Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dzieci chcą oddychać czystym powietrzem. Antysmogowa manifestacja w Tarnobrzegu (zdjęcia)

Listopad 14, 2019 5:41 PM

Antysmogowa manifestacja dzieci i młodzieży z tarnobrzeskich szkół i przedszkoli odbyła się w czwartek, 14 listopada, na placu Bartosza Głowackiego. Happening podsumował VII edycję projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”.

Słońce zaświeci, gdy przestaniesz palić śmieci!

Póki jest nadzieja zaprzestań śmieci palenia!

Nie wypalaj w piecu śmieci, bo trujesz tym swoje dzieci!

Uzbrojeni w takie transparenty młodzi mieszkańcy Tarnobrzega podsumowali tarnobrzeską edycję projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”, którego celem jest podniesienie świadomości mieszkańców Podkarpacia na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na stan naszego zdrowia.

Szerzej o projekcie:

http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-antysmogowy-happening,2192.html

Foto&info: UM Tarnobrzeg

 

37 Responses to Dzieci chcą oddychać czystym powietrzem. Antysmogowa manifestacja w Tarnobrzegu (zdjęcia)

  1. Mar Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 18:53

    Wszystko fajnie, kolorowo, odlotowo, ale jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro Pan Prezydent chce walczyć ze smogiem na serio, to dlaczego nie dotować zakupu dobrej jakości opału przez mieszkańców, a także zorganizować dodatkowe darmowe odbiory odpadów gumowych, plastikowych itp? Bo powiedzieć to można cokolwiek, np. że do końca obecnej kadencji powstanie metro w Tarnobrzegu.

    • tarno Odpowiedz

      15 listopada 2019 at 16:54

      Dlaczego dawać dofinansowanie skoro w kasie miasta nie ma nadmiaru środków? Wtedy wszyscy chcieliby dopłat. Mnie nikt do ogrzewania nie dopłaca. Zawsze można przejść na ogrzewanie miejskie tylko wtedy się nie zaoszczędzi, a tak można kombinować i palić co pod rękę podejdzie.

      • Mar Odpowiedz

        16 listopada 2019 at 12:39

        Ludzie palą śmieciami dlatego, że nie stać ich na opał lub/i nie mają co zrobić z odpadami. Miasto mogłoby pomóc w obu tych kwestiach, ale tutaj kończy się na manifestacji z udziałem dzieci. Dla porównania przy klubie sportowym jest inaczej (850 tys. zł dotacji w tym roku). Gdzie tutaj równe traktowanie różnych grup i konsekwencja w działaniu? Bo gdyby Prezydent nie chciał wymiernie wspierać mieszkańców w ogrzewaniu, to było siedzieć w gabinecie i nie brać udziału w manifie.

  2. Ewa Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 19:20

    Teraz czas żeby urzędnicy cos z tym zrobili Zapraszamy na osiedle PIASTÓW Bez trudu trafia To tam gdzie jest wieczna śmierdząca mgła wypalają ca oczy i płuca Zapraszamy straż miejska i urzędników

    • ANNA Odpowiedz

      16 listopada 2019 at 15:02

      To przenies sie do centrum to zobaczysz jak pachnie z dzialek na kamionce jak debile wypalają śmieci,nieda sie okna otworzyc szczególnie jesienią i nikt z tym nic nierobi!

      • PiO Odpowiedz

        16 listopada 2019 at 19:59

        Podpisuje się pod wypowiedzią. Chory kraj, chorzy ludzie… Nie można spokojnie pospacerować z dziećmi, wypalanie jesienne bezmyślnych działkowiczów. Zero prewencji ze strony policji i straży miejskiej. Tak dłużej być nie może !!!

  3. Ano Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 21:58

    Moim zdaniem nie powinno wykorzystywać w celach jakiejkolwiek manifestacji dzieci. Młodzież – tak, o ile sama chce. Dzieci – nie ponieważ stają się obiektem manipulacji dorosłych. Nauczyciele w ramach strajku mogą co miesiąc pikietowac na placu czerwonym. Jest straż miejska niech chodzi po osiedlach i wącha kto pali gumą, śmieciami. I niech daje drogie mandaty. Albo prezydent Bożek niech chodzi z z urzędnikami. Będzie sukces kadencji.

  4. matian Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 22:15

    Skończysz jak Darek jak Mastalerz.

    Ludziom już się niedobrze robi pozorancie – celebryto.

    • Olaf Odpowiedz

      14 listopada 2019 at 23:01

      a Ty jak zacząłeś ?
      Spokojnie hejterze, bo Ci oczy z krwi wyjdo

  5. John Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 23:03

    Przemyślałem sprawę, nie będę postepował źle. Hejt jest czymś strasznym i przepraszam za swoje zachowanie.

