Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Postępowanie ws. przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w magistracie w Tarnobrzegu bada prokuratura w Stalowej Woli

Październik 22, 2019 8:41 AM

W sierpniu br. w Prokuraturze Rejonowej w Tarnobrzegu została zarejestrowana sprawa pod sygn. PR 1 Ds. 1079.2019. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło od nieustalonej osoby i odnosiło się do treści artykułu ” Tarnobrzeg: Pieniądze od gminy przedsiębiorca odzyskał dopiero przez komornika. Mimo prawomocnego wyroku”, pod kątem prawno-karnej oceny powołanych w nim okoliczności. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa ta została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Postępowanie prokuratorskie prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień, czy też niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego tj. o czyn z art. 231 par. 1 k.k.

- Przedmiotowe postępowanie zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. W chwili obecnej, w dalszym ciągu, prowadzone jest w tej sprawie postępowanie sprawdzające, w szczególności gromadzone są niezbędne dokumenty jak również rozpytywane są osoby zatrudnione w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu – wyjaśnia NW24.pl Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

- Postępowanie zostało przekazane do Stalowej Woli aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o brak obiektywizmu ze strony prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu – dodaje.

Decyzja w tej sprawie powinna zapaść już w najbliższych dniach. – Po zakończeniu wszystkich czynności – do końca października bieżącego roku – zostanie podjęta decyzja merytoryczna odnośnie dalszego biegu sprawy tj. zostanie wszczęte śledztwo lub wydane zostanie postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa – informuje rzecznik Dubiel.

Ww. artykuł znajduje się tutaj

15 Responses to Postępowanie ws. przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w magistracie w Tarnobrzegu bada prokuratura w Stalowej Woli

 1. Mieszkaniec Odpowiedz

  22 października 2019 at 08:55

  I nie chodzi o to aby karać karnie i skazywać. Prokuratura powinna ustalic winnego straty wobec której to osoby Bożek powinien podjąć służbowe konsekwencje. Podstawą winno być uzasadnienie postanowienia Prokuratora nawet o odstąpieniu od ścigania. Prokuratura obowiązana jest chronić mienie samorządowe o czym włodarze często zapominają.

  • kukuryk Odpowiedz

   23 października 2019 at 14:06

   Wykazałeś swoja „mądrość mieszkańców grodu siarkowego” i kompetencje prawnicze. Głupcze kto ponosi odpowiedzialność i wobec kogo należy wyciągnąć konsekwencje to Bożek doskonale wie a prokuratura ustali i oskarży własnie jego, bo on tym zespołem durni kieruje i za nich odpowiada.

 2. Też mieszkaniec Odpowiedz

  22 października 2019 at 09:02

  A kto się może odwołać od postanowienia prokuratury. Czy zwykły mieszkaniec może Jeżeli tak to czy portal nadwisla24 może uzyskać uzasadnienie w trybie dostępu do informacji publicznej.
  Chyba tylko to zostało mieszkańcom.

 3. Mar Odpowiedz

  22 października 2019 at 11:02

  Słusznie – niech ktoś w końcu sprawdzi jak pracują ci wszyscy wspaniali urzędnicy i co robią z publicznymi pieniędzmi.

  • ar-on Odpowiedz

   24 października 2019 at 14:19

   zaaapomnij, jak to jedna mówi cyt. „psy szczekają karawana jedzie dalej i to porządnie jedzie !

 4. wyborca władz Odpowiedz

  22 października 2019 at 12:37

  Jako wyborca obecnych władz proszę o to aby Prezydent Bożek zapoznał z uzasadnieniem Sądu Okręgowego w Białymstoku i wyciągnął wnioski czy należało zapłacić zgodnie z wyrokiem czy też uzasadnionym było odwlekać i stracić 30 tys.
  Dla władz to mała kwota ale dla mnie nie.

 5. Babcia Odpowiedz

  22 października 2019 at 14:18

  A prezydent Bożek tłumaczył te stratę procedurami. Oczywiście stworzonym za poprzedników Teraz to są dopiero procedury niekompetencji.

 6. John Odpowiedz

  22 października 2019 at 16:13

  Trzeba urodzic sie idiota zeby w spokoju sluchac tego co bozek mial do powiedzenia na temat sytuacji z komornikiem , trzeba urodzic sie idiota zeby wpasc na takie slowne wyjasnienia na jakie wpadl bozek i powiem jeszcze ze albo jest sie idiota albo ma sie wszystkich za idiotow aby do dnia dzisiejszego nie wskazac palcem winnego tej sytuacji albo jest sie zwyklym tchorzem

 7. winny Odpowiedz

  22 października 2019 at 19:03

  W um pracuje ponad 200 pracowników czy winny był jeden czy więcej nikt się do tego nie przyda a co do rezydenta sprawdza co się dzieje w naszym mieście czyli drogi nadają się do przejazdu nie które chodniki a skoro miastu nie szkoda takiej kwoty to czemu ślą listy o rozpatrzenie pozytywnie ich próśb a jak był pierwszy dzień w racy postanowił oddłużyć miasto ale efektów nie widać tylko strach w oczach i nasuwa się pytanie czy miasto nie będzie bankrutem?

  • Mar Odpowiedz

   22 października 2019 at 20:13

   Co to kogo obchodzi? Bylebym JA dopracował i przeszedł na emeryturę, ci co przyjdą po MNIE będą się martwić. Po co myśleć dekady czy pokolenia naprzód, od tego człowiek się tylko denerwuje.

 8. obywatel Odpowiedz

  23 października 2019 at 12:29

  Po to przekazano aby umorzyć – decyzja już jest tylko trzeba trochę pozoru!!!

 9. Ula Odpowiedz

  23 października 2019 at 13:07

  Nie rozumie dlaczego Bożek uważa to za normalna rzecz Że nie szuka sposobu aby w przeszłości to się nie zdarzyło
  Winnego na na tacy i go broni. Jak można próbować odroczyc wykonanie prawomocnego wyroku. Tego prosty chłop z Loniowa nie zrozumie a co dopiero nauczyciel

 10. Prawda Odpowiedz

  23 października 2019 at 14:47

  Śmiech na sali Już widać że nikt nie winien
  PiS do dzieła

 11. Lusia Odpowiedz

  24 października 2019 at 09:09

  Ciekawe dlaczego ta sprawa nie interesuje Kalinki i pozostałych radnych z pisu
  Za Kielba to robili taki wrzask a teraz już rok cichutko i cieplutko. Czyżby czuli się wspolodpowiedzialni

  • ryk Odpowiedz

   24 października 2019 at 10:23

   Chyba nie wiesz o czym piszesz bo od tego wydarzenia mija pół roku !!Ale żeby poszczekać na PiS powód musisz wymyślać bzdury.Taka sprawa powinna interesować wszystkich a zwłaszcza tych „służących dla dobra miasta” akurat nie z PiS-u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>