zawodnicy rywalizowali w XLI edycji Biegu Nadwiślańskiego (fotoreportaż oraz video HD)

48 minut i 9 sekund potrzebował Andrzej Starżyński do kolejnego zwycięstwa w corocznym Biegu Nadwiślańskim im. Alfreda Freyera. Zawody te organizowane są na ulubionej trasie patrona biegu, czyli od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w tarnobrzeskim Dzikowie.

Łącznie zawody ukończyło 136 osób. Drugi na mecie Oleksii Obuhhovskiy trasę o długości 15 km pokonał w 49:01. Wynik poniżej 50 minut osiągnął jeszcze Michał Wojciechowski (Witar Tarnobrzeg).

Z kolei wśród pań kolejny raz najlepszą okazała się Małgorzata Siembida (Stalowowolski Klub Biegacza), która na metę przybiegła z czasem 1:01:22. Druga była Magdalena Wójcicka (SKB Kraśnik) – 1:01:51, trzecia zaś Svitlana Iveruk – 1:01:56.

W tegorocznym biegu Tarnobrzeg reprezentowało 12 biegaczek, najszybszą z nich była Agata Wieczorek z TeBeG Runners Team (1:13:08), drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Paulina Markowiak (1:14:02) i Edyta Gwoździowska (1:18:06).

Klasyfikację tarnobrzeżan jak zwykle wygrał Michał Wojciechowski, na drugim miejscu uplasował się Marcin Płaneta (58:20), na trzecim zaś Wiesław Sądel (1:04:25).