    • Fotograf alimenciarz pijak Odpowiedz

      15 listopada 2019 at 11:09

      Banda pedagogow lata z tym darkiem ch… wie skad i wciagaja w swoje chore gierki nieletnich , dzieci . wez sie darek do roboty nie zaslaniaj swojego nierobstwa dziecmi i ta pedagogiczna zaraza niech sie wezma za edukacje dzieci a nie ich wykorzystywanie do zwiekszania swoich wyplat . dno

  6. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 23:55

    Czyli Pan Darek z jednej strony biernie przygląda się wycinaniu Zwierzyńca (bo skuteczność jego działań w tej sprawie jest praktycznie zerowa), a z drugiej wspiera walkę o czyste powietrze?
    Interesujące…
    A poza tym, po zdjęciach widać, że akcja wypłynęła ze szkół, a uczniowie po prostu mieli w tym brać udział. Na pewno te najmniejsze dzieciaki z transparentami wiedziały w ogóle o celu akcji i jej przyczynach…Może ci starsi bardziej świadomi są, jednak jakoś mi się wydaje, że gdyby ktoś miał się tak sam zebrać i manifestować, to raczej nie w naszym mieście…A tak wyszło trochę na pokaz wszystko.
    No ale przepraszam, fajna akcja i słuszna, też chcę oddychać czystym powietrzem, a Pan Bożek to dobrze, że się pojawił, bo tak to mieszkańcy by się nie dowiedzieli o tym, że on również jest przeciwnikiem smogu…

    • byk Odpowiedz

      15 listopada 2019 at 14:22

      Pan Bożek bierze miejską kasę nie po to by mieszkańcy widzieli go w akcjach protestujących!!! Tylko w działaniu,realnym ,oczekiwanym i skutecznym a tu nie umie się pokazać !!!

      • RAF Odpowiedz

        22 listopada 2019 at 02:01

        NO THE NEUTRON BOMB !!!!!!!!!!! BYSIU, PRZYŁĄCZ SIĘ DO PROTESTU. STANOWCZE NIE GLOBALNEMU OCIEPLENIU !!!!!!!!!!!!!

  7. Janusz Odpowiedz

    14 listopada 2019 at 23:55

    Ściągnijcie lepiej tego siwego znad Biedronki jak mu tam jest? Ponczyliusz ?

    • POGODA Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 02:02

      Niech se wisi. Latarni nie zasłania .

      • mec Odpowiedz

        22 listopada 2019 at 10:20

        durnia nie musisz robić z siebie są na to przepisy i art. w KK.

  8. mieszczuch Odpowiedz

    15 listopada 2019 at 03:54

    Mieszkańcy Tarnobrzega narzekają na smród i zanieczyszczenie powietrza osiedli wiejskich. Przecież sami palimy w tych piecach,sami trujemy siebie i wszystkich innych. Sami musimy mieć świadomość czym mmożna, czym nie można palić. Miasto tu może tylko edukować.

    • Mar Odpowiedz

      15 listopada 2019 at 09:40

      Tylko edukować? Skoro gmina może dotować prywatny klub sportowy, to może też dopłacać ludziom do zakupu opału (drewna, węgla). Wystarczy zrobić nabór wniosków, a potem przelewy i sprawdzanie faktur/paragonów od beneficjentów, ewentualne postępowania egzekucyjne dla niesfornych. No chyba że tylko ogłaszamy, to w takim razie i ja mogę ogłosić: trzeba walczyć z problemami każdego mieszkańca Tarnobrzega!

  9. jak to nie rozumiecie Odpowiedz

    15 listopada 2019 at 08:34

    godzima 6 aż do 8 korki spalanie samochodów opada i wzrasta godzina 15 a 17 korki i podobna sytułacja potem lekaż który tez truje nie trafinymi lekami gdzie tu można znaleś łono natury na odpoczynek, dzieci na tym cierpia bo polakom tylko na kasie zalezy i wbianie moza w lecy wieć macie odp…..

  10. Doda Odpowiedz

    15 listopada 2019 at 08:36

    Czy Prezydent weźmie sie w końcu za jakieś konkretne działania czy nadal będzie biegał i „uświetniał”. Może choć weźme młodzież z Placu Czerwonego do Zwierzyńca i tam pokaże działania dla „poprawy” ekosystemu. Nowe nasadzenia krzaków w mieście to zdecydowanie za mało zresztą krzaczki nie oczyszczą nam powietrza .

    • Majdan Odpowiedz

      15 listopada 2019 at 18:13

      Weś się za mycie garów i obiad byś nastawiła na jutro a nie siedziała na forum. To forum jest dla hejterów a nie dla Ciebie Dorota. Twoje miejsce jest w kuchni !

  11. Mieszkaniec Odpowiedz

    15 listopada 2019 at 20:28

    Skoro spalanie są śmieci jak ktoś pisze na Piastowie to ja się pytam gdzie są te cały sterty tych śmieci bo często bywam na tym osiedlu i nic takiego nie widzę.Wszędzie czysto aż miło.Zdumienie moje budzi fakt ze o śmieciach głośno a nikt nie wspomina o spalinach z silników disla które są dużo bardziej trujące niż spalanie śmieci no ale przecież niejeden widzący szpileczkę w oku brata swego nie widzi belki we własnym oku bo się wozi VW TDI jak wieśniak z sąsiedniej wsi.

  12. Ewa Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 07:31

    W piwnicach butelki plastikowe i śmieci gromadzą Połowa domów na piastow nie ma umowy na wywóz śmieci Ciekawe ze nikt się nie zastanawia co z nimi robia Pala je w piecach nawet latem I kary na to nie ma !!!

    • Stanisław Odpowiedz

      16 listopada 2019 at 08:53

      Jażem widział jak John palił butelkami i papierami.
      John nie wolno tak palić. Dlaczego nie dbasz o swoje zdrowie i zdrowie mieszkańców ?

      Nasza mała Ojczyzna Naszym dobrem wspólnym.

      • Fotograf alimenciarz pijak Odpowiedz

        16 listopada 2019 at 13:12

        Ja tez pale smieciami i tym co znajde w drodze do domu bo alimenty mi ta sedziowska kasta nalozyla tak wysoki ze przez te bekarty jem tylko jeden tydzien w miesiacu . Dobrze ze darek dal mi fuche w urzedzie pstrykam fotki mojemu panu , a ze prad mi odlaczyli to odpalam swoja koze wrzucam smieci jest cieplo i ciemno przynajmniej klisza mi sie nie naswietli , a jak nie mam na klisze to robie zdjecia telefonem darka i tez to jakos wychodzi . Nie rozumiem tej calej ekologii moja stara mazda produkuje 2 kg smogu na jeden spalony litr paliwa i tyle samo oleju i co ja mam niby poradzic ? Teraz darek mi premie obiecal za to ze tak mocno go bronie na tych forach to kupie sobie z 50 kg wegla

      • Fotograf alimenciarz pijak Odpowiedz

        16 listopada 2019 at 13:15

        Zreszta ja sam jestem smieciem i do tego pale i co w tym zlego ?

  13. Jola Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 07:38

    Zapraszamy na spacer wieczorem Juz od końca muru zamku zaczyna się śmierdząca mgla Ciągnie się do końca zakrzowa Wypala płuca i oczy I tak jest codziennie jak zaczyna się robić zimno przez kilka miesięcy Zazdrościsz ze mordujemy sie w takim smrodzie?ZAPRASZAMY !!!!!

  14. Gorzycok Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 08:54

    Do wycinanego lasu szczochy, tam jest problem ewentualnie obrzucać czym chałupy krematoryjne gdzie palą gumiokamy, nosy wskażą drogę pod warunkiem że powyciągacie z gęb te pseudo elektryczne fajki.

  15. Mieszkaniec Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 12:51

    Pani szanowna o imieniu Ewa.Sądziłem,ze posiada pani elementarna wiedzę na temat gospodarki odpadami komunalnymi.Jeżeli Pani szanowna twierdzi ze połowa mieszkancøw Piastowa nie posiada umów na wywóz nieczystości a plastiki trzyma w
    piwnicy to o czym można dyskutować skoro wszystkie nieruchomości w Tbg-u osób fizycznych od dawna takich umów nie posiadaja bo nie są potrzebne ani wymagane.Toż to dopiero szok i skandal nieprawdaż pani szanowna.

  16. Ewa Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 13:14

    Czyli szanowny mieszkańcu nie generuje pan śmieci i nie wyrzuca ich pan Ja place zabaw wywóz śmieci jak każdy normalny Europejczyk i nie chce wdychiwać smrodow z ze śmieci które pan spala

  17. pr. Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 18:02

    do Ewa
    Europejczyk czy Europejczykinia.Normalny to jest każdy Polak mieszkający w Polsce,która leży w Europie.I jeszcze jedno-Ewa nie pierdz to też będzie czyste powietrze.

  18. Tak i nie Odpowiedz

    16 listopada 2019 at 23:09

    Poproszę chociaż jedną osobę odpowiedzialną za takie działania lub wspierająca takie pikiety o chociaż jeden przykład realnego jeszcze raz powtórzę realnego i ekonomicznego rozwiązania w sprawie antysmogowego, „szczytu”.

    • john Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 00:53

      helena wie ale nie powie.

  19. Tomek Odpowiedz

    22 listopada 2019 at 12:54

    Po co te hejty.Dzieci i młodzież miała zabawę . Impreza super.

  20. John Odpowiedz

    15 listopada 2019 at 21:20

    Dlaczego sie podemnie podpinasz ?
    Tak miałem trudne dzieciństwo ale to nie powód abyś szkalował bez podstawy.

  21. Janusz Odpowiedz

    17 listopada 2019 at 23:12

    Obiecałeś nie hejtować…