Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Osiedle Centrum z planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego

Listopad 4, 2019 11:23 AM

Tarnobrzescy radni uchwalili plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Centrum. Właśnie na tym osiedlu ma zostać wybudowana galeria handlowa, o której mowa była już w 2017 r.

Przed głosowaniem nad uchwaleniem planu, radni jednogłośnie odrzucili 22 poprawki złożone do niego.

- Wiele z tych uwag zawierają informację, że zostały uwzględnione częściowo, bądź nieuwzględnione częściowo. To też jest bardzo istotna sprawa, że nikt tutaj tych uwag mieszkańców nie zostawił bez echa – mówił radny Łukasz Nowak.

-  Oczywiście ważna jest sprawa, że przyjęcie jakiejkolwiek z tych uwag powodowałoby, że z procedowaniem nad planem przesunęlibyśmy się o kolejne miesiące a chyba wszystkim nam zależy, żeby w tym straszącym centrum miasta wreszcie zaczęło się coś dziać – dodał.

Plan ten przygotowywany był jeszcze przez poprzedni samorząd, i to właśnie za przyjęcie korzyści majątkowych w związku z procedowaniem nad planami dla osiedli Centrum i Mokrzyszów, prawomocnym wyrokiem sądu skazany został poprzedni prezydent miasta Grzegorz Kiełb. Dodatkowo prace musiały rozpocząć się na nowo w ubiegłym roku, kiedy to z tego terenu została zdjęta strefa konserwatorska.

- W Tarnobrzegu chcemy wszystkich przedsiębiorców traktować na równych zasadach i absolutnie tu nie będzie dla kogoś lepiej a dla kogoś gorzej – przekonywał prezydent D. Bożek.

Jak czytamy w uchwale cyt: „Szacowane wpływy z obszaru objętego planem w skali okresu prognozy będą związane z wpływami odpowiednio z: podatków od budynków (powierzchni użytkowej), opłat planistycznych, opłat od czynności cywilnoprawnych oraz podatków od nieruchomości gruntowych. Należy jednak pamiętać, że celem gospodarki przestrzennej nie jest na ogół maksymalizacja efektu ekonomicznego, podstawą jest uporządkowanie przestrzeni, dobór funkcji do otoczenia z uwzględnieniem czynników przyrodniczych i krajobrazowych. Przekształcenie analizowanego obszaru częściowo na tereny zabudowane, stanowić będzie inwestycję korzystną dla gminy. Rozwój nowej zabudowy wzbogaci strukturę funkcjonalno – przestrzenną gminy i wpłynie na jej atrakcyjność pod względem turystycznym i inwestycyjnym” koniec cytatu.

17.3- rostrzygniecie_uwag

17.1 plan zagospod. Centrum- mapa

17 plan zagospod. Centrum

Szczegóły w materiale video. (od 32:12)

video: TVL

20 Responses to Tarnobrzeg: Osiedle Centrum z planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego

  1. Abc Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 13:13

    Dobra, dobra
    Pytanie:
    Kiedy?

  2. Mieszkaniec Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 13:14

    Dobre A Kółek w jakiej satysfakcji po uchwale.

  3. a453777 Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 13:39

    Szkoda tylko Kiełba który najwięcej się przyczynił do przygotowania terenu a potem do zablokowania destrukcji konserwatora . Po co było się zadawać z kołkiem , kto panu to podpowiedział ??

    • j23 Odpowiedz

      4 listopada 2019 at 15:34

      Chciwość

      • uczciwy Odpowiedz

        4 listopada 2019 at 16:45

        Weź się uspokój ekipo katolicka. I tak jesteś niewybieralna poza poziom rady.

        • Ano Odpowiedz

          4 listopada 2019 at 17:48

          Na gorącym uczynku złodziej złapany, siedzieć pójdzie. Może następnym razem się zastanowi zanim synom i żonie wstydu narobi.

          • Siarka

            6 listopada 2019 at 15:25

            kołek nagrywał nawet własną żonę! DNO MORALNE! jakim trzeba być kołkiem?

      • Mezo Odpowiedz

        6 listopada 2019 at 15:30

        Prezydent Kiełb najwięcej zrobił w sprawie i tak mu kanalia zapłaciła za pomoc. Jak wam nie wstyd żeby taki pierwszy lepszy burak z Wojkowa tak namieszał w pierdziszewie Tarnobrzegu.

  4. adi Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 14:48

    Jest wreszcie nadzieja, że byłe miasto wojewódzkie przestanie być pośmiewiskiem dla przyjezdnych i coś sensownego i ładnego tam powstanie a nie jak przez ostatnie lata pastwisko w centrum miasta .

  5. wiemwiem Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 14:51

    Galeria??? hmmm Nawet wiem jaka.Prawie taka sam jak ta Krolewska w Sandomierzu.Czyli taki wiekszy Dom Towarowy.A wy sie podniecacie jakby co najmnie taka jak Vivo miala powstac.

    • Weber R. Odpowiedz

      4 listopada 2019 at 21:28

      To się jeszcze pedalsko wolaku ze wsi pławo zdziwisz.

  6. kibice Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 16:57

    nikt się nie podnieca a vivo obszarem nie jest mała ale tak na prawde nic tam nie ma bo pojedyncze sklepy w tbg maja wiecej towaru i obszaru na sklep niz wymienionej galerii a w stalowej planuja i buduja a tutaj sie zastanawiaja a najgorzej sie dzieje za kadencji pana Bożka jest najgorszym prezydentem jaki został wybrany do tej pory ale nie wiem kto sobie w brode sobie pluje kto na niego głosował bo ja dawałem szanse młodzierzy ale sie nie udało

    • Siarka 102 Odpowiedz

      4 listopada 2019 at 18:18

      Ja głosowałem i Prezydent wspiera sport

  7. wyborca Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 19:01

    Ja też głosowałem na Bożka teraz żałuję. Bo to że wspiera sport to okey. .Tylko dlaczego w innych dziedzinach wtopa za wtopą. Jakie konsekwencje ponosi urzednik który żle przygotował projekt uchwały np parkingi czy dofinansaowanie sportu Zawaliłeś to prezydent wskazał palcem a nawet zwolnił jak była ostra niekompetencja. A teraz wszyscy się kochaja i śmieja ludziom w twarz. O 15 tej 30 w urzędzie już nikogo nie ma włączenie z kierownictwem. Takie zaangażowanie.

    • Mieczysław Odpowiedz

      5 listopada 2019 at 07:30

      Nie Ty nie głosowałeś i nie kłam :)

      • wyborca Odpowiedz

        5 listopada 2019 at 08:21

        „Mieciu” a jednak to Ty sie mylisz . Głosowałem na Bożka i namówiłem całą swoją rodzine i znajomych Taki to popełniłem grzech ciężki.
        A tak naprawdę Marianku idź do swojej roboty i pracuj a nie pisz na forum.

  8. wiemwiem Odpowiedz

    4 listopada 2019 at 21:55

    …kibice…Ale ty jestes glupi.

    • Pyk. Odpowiedz

      5 listopada 2019 at 21:38

      Lepiej być głupim niż ze stalowej :)

  9. Siarka rządzi Odpowiedz

    6 listopada 2019 at 11:11

    NIESPRAWIEDLIWY wyrok ws B Prezydenta Tarnobrzega skazano NIEWINNEGO człowieka, plan uchwalony pod nieobecność Pana Kiełb.

  10. Jovita Odpowiedz

    6 listopada 2019 at 15:26

    Takiego męża węża nawet 5 minut nie warto trzymać pod dachem. Jak kanalia raz zdradzi to zawsze będzie zdradzał